vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

250 επισκέπτες, 6 χρήστες
tsep12, Tem, bloodlessz, giorgos1999, Jorge, camber

Twitter

Προτάσεις έντονων έτοιμων ύγρων για αραίωση

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2379
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις έντονων έτοιμων ύγρων για αραίωση
« Απάντηση #15 στις: Ιουλίου 05, 2019, 22:54 »
Για δοκίμασε κανένα ΝΕΤ, μήπως και ξεκολλήσει.

Αποσυνδεδεμένος karamonde

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις έντονων έτοιμων ύγρων για αραίωση
« Απάντηση #16 στις: Ιουλίου 05, 2019, 23:20 »
Πιστεύω πρέπει να απλοποιούνται τα πράγματα για τους νέους ατμιστές, ένα κάρτο, άντε ναυτίλος το πολύ, απλά υγρά κλπ μέχρι να θέλει κάποιος να πάει παραπέρα. Πέραν της όποιας πλάκας, πιστεύω ότι οι επισκευάσιμοι, τα σύρματα, τα υγρά, οι μίξης κλπ κλπ κλπ τρομάζουν το νέο ατμιστή τόσο λόγο κόστους όσο και πολυπλοκότητας, ειδικά όταν το IQOS είναι σε όλα τα περίπτερα, πατάς ένα κουμπάκι και έχεις κάτι που μοιάζει με τσιγάρο... 

Αποσυνδεδεμένος kyrgiannis

  • **
  • 313
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις έντονων έτοιμων ύγρων για αραίωση
« Απάντηση #17 στις: Ιουλίου 05, 2019, 23:39 »
Γεια χαρα παιδες !

Θα κανω αποπειρα να βαλω τη μαμα στο χωρο του ατμισματος..

εχω εναν core της vapefly ( μετριος αερατος πρεπει να ναι) και σκεφτομαι να της παρω 2-3 υγρα με 6αρα νικοτινη να δοκιμασει.

Επειδη δεν εχω καμια επαφη με τα καπνικα υγρα θα μπορουσατε να μου προτεινετε 2-3?

 Θα μου αρεσε να ειναι κατι σε premium- Ποιοτικο-ιδιαιτερο- απολαυστικο- λαχταριστο (δε ξερω κ εγω τι αλλο) ωστε να της κανει εντυπωση και να της αρεσει...

ΥΓ ελπιζω να τα καταφερω , δε μπορω να τη ξεκολλησω απο το τσιγαρο... της εχω ξαναδωσει αλλα απο αυτα που κανω εγω ( φρουτενια - γλυκα κτλ) αλλα ξυνισε παρα πολυ...

για να δουμε τωρα με τα καπνικα....
Καλησπέρα, η δικιά μου πρόταση για να ξεσκολίσει είναι δοκιμασμένη σε 2 κυρίες με 100% επιτυχία. Λοιπόν τους αγόρασα το   Aspire Spryte 2 ml 650 mah . Υγρά στη μία Liqua New Bright Tobacco 12 mg και στην άλλη Liqua New Traditional Tobacco 12 mg ( τους είπα ένα μικρό ψεματάκι ότι είναι η μάρκα τσιγάρων που καπνίζουν -- Η πλάκα είναι ότι μετά από λίγο συμφώνησαν !!!) Η μία αγόρασε και δεύτερο για να έχει να ατμίζει όσο το πρώτο φορτίζει η άλλη απλά όσο φορτίζει δεν ατμίζει (σε καμιά ώρα έχει φορτίσει και αντέχει μισή μέρα και στις δύο). Αυτά έγιναν το περασμένο Σάββατο και είναι μια βδομάδα χωρίς τσιγάρο ( 50 χρόνια καπνίστριες) Καλή επιτυχία σε ότι επιλέξεις . 


Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Προτάσεις έντονων έτοιμων ύγρων για αραίωση
« Απάντηση #18 στις: Ιουλίου 06, 2019, 03:37 »
Πιστεύω πρέπει να απλοποιούνται τα πράγματα για τους νέους ατμιστές, ένα κάρτο, άντε ναυτίλος το πολύ, απλά υγρά κλπ μέχρι να θέλει κάποιος να πάει παραπέρα. Πέραν της όποιας πλάκας, πιστεύω ότι οι επισκευάσιμοι, τα σύρματα, τα υγρά, οι μίξης κλπ κλπ κλπ τρομάζουν το νέο ατμιστή τόσο λόγο κόστους όσο και πολυπλοκότητας, ειδικά όταν το IQOS είναι σε όλα τα περίπτερα, πατάς ένα κουμπάκι και έχεις κάτι που μοιάζει με τσιγάρο...
Συμφωνώ μαζί σου γιατί όταν έχεις ήδη μια αποτυχία δεν θέλεις να ξαναπάς σε αυτήν!  :nope: :nope:
Ο ναυτίλος είναι πολύ καλός ατμοποιητής κ το λέω αυτό γιατί με αυτόν ξεκίνησε η μαμά μου

κ δεν δοκίμασε άλλον από τότε κ αυτό γιατί είναι ευχαριστημένη αλλά κ αποφασισμένη ότι έχει
τελειώσει το κ.τ. για εκείνη! Κ όντως εδώ κ κάτι χρόνια μόνο ατμίζει.

Όμως για  να τα καταφέρει κάποιος να μείνει στο άτμισμα πάντα κατά την δική μου άποψη,
θα πρέπει να ξεκινήσει με απλό αλλά καλό ατμοποιητή κ με ένα η δυο καπνικά υγρά για να μην νιώθει
εντελώς έξω από το κ.τ. ναι?

Εκτός κ αν δεν τον πειράζει κ αγαπάει από την αρχή να δοκιμάσει διάφορες γεύσεις.
Το πρόβλημα κάποιες φορές το φέρνουμε εμείς όταν κάτι τόσο απλό το κάνουμε πολύπλοκο κ αυτό
φυσικά για καλό που όμως μας κρατάει πίσω.


Το λέω αυτό γιατί εμείς είμαστε ήδη ατμιστές κ γνωρίζουμε κάποια πράγματα ενώ αυτός που ξεκινάει τώρα?
Τα βλέπει πολύ διαφορετικά.

@ godspeed

Αν θέλεις δώσε στην μητέρα σου να ατμίσει κ σκέτη βάση (Δίχως άρωμα) μόνο με νικοτίνη ναι?
Η 6αρα νικοτίνη που λες δεν νομίζω να την πειράξει αφού ήδη καπνίζει. Απλά με το πέρασμα του χρόνου
να έχεις τον νου σου μήπως κ την ενοχλεί κ πρέπει να την μειώσει.

Αυτά είναι πράγματα που με τον καιρό τα μαθαίνουμε κ έτσι ξέρουμε τι μας κάνει κ τι όχι.
Εύχομαι καλή αρχή κ καλή επιτυχία στην μητέρα σου κ να της πεις ότι κάθε αρχή είναι εύκολη
όταν πραγματικά θέλουμε να κάνουμε εκείνο το βήμα που θα μας βγάλει από κάτι που μας κάνει κακό.  :)

 
kyrgiannis
Καλά έκανες αφού με αυτόν τον τρόπο βοήθησες να φύγουν κ οι δυο τους από το κ.τ.
Τα υγρά που τους επέλεξες είναι πολύ καλά κ καπνικά  ;) Αργότερα να προτείνεις να αγοράσουν
κάτι σαν το pico x που  έχει καλή αυτονομία.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 06, 2019, 03:51 από DARK ANGEL »

Αποσυνδεδεμένος kskl73

  • *
  • 23
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις έντονων έτοιμων ύγρων για αραίωση
« Απάντηση #19 στις: Ιουλίου 06, 2019, 08:43 »
Καλημέρα και από εμένα
Δική μου πρόταση είναι να δοκιμάσεις με τα black note.Με την καινούργια σειρά μεν μιας και τα παλιά δεν ξέρω αν τα φέρνεις κάποιος πλέον.
Είναι πολύ πιο κοντά από οτιδήποτε άλλο έχω δοκιμάσει(σε έτοιμο υγρό) σε αυτό που ζητάς
Το πιο σημαντικό πάντως είναι η υπομονή.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135821 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084281 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34976 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 113 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9503 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476783 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114733 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1306 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2358 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 925 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271229 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1517 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos