vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

271 επισκέπτες, 9 χρήστες
gstamatos, tibolaso, dkostas, myiorgos, Buliwyf, akis91, lounik, lagoudakis, Sergios

Twitter

Θα έπρεπε να υπάρχει οποιαδήποτε νομοθεσία σχετικά με το άτμισμα;

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Κώστα έχω την εντύπωση πως τα πρώτα προϊόντα υπάγονται στον Ε.Ο.Φ. ο οποίος εγκρίνει ή όχι την κυκλοφορία τους.

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
ΝΑΙ & σαφως να υπαρχει νομοθεσια, απο την στιγμη που θα υπαρχει σωστος & αναλυτικος ελεγχος στα υγρα...

Δεν θελω να κυκλοφορω & να μοιαζω ως 'παρανομος' η 'εξωγηινος'...

Αλλα μια νομοθεσια που θα προστατευει τους ατμιστες & τους γυρω τους... οχι μια νομοθεσια που σκοπο εχει αποκλειστικα το κερδος & την τιμωρια...

(Θυμαστε την διαφημιση γνωστου απορρυπαντικου; "29 κατασκευαστες πλυντηριων....")
 Τι να περιμενουμε ομως οταν το 65% των μετοχων του η.τ. παγκοσμιως κατεχουν οι καπνοβιομηχανιες... αυτες ξερουν καλυτερα O0




Αποσυνδεδεμένος xristakos2006

  • **
  • 129
  • Φύλο: Άντρας
  • ΟΧΙ η.τ αλλά συσκευή ατμίσματος PLEASE
Σίγουρα ΟΧΙ με την μορφή που προσπαθεί η πολιτεία στην παρούσα φάση.


Καλό θα ήταν ( εάν ποτέ σε αυτή την ρημδοχώρα ζητούσαν την γνώμη των ειδικών πριν νομοθετήσουν) να υπήρχε ένα νομικό πλαίσιο για την προστασία μας από τυχόν επικίνδυνα υλικά (υγρά - αντιστάσεις) ατμίσματος.

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Κώστα έχω την εντύπωση πως τα πρώτα προϊόντα υπάγονται στον Ε.Ο.Φ. ο οποίος εγκρίνει ή όχι την κυκλοφορία τους.

εκει ηθελα να καταληξω .. οτι οι απαντησεις ειναι υπερ του ατμισματος αλλα ομως τα εοφιστικα προιοντα ειναι αυτα που εγκρινονται και μαλιστα πιο αναποτελεσματικα .. και φυσικα σε αυτα ξερουν οτι δεν εχουν παρενεργειες ?  τα εχουν εξετασει σε βαθος χρονου ?.. που για να χρησιμοποιειθουν χρειαζεται και κατι εξτρα ... κατασταλτικα καταθλιπτικα

Αποσυνδεδεμένος geanagno

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Επέλεξα και εγώ το όχι, τουλάχιστον όχι με την φοροεισπρακτική - παράλογη λογική που παρουσιάζει αυτή με την οποία ερχόμαστε αντιμέτωποι. Πιστεύω ότι από την στιγμή που μία νέα τεχνολογία έρχεται σε ρήξη με βιομηχανίες - κολοσσούς και με τα συμφέροντά τους, κάθε προσπάθεια νομοθέτησης θα στρεφόταν, λίγο ή πολύ, εναντίον του ατμίσματος. 

Αποσυνδεδεμένος Nick74

  • ***
  • 845
  • Φύλο: Άντρας
  • Η γνωση ειναι δυναμη

απλα,  στεγνα ΟΧΙ!


σε εναν ιδανικο κοσμο εξ αλλου δεν υπαρχουν νομοι και νομοθετες αλλα πολιτες με παιδεια.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9581
  • Φύλο: Άντρας
Προφανώς ΟΧΙ

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απλα να προειδοποιησω τους ψηφιζοντες ΟΧΙ οτι στην Ελλαδα τελευταια μεταφραζεται σε ΝΑΙ :laugh1: Οποτε... ούτως η άλλως... χασατε αγαπητοι :laugh1:

υγ Τωρα που το σκεφτηκα καλυτερα μπορειτε να απαντατε ΝΑΙ ΔΕΝ θα επρεπε να υπαρχει..... και να ειστε μεσα :lotpot:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 01, 2016, 23:23 από atmistis »

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9581
  • Φύλο: Άντρας
Έτσι ακριβώς. Εννοείται ότι αν επρόκειτο για θέμα πραγματικής ψηφοφορίας δεν θα υπήρχε λόγος συμμετοχής.

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Θεμη ετσι ειναι. Εγω για την ακριβεια ειπα ναι με προυποθεσεις, στην πραγματικοτητα ομως και επειδη ζω Ελλαδα καταλαβαινω οσους λενε οχι, εξ ου και τα μπραβο μου σε διαφορετικες αποψεις. Οποτε θα επρεπε να υπαρχει δικαιωμα ψηφου και στα 2 :idiot1:
Το απολυτο ντερμπυ :laugh1:

και ενα οφ τοπιτς αλλα παππους :respect:: βρε παιδια εχω να κοιμηθω 8ωρο πανω απο 3 χρονια! Καφε δεν πινω (γενικοτερα δεν πινω :))) εργαζομαι αποδοτικοτερα, δεν κοιμαμαι μεσημερια και παρ ολα αυτα δεν νιωθω ποτε κουραση! Λετε να μεταλλαχθηκα απο τον ατμο?  :dontknow:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 01, 2016, 23:37 από atmistis »

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Στην Ελλαδά του 16 που τα όχι γίνονται ναί,
που κυνηγάμε καστανάδες αντι για Χριστοφοράκους
που ζητουσαν από την συγχωρεμένη την μάνα μου κατάκοιτη από βαρύ εγκεφαλικό να σηκωθεί για να πάει να περάσει επιτροπή ,
που κόβουμε τα ρευματα στους φτωχούς,
που Πολάκιδες και Άδωνες έχουν την τύχη χιλιάδων ζωών στα χέρια τους,
εμείς ψάχνουμε για λογική και ευαισθησία και αν θα πρέπει να υπαρχει νομοθεσιά για το άτμισμα και και και...
Φυσικά και πρέπει να υπάρχει ένας νόμος κάποια όρια βρε αδερφέ όπως σε όλα, αλλά βγαλμένος από ανθρώπους που γνωρίζουν  για την σοβαροτητα του πράγματος.

Εδώ είναι καθάρα εισπρακτικού χαρακτήρα όλο μας το σύστημα, από τα δικαστήρια και την τροχαία, μέχρι τα φακελάκια την ζωή και τον θάνατο!
Δεν τους ενδιαφέρει τίποτα και για κανέναν δυστυχώς αυτός είναι ο κοσμος μας και ας μην τρέφουμε αυταπάτες. Ο καθένας όπως μπορει.
Αλλά ένας άδικος  νόμος η άρθρο θα  γυρισει μπούμερανγκ. Τώρα είναι που θα ξεφυτρώσουν κ σεηητ μαγαζάκια και αποθήκες, τώρα θα πάει η παραοικονομία σύνεφο και λεφτά θα συνεχίσουν να βγαίνουν έξω.
Η αγορά είναι φαύλος κύκλος και είναι μέρος του κωλοσυστήματος. Περιορίστε μας και να δουμε ποιος θα χάσει.
Τώρα αρχίζουν τα γλέντια σε όλους τους τομείς. Δεν τρώμε σανό, χρόνο σας δίνουμε μέχρι να αρχίσουν οι καρπαζιές.
Γιατί μυριστίκατε το μαιντάνο από μας τα αρωστακια αλλά δεν ξέρετε για το τι είμαστε ικανοί.

Συγνώμη κύριοι που γράφω έτσι αγανακτισμένα, αλλά όλα αυτά που συμβαίνουν μου προκαλούν αηδία.
Ναι να υπάρχουν κανόνες και σωστά πλαίσια.Οχι τσουβάλιασμα και νόμοι που ευνοούν τους ισχυρούς γιατί αυτοί γράφονται εκεί που δεν πιάνει μελάνι!

Οπως είπε και ένας συμφορουμιτής...  Τους πιάσαμε στον ύπνο,αργήσανε και το σύνεφο ατμού έγινε τυφωνας.

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
1000 μπραβο γραπτως! Αλλα για καρπαζιες, ξεσηκωμους και τα ρεστα, πολυ καλο για να ειναι αληθινο. Απο τη στιγμη που 1, 5 μυρια ανεργοι δεν βρισκονται μονιμα εξω απο τη βουλή, σημαινει 2 πραγματα. Ειμαστε βολεμενοι ή ειμαστε συνένοχοι. Παει προς πολιτικη η κουβεντα και το βουλωνω και συγνωμη που χαλαω το νημα με τα ποστ μου. Να διαγραφουν αν πρεπει!

Αποσυνδεδεμένος Psitgr

  • ***
  • 761
  • Φύλο: Άντρας

που ζητουσαν από την συγχωρεμένη την μάνα μου κατάκοιτη από βαρύ εγκεφαλικό να σηκωθεί για να πάει να περάσει επιτροπή ,

Ασε φίλε.. Στα ΚΕΠ μου έχουν ζητήσει να πάω τον πεθαμένο να υπογράψει .. Και επέμενε κι όλας η κοπέλα οτι έτσι πρέπει..

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
α) Θεωρώ πως το ερώτημα τίθεται με λάθος τρόπο.
Τί σημαίνει "οποιαδήποτε νομοθεσία";
Αυτό σηκώνει και πολλές ερμηνείες και πολλές παρερμηνείες...  ;)

β) Θεωρώ πως θα έπρεπε ίσως να υπήρχε και τρίτη επιλογή του τύπου "ναι υπό όρους" (ή κάτι ανάλογο).
Οι περισσότεροι άλλωστε που απαντούν ναι, προσθέτουν αυτήν την παράμετρο στην εξήγησή τους.

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
και
γ) οχι υπο ορους
οποτε ατοπο!
Σου εδωσε κανεις την ιδια ευχερεια επιλογης στο δημοψηφισμα?
Ετσι εχουν τα πραγματα ΝΑΙ ή ΟΧΙ (χωρις ορους)😂

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33762 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534304 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59611 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 14 8064 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 10:44
από Sergios
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237014 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 445 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 13976 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136026 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084810 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35199 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9860 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 478349 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy