vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

274 επισκέπτες, 4 χρήστες
tasos1976, costasibiza84, camber, manoslykos

Twitter

Service ηλεκτρονικων mod

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Service ηλεκτρονικων mod
« Απάντηση #15 στις: Νοεμβρίου 22, 2016, 11:31 »
Δοκίμασε να βάλεις λίγο τεφλόν στα σπειρώματα του καπακιού μπας και έτσι μπορέσεις να το σφηνώσεις. Αν τα καταφέρεις, καλό θα είναι μετά να φορτίζεις την μπαταρία μέσα στο μοντάκι...

Αποσυνδεδεμένος Gatilaras

  • **
  • 230
  • Φύλο: Άντρας
  • Που πας ρε γιδα μες την καταιγιδα χωρις μπλοκε?
Απ: Service ηλεκτρονικων mod
« Απάντηση #16 στις: Νοεμβρίου 22, 2016, 11:39 »
Βαλε λιγο τεφλον στο καπακι της μπαταριας και δοκιμασε μηπως βιδωνει αλλιως θελει καλη διαθεση και πατεντα για να το φτιαξεις.. 

Αποσυνδεδεμένος mixalis90

  • ***
  • 822
  • Φύλο: Άντρας
  • !ΣΥΝΝΕΦΑ ΑΤΜΟΥ!
Απ: Service ηλεκτρονικων mod
« Απάντηση #17 στις: Νοεμβρίου 22, 2016, 11:42 »
υπαρχει κανεις που να ξερει που μπορω να βαφω το μοντακι;

Αποσυνδεδεμένος Gatilaras

  • **
  • 230
  • Φύλο: Άντρας
  • Που πας ρε γιδα μες την καταιγιδα χωρις μπλοκε?
Απ: Service ηλεκτρονικων mod
« Απάντηση #18 στις: Νοεμβρίου 22, 2016, 11:50 »
Ρε cp τι συγχρονισμος ηταν ετουτος ωρε??  Φιλε Μιχαλη,λυσε το μοντ,τριψτο με γυαλοχαρτο να φυγει το χρωμα και ειτε το βαφεις εσυ ετσι για να βαλεις την προσωπικη σου πινελια ειτε ψαχνεσαι για καποιον που κανει βαφες mod(ειδικα στο fb εχει μπολικους)

Αποσυνδεδεμένος gipsy

  • *****
  • 1261
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Service ηλεκτρονικων mod
« Απάντηση #19 στις: Νοεμβρίου 22, 2016, 12:19 »
υπαρχει κανεις που να ξερει που μπορω να βαφω το μοντακι;
Αν πιάνουν τα χέρια σου...
Κοίτα κι εδώ την πρόταση του Γιάννη. Κάνα 15€ και σίγουρα δεν θα είναι για μια φορά μόνο ;) 

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Service ηλεκτρονικων mod
« Απάντηση #20 στις: Δεκεμβρίου 03, 2016, 12:39 »
το γραψα στο νημα του, το γραφω κι εδω...

Το rx μου κομπλαρε...
Το ειχα 2-3 μερες σε απραξια. σημερα το πρωι πηγα να το δουλεψω. ενω ανοιγει κανονικα, κανει ολες τις ρυθμισεις, μου βγαζει ένδειξη χαμηλης μπαταριας.
Το δοκιμασα κ με το καπακι των 3 μπαταριων, αλλα τιποτα.
Αλλαξα ζευγαρια μπαταριων, το βαλα στο πισι, αλλα τιποτα... δεν μπατερυ λεει.... (chek battery)
Εχει κανεις συντροφος ιδεα αν μπορω να κανω κατι, ή ψοφησε το εργαλειο?

Αποσυνδεδεμένος THED

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Service ηλεκτρονικων mod
« Απάντηση #21 στις: Φεβρουαρίου 21, 2017, 22:02 »
Πριν από ένα χρόνο περίπου είχα πει να κάνω στον εαυτό μου ένα δώρο. Μου αγόρασα λοιπόν ένα tugboat DNA 200 το οποίο όπως κάθε αμερικάνικο μοντ που σέβεται τον εαυτό του έτσι και το δικό μου άρχισε να ξεφλουδιζει από την επόμενη κιόλας μέρα. Μετά από δύο μήνες περίπου ξενέρωσα αφάνταστα και του χάρισα μια υπέροχη θέση στο συρτάρι με τα ατμιστικα μου. Τυχαία ξαναβρεθηκαμε πριν μια εβδομάδα περίπου μιας και είχα ξεχάσει εντελώς την ύπαρξη του και πήρα την απόφαση να το στείλω στον γνωστό σε όλους μας SEB. Διάλεξα κεραμική βαφή (armor black) και μετά από τρεις μέρες το κρατάω και πάλι στα χέρια μου. Η δουλειά του Βαγγέλη είναι εξαιρετική!!! Το χρώμα βγήκε υπέροχο και στο δυνατό φως δείχνει να έχει και λίγη περλα μιας και ιριδιζει ελαφρώς. Η υφή του είναι σαν μετάξι και το όλο σύνολο δείχνει ότι θα αντέξει αρκετό καιρό.
Βαγγέλη σε ευχαριστώ και πάλι. Έγινε υπέροχο!!!


Απ: Service ηλεκτρονικων mod
« Απάντηση #22 στις: Μαρτίου 11, 2017, 10:31 »
Καλημερα φιλοι συνατμιστες....εχω ενα κλουπορ μινι 30αρη και μου επεσε κατω.δεν ανοιγει καθολου η οθονη δινει ρευμα αλα δεν ανεβαζει και κατεβαζει βατ.....ξερει κανεις αν μπορει να φτιαχτει?η που μπορω να παω να μου πουνε τι μπορει να γινει?ευχαριστω........

Στάλθηκε από το GT-I9060I μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Απ: Service ηλεκτρονικων mod
« Απάντηση #23 στις: Μαρτίου 20, 2017, 23:21 »
Το STEALTH της TESLACIGS από μέσα.
 

Κάποτε είχα εκφράσει την επιθυμία να ξεκοιλιάσω κάποιο μοντ, από αυτά που δεν μεταβάλουν τάση, αλλά λειτουργούν σαν μηχανικά.
Περιέργεια ως προς την υλοποίηση και για το τι προστασίες διαθέτουν.
Εξαίρετο μέλος του φόρουμ, παρότι baroque, ανταποκρίθηκε.
Αφού του δόθηκαν οι απαραίτητες διευκρινήσεις για την πιθανότητα να το πάρει πίσω σε ένα κομμάτι, παρουσία δικηγόρου υπογράφηκε το συμβόλαιο παραχώρησης.
 
 

 
 
Τρεις βίδες Torx T6 από κάτω, άλλες δύο Τ5 από πάνω.
Ανοίγει συρταρωτά, εκτός από το "κουμπί" του fire, όλα τα υπόλοιπα μένουν στη θέση τους.
 
 

 
 

 
 
Στιβαρή κατασκευή, με δύο κομμάτια χοντρού μετάλλου, συρταρωτά σε όλο το μήκος τους.
Το υδατοστεγές της κατασκευής δεν δείχνει τίποτα φοβερό.
Πάνω από το μέσο όρο της τάξης τιμής του μοντ.
Αχρείαστο κατά βάση, λόγω της τοποθέτησης του 510 σε πολύ χαμηλό σημείο.
 
 

 
 
Η πρώτη εντύπωση είναι τα 2 καλώδια από το αρνητικό της μπαταρίας.
Το ένα στον 510, το άλλο στο κύκλωμα.
Η μπαταρία είναι LiPo μεγέθους 19Χ50.
 
 

 
 
8.14Wh γράφει πάνω της, 2.2Αh υπολογίζω, όσα ακριβώς υπόσχεται η Teslacigs, την ατυχία μου μέσα, η εύκολη γκρίνια μόνο στον Busardo κάθεται.
 
Όλο το κύκλωμα φιλοξενείται σε μία πλακέτα διπλής όψης, κάτω από το fire.
Οριακά ικανοποιητική ποιότητα και συγκόλληση υλικών για την τιμή του μοντ.
 
Το περιεχόμενο περιλαμβάνει ένα ωραιότατο mosfet, ένα φορτιστή, ένα μικρούλι N-channel mosfet, ένα μικροελεγκτή, 2 μπλε και 2 κόκκινα ledάκια για τον φωτισμό του fire.
 
 

 
 
Το ωραιότατο είναι το TPH1R712MD της Toshiba.
P-channel όπως το προβλέψαμε βλέποντας τα 2 καλώδια από το αρνητικό της μπαταρίας.
1.35mΩ για τάση πύλης -4.5V, 2mΩ για -2.5V.
Μπορεί να χειριστεί 60Α συνεχές, αν καταφέρουμε να το ψύξουμε ικανοποιητικά, περίπου του θανάτου.
Για το τυπωμένο που έχουμε και χρονική διάρκεια ατμοτζούρας, θα στοιχημάτιζα καμιά 30αριά.
Τα τεχνικά χαρακτηριστικά του μοντ, υπόσχονται έως 40Α.
Θα ανεβάσω 5Α το ποντάρισμά μου και θα το λήξουμε εδώ.
Η μέγιστη ισχύς είναι 100W σύμφωνα με τα τεχνικά.
Η τάση cutoff είναι 3.2V.
Με πιάσανε κότσο που ανέβασα το ποντάρισμα!
 
Την φόρτιση της μπαταρίας την έχει πάρει εργολαβία το WS4508S της WillSemi.
Γραμμική φόρτιση έως 1Α.
Precharge για κάτω από 2.9V.
Ενσωματωμένο fet με 200mΩ αντίσταση.
Καλό φαίνεται, δεν ζεσταίνεται πολύ, στο περίπου γύρω στα 900mA ζμπρώχνει στη μπαταρία.

Το μικρούλι είναι το CT2N7002E-R3 της CT Micro.
N-channel με καμιά 5αριά Ωμ αντίσταση.
Βασικά για "σήματα" και όχι για ρεύματα.
Εμπλέκεται στην απενεργοποίηση του WS4508S, όταν ενεργοποιηθεί το fire.
 
Όλα αυτά ελέγχονται από ένα 10πόδαρο μικροελεγκτή, αγνώστων στοιχείων.
Σοφά σκεπτόμενοι τον έξυσαν, για να μην κλέψει κάποιος το πρόγραμμα από μέσα.
Μετράει την τάση της μπαταρίας, ελέγχει τα 2 ζευγάρια led, ενεργοποιεί και ενημερώνεται από τον φορτιστή, ελέγχει την τάση στον USB, ενεργοποιεί το mosfet, παρακολουθεί το fire.
 
Για προστασία βραχυκυκλώματος ή σχεδόν βραχυκυκλώματος, δεν αντελήφθην κάτι.
Τα fet έχουν εξ ορισμού προστασία και το μοντ έχει διακοπή 10 δευτερολέπτων.
Δεν μπορώ να γνωρίζω αν οι προστασίες του fet, σε συνδυασμό με το μέγιστο των 10 δευτερολέπτων, καλύπτουν τις προδιαγραφές της μπαταρίας.
Αν κάποιος θυσιάζει το μοντ του στο βωμό της ενημέρωσης, μπορούμε να μάθουμε.
Αυτό που μπορώ με σιγουριά να πω, είναι ότι διαθέτει την καλύτερη προστασία ανάποδης τοποθέτησης μπαταρίας.
Για όσους αρέσκονται σε pass-through, η φόρτιση της μπαταρίας διακόπτεται, για όσο χρόνο είναι πατημένο το fire.
 
Αυτά

Αποσυνδεδεμένος thanoss24

  • **
  • 136
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Service ηλεκτρονικων mod
« Απάντηση #24 στις: Απριλίου 07, 2017, 05:34 »
Καλημερα παιδια. Μετα απο πτωση που ειχε το smok alien ραγισε το μεσα πλαστκο που συγκρατει οθονη και μπαταριες με αποτελεσμα τα καλυμματα να παιζουν λιγο και να αφηνει ενα μικρο κενο σε καποιο σημειο( επειδη ειμαι λιγο ψειρας δεν μπορω να το βλεπω ετσι). Υπαρχει καποιος που να μπορει να το φτιαξει αυτο;

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Απ: Service ηλεκτρονικων mod
« Απάντηση #25 στις: Μαΐου 03, 2017, 22:17 »
          Eleaf iStick Pico
 

Δύο βίδες στο πάνω καπάκι, άλλες 2 στο κάτω.
Στο δικό μου όλες torx T6, σε άλλα οι κάτω Τ5.
Τις ξεβιδώνουμε όλες, τραβάμε ευγενικά το κάτω καπάκι.
Ξεβιδώνουμε και άλλες δύο Τ5.
 

 
Προσέχουμε να μην πεταχτεί το ελατήριο του θετικού της μπαταρίας.
Απομακρύνουμε το καπάκι.
Βγάζουμε το κύκλωμα συρταρωτά από την πάνω πλευρά.
Δίνουμε τα εύσημα στον σχεδιαστή που έκανε όλο αυτό το υποσασί για να ακουμπάει ο θετικός της μπαταρίας σε επαφή και όχι σε ελατήριο.
Τα εύσημα και στον κατασκευαστή που το υλοποίησε όμορφα με βίδες.
Δεν τυγχάνουν της εκτίμησης οι κολλήσεις των καλωδίων για τον 510 και από τις 2 πλευρές.
Ανακαλύπτουμε ότι για το βάρος των 85 γραμμαρίων χωρίς μπαταρία, ευθύνονται τα 2 καπάκια από χοντρό μέταλλο.
Δεν μας ξεφεύγει η έξυπνη στιβαρή σχεδίαση του διπλού + - διακόπτη με το ελατήριο.
Αρχίζουμε να παίρνουμε μια πρώτη γεύση γιατί είναι μετά το Vamo σε κυριαρχία.
Άσχετο με την αποσυναρμολόγηση, αλλά το καπάκι της μπαταρίας που το αντέγραψαν πολλοί, είναι πολύ ρισπέκτ και σόρι για την ποσοτικοποίηση του ρισπέκτ.
Αφαιρούμε τα περιττά και παίρνουμε στο χέρι το κύκλωμα.
Ο λόγος για να το πάρουμε στο χέρι είναι δύο.
Ο πρώτος έχει να κάνει με την ανάγκη κάποιων ατμιστών, να επιλέξουν οι ίδιοι το κουτί και τον 510 του μοντ τους.
 

 

 

 
Ο δεύτερος έχει να κάνει με το σχεδιαστικό πρόβλημα στην λειτουργία του Pico.
Οι ελάχιστοι που φορτίζουν εντός μοντ, υπακούοντας στην κοινή λογική και όχι σε θέσφατα, έχουν παρατηρήσει ότι το μοντ ζεσταίνεται πολύ.
Εντός μοντ τα πράγματα δεν είναι ακριβώς έτσι.
Το κύκλωμα δεν μπορείς να πεις ότι ζεσταίνεται πολύ.
Το κύκλωμα ψήνεται, σε σημείο να ακούς τα τσικ τσικ των διαστολών, σε περιβάλλον απόλυτης αθορυβίας.
Κάτω από την οθόνη είναι ο μικροελεγκτής και δίπλα του ο κρύσταλλος.
 

 
Εξαρτήματα που δεν έχουν κανένα λόγο να ζεσταίνονται.
Στο Pico στην διάρκεια της φόρτισης, ανεβάζουν καμιά 60αριά βαθμούς έκαστο.
Η πηγή της θέρμανσης είναι από κάτω τους και μάλιστα σε μεγάλη απόσταση, γιατί είναι στην άλλη πλακέτα.
Είναι το ολοκληρωμένο που έχει αναλάβει την φόρτιση της μπαταρίας.
 

 
K9GK γράφει επάνω του.
Αν δεν είναι το MP26023 της Monolithic Power Systems (MPS), είναι κάποιο αντίγραφό του.
Στο κύκλωμα του Pico, η αντίσταση R22 είναι αυτή που ρυθμίζει το ρεύμα φόρτισης.
Η RCHG κατά το datasheet της MPS και η οποία είναι όντως 1.65Κ, για να φορτίζει με ρεύμα 1Α.
 

 
Με χαρά που δεν μπορούσα να κρύψω, την αντικατέστησα με μία των 3Κ, για να μειώσω το ρεύμα φόρτισης κάπου στα 550mA, με απώτερο στόχο την μείωση της θέρμανσης.
Έχω λόγο που δεν γουστάρω ιδιαιτέρως τους γραμμικούς φορτιστές.
 

 
Νταξ… έκανα σεκς και στην R21.
Ατύχημα κύριε πρόεδρε, δεν το κάνω με ξένες αντιστάσεις.
Αυτή ρυθμίζει σε πόσο ρεύμα θα τερματίσει η φόρτιση.
Ήταν 20Κ, δηλαδή στα 85mA τερμάτιζε, την αντικατέστησα με μία ίδια.
SMD μεγέθους 402 δεν μπορώ να δουλέψω, έβαλα 603, δεν το χάλασε.
Συνδέω μπαταρία, τα βάνω όλα στη πρίζα, μετράω και βρίσκω 540mA.
Την χαρά μου τώρα δεν ήθελα να την κρύψω.
Πριν ξανασυναρμολογήσω το Pico, συνέχισα μέχρι το τέλος της φόρτισης, για να βεβαιώσω ότι θερμοκρασίες, ρεύματα και τάσεις είναι εκεί που πρέπει.
Κάποια στιγμή σφήνωσα το μικρό δάχτυλο ανάμεσα στις πλακέτες, για να μετρήσω με τον πλέον αξιόπιστο τρόπο την θερμοκρασία του τσιπακίου.
Το τράβηξα απότομα με κραυγή και φουσκάλα.
Η κραυγή ήταν απαυτές όταν καίγεσαι, η φουσκάλα απαυτές όταν καίγεσαι.
Ασιχτίρ ρε μα@λα#κι%σμέ&νο αχάριστο σιχαμένο και μερικά ακόμη είπα.
Ρε συ ζήτημα να έπεσε καμιά 10αριά βαθμούς η θερμοκρασία.
Ο μικροελεγκτής και ο κρύσταλλος ήταν γύρω στους 55.
Κατεκτίμηση, το τσιπάκι από τους 27500 βαθμούς Κελσίου, θα πήγε στους 27492.
Ρε δε κάνεις σεκς νασπρίσεις λέω γω!
 
Στο κουτί που θα στεγάσεις το κύκλωμα του Pico, υπολόγισε χώρο για κυκλωματάκι φορτιστή.
Εναλλακτικά, για να μην ψήνεται στη φόρτιση χωρίς να επέμβεις στο Pico, χρησιμοποιείς τροφοδοτικό με ικανότητα για 500-700mΑ.
Μπορεί να κάνει του κινητού σου τηλεφώνου.
 
Αν έχεις κάποια εξήγηση γιατί δεν μειώθηκε δραματικά η θερμοκρασία με μείωση στο μισό του ρεύματος, θα σε κεράσω Τζόνυ διπλό με πάγο.

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Service ηλεκτρονικων mod
« Απάντηση #26 στις: Μαΐου 03, 2017, 23:17 »
...Εναλλακτικά, για να μην ψήνεται στη φόρτιση χωρίς να επέμβεις στο Pico, χρησιμοποιείς τροφοδοτικό με ικανότητα για 500-700mΑ.
Μπορεί να κάνει του κινητού σου τηλεφώνου...
Εγώ συνδέω το καλώδιο σε ένα usb hub και το hub πάνω στον φορτιστή και το pico δεν ζεσταίνεται καθόλου! Κάνει βέβαια 2-3 βδομάδες να φορτίσει την μπαταρία αλλά χρόνο διαθέτουμε άφθονο (χρήμα δεν διαθέτουμε...). Μπορώ να σου εξηγήσω γιατί το hub κάνει τόσο καλά την δουλειά αυτή αλλά φοβάμαι πως δεν θα καταλάβεις τα τεχνικά και τελικά θα πληγωθείς, οπότε άστο καλύτερα. Τι άλλα νέα;

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Service ηλεκτρονικων mod
« Απάντηση #27 στις: Μαΐου 04, 2017, 00:24 »
Κάποια στιγμή σφήνωσα το μικρό δάχτυλο ανάμεσα στις πλακέτες, για να μετρήσω με τον πλέον αξιόπιστο τρόπο την θερμοκρασία του τσιπακίου.
Το τράβηξα απότομα με κραυγή και φουσκάλα.
Η κραυγή ήταν απαυτές όταν καίγεσαι, η φουσκάλα απαυτές όταν καίγεσαι.
Ασιχτίρ ρε μα@λα#κι%σμέ&νο αχάριστο σιχαμένο και μερικά ακόμη είπα.

Ακόμα κλαίω απο τα γέλια ! :lotpot:
Ο micro έχει το χάρισμα να δίνει τεχνικές εξηγήσεις υψηλοτάτου επιπέδου, με απολαυστικό τρόπο.
:respect_hat: :respect_hat:

Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3873
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Service ηλεκτρονικων mod
« Απάντηση #28 στις: Μαΐου 05, 2017, 23:15 »
Απολαυστικός και ενημερωτικός όπως πάντα μικροτσίπ 0201 :thumpup:


Αν έχεις κάποια εξήγηση γιατί δεν μειώθηκε δραματικά η θερμοκρασία με μείωση στο μισό του ρεύματος, θα σε κεράσω Τζόνυ διπλό με πάγο.
Μεγάλος ο πειρασμός αλλά πίνω Τζακ.
Επιπρόσθετα το Pico έχει 4 βίδες και κάτι άλλες από μέσα. Μεγάλη μανούρα. Άνοιξα ένα VTwo αν δε σε πειράζει που έχει μόνο 2 βίδες.


Μέσα όπως είναι φυσικό βρίσκουμε το ίδιο τσιπάκι φόρτισης. Η μαμά Joyetech το χρησιμοποιεί για όλο τον όμιλο, χρυσές δουλειές η monolithic power.
H RCHG εδώ είναι 2ΚΩ (1.997 για την ακρίβεια). H RBF παραμένει ίδια στα 20ΚΩ (20.14 για την ακρίβεια).
Αυτό σημαίνει ότι η φόρτιση γίνεται λίγο πάνω από 800mA και πράγματι το τροφοδοτικό μου δείχνει 850mA.


H θερμοκρασία πάνω στο τσιπ τερματίζει στους 55οC και κρατιέται σταθερή μέχρι η μπαταρία να ξεπεράσει τα 3.7V. Μετά όπως είναι φυσικό αρχίζει και πέφτει σταδιακά.
Δεύτερη δοκιμή και μειώνω το ρεύμα από το τροφοδοτικό μου στα 400mA. Η θερμοκρασία του τσιπ καρφώνεται στους 36οC και μειώνεται μετά τα 3.7V.
Συμπέρασμα:
Το τσιπάκι σου είναι ελαττωματικό ή υπάρχει κάποιο βραχυκύκλωμα στα πέριξ.

Αποσυνδεδεμένος Orion

  • **
  • 273
  • Φύλο: Άντρας
  • Παράδειγμα προς απομίμηση
Απ: Service ηλεκτρονικων mod
« Απάντηση #29 στις: Μαΐου 13, 2017, 01:35 »
Το καγκουρoμποξ (subox mini ) και μοναδικό μοντακι  μου  ξέβαψε κοντά στο κουμπί , κάνοντας μια με το νύχι έφυγε και φλούδα ( καντηλια για τον κινεζο ) και αφού ηρεμώ σκέφτομαι να το λύσω για βαφή , τίποτα το δύσκολο δυο βιδούλες ολες κι ολες , και η π#@αριά του κινεζου που δεν εχω ιδεα τι σκατα είχε βάλει για να μην ακουμπαει το μεταλλο του κουτιου το ελατηριακι του αρνητκού πόλου γιατι πολυ απλα πεταχτηκε καθως έβγαινε και εκτοτε αγνοήται.
Δεν κωλώνουμε θερμοκόλα και έτοιμη μια νεα ταπίτσα , κι εκει που ελεγα τριψιμο - γιαλοχαρταρισμα ασταρι μεταλου και χρώμα , σκέφτομαι δεν αξίζει τον κόπο , το πλάκωνω με ενα σπρεϊ  ακρυλικο  ;D   ( το καγκουρομποξ ειχα αποφασίσει ηδη οτι παει στον πάγκο και θα παίζει αλλαγή από βασικός )
Άλλαξα μοντ λοιπόν εχω ενα σμοκ al85 , ηδη εχει ντυθεί πρόχειρα με ελαστικό φύλο με ταινία διπλής όψεως μέχρι να του φτιάξω ενα μονιμο κουστουμακι ( και λιγο πιο ομορφα να δειχνει το παραθυρακι της οθόνης ) με καποιο αναλογο υλικο , θήκες σιλικόνης ετοιμες λέτε ;Μπα μου φαινονται πολύ χοντροκομμένες για κάποιο λόγο


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 954 110678 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:51
από treloneritis
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159892 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 28, 2024, 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515348 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146482 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303278 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12798 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 191 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530812 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201476 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801641 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11068 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40996 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet