vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

201 επισκέπτες, 7 χρήστες
dkostas, thanos1071, Alexander20, Tazz, tony1976, Jorge, manoslykos

Twitter

Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.

Αποσυνδεδεμένος GIORGOS1969

  • ***
  • 634
  • Φύλο: Άντρας
Λευτερη ανοιγω αυτη την ενοτητα για οτι προτασεις γινονται.

Συνεχως οταν ξεκιναω να γραψω κατι,αν αργησω να το δημοσιευσω με εχει πεταξει εξω και αλλες φορες δεχεται την επανασυνδεση και δημοσιευση και αλλες οχι,οποτεανγκαζεσαι να το ξαναγραψεις ή αν σου κοψει να το κανεις αντιγραφη αφου γυρισεις με τα βελακια πισω και μετα να ξαναδημοσιευσεις.

Επισης επιτελους με το θεμα διαγραφης μυνηματος τι θα γινει?
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 13, 2012, 21:07 από zalaros »

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Το ότι σε αποσυνδέει, κοίτα τη στιγμή που κάνεις σύνδεση (log in) έχει ένα τετραγωνάκι για τσεκάρισμα όπου λέει "Αυτόματη επανασύνδεση" (τσεκάρισέ το) και από πάνω ακριβώς γράφει "Λεπτά παραμονής σε σύνδεση" όπου η προρύθμιση είναι στα 60 λεπτά. Ανέβασέ το στα 120 ή ό,τι άλλο θέλεις. Βασικά αυτό με τα λεπτά παίζει ρόλο, το τικ της αυτόματης επανασύνδεσης είναι για να μη γράφεις κωδικούς κάθε φορά που μπαίνεις στο φόρουμ.
Πάντως ακόμα και σε στιγμές που λογικά θα είχε χαθεί το μισογραμμένο μήνυμα (π.χ. επειδή άνοιξα άλλη σελίδα στη θέση του), με ένα πισωγύρισμα στην προηγούμενη σελίδα (όπως είπες) ήταν όλα εκεί και δεν είχε χαθεί τίποτα.

Η διαγραφή μηνύματος ισχύει μόνο για διαχειριστές και συντονιστές. Συνηθισμένη πρακτική σε πάρα πολλά φόρουμ. Δεν υπάρχει πρόβλημα να μου πεις να το σβήσω κάποιο αν θέλεις, αρκεί να μην έχει αρχίσει διάλογος σχετικά μ' αυτό.

Αποσυνδεδεμένος GIORGOS1969

  • ***
  • 634
  • Φύλο: Άντρας
"Η διαγραφή μηνύματος ισχύει μόνο για διαχειριστές και συντονιστές."
Γιατι αυτο?Προσωπικα δεν μου καθεται καλα.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Όπως είπα, συνηθισμένη πρακτική σχεδόν σε όλα τα φόρουμ.
Τέτοια δικαιώματα δίνονται συνήθως μόνο σε φόρουμ που είναι σχετικά "κλειστά" με γνωστά μέλη. Υπάρχουν βέβαια και εξαιρέσεις.

Αποσυνδεδεμένος GIORGOS1969

  • ***
  • 634
  • Φύλο: Άντρας
θα μπορουσαμε να αντιγραφουμε δημοσιευσεις απο το παλιο φορουμ και να τα βαζουμε στο νεο αν δεν ειναι δικες μας?
το λεω αυτο γιατι υπαρχουν πολλες αξιολογες δημοσιευσεις στο παλιο που αν δεν ξαναμπουν να τα αντιγραψουν αυτοι που τα εγραψαν θα χαθουν.

Αποσυνδεδεμένος GIORGOS1969

  • ***
  • 634
  • Φύλο: Άντρας
εχω την αισθηση οτι το νεο φορουμ (ακομα) στερειται αρκετων πληροφοριων για καποιον που σημερα μαθαινει για το ηλεκτρονικο καπνισμα.το λεω αυτο γιατι:εχω βαρεθει απο την μια να εξηγω σε ολους τι ειναι αυτο που καπνιζω.απο την αλλη θα ηθελα να μπορω να ενημερωνω τους αλλους τι ειναι αυτο που καπνιζω.ειχα σκεφτει απλως να αντιγραψω καποιες ενοτητες σε μια σελιδα ,να την εκτυπωσω σε αντιγραφα και να τα δινω σε οσους ρωτανε ή θελω εγω να τους ενημερωσω.(πχ στο αφεντικο μου που ειναι αντικαπνιστης και εξακολουθει να με κοιταζει με μισο ματι)
το παρον φορουμ δεν προσφερετε γι αυτο.μαζευοντας πολλα στοιχεια απο διαφορες δημοσιευσεις του παλιου ,καπως μπορει να γινει.ακομα πιο ευκολο ειναι απο τις διαφορες σελιδες των εμπορων.
θεωρω πως πρεπει να γινει προσπαθεια να εμπλουτιστει.
και περα απο τις συζητησεις που κανουμε για προχωρημενα θεματα να μην ξεχναμε πως το 99%του πληθυσμου δεν γνωριζει καν την υπαρξη του η.τ.εκει πρεπει να επικεντρωθούμε και μονο απο εκει θα ερθει και η οποια επιτυχια του φορουμ.αλλιως θα μεινουμε με αυτους τους 10 που μπαινουν καθε μερα!

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Καμία αντίρρηση, Γιώργο μου.
Το ξαναείπα, μπορούν να αντιγραφούν άρθρα από το παλιό φόρουμ, μόνο που σε περίπτωση που δεν είναι επίκαιρα να γίνει ένα ρετούς και να μην έρθουν εντελώς ακατέργαστα.
Όσο για τα άρθρα που λείπουν, εγώ το δήλωσα από την αρχή: Μετά τον Ιούλιο (ίσως και λίγο πριν) θα πιάσω "δουλειά". Αν ανυπομονείς και έχεις υλικό και όρεξη, όρμα!  :thumpup: Φτιάξε νέα θέματα. Μη βασίζεσαι μόνο στα υπάρχοντα.
Δεν είναι ανάγκη να περιμένεις εμένα ν' αρχίσω (αν και έχω βάλει τη μαγιά ήδη σε αρκετά θέματα).  8)
Αυτό ισχύει για όλους βέβαια.  :)

Αποσυνδεδεμένος GIORGOS1969

  • ***
  • 634
  • Φύλο: Άντρας
lol ok :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Φιλε admin, θα μου αρεσε να ξαναεβλεπα κατω απο τα avatar μας και απο ποια περιοχη ειναι ο καθενας.
Θα βοηθουσε να γνωριστουμε και καλυτερα.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Έτοιμο:
Προφίλ > Αλλαγή προφίλ > Forum Profile > Πόλη ή περιοχή (κάτω στο τέλος)

Αποσυνδεδεμένος imeothanasis

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Achilles was a modder
    • GG-GoldenGreek
Αν σβηνεις Γιωργο τα δικα σου ποστ οποτε θελεις, δημιουργουνται "τρυπες" στα forum και δεν μπορει κανεις να βγαλει συμπερασμα διαβαζοντας τα. Εκτος αυτου, αν σβηνεις και ξαναγραφεις, τοτε θα πρεπει να ξαναδιαβαζουμε οτι διορθωσες εκ των υστερων. Αυτο ειναι αδυνατο. Ο trog ζητησε απο τον SJ να σβησει ολα του τα ποστ στο Αγγλικο forum και εννοειται οτι ο ιδιοκτητης αρνηθηκε οπως και ολοι οι χρηστες. Αν γινοταν αυτο, το site θα ηταν ενα μπαχαλο. Και οπως ειχα πει στο ξενο forum, οτι ειπωθηκε ειπωθηκε, ειναι κτημα ολων και κανεις δεν το παιρνει πισω, ουτε ο ατμιν, εκτος και αν ρωτησει τους χρηστες οταν προκειται για κατι μεγαλο.

Αποσυνδεδεμένος GIORGOS1969

  • ***
  • 634
  • Φύλο: Άντρας
ασχετως αν συμμετεχουμε  θα μπορουσαμε να εχουμε ανοιχτη την σελιδα μονο και μονο για να φαινονται πιο πολλα μελη-πιο ζωντανο φορουμ...(αλλωστε στα σπιτια και τις δουλειες μας οι περισσοτεροι με adsl μπαινουν φανταζομαι,δεν στοιχιζει τιποτα να ειναι ανοιχτη η σελιδα του φορουμ)

Αποσυνδεδεμένος lights

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
Συγνώμη αλλά πιο είναι το νόημα να φαίνεται το φόρουμ πιο ζωντανό από ότι είναι πραγματικά;

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Σε αυτο συμφωνω κι εγω. Δεν υπαρχει ιδιατερος λογος.
Ετσι κι αλλιως το forum εχει δυναμικη και σε λιγους μηνες οταν θα ξαναθελησω να κανω μεσονυχτιες συναντησεις, ειμαι σιγουρος οτι θα προσπαθουμε να σπασουμε το φραγμα των 200 χρηστων on-line.

Αποσυνδεδεμένος andreas_scorpio

  • **
  • 377
  • Φύλο: Άντρας
Ρε παιδια μην ανησυχειτε σε λιγο καιρο θα γεμισει κοσμο εδω 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 951 110524 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:19
από vag21
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159769 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515289 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146452 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303228 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12794 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 183 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530737 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201466 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801586 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11048 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40980 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet