vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

199 επισκέπτες, 7 χρήστες
Jorge, JohnDag, tibolaso, mathimatikos1966, djfloor, petra, ahill2

Twitter

SMOK NOVO 2X

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 889
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
SMOK NOVO 2X
« στις: Οκτωβρίου 10, 2022, 23:22 »
(Το προϊόν το παρέλαβα από τη Sourcemore)
(Οι φωτογραφίες μεγαλώνουν κάνοντας κλικ πάνω τους, ώστε να δείτε καλύτερα τις λεπτομέρειες)




Με τον κωδικό . η συσκευή κοστίζει .
(δεν κερδίζω απολύτως τίποτα από τον εκπτωτικό κωδικό)



Λείψαμε λίγο καιρό από τις παρουσιάσεις αλλά πραγματικά το φόρουμ ήταν σε απελπιστική κατάσταση και το να γράψεις όλοκληρο θέμα με φωτογραφίες κλπ ήταν πάρα πολύ δύσκολο και κουραστικό. Τα πράγματα έφτιαξαν λίγο τώρα, συνεχίζει να είναι μη λειτουργικό αλλά ελπίζω να επανέλθει στα κανονικά του κάποια στιγμή.

Οπότε επανέρχομαι με μια σειρά μικρών ως επί το πλείστον παρουσιάσεων για να δώσουμε λίγο κίνηση στο φόρουμ και συγκεκριμένα με παρουσίασεις pod και AIO συσκευών μιας και υπάρχει μια μικρή άνοδος σε νέους ατμιστές στα καταστήματα μετά από μια πολύ κακή περίοδο και ο κόσμος ψάχνεται με το τι να αγοράσει και νομίζω το φόρουμ είναι το καταλληλότερο και μοναδικό μέρος που μπορεί να βρει κάτι που να θυμίζει παρουσίαση προϊόντος και όχι τα καραγκιοζιλίκια του φβ. Τώρα, γιατί παρουσιάσεις μόνο τέτοιων συσκευών; Γιατί αυτά είναι που στη τελική δείχνει ο κόσμος ότι προτιμάει και του είναι πιο εύκολο να χρησιμοποιεί καθημερινά για να τον κρατήσει μακρυά από το τσιγάρο. Προσωπικά και εγώ το τελευταίο διάστημα πιάνω τον εαυτό μου να έχει αφήσει επισκευάσιμους ατμοποιητές και μοντάκια τελείως στην άκρη και έχω βρει την ησυχία μου στα ποντάκια, είτε μίας χρήσης είτε συσκευές σαν το Novo 2X.


Σχωρνάτε με οι παλιοί και γω αισίως πάνω από 6 χρόνια είναι που ατμίζω, βαρέθηκα όμως και αν θες απλά να πάρεις την νικοτίνη σου και να ατμίσεις παράλληλα και ένα κομπλέ υγράκι, αυτές οι συσκευές πλέον φτάνουν και περισσεύουν. Αυτά και ξεκινώ τα της συσκευής...


Το Novo 2X είναι η τελευταία πρόταση της SMOK στις μικρές όλα-σε-ένα ή ΑΙΟ συσκευές. Πρόκειται για ένα ποντάκι με ενσωματωμένη 800mAh μπαταρία και χωρητικότητα υγρού στα 2ml. Δεν έχει κάποιο κουμπί και λειτουργεί αυτόματα μόλις πάρεις τζούρα. Στα θετικά ότι έχει ρύθμιση αέρα οπότε μπορείς να διαλέξεις την τζούρα σου και ότι τα ανταλλακτικά ποντ του είναι συμβατά με αυτά των προηγούμενων συσκευών(Novo/Novo 2/Novo 2S/Novo 2X) τα οποία βρίσκεις στα περισσότερα ατμομάγαζα.

Η συσκευασία περιλαμβάνει την συσκευή, δύο ανταλλακτικά ποντ και ένα καλώδιο Type-C για την φόρτιση.


Η συσκευή πωλείται στα παρακάτω χρώματα:


Το πρώτο πράγμα που μπορεί να παρατηρήσεις κάποιος που θα πιάσει πρώτη φορά την συσκευή στα χέρια του είναι ότι θα ψάχνει να βρει από που γεμίζει με υγρό και δεν θα το βρίσκει. Εγώ τουλάχιστον το έψαχνα μέχρι να δω στο μέιλ της εταιρείας τις φωτογραφίες. Με δύο λόγια, πιάνουμε το επιστόμιο και το σπρώχνουμε στο πλάι, σαν να προσπαθούμε να το σπάσουμε, έτσι ανοίγει το επιστόμιο(το μαύρο πάνω μέρος δηλαδή) και εμφανίζεται το κάτω μέρος του ποντ που έχει στη μέση μία τρύπα για να ανεβαίνει ο ατμός, δεξιά την τρύπα για την αναπλήρωση του υγρού και αριστέρα μια μικρότερη τρύπα για να βγαίνει ο αέρας όσο γεμίζουμε. Τι δεν μου αρέσει εδώ; Βασικότερο ότι πρέπει να πιάνω το επιστόμιο με τα δάχτυλα μου για να το ανοίξω. Θα προτιμούσα να ήταν η τρύπα αναπλήρωσης στο κάτω μέρος, ειδικά αν είμαι έξω δεν θέλω να πιάνω το επιστόμιο με βρώμικα δάχτυλα και μετά να καθαρίζω κάθε φορά. Επίσης, η τρύπα αναπλήρωσης του υγρού έχει μια σιλικόνη για να το κρατάει κλειστό και θέλει λίγο παραπάνω πίεση με το μπουκαλάκι και έχω δει κόσμο να δυσκολεύεται λίγο. Μου αρέσει που το επιστόμιο είναι στο μισό ποντ μόνο και το κάτω μέρος του ποντ είναι διάφανο οπότε μπορούμε πολύ εύκολα να δούμε πότε τελειώνει το υγρό, σε νέο ατμιστή αυτό είναι κάπως σημαντικό γιατί ξεχνάνε να τσεκάρουν και τραβάνε ξερές τζούρες με τα γνωστά αποτελέσματα.



Η εισαγωγή του αέρα τώρα στο φουλ ανοιχτό είναι σφιχτή πνευμονική τζούρα και στο τέρμα κλειστό πολύ πολύ σφιχτή τσιγαρίσια τζούρα. Δεν το προτείνω στο τέρμα κλειστό, δεν νιώθεις γεύση και δεν ανεβαίνει σχεδόν καθόλου ατμός πάνω. Στους επισκευάσιμους MTL ατμοποιητές μου παίζω με 0.8μμ αέρα οπότε ξέρω τι θα πει σφιχτοτζούρης, εδώ ξεφεύγει και δεν δουλεύει καθόλου. Νομίζω η συσκευή είναι σχεδιασέμη για να παίζει με τον αέρα τέρμα ανοιχτό, όσο έκλεινα τον αέρα προσωπικά μου άρεσε όλο και λιγότερο. Οι έτοιμες αντιστάσεις πλέον αντέχουν και ειδικά από τις μεγάλες εταιρείες και αντέχουν και δίνουν μια χαρά γεύση για κάποιον που θέλει να ξέρει τι ατμίζει αλλά δεν ψάχνει νότες στα υγρά και τέτοια, δηλαδή για τους 500 χομπίστες που έχουν μείνει. Διαρροές όχι γιατί όπως έγραψα και πιο πάνω, γεμίζει από πάνω στη μέση του ποντ οπότε δεν υπάρχει τίποτα να τρέξει στο κάτω μέρος. Αυτά..



 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135718 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084162 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34900 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 84 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9441 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476369 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114660 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1289 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2343 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 911 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271125 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1503 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos