vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

136 επισκέπτες, 8 χρήστες
Tem, dkostas, camber, manoslykos, Christos Z, maprix, Jorge, ThioVag

Twitter

GG Perseus

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: GG Perseus
« Απάντηση #45 στις: Φεβρουαρίου 02, 2021, 21:40 »
Τι 'χες Γιάννη, τι 'χα πάντα, after sales για κλάματα, απορώ τι πάτε και ψωνίζετε, λες και δεν τα ξέρετε!

Αποσυνδεδεμένος Dimitris1973

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Perseus
« Απάντηση #46 στις: Φεβρουαρίου 02, 2021, 22:26 »
Στη fabvape βλέπω ότι έχει διαθέσιμο σε inox αν σου έσπασε.πιστευω με την νέα παρτίδα θα έχει και τζαμακια σίγουρα

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: GG Perseus
« Απάντηση #47 στις: Φεβρουαρίου 03, 2021, 00:07 »
Ε ναι, απούλητα να μείνουν και τα inox? Δώσε 12€ για inox, ασχέτως αν δεν το γουστάρεις κι όταν εδεήσει ο "θεός" θα πάρεις και τζαμάκι!! Ε ρε δούλεμα που πέφτει!!!Αυτό είναι κατάντια και μάλιστα επαναλαμβανόμενη. Χρόνια τώρα κυκλοφορούν απελπισμένοι GGδες να ψάχνουν τζαμάκια, τανκάκια, πινάκια και κάθε είδους @@άκια για κάθε τζιτζοπροϊόν και μάλιστα ελάχιστους μήνες μετά την κυκλοφορία του! Νισάφι πια!

Αποσυνδεδεμένος Dimitris1973

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Perseus
« Απάντηση #48 στις: Φεβρουαρίου 03, 2021, 08:24 »
Καλημέρα φίλε μου τουλάχιστον σου δίνει μια επιλογή.πες μου όμως έναν  Έλληνα κατασκευαστή  που έχει άφθονα ανταλλακτικά  για καινούργιο ατμοποίητη και λίγα τεμάχια παραγωγής.κανενας!!!!!
Λογικό είναι κάποια στιγμή να τελειώσουν.
Εγώ πάντα  όταν αγοράζω ατμοποίητη  περνώ και ένα τζαμακι  τι 125 τι 131 αφού μπορώ να τα δώσω.
Πάντα φιλικά την καλημέρα μου

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: GG Perseus
« Απάντηση #49 στις: Φεβρουαρίου 03, 2021, 09:51 »
Όχι και κανένας, ορίστε τέσσερις, Cloud, vwm, esg, gus, ίσως και η ατμομηχανή πέντε. Η vwm ειδικά συνεχίζει να υποστηρίζει με ανταλλακτικά και νέα spares ακόμη και ατμοποιητές του 2013-14. Είναι τυχαίο νομίζεις ότι αν βρεις μεταχειρισμένο κομμάτι ν' αγοράσεις το πληρώνεις στην τιμή του καινούργιου κι ακόμη παραπάνω πολλές φορές?

Αποσυνδεδεμένος Dimitris1973

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Perseus
« Απάντηση #50 στις: Φεβρουαρίου 03, 2021, 11:33 »
Από τους 4 που αναφέρεις είχα μόνο τον skyline λόγο ποιο αέρατης τζουράας(βλέπεις το άβαταρ).αν σου έσπαγε το τζαμακι και δεν είχες άλλο  έψαχνες από άλλους ατμοποιητες  κτλ 
Υπάρχουν ανταλλακτικά skyline και Skyfall; ούτε ντριπ τιπ δεν υπάρχει στο σάιτ.δεν έχω πρόβλημα με τον Βασίλη  πελάτης του είμουν και θα είμαι.
Αν σου είπε ο imeo ότι δεν ξαναβγάζω και γω μαζί σου,αλλά αυτά που έβγαλε τελειώσανε λογικό.
Ξέρουμε ότι θα βγάλει νέα παρτίδα Περσέα λογικό είναι να βγάλει και ανταλλακτικά.ο καθένας ας φροντίσει να έχει τα πράγματα του σε επαρκεια όπως τα βαμβάκια,υγρά κτλ δεν αποτρεπουμε τον άλλον να ψωνίζει από κει γιατί η κουβέντα πάει αλλού και δεν θέλω να την ανοίξω. Ας κλείσει εδώ η κουβέντα πάντα φιλικά



Αποσυνδεδεμένος pelegrin07

  • **
  • 213
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Perseus
« Απάντηση #51 στις: Φεβρουαρίου 03, 2021, 11:57 »
Εγω μια ερωτηση θα κανω μονο: ποσο καιρό έχει που κυκλοφορησε ο περσέας?

Αποσυνδεδεμένος Dimitris1973

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Perseus
« Απάντηση #52 στις: Φεβρουαρίου 03, 2021, 12:12 »
Αν δε κάνω λάθος 12 ή 15 Ιανουαρίου

Αποσυνδεδεμένος Dimitris1973

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Perseus
« Απάντηση #53 στις: Φεβρουαρίου 03, 2021, 12:16 »
Όχι λάθος τότε ήταν η αναβάθμιση, Οκτωβρίο βγήκε

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Perseus
« Απάντηση #54 στις: Φεβρουαρίου 03, 2021, 12:21 »
Αρκεί να δεις το πρώτο ποστ, κάπου στον Οκτώβρη του 2020 έκανε εμφάνιση.

Το θέμα με τα ανταλλακτικά του Θανάση κρατάει χρόνια και είναι λιγο περίεργο όντως. Μπορείς να βρεις το πιο τρελό πράγμα ώρες ώρες, άλλες πάλι δεν βρίσκεις ανταλλακτικές βίδες για το deck όσος καιρός κι αν περάσει.

Έχω γνωστό που πέταξε Cybrilion γιατί δεν έβρισκε το κουμπί που έσπασε κι η απάντηση του Θανάση ήταν απογοητευτική. Τύπου "για να βγάλω νέο κουμπί το μηχάνημα θα μου ζητήσει Χ τεμάχια για να κόψει και προς το παρόν δεν υπάρχει κάτι στον ορίζοντα.." τραγικό όσο δεν πάει. Για mod λίγων μόλις μηνών.  Πάει καιρό η ιστορία του φίλου και μπορεί να μου διαφεύγουν λεπτομέρειες, πάσο αν ειπα κάτι λάθος.
Όμως το Cybrilion πετάχτηκε στον κάδο, αυτό το υπογράφω. Μόλις έκλεισε η επικοινωνία με τον κατασκευαστή.

Κι εγώ κάποτε περίμενα για μήνες τα βιδάκια του deck του Tilemahos v2 plus. Ναι σιγά να μην τα βρήκα ποτέ. Τον πούλησα με τα φαγωμένα που είχε από το κατσαβίδι μου, εν γνώσει βέβαια του αγοραστή του.

Από την άλλη ξαναλέω, μπορεί να βρεις το πιο τρελό πράγμα ώρες ώρες. Το θέμα όμως είναι να βρίσκεις και τα βασικά. Για τόσο νέο ατμοποιητή δεν θα έπρεπε να μιλάμε καν τώρα για τέτοια θέματα..

Αποσυνδεδεμένος Dimitris1973

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Perseus
« Απάντηση #55 στις: Φεβρουαρίου 03, 2021, 12:43 »
Σύμφωνο απολύτως με αυτά που λες 
Καλή συνέχεια σε όλους

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: GG Perseus
« Απάντηση #56 στις: Φεβρουαρίου 03, 2021, 13:56 »
Μα κι εγώ συμφωνώ με τον Μάκη ρε συ Δημήτρη και η αλήθεια είναι ότι στο after sales ο imeo υστερεί σε πολύ μεγάλο βαθμό και μιλάμε για στοιχειώδη ανταλλακτικά, όπως βιδάκια, orings, τανκάκια που χαλάνε, σπάνε και γενικά καταπονούνται και φθείρονται περισσότερο από άλλα τμήματα. Το παράδειγμα του esg το βρίσκω άστοχο γιατί κι εγώ έχω skyline από την 1η μέρα κυκλοφορίας το Νοέμβρη του 16 κι αν δεν βρίσκεις τζαμάκι φέτος ή πέρυσι, πάνε και 4 χρόνια ρε αδερφέ, όχι 4 μήνες. Το ίδιο σου φαίνεται εσένα? Τουλάχιστον λαστιχάκια και βίδες θα βρεις.

Αποσυνδεδεμένος Dimitris1973

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Perseus
« Απάντηση #57 στις: Φεβρουαρίου 03, 2021, 14:54 »
Στο χρονικό περιθώριο από παραγωγή σε παραγωγη στο skyline ,ultem τανκ τα μισά μισά το κοντό τανκ δεν υπήρχε τίποτα όλα είχαν πουληθεί.δεν τον τουφεκαμε τον άνθρωπο.ολοι έχουμε φάει άκυρο από κάποιο κατασκευαστη και πόνεσαμετελος παντων ας λήξη εδώ  κουβέντα πάντα φιλικά 

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Perseus
« Απάντηση #58 στις: Φεβρουαρίου 03, 2021, 17:58 »
Φίλε [member=13664]Ribot[/member] Γιώργο
Δεν είχα σκοπό να επέμβω στην κουβέντα αυτή για τον GG, κυρίως διότι συμφωνώ σε πολλά μαζί σου και ιδιαίτερα στα ανταλλακτικά (μακροχρόνια έλειψη).
Τουλάχιστον το προσπαθεί μέσω καταστημάτων και οχι μέσω FACEBOOK GROUPS, επίσης οι τιμές του δεν είναι απλησίαστες (φυσικά το έχουμε εξαντλήσει αυτό). Ώς αναφορά την γεύση διαφωνώ κάθετα μαζί σου (το μυστικό είναι στο βαμβάκι).
Το πρόβλημα είναι άλλο όμως γιατί τόσο μεγάλο πρόβλημα με τον Imeo, είναι ξεκάθαρο αυτό διότι κάθε φορά που αναφέρεται κάποιο πρόβλημα με κάποιο προιόν του GG θα είσαι ίσως ο πρώτος που θα αναφερθεί με ειρωνεία και θα μπορούσα να πώ ίσως υπερβάλωντας και με κακίες.
Άν υπάρχει κάποια προσωπική διαφορά για τον πόλεμο αυτό δεν νομίζω ότι το φόρουμ είναι το σωστό μέρος να γίνουν αυτά.
Αυτά τα ολίγα και πάντα σε φιλικό τόνο.

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: GG Perseus
« Απάντηση #59 στις: Φεβρουαρίου 03, 2021, 20:18 »
Εδώ δεν έγινε καμιά συζήτηση Βασίλη για γεύσεις και τιμές, παρά μόνο για ανταλλακτικά κι αυτά είναι μονίμως σε έλλειψη, ακόμη και για τα πιο πρόσφατα προϊόντα του κατασκευαστή. Το ομολόγησες κι εσύ άλλωστε, ωστόσο επίλεξες να βαφτίσεις "κακία" την κριτική μου. Είναι όμως πασίγνωστο ότι ο imeo απεχθάνεται οποιουδήποτε είδους κριτική κι όπως φαίνεται την ίδια απέχθεια έχει μεταδώσει και στους fan του.
Τα περί γεύσης είναι γνώμη που εκφράστηκε σε άλλο νήμα (απλώς έτυχε να είναι πρόσφατα) και όπως είπα υποκειμενική, αλλά η μακροχρόνια έλλειψη ανταλλακτικών είναι αντικειμενική πραγματικότητα και ότι έγραψα εδώ αποτελεί ΚΡΙΤΙΚΗ, ούτε κακία, ούτε πόλεμος. Ως καταναλωτής λοιπόν αυτό που με ενδιαφέρει είναι να βρίσκω υποστήριξη μετά την αγορά και αυτό είναι ευθύνη του κατασκευαστή. Εμένα δε με απασχολεί αν η υποστήριξη παρέχεται μέσω καταστημάτων, μέσω facebook (στο οποίο αναφέρθηκες λες και είναι μειονέκτημα) ή μέσω τηλεφώνου. Το ζητούμενο είναι η υποστήριξη και το ερώτημα είναι, ΥΠΑΡΧΕΙ?
Επειδή λοιπόν δεν υπάρχει, ούτε οι τιμές είναι καλές όταν έχεις ένα προϊόν που κάθεται ανενεργό στο συρτάρι μέχρι να έρθει ανταλλακτικό ή που πετιέται στα σκουπίδια όπως στο παράδειγμα του Μάκη.
Δε σου αρέσει η παραπάνω κριτική, γράφω κάτι παράλογο, κάτι ψευδές? Είμαι πρόθυμος να ακούσω τη γνώμη σου και οποιουδήποτε άλλου φυσικά.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33674 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534137 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59549 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 14 8041 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 10:44
από Sergios
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 236866 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 391 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 13953 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135994 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084705 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35167 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9762 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 477853 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy