vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

275 επισκέπτες, 4 χρήστες
tasos1976, costasibiza84, camber, manoslykos

Twitter

VOOPOO Drag 4

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 885
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
VOOPOO Drag 4
« στις: Φεβρουαρίου 20, 2023, 21:01 »
(Το προϊόν το παρέλαβα από τη Sourcemore)
(Οι φωτογραφίες μεγαλώνουν κάνοντας κλικ πάνω τους, ώστε να δείτε καλύτερα τις λεπτομέρειες)




Με τον κωδικό VD4M η συσκευή κοστίζει $36.69
(δεν κερδίζω απολύτως τίποτα από τον εκπτωτικό κωδικό)


Πρόκειται για μια αρχική παρουσίαση της συσκευής και οι πρώτες εντυπώσεις μου για αυτήν μετά από ελάχιστες μέρες χρήσης. Δεν ξέρω αν και πότε θα ασχοληθώ μαζί της οπότε απλά ανοίγω το θέμα και αν τυχόν αγοραστεί και από άλλους μπορούν να προσθέσουν τις δικές τους απόψεις από κάτω. Γνωστή η σειρά Drag στη χώρα μας, το πρώτο Drag θα μείνει στην ατμιστική ιστορία και νομίζω όποιος το πήρε δεν έχει κάποιο παράπονο πέρα από το χρώμα που έφευγε με τον καιρό. Το δεύτερο ήταν μια μικρή αποτυχία και το τρίτο πέρασε και δεν ακούμπησε μιας και είχε εκείνα τα θέματα με τα ρεύματα του όπως όλες οι συσκευές της εταιρείας εκείνη την περίοδο.


Το Drag 4 λοιπόν είναι ένα διμπάταρο(2x18650) μοντάκι με διαστάσεις 52.4x25.4x89mm, ζυγίζει 155g και είναι κατασκευασμένο από zinc alloy, τα πορτάκια λέει ότι είναι ξύλινα(walnut ή rosewood) αν τυχόν τους πιστεύετε και δέρμα στο πίσω μέρος του πορτακίου! Η συσκευασία περιλαμβάνει το μοντ και ένα καλώδιο Type-C για την φόρτιση της συσκευής.


Στενό στο πάνω μέρος του το μοντ, παίρνει εύκολα μέχρι 24ρηδες ατμοποιητές χωρίς να προεξέχουν, στα 25μμ παλεύεται και είναι ανάλογα τα γούστα του καθενός. Ο 510 πόλος είναι σχεδόν ένα με το υπόλοιπο μοντ οπότε προσεκτικά στο βίδωμα τον ατμοποιητών, ίσως αφήσετε σημάδι στο μοντάκι. Το πορτάκι είναι συρταρωτό και κρατιέται από αρκετά δυνατούς μαγνήτες οπότε δύσκολα να ανοίξει μέσα σε τσέπες και τσαντάκια. Το δέρμα στο πίσω μέρος στο πορτάκι είναι πολύ μαλακό και έχει ωραία αίσθηση στο χέρι αλλά με φοβίζει πόσο εύκολα θα αρχίσει να φθείρεται. Οι μπαταρίες μπαίνουν και βγαίνουν πολύ εύκολα και δεν είχα κανένα θέμα.


Κάτω από την οθόνη και πάνω από το συν και πλην υπάρχει ένας πολύ όμορφος διακόπτης για το κλείδωμα/ξεκλείδωμα της συσκευής. Εύκολος στη λειτουργία του, θέλει λίγο δύναμη όταν το σέρνεις πάνω κάτω και αν και συνήθως με ενοχλούν τέτοιοι διακόπτες εδώ δεν έδωσα σημασία. Τα τρία κουμπιά τώρα είναι και εδώ κάπως άθλια για μένα. Με ενοχλεί αυτός ο πολύ πλαστικός και ψεύτικος ήχος που κάνουν στο πάτημα τους, ο οποίος εδώ είναι αρκετά δυνατός κλικ ήχος, όπως επίσης δεν έχουν και ωραία αίσθηση. Η οθόνη είναι μεγάλη, με καλή ευκρίνεια και έχει όλες τις απαραίτητες λειτουργίες και καλή φωτεινότητα.


Κάπως βαρύ για διμπάταρο αλλά έχω πολύ καιρό να παίξω με διμπάταρο οπότε έχει χαθεί η συνήθεια. Λειτουργικά αυτό που ενοχλεί εμένα και πολλούς είναι όταν έχεις αφήσει το μοντ στην άκρη για ώρα και το ξαναπιάσεις, η πρώτη τζούρα είναι κούφια γιατί με το πρώτο κλικ ξυπνάει το μοντ και με την δεύτερη μπορείς να ατμίσεις πλέον. Κάτι που συνηθίζεται αν το έχεις για βασικό μοντάκι όλη μέρα. Κατανάλωση μπαταρίας, ρεύματα κλπ δεν έχω εικόνα, δεν παρατήρησα κάτι παράξενο αυτές τις μέρες. Είχα βάλει πάνω έναν MTL ατμοποιητή και έπαιζα στα 14-16W οπότε δεν το ζόρισα κιόλας.

Αυτά.



Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2290
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: VOOPOO Drag 4
« Απάντηση #1 στις: Φεβρουαρίου 20, 2023, 21:23 »
Ωραίος!  :respect:

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2373
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VOOPOO Drag 4
« Απάντηση #2 στις: Νοεμβρίου 20, 2023, 16:30 »
Είχα σταματήσει εδώ και χρόνια να ασχολούμε με την VOOPOO. Ο λόγος μόνο ένας.
Τα προιόντα τους ήταν για πέταμα. Το πρώτο DRAG ηταν για εμένα ένα πολύ πετυχημένο mod σε όλα και με καλό έλεγχο θερμοκρασίας.
Αποφάσισα λοιπόν να δοκιμάσω το DRAG 4 και σαν θαύμα μου θύμισε το πρώτο DRAG, όλα λειτουργούν τέλεια και πολύ καλός έλεγχος θερμοκρασίας. Μία εβδομάδα που το έχω στα χέρια μου λειτουργεί τέλεια, έχω μόνο μια αμφιβολία για το χρώμα του (άν ξεβάψει).
Ο χρόνος φυσικά θα δείξει.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9577
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VOOPOO Drag 4
« Απάντηση #3 στις: Νοεμβρίου 21, 2023, 07:33 »
Το χρώμα θα ξεβάψει σίγουρα, ακόμα και με προσεκτική χρήση. Ειδικά το μαύρο είναι η χειρότερη επιλογή από αυτή την άποψη. Το βασικό βέβαια είναι να παραμένει λειτουργικό.

Αποσυνδεδεμένος ZoeM

  • *
  • 11
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: VOOPOO Drag 4
« Απάντηση #4 στις: Νοεμβρίου 21, 2023, 10:58 »
Έχω το Pale Gold Walnut, μετά από εφτά μήνες πολύωρης καθημερινής χρήσης (αγορά 11-4-23) πραγματικά λειτουργεί μια χαρά και όπως φαίνεται στις φωτογραφίες το χρώμα του δεν έχει ξεβάψει σχεδόν καθόλου. Κάποια μικρά σημαδάκια που ίσα ίσα φαίνονται λογικό είναι να γίνουν μετά από τόσους μήνες χρήσης. Το κάτω μέρος τώρα είναι άλλη ιστορία, εκτός από γρατσουνιές είναι σαν να ξέβαψε σε κάποια σημεία. Ίσως να είναι δικό μου λάθος? Γιατί το παίρνω μαζί μου όπου και να πάω, το βάζω στην τσάντα μου σε ένα τσεπάκι ίσα που χωράει για να είναι όρθιο ή το αφήνω σε ότι επιφάνεια βρίσκω. Δεν ξέρω...πάντως χωρίς να προσέχω το μοντάκι ιδιαίτερα το πάνω μέρος του είναι μια χαρά.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 21, 2023, 11:20 από ZoeM »

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2373
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VOOPOO Drag 4
« Απάντηση #5 στις: Νοεμβρίου 21, 2023, 15:16 »
Νομίζω ότι επιτέλους η VOOPOO χρώστούσε στον κόσμο ένα DRAG της προκοπής.  :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9577
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VOOPOO Drag 4
« Απάντηση #6 στις: Νοεμβρίου 22, 2023, 02:37 »
Έχω το Pale Gold Walnut, μετά από εφτά μήνες πολύωρης καθημερινής χρήσης (αγορά 11-4-23) πραγματικά λειτουργεί μια χαρά και όπως φαίνεται στις φωτογραφίες το χρώμα του δεν έχει ξεβάψει σχεδόν καθόλου. Κάποια μικρά σημαδάκια που ίσα ίσα φαίνονται λογικό είναι να γίνουν μετά από τόσους μήνες χρήσης. Το κάτω μέρος τώρα είναι άλλη ιστορία, εκτός από γρατσουνιές είναι σαν να ξέβαψε σε κάποια σημεία. Ίσως να είναι δικό μου λάθος? Γιατί το παίρνω μαζί μου όπου και να πάω, το βάζω στην τσάντα μου σε ένα τσεπάκι ίσα που χωράει για να είναι όρθιο ή το αφήνω σε ότι επιφάνεια βρίσκω. Δεν ξέρω...πάντως χωρίς να προσέχω το μοντάκι ιδιαίτερα το πάνω μέρος του είναι μια χαρά.

Το χρώμα βοηθάει σίγουρα. Αν ήταν σε μαύρο σίγουρα δεν θα είχε την ίδια εμφάνιση μετά από κάποιο χρονικό διάστημα χρήσης. Αλλά αυτό ισχύει γενικότερα και όχι μόνο σε mods της voopoo.

Αποσυνδεδεμένος ZoeM

  • *
  • 11
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: VOOPOO Drag 4
« Απάντηση #7 στις: Νοεμβρίου 22, 2023, 07:46 »
 Συμφωνώ απόλυτα γι’αυτό ότι επιλογή σε μοντάκι έχω κάνει μέχρι σήμερα είναι σε silver και στην περίπτωση αυτή pale gold. Αποφεύγω το μαύρο όσο όμορφο κι αν φαίνεται γιατί ξεβάφει πιο γρήγορα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 954 110678 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:51
από treloneritis
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159886 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 28, 2024, 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515348 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146482 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303278 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12798 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 191 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530812 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201476 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801640 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11068 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40996 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet