vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Steam Crave Hadron Lite Mod (21700)

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 885
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Steam Crave Hadron Lite Mod (21700)
« στις: Ιουνίου 02, 2022, 16:45 »
(Το προϊόν το παρέλαβα από τη Sourcemore)
(Οι φωτογραφίες μεγαλώνουν κάνοντας κλικ πάνω τους, ώστε να δείτε καλύτερα τις λεπτομέρειες)
Με τον κωδικό SCACM το μοντ κοστίζει $36.39
(δεν κερδίζω απολύτως τίποτα από τον εκπτωτικό κωδικό)
Το Hadron Lite είναι το πρώτο side by side(SBS) μοντ της Steam Crave.
Λειτουργεί με μία 21700 ή μία 18650 μπαταρία, φτάνει μέχρι τα 100W και μπορεί να φορτίσει μέσω μιας θύρας Type-C.
Έχει διαστάσεις 88x52.5x28mm, ζυγίζει 123g και είναι κατασεκυασμένο από zinc alloy.
Τέλος, μπορούμε να ατμίσουμε ρυθμίζοντας τα βαττ που θέλουμε ή τα βολτ, να παίξουμε se Bypass είτε με έλεγχο θερμοκρασίας.
Το μοντ κυκλοφορεί σε δύο χρώματα, σε μαύρο και γκρι και η συσκευασία περιλαμβάνει την συσκευή,
ένα καλώδιο Type-C, έναν αντάπτορα για μπαταρία 18650, ανταλλακτικές βίδες και δύο wrap μπαταρίας.
Το μοντ είναι πολύ καλοφτιαγμένο και νιώθεις ότι έχεις στα χέρια σου κάτι που έχει φτιαχτεί με γνώμονα την ποιότητα. Δεν με βόλεψε καθόλου όμως και για αυτό άργησα τόσο να κάνω και την παρουσίαση του ενώ μου το είχε στείλει η ίδια η εταιρεία όταν βγήκε το πρώτο batch. Αλλά ας ξεκινήσω να γράφω τα περί του μοντ και θα γράψω παρακάτω τους λόγους που για μένα είναι ένα από τα πιο άβολα μοντ που έχω πιάσει στα χέρια μου.
Μεγαλούτσικο side by side μοντ, λόγω της 21700 και του σχεδιασμού του οπότε και λίγο πιο βαρύ σε σχέση με παρόμοια μοντ από άλλες εταιρείες. Παίρνει άνετα ατμοποιητές με διάμετρο μέχρι 25μμ, για παραπάνω θα δυσκολευτείτε να βιδώσετε  και με μικρότερους όπως τον πολυαγαπημένο Aromamizer Classic MTL θα φαίνονται λίγο παράταιροι. Το κουμπί του fire τώρα βρίσκεται στο πάνω μέρος της συσκευής/μπαταρίας οπότε ο μόνος βολικός τρόπος για να κρατάς το μοντ για να ατμίσεις είναι να το πιάσεις ολόκληρο στο χέρι σου λες και κρατάς το χειριστήριο κάποιας βόμβας και με τον αντίχειρα πιέζεις για να κάνει μπουμ! Προσωπικά, δεν έχω κρατήσει ποτέ μοντ στα χέρια μου αυτόν τον τρόπο και δεν με βολεύει με τίποτα. Πρέπει είτε να πιάσω όλο το μοντάκι αγκαλιά για να πατήσω άνετα με τον αντίχειρα το fire και έτσι έχω ολόκληρο τον ατμοποιητή στη χούφτα μου οπότε αντίο εισαγωγές του αέρα, είτε να κάνει γιόγκα ο αντίχειρας και να τραβιέται μόνος του προς τα πάνω ενώ τα υπόλοιπα δάχτυλα κρατάνε το μοντ χαμηλά για να μην ενοχλούν τον ατμοπποιητή και τις εισαγωγές του άερα. Αν αυτό ενοχλεί εμένα που έχω και ένα σχετικά μεγάλο χέρι και δάχτυλα, δεν θέλω να ξέρω πως ακριβώς μπορεί να το κρατήσει ένας άνθρωπος με μικρότερο χέρι ή μάλλον ξέρω, θα το κρατάει με τα δυο του χέρια όπως κρατάνε τα μωρά το μπουκάλι με το γάλα. Για μένα τα side by side μοντ πρέπει να έχουν το κουμπί κάτω από τον ατμοποιητή για να πατάω εύκολα το fire με τον δείκτη ή τον μέσο. Αυτό βέβαια είναι ξεκάθαρα δικό μου θέμα και τι με βολεύει εμένα γιατί κάποιος άλλος μπορεί να βολεύεται πάρα πολύ το κουμπί του fire να είναι στο πιο κουφό σημείο της συσκευής. Ευτυχώς η εταιρεία σκέφτεται τι κάνει οπότε το κουμπί δεν είναι ίσιο και υπάρχει μια μεγάλη κλίση προς το δάχτυλο ώστε να το πατάς πιο εύκολα και βολικά. Η οθόνη του είναι μια χαρά, όσο μεγάλη πρέπει και με μια φωτεινότητα που σχετικά παλεύεται. Έχει όλες τις αναμενόμενες λειτουργίες και ενδείξεις. Σαν αριστερόχειρας με βόλεψε η φορά των ενδείξεων, δεξιόχειρες μου έχουν παραπονεθεί ότι θα ήθελαν να μπορούσαν να γυρίσουν τις ενδείξεις ανάποδα για να μη το γυρνάνε όταν θέλουν να τσεκάρουν κάτι στην οθόνη.

Στο κάτω μέρος έχουμε τα υπόλοιπα δυο κουμπιά της συσκευής και το καπάκι της μπαταρίας. Πολύ καλή ποιότητα στα δύο κουμπιά, κάνουν έναν δυνατό κλικ ήχο αλλά στο πάτημα καταλαβαίνεις ότι αντέχουν πολύ. Το καπάκι της μπαταρίας τώρα είναι ο δεύτερος λόγος που αυτό το μοντάκι δεν με βόλεψε καθόλου. Μετά το κλασικό καπάκι μπαταρίας που έβαζαν οι κατασκευαστές στα ξυλομοντάκια και ήθελες κέρμα για να τα ξεβιδώσεις και ήταν το πιο ηλίθιο πράγμα στον πλανήτη, εδώ έχουμε το δεύτερο πιο μη βολικό τρόπο για να ξεβιδώσεις το καπάκι της μπαταρίας. Αντί να βάλουν ένα καπάκι με αυτάκι όπως βάζει κατα κόρον η Geek Vape ή η Lost Vape, προτίμησαν να βάλουν ένα καπάκι που μάλλον τους ξέμεινε από το 2018. Δυσκολεύει αν τυχόν έχεις πιο χοντρά δάχτυλα, δυσκολεύει γιατί έχει πολλές βόλτες, δυσκολεύει αν βιάζεσαι ή είσαι έξω και πρέπει να ξεβιδώσεις στα γρήγορα και δυσκολεύει πολύ όταν πρέπει να βιδώσεις πάλι γιατί πρέπει να το κάνεις αργά και σταθερά για να μη χάσει βόλτα και αρχίσει να βιδώνει στραβά. Είναι της επιμονής και της υπομονής το συγκεκριμένο μοντ για τα δικά μου γούστα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 951 110531 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:19
από vag21
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159771 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515291 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146452 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303231 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12794 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 183 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530738 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201466 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801586 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11048 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40980 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet