vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

322 επισκέπτες, 3 χρήστες
treloneritis, manoslykos, Blackwolf

Twitter

Crystal Mix by TNT VAPE (Αρώματα ΝΕΤ)

Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Crystal Mix by TNT VAPE (Αρώματα ΝΕΤ)
« Απάντηση #30 στις: Απριλίου 10, 2021, 18:21 »
Πού το ατμίζεις; Το σύρμα τί λέει από κατάλοιπα; Βάλε καμμιά φωτογραφία.

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
η αρχικη δοκιμη εγινε με kaifun lite plus με ετοιμες αντιστασεις  της Vandy Vape στα 1.2ohm ειναι αυτες εδω..
https://www.vaporsolutions.gr/diy-wick-coil-mesh/1716-vandy-vape-superfine-mtl-clapton-coils-.html
ομως ηταν τοσο εντονη η γευση και δεν μπορεσα να ατμισω πανω απο 2ml με το συγκεκριμενο build... ενω ειναι πολυ καλες και ιδανικες για ΜTL  ειναι περισοτερο για flavor chasing με ημικαπνικα αξιζουν  τερμα... για την γευση... αλλα συρμα NiChrome και ΝET υγρο μιλαμε ηταν τοσο εντονο που ενιωθα οτι εχω παρει ενα τασακι  και ατμιζω την σταχτη...   :))

ειπα να φτιαξω καποιο δικο μου build αλλα μετα λεω αστο θα το βαλω στο αγαπημενο μου pod avp cube με την 1.15ohm και είχα και την περιέργεια να δω πως θα ειναι σε ένα pod το συγκεκριμένο υγρό,  εδώ λοιπόν μπορώ να πω το ευχαριστήθηκα περισσότερο το συγκεκριμένο eliquid γιατι δινει πιο απαλη γευση και πιο ισορροπημένη οπως ακριβως μου αρεσει. γενικα λατρευω της αντιστασεις της aspire... και ειδικα η 1.15 για τα δικα μου γουστα ειναι η καλυτερη οσο για καταλοιπα που λες δεν εχει καθολου..... η αντισταση ειναι τοσο καθαρη λες και ατμιζω σκετη βαση....  τωραπως το καταφεραν αυτο δεν εχω ιδεα... αλλα το αποτελεσμα ειναι Απλα εντυπωσιακο

Αποσυνδεδεμένος Milarepa

  • **
  • 325
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Crystal Mix by TNT VAPE (Αρώματα ΝΕΤ)
« Απάντηση #31 στις: Απριλίου 10, 2021, 19:24 »
Καθαρή αίσθηση τσιγάρου. Για όσους θυμούνται το παλιό Camel...


Sent from my iPhone using Tapatalk
οκ κατάλαβα! Θα ήθελα βέβαια κάτι περισσότερο αρωματικό και ουχί τσιγαροτασάκι :D 

Απ: Crystal Mix by TNT VAPE (Αρώματα ΝΕΤ)
« Απάντηση #32 στις: Απριλίου 10, 2021, 19:35 »
η αρχικη δοκιμη εγινε με kaifun lite plus με ετοιμες αντιστασεις  της Vandy Vape στα 1.2ohm ειναι αυτες εδω..
https://www.vaporsolutions.gr/diy-wick-coil-mesh/1716-vandy-vape-superfine-mtl-clapton-coils-.html
ομως ηταν τοσο εντονη η γευση και δεν μπορεσα να ατμισω πανω απο 2ml με το συγκεκριμενο build... ενω ειναι πολυ καλες και ιδανικες για ΜTL  ειναι περισοτερο για flavor chasing με ημικαπνικα αξιζουν  τερμα... για την γευση... αλλα συρμα NiChrome και ΝET υγρο μιλαμε ηταν τοσο εντονο που ενιωθα οτι εχω παρει ενα τασακι  και ατμιζω την σταχτη...   :))

ειπα να φτιαξω καποιο δικο μου build αλλα μετα λεω αστο θα το βαλω στο αγαπημενο μου pod avp cube με την 1.15ohm και είχα και την περιέργεια να δω πως θα ειναι σε ένα pod το συγκεκριμένο υγρό,  εδώ λοιπόν μπορώ να πω το ευχαριστήθηκα περισσότερο το συγκεκριμένο eliquid γιατι δινει πιο απαλη γευση και πιο ισορροπημένη οπως ακριβως μου αρεσει. γενικα λατρευω της αντιστασεις της aspire... και ειδικα η 1.15 για τα δικα μου γουστα ειναι η καλυτερη οσο για καταλοιπα που λες δεν εχει καθολου..... η αντισταση ειναι τοσο καθαρη λες και ατμιζω σκετη βαση....  τωραπως το καταφεραν αυτο δεν εχω ιδεα... αλλα το αποτελεσμα ειναι Απλα εντυπωσιακο
Τέλεια! Άμα είναι τόσο καθαρά έκανα καλά που έχω ακόμα ένα σωρό ναυτίλους!

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Crystal Mix by TNT VAPE (Αρώματα ΝΕΤ)
« Απάντηση #33 στις: Απριλίου 10, 2021, 19:48 »
εδω εισαι....!!!!  :thumpup:

> ΤΝΤ Vapes: Booms Vanilla Cream Tobacco Gran Reserve 

Περιγραφή προϊόντος απο την σελίδα

Η μυστηριώδης και ελκυστική ερμηνεία της TNT Vapes σε ένα Vanilla Cream Tobacco, ήδη γράφει την δική της ιστορία στον ατμιστικό κόσμο! Τώρα η συνταγή της κρεμώδους βανίλιας ενισχύεται σε ένταση και αρωματική πολυπλοκότητα, με την προσθήκη επιπλέον "στρώσεων" καπνού (μερικοί εκ των οποίων διαθέτουν καπνιστά και ξυλώδη στοιχεία) και ώριμο, ακριβό μπράντυ! Έτσι γεννήθηκε το Booms VCT Gran Reserve.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9577
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Crystal Mix by TNT VAPE (Αρώματα ΝΕΤ)
« Απάντηση #34 στις: Απριλίου 11, 2021, 05:05 »
[justify]Για να επανέλθω τώρα στα αρώματα/υγρά της σειράς Crystal Mix.... να αναφέρω και πάλι ότι σε ότι αφορά την καθαρότητα, δεν διαφέρουν σε τίποτα από μια καθαρή ατμιστική βάση. Επίσης θα επιμείνω στη διαπίστωση της άθλιας οσμής που έρχεται από το μπουκαλάκι. Δεν διαπίστωσα ωστόσο μέχρι στιγμής κάποια σχέση μεταξύ άθλιας οσμής και γεύσης. Η γεύση παραμένει σταθερά καλή, η οσμή σταθερά άθλια ακόμα και μετά από αρκετές ημέρες. [/justify]

Αποσυνδεδεμένος nextstep

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Crystal Mix by TNT VAPE (Αρώματα ΝΕΤ)
« Απάντηση #35 στις: Απριλίου 11, 2021, 13:34 »
[justify]...θα επιμείνω στη διαπίστωση της άθλιας οσμής που έρχεται από το μπουκαλάκι...
[/justify]

Μην λουστείτε! Να το πιείτε!  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Crystal Mix by TNT VAPE (Αρώματα ΝΕΤ)
« Απάντηση #36 στις: Απριλίου 11, 2021, 16:21 »
[member=377]Tem[/member] αστα να πανε η οσμη απο το μπουκαλι καθε μερα εχει και νεα αρωματα...    :))

 στο ατμισμα δεν εχει καμια σχεση με αυτο που μυριζω απο το μπουκαλι... και δεν αφηνει καθολου μυρωδια στον χωρο...  κατι το οποιο ειναι πολυ θετικο...!! 

Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Crystal Mix by TNT VAPE (Αρώματα ΝΕΤ)
« Απάντηση #37 στις: Απριλίου 13, 2021, 14:21 »
το balkan sobranie που ατμιζω εδω και μερες καθημερινα τωρα αρχισε να μυριζει σαν τσιγαρο..... και οταν το ατμιζω οχι μονο απο το μπουκαλι..... και η γευση εγινε ακομα πιο εντονη.... οσο περνανε η μερες το υγρο γινετε υπερβολικα εντονο σε γευση...  οπως και να εχει ομως ειναι πραγματικα εξαιρετικο θα το αγοραζα ξανα μαζι και το virginia highlands μονο αυτα τα 2 μου αρεσαν και ειχαν πιο νορμαλ αρωμα σε συγκριση με τα αλλα 2 που ηταν ασχημη η μυρωδια... ευτυχως ομως δεν μυριζει το ιδιο με το μπουκαλι ο ατμος... 

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9577
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Crystal Mix by TNT VAPE (Αρώματα ΝΕΤ)
« Απάντηση #38 στις: Απριλίου 13, 2021, 20:03 »
Tο Virginia Highlands που δοκίμασα σήμερα μου φάνηκε πραγματικά πολύ καλό. Νομίζω ότι η άθλια οσμή από το μπουκαλάκι είναι  λιγότερο άθλια σε σχέση με την αντίστοιχη οσμή του Trinidad Avana. Και τα δύο υγρά είναι από άποψη γεύσης πολύ καλά.
Δεν έχω δοκιμάσει ακόμα το Balkan Sobranie και το Dark Lake.

Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Crystal Mix by TNT VAPE (Αρώματα ΝΕΤ)
« Απάντηση #39 στις: Απριλίου 13, 2021, 20:50 »
[member=377]Tem[/member] το Balkan Sobranie 759 πρεπει να το δοκιμασεις σιγουρα...! ειναι εξαιρετικο καπνικο θυμιζει πολυ εντονα latakia απο τον καλυτερο καπνο πιπας  αυτο εδω για οσους το γνωριζαν.... μιλάμε για ενα πολυ δυνατό χαρμάνι με έντονα αρώματα... και μια ελαχιστη γλυκύτητα από virginia χωρίς να το κάνει να γλυκίζει εχει πολυ καλη ισορροπία...  βαζω και μια εικονα για οσους ξερουν για το συγκεκριμενο καπνο...





Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Crystal Mix by TNT VAPE (Αρώματα ΝΕΤ)
« Απάντηση #40 στις: Απριλίου 13, 2021, 20:57 »
Καλησπερα, τα δοκιμασα και τα 4 και κατα σειρα "μου αρεσε περισσότερο" προς "μου αρεσε λιγοτερο" τα κατατασσω
1) B.Sobranie,  
οπως εγρψα προ ημερων σε αλλο νημα
Καταπληκτικο Latakia, που ειναι πολυ καλο στις αντιστασεις (το υγρο ειναι διαφανες) ειναι το TNT Balkan Sobranie
Ακριβουτσικο μεν (9,90 ta 30 ml μπουκαλακι shake and vape) αλλα αξιζει τα λεφτα του.

Τωρα, επειδη εχω καπνισει τον καπνο πιπας Balkan Sobranie προ... αμνημονευτων ετων και βαλε που ελεγε και ο (μακαριτης) ο Χ. Κλυνν, καπου το 1985, και επειδη τον θυμαμαι αρκετα, δεν τον εχουν πετυχει τοσο (η δεν τον θυμαμαι αρκετα καλα τελικα  ή τον αλλαξαν απο τοτε) αλλα παρολα αυτα εχουν φτιαξει ενα πολυ καλο  υγρο τυπου Balkan mixture (Virginia + Latakia + Oriental) το οποιο προοριζεται αυστηρα για λάτρεις  καπνικων.

2)Dark Lake Kentucky
Παρα πολυ καλο πιανει το αρωμα των καπνων Kentucky (που μου αρεσουν η μαλλον μου αρεσαν πολυ)

3)Virginai Highlands
Πολυ ενδιαφερον, κατωτερο απο το Kentucky κατα τη γνωμη μου

4) Trinidad Avana
Το μονο που μου αφησε ουδετερη εντυπωση, κακο δεν ειναι σε καμμια περιπτωση αλλα τα αλλα 3 ειναι καλυτερα. Εχει αισθηση καπνου πουρου, αλλα δεν βγαζει
αρωμα καπνου πουρου. Παντως εχει αριστο χτυπημα στο λαιμο.

Τα 1) και 2) θα τα ξαναπαρω σιγουρα. το 3) περιστασιακα. το 4) δεν ξερω αλλα αυτη ειναι η καθαρα προσωπικη μου αποψη.
Επισης περιμενω να δω αν θα βγαλουν κατι ΚΑΛΟ σε cavendish, γιατι οτι υπαρχει στο εμποριο και εχω δοκιμασει με απογοήτευσε.

ΥΓ
Ελπίζω στα διαφορα υγρα τυπου ΝΕΤ να θυμουνται (και να ξερουν) να αφαιρουν τις νιτροσαμινες που βρισκονται με φυσικο τροπο μεσα στον καπνο, αλλιως τη βαψαμε...
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 13, 2021, 21:09 από panos »

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9577
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Crystal Mix by TNT VAPE (Αρώματα ΝΕΤ)
« Απάντηση #41 στις: Απριλίου 13, 2021, 23:49 »
Επόμενη δοκιμή το Black Sobranie σίγουρα. Μέχρι στιγμής θεωρώ ότι το Virginia είναι καλύτερο από το Trinidad, στο οποίο δεν βρήκα και εγώ κάτι που να θυμίζει γευστικά πούρο. Το Virginia μου φάνηκε αρκετά γνώριμο και μου θύμισε έντονα κάποιο υγρό της σειράς V by Black Note, δεν θυμάμαι με βεβαιότητα ποιο, ίσως το Jazz ή το House.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9577
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Crystal Mix by TNT VAPE (Αρώματα ΝΕΤ)
« Απάντηση #42 στις: Απριλίου 20, 2021, 10:44 »
Απίθανο, εντελώς καπνικό το Balkan Sobranie. Δεν θα το συγκρίνω και εγώ με τον κλασσικό καπνό Balkan Sobranie Mixture No 759, ελάχιστη σημασία θα είχε νομίζω. Δεν έχω δοκιμάσει και το αντίστοιχο υγρό της La Tabaccheria, όμως μπορώ να πω με βεβαιότητα ότι το υγρό της ΤΝΤ Vape είναι ένα εξαιρετικό υγρό. Ιδανικό για όσους αναζητούν ένα καθαρά καπνικό net υγρό, αυτή τη φορά όμως απόλυτα φιλικό στις αντιστάσεις.

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Crystal Mix by TNT VAPE (Αρώματα ΝΕΤ)
« Απάντηση #43 στις: Απριλίου 20, 2021, 12:44 »

Αφού αυτοί κατάφεραν να βγάλουν καθαρά ΝΕΤ, να τους στείλουμε και τα μοβ του Βλαδίμηρου μπας και μας φτιαξουν κάνα καθαρό Isabelle... :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Crystal Mix by TNT VAPE (Αρώματα ΝΕΤ)
« Απάντηση #44 στις: Απριλίου 21, 2021, 13:22 »
το υγρο balkan sobranie  εγινε πραγματικη βόμβα... ενω στην αρχη δεν ηταν τοσο εντονη μυρωδια... τωρα ακομα και με κλειστο το μπουκαλι μπορεις να το καταλαβεις το αρωμα του... αν ανοιξω το μπουκαλι.... αστα να πανε..... η μυρωδια σταχτης ερχεται στην πρώτη φαση... και μετα σου σκαει και το Μουρουνέλαιο   :))

αλλα να σας πω κατι?  Εμένα μου άρεσε......!   :respect:

μπορει να συμβει σε ολους...  οταν  Η μαγεία της φύσης συναντά την ψυχολογία της ύλης το αποτελεσμα ειναι καταπληκτικό!!!


*συγνωμη γιαυτο  αλλα μαλλον παιζει να έφαγα σταχτη...  cheers  :delicious2:


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 954 110673 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:51
από treloneritis
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159872 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 28, 2024, 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515340 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146482 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303277 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12796 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 190 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530805 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201475 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801635 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11063 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40995 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet