vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Baroque Liquids by Abuelos

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Baroque Liquids by Abuelos
« Απάντηση #30 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2021, 20:16 »
Καθημερινό σίγουρα θα το κάνω, ειδικά αν υπολογίσεις ότι εδώ και ενάμιση χρόνο κάνω ουσιαστικά μόνο RY-L & tribeca, με λίγο CLR στις διακοπές.
Έψαχνα ένα υγρό ακόμα για καθημερινό rotation. Βεβαίως δεν θα το ατμίζω στον fat rabbit γιατί θα θέλω 120ml ανά βδομάδα, θα παίξει παπιγιόν εύκολα.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 09, 2021, 20:42 από thenetpoet »

Αποσυνδεδεμένος robbinsrules

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Carpe Noctem
Απ: Baroque Liquids by Abuelos
« Απάντηση #31 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2021, 22:11 »
Καταπληκτικό υγρακι το macaw, του έχω πιει το αίμα σε zeus subohm.
Γευστικό αλλά όχι υπερβολικο, γλυκό πιο πολύ πάρα φρουτένιο και σίγουρα για όλο τον χρόνο άνετα.
Ίσως θα ήθελα λίγο πιο έντονο τον ανανά, αλλά μπορεί να κουραζε και πιο εύκολα.
Πάρα πολύ ωραία υλοποίηση πάντως και χωρίς 2 κιλά γλυκαντικά στα 120 ml!

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Baroque Liquids by Abuelos
« Απάντηση #32 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2021, 10:08 »
Αυτό το πράμα με τα γλυκαντικά στα περισσότερα υγρά έχει καταντήσει αηδία.
Πλην των πιθανών θεμάτων υγείας, βγάζουν και άχρηστες τις αντιστάσεις σε χρόνο μηδέν.

Αποσυνδεδεμένος Chris66

  • ***
  • 723
  • Φύλο: Άντρας
  • ...out of the black and into the blue...
Απ: Baroque Liquids by Abuelos
« Απάντηση #33 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2021, 15:28 »
Απο maca αλήθεια πως πάει το macaw;;

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Baroque Liquids by Abuelos
« Απάντηση #34 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2021, 17:28 »
Καθαρό είναι το υγρό Κρις. Πήγαινε όμως και δοκίμασε το πρώτα γιατί μπορεί εσένα να μην σ' αρέσει. Το καλό με το μακάο είναι πως ότι πάρεις από τις δοκιμαστικές τζούρες στον ντρίπερ σου, αυτό θα παίρνεις και μετά όταν θα έχεις φτιάξει το δικό σου υγρό και το ατμίζεις στον καθημερινό σου ατμοποιητή.


ΥΓ. Έχε όμως καθαρό βαμβάκι στον ντρίπερ σου γιατί αν έχει υπολείμματα από μπασμά ή λατάκια ή κάποιο άλλο από αυτά τα ωραία που κάνεις όταν θυμώνεις με το σύμπαν, δεν θα καταλάβεις τίποτα απ' το μακάο... :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος tolinio

  • *
  • 46
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Baroque Liquids by Abuelos
« Απάντηση #35 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2021, 20:13 »
Να πεταχτώ και εγώ εδώ για να πω ότι το macaw είναι εξαιρετικό υγρό. Άψογα υλοποιημένο cheesecakοφρουτενιο.
Ωριμάζει και το Royal παρεμπιπτόντως...

Βασικά να βάλω και τα precious liquids μέσα και να πω μπράβο τόσο για την τιμολόγηση όσο και για το αποτέλεσμα. Για ποιότητα αρωμάτων κτλ δεν ξέρω, για κανένα υγρό δεν μπορώ να ξέρω.
Εμένα μια χαρά μου φαίνονται!

Στάλθηκε από το SM-N970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Baroque Liquids by Abuelos
« Απάντηση #36 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2021, 21:00 »
Να σημειώσω ότι το macaw αποδίδει πολύ καλά και στον perseus με κλαπτονάκι στα 19.5 -20W.

Αποσυνδεδεμένος gfilip

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Baroque Liquids by Abuelos
« Απάντηση #37 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2021, 19:33 »
Να ευχαριστήσω και εγώ με τη σειρά μου, πρώτη μέρα το macaw θα το ατμισω όλο μου φαίνεται

Sent from my SM-G991B using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Baroque Liquids by Abuelos
« Απάντηση #38 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2021, 15:01 »
Όχι να μιλήσεις! Άλλωστε εσύ θα το αγοράσεις χωρίς κανένα ρίσκο γιατί αν δεν σου αρέσει θα το χαρίσεις στον φίλο σου τον Μπαρόκο που πολύ θα εκτιμήσει το δωράκι!  :laugh1:
Όση ώρα διάβαζα όσα έγραφες για τους τσίγκους στο άλλο νήμα, εγώ καθάριζα και έστηνα τον indegra για να του βάλω το macaw.
Σε αντίθεση με όσα διάβασα από άλλους συνατμιστές, σε μένα βγαίνει πιο έντονα και διακριτά ο ανανάς σε πρώτη φάση-εισπνοή και στην επίγευση, στη γλώσσα, το τσιζκέικ και η κρέμα. Δεν έχει πολύ γλυκάδα, μέτρια θα την έλεγα, πράγμα που μου αρέσει και να μην είναι τόσο μπουχτιστικό.
Φαίνεται καθαρό και ευκολόπιοτο, ξεκούραστο υγρό, αν και δεν έχω κάνει ούτε ένα τανκ ακόμη και η πιο έντονη παρουσία του ανανά δε με χαλάει μιας και είναι από τα ελάχιστα φρούτα που ατμίζω (φραουλομπανάνες δηλαδή και κανα λεμόνι που και που).
Ωραίο υγρό λοιπόν, σίγουρα καθημερινό μέχρι να τελειώσει το μπουκάλι αλλά αν ακολουθήσει κι άλλο θα στο πω τότε, όχι μετά από ένα τανκ.
Τώρα αν θες δωράκι μπαρόκε, έχω μια Ισαβέλα για πάρτη σου. Στην τυλίγω και με κλασάτη κορδέλα να γουστάρεις. :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Baroque Liquids by Abuelos
« Απάντηση #39 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2021, 19:05 »

Το Macaw το ατμίζω μόνο στον τσίγκο. Όχι γιατί έχει καλύτερη γεύση απ' τον Leto - είναι πολύ κοντά αυτοί οι δύο. Ο Druga όμως γεμίζει πάρα πολύ εύκολα και επειδή το Macaw είναι πιπίλα, το ευκολότερο γέμισμα είναι απόλαυση. Όσο για την Ισαβέλλα που ανέφερες, τελικά ο Παλούκαρος είχε δίκιο. Το υγρό "παλεύεται". Αυτό που θέλει είναι είτε ντρίπερ είτε ατμο με μεγάλη καμπάνα. Προσωπικά το ατμίζω στον Leto ή στον Druga και το βαμβάκι αντέχει τόσο ώστε να μην βρίζεις την καταδίκη σου. Οι σφιχτοτζούρηδες βέβαια, μακρυά!

Α! Και κάτι ακόμα....

...φραουλομπανάνες...

Αυτά έγραφα προ ετών για τις μπανάνες:

"...Εμείς οι ατμιστές χωριζόμαστε σε δύο βασικές κατηγορίες: σε αυτούς που ατμίζουν μπανάνες και σε αυτούς που δεν ατμίζουν μπανάνες! Εντάξει, υπάρχουν και άλλοι διαχωρισμοί που δεν έχουν σχέση, αλλά το θέμα μπανάνα είναι το πλέον θεμελιώδες στο άτμισμα γενικά. Το πρόβλημα με μένα είναι πως δεν μπορώ να πω με βεβαιότητα αν ανήκω στην μία ή στην άλλη κατηγορία γι' αυτό και αισθάνομαι λειψός σαν ατμιστής όλα αυτά τα χρόνια. Πάντα πίστευα πως κάποια μπανάνα θα μ' αρέσει, δεν μπορεί, και κάθε φορά που δοκίμαζα ένα καινούργιο μπανανο-υγρό μετά άρχιζα τα τηλέφωνα στην περιπτερού μου και "τι κάνεις; τα παιδιά καλά; με πεθύμησες καθόλου; τα camel βγαίνουν ακόμα;" και τέτοια. Τα περισσότερα έβγαζαν μία μπουχτιστική χημική μπανανίλα και μερικά έβγαζαν ακόμα και μία αηδιαστική πουρίλα! Φριχτή φτηνοπουρίλα, κάλτσα φαντάρου του Φριτέζα..."

Θα μπορούσα να τα είχα γράψει χθες όλα αυτά γιατί ισχύουν ακόμα στο ακέραιο. Τόσα χρόνια ψάχνομαι και δεν έχω βρει ούτε μία αξιοπρεπή μπανάνα. Κάθε πρόταση ευπρόσδεκτη...

ΥΓ. Ίσως οι κρέμες και το τσιζκέικ του μακάο αλλά με μπανάνα αντί για ανανά. Και κάποιος ξηρός καρπός. Καλό μου ακούγεται. Θα το πω στον σεφ αλλά μάλλον θα με προγκήξει... :(

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Baroque Liquids by Abuelos
« Απάντηση #40 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2021, 23:14 »
Το  Yellow Biafra της Halcyon Haze ίσως να σου κάνει.Το είχα δοκιμάσει παλιά,νόστιμο υγρό και  σχετικά ελαφρύ!

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Baroque Liquids by Abuelos
« Απάντηση #41 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2021, 23:47 »
Ωραίο υγρό λοιπόν, σίγουρα καθημερινό μέχρι να τελειώσει το μπουκάλι αλλά αν ακολουθήσει κι άλλο θα στο πω τότε, όχι μετά από ένα τανκ.
[member=13885]cpbaroque[/member] Νεαρέ, δε χρειάζεται να φτάσω στο τέλος του μπουκαλιού, αρκούσαν 2-3 μέρες μαζί του για να πω ότι θα πάρω πολλά μπουκάλια ακόμη! Έξοχο υγρό :yes: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος lounik

  • ***
  • 679
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Baroque Liquids by Abuelos
« Απάντηση #42 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2021, 12:23 »
 Mustang: πέρυσι το καλοκαίρι έκανα ένα υγρό από άλλη σειρά με βάση την μαστίχα που μου άρεσε απλά δεν το ξαναπήρα καθώς είναι ιδιαίτερο προφίλ όχι για κάθε μέρα.
Έτσι δοκίμασα φέτος το Mustang. Δυστυχώς για μένα το υγρό είναι πολύ λάθος υλοποιημένο. Overdose σε όλα του. Από τα λίγα υγρά που δεν δοκίμασα αμέσως μόλις το έφτιαξα αλλά έτυχε να περάσουν 15 μέρες και δεύτερη δοκιμή μετά από άλλες 15 μέρες μπας και σβήσουν και χαθούν οι παράφωνες νότες. 

 
 Macaw: ελαφρύ, ευχάριστο, διακριτικό, με καλό καιρό άνετα για όλη μέρα. Άμα σφίξουν τα κρύα δεν ξέρω μήπως έρχεται κόντρα σε θέμα διάθεσης προφίλ (σε πάει σε παραλίες και κοκκοφοίνικες και να φοράς μπουφάν;) που θέλω κάτι πιο βαρύ και μεστό.



Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Baroque Liquids by Abuelos
« Απάντηση #43 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2021, 13:37 »

[member=19896]lounik[/member]

Ατμίζω το humo tipo, ένα απ' τα πιο παλιά υγρά του ζιρομπάκου, από το 2014. Απ' την αρχή μου άρεσε πολύ για τα πρώτα 5-6ml αλλά μετά με μπούχτιζε. Αυτό λοιπόν που έκανα ήταν να αραιώνω αρκετά το υγρό και να το φέρνω εκεί που δεν με μπούχτιζε πια. Τώρα που το υγρό κυκλοφορεί σε one shot με προτεινόμενη αραίωση 14%, εγώ το φτιάχνω στο 5% και μετά, στον ατμοποιητή κατευθείαν, μαζί με το έτοιμο υγρό βάζω και λίγη σκέτη βάση! Στην ουσία το ατμίζω αραιωμένο περίπου στο 3-3,5% και έτσι παραμένει ένα από τα top-10 υγρά μου. Αυτό είναι ένα μόνο παράδειγμα αλλά έχω πολλά αντίστοιχα. Στην πραγματικότητα όλα τα υγρά τα αραιώνω περισσότερο από όσο προτείνουν οι κατασκευαστές τους (εκτός από τρία). Στο λέω αυτό γιατί αν σου αρέσει ένα υγρό σαν προφίλ αλλά η υλοποίηση του είναι λίγο πιο δυνατή από όσο θα ήθελες, θα μπορούσες κι εσύ να το αραιώνεις πιο πολύ κι ας λέει ότι θέλει ο σεφ του. Το Mustang που ανέφερες δεν είναι καθόλου του γούστου μου (απεχθάνομαι την μαστίχα) αλλά μπορεί ίσως να γίνει του δικού σου αν του προσθέσεις λίγη (ή αρκετή...) σκέτη βάση. Μπορεί και όχι βέβαια, αλλά αυτό που σου προτείνω είναι μία εύκολη δοκιμή που μπορείς να την κάνεις την ώρα που διαβάζεις αυτές τις γραμμές. :)


ΥΓ. Τα μοναδικά υγρά που δεν αραιώνω καθόλου είναι το Nostra της Scandal και το Atlas και Macaw του ζιρομπάκου. Το γράφω γιατί θα ρώταγε σίγουρα ο θείος Βαγγέλης... :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος ThioVag

  • ***
  • 602
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Baroque Liquids by Abuelos
« Απάντηση #44 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2021, 23:06 »
Constantan συμφωνω απολυτα μαζι σου. :yes: 
Σ'ευχαριστω πολυ, που με θυμασαι !!!!! :D :respect:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135755 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084209 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34931 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 98 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9459 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476494 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114676 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1292 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2345 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 913 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271148 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1506 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos