vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

244 επισκέπτες, 5 χρήστες
kyrgiannis, Jorge, white varadero, mode plagal, camber

Twitter

Aspire Paradox

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 889
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Aspire Paradox
« στις: Δεκεμβρίου 11, 2020, 00:02 »

(Το προϊόν το παρέλαβα απευθείας από την Aspire)
(Οι φωτογραφίες μεγαλώνουν κάνοντας κλικ πάνω τους, ώστε να δείτε καλύτερα τις λεπτομέρειες)



DesIgNeD by


H συνεργασίες της Aspire με high-end εταιρείες συνεχίζονται, σειρά έχει η πασίγνωστη ιταλική No Name Mods.


Μονομπάταρο μοντ με 18650 μπαταρία, κατασκευασμένο από zinc alloy.
Με διαστάσεις 78x42x27mm, ζυγίζει 164g και φτάνει μέχρι τα 75W.
Έχει μια κρυφή OLED οθόνη 0.91 ιντσών και μπορεί να φορτίζει μέσω μιας θύρας Type-C.
Μπορούμε να παίξουμε με βατ, βολτ αλλά και σε Bypass.

Η συσκευασία περιλαμβάνει το μοντ και ένα καλώδιο Type-C.


Το μοντ πωλείται στα παρακάτω τρία χρώματα.


Θα ξεκινήσω γράφοντας για το μοντάκι γενικά και την εξωτερική του εμφάνιση. Το μοντ είναι αρκετά βαρύ, δηλαδή στο χέρι νιώθω ότι έχει το ίδιο βάρος με το Grus ας πούμε που είναι πολύ μεγαλύτερο σε ύψος και παίρνει και 21700 μπαταρία. Εμένα προσωπικά δεν με ενοχλεί καθόλου γιατί μου αρέσουν τα βαριά μοντ αλλά είμαι σίγουρος θα ξενερώσουν κάποιοι. Ακριβώς επειδή είναι έτσι μικρούτσικο και κάνει πολύ καλό MTL σετάκι θα βόλευε πολύ παραπάνω κόσμο αν ήταν πιο ελαφρύ. Από την άλλη βέβαια το υλικό κατασκευής του είναι τέτοιο, μασίφ σίδερο να πούμε, που δεν σηκώνει τσιγκουνιές στο βάρος. Η ποιότητα κατασκευής είναι απίθανη, δεν αφήνει σημάδια και το λαστιχένιο πίσω μέρος είναι επίσης πάρα πολύ καλής ποιότητας και πιστεύω θα αντέξει άνετα στο χρόνο.


Σημείωση: Πριν κάποιες μέρες είδα στο φβ, ίσως το είδατε και εσείς, ένας κάτοχος του μοντ που ανέβασε φωτογραφίες από το μοντ αυτό με το χρώμα του να έχει «χαλάσει ή ξεφτίσει» αλλά είναι η μοναδική περίπτωση που έχω δει τόσο στο ίντερνετ γενικά αλλά και από άτομα που το έχουν στη κατοχή τους εδώ και μέρες. Προσωπικά επειδή έχω παίξει και με τα τρία χρώματα, δεν έχω παρατηρήσει τίποτα.

Το καπάκι της μπαταρίας είναι το κλασσικό που βάζουν σε τέτοια μοντάκια του οποίου δεν είμαι καθόλου φαν. Μου σπάει τα νεύρα στο ξεβίδωσε και ακόμα παραπάνω στο βίδωσε αλλά αυτό είναι κάτι που ενοχλεί εμένα, μιας και ξέρω κόσμο που δεν έχει κανένα πρόβλημα με αυτά τα καπάκια και μάλιστα τους βολεύουν κιόλας.


Από την άλλη όμως είμαι πολύ πολύ ευχαριστημένος από το κουμπί του fire και τον όλο μηχανισμό. Μου αρέσουν και με βολεύουν πάρα πολύ αυτά τα πλαϊνά κουμπιά που πιάνουν όλη τη πλευρά και μπορώ να πατήσω σε όποιο σημείο θέλω. Όλο το κουμπί συγκρατείται με έναν πολύ δυνατό μαγνήτη στο κάτω μέρος και για να το βγάλουμε, στο πάνω μέρος υπάρχει μια μεγάλη σχισμή από την οποία μπορούμε να το τραβήξουμε για να έχουμε πρόσβαση στην οθόνη, τα υπόλοιπα δύο κουμπιά και τη θύρα Type-C. Εννοείται πως το κουμπί-καπάκι δεν κουνιεται καθόλου από τη θέση του και δεν υπάρχει περίπτωση να φύγει όσο και να τινάξεις το μοντ αριστερά και δεξιά.

Αν και η σχισμή δεν είναι μικρή υπάρχει θεματάκι αν έχετε χοντροδάχτυλα ή καθόλου νυχάκι γιατί θα σας δυσκολέψει σίγουρα στο βγάλε. Το όλο σκηνικό με το βάλε-βγάλε για να αλλάξω βατ/δω στάθμη μπαταρίας κλπ ίσως σας κουράσει, εγώ ξέρω από την αρχή σε πόσα βατ θα παίξω στον καθε μου ατμοποιητή και τη στάθμη της μπαταρίας την καταλαβαίνω όταν πέφτει όπως ατμίζω οπότε δεν με έχει κουράσει όλο αυτό. Άσε που μου αρέσει πάρα πολύ εμφανισιακά έτσι που έχει όλα τα κουμπιά και την οθόνη κρυφά. Σίγουρα θα βρεθούν κάποιοι που θα παίξουν με το μοντάκι χωρίς το καπάκι αλλά οι δύο άκρες του μοντ αριστερά και δεξιά της οθόνης είναι αρκετά «κοφτερές» χωρίς το καπάκι και είναι ενοχλητικό όταν το κρατάς στο χέρι.

Η οθόνη και η πλακέτα είναι ίδια με αυτή που έχει το Mixx, ολόιδια με την DNA δηλαδή και μπορώ να παρατηρήσω ότι ενώ στο Mixx σαν να κιτρινίζει ελάχιστα η οθόνη, εδώ είναι πάρα πολύ καθαρή και φωτεινή. Οι λειτουργίες είναι παρόμοιες επίσης κλείδωμα των κουμπιών, κλείδωμα οθόνης και μπορούμε να επιλέξουμε αν θα παίξουμε σε βατ, βολτ ή bypass. Τα κουμπιά (+) και (-) είναι λίγο παράξενα χωμένα μέσα και δεν βολεύουν πολύ όταν τα πατάς οπότε και το έχω κάνει σετάκι με συγκεκριμένο ατμοποιητή για να τα πατάω όσο το δυνατόν λιγότερο.

Δεν έχω παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα μετά από δύο και βδομάδες χρήσης, λειτουργεί άψογα, για μένα έχει νορμάλ αυτονομία και με έχει βολέψει πάρα πολύ.



Και για το τέλος, το μοντάκι με διάφορους ατμοποιητές.


Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Paradox
« Απάντηση #1 στις: Δεκεμβρίου 11, 2020, 19:34 »
Εξαιρετική παρουσίαση όπως πάντα με ολα οσα θέλει κάποιος να ξέρει για το Aspire Paradox το είδα σήμερα το συγκεκριμένο mod και το δούλεψα λίγο πραγματικά μόνο θετικά εχω να πω για το συγκεκριμένο mod..   η ποιότητα κατασκευής ειναι Εξαιρετική!!  Τα ρεύματα πολυ καλα και η διαχείριση μπαταρίας.. γενικά είναι πολύ βαρύ σαν mod ίσως ποίο βαρύ και απο το mixx που έχω παρόλαυτα εχει πολυ καλό πιάσιμο νιώθεις οτι κρατας κατι premium σε σύγκριση με το mixx μου αρέσει πολυ περισσότερο αυτο το stealth mode με το μαγνητικό μεταλλικό καπάκι που καλύπτει την οθόνη το βρίσκω φανταστική ιδέα...

* Τωρα για τα 70 ευρώ που έχει νομίζω πως τα αξίζει πραγματικά.. επισης στην επίσημη ιστοσελίδα της noname εχει ενα παρόμοιο mod εμφανισιακά το οποίο κοστίζει καπου στα 500 ευρώ...   

Επισης η aspire με την σειρά prestige ολο εκπλήξεις ειναι... Θα έρθει και το zero G τώρα και γενικά αυτές η συνεργασίες που κάνει νομίζω αξίζουν για τον λόγο οτι πουλάει premium προϊόντα στην σωστή τιμη...



Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Aspire Paradox
« Απάντηση #2 στις: Δεκεμβρίου 11, 2020, 22:55 »
εξαιρετική παρουσίαση για ένα πραγματικά εξαιρετικό προιον  :thumpup:

το μόνο που με χαλάει είναι η ολοκληρωτική αντιγραφή του γραφικού περιβάλλον της Evolve στο εικαστικό...
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 11, 2020, 23:01 από paloukaros »

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Aspire Paradox
« Απάντηση #3 στις: Δεκεμβρίου 11, 2020, 23:33 »
Από σένα, [member=17746]paloukaros[/member] , θα περίμενα να σε χαλάσει περισσότερο το πόσο καλή αντιγραφή του Saudade τους πούλησαν στους κινέζους οι ιταλοί, παρά το interface της πλακέτας που έτσι & αλλιώς δεν ήταν δικό τους (στο Saudade, λέω).

@zapmploutos, δεν έχεις ανάγκη από καλά λόγια γιά μία ακόμα εξαιρετική παρουσίαση!!! :respect_hat:

EDIT
Γιατί βρε στην φωτό με τον FeV έβαλες το μικρό μοντάκι των 13650; :hehe:
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 11, 2020, 23:41 από treloneritis »

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Aspire Paradox
« Απάντηση #4 στις: Δεκεμβρίου 11, 2020, 23:42 »
Aπο την στιγμή που το δηλώνουν επισημα οτι είναι η φθηνή έκδοση του Saudade δεν μπορείς να πεις τίποτα ρε συ...μόνοι τους βγάζουν τα ματάκια τους...Δεν πειράζει 

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Aspire Paradox
« Απάντηση #5 στις: Δεκεμβρίου 11, 2020, 23:44 »
Ε & γω έχω την φτηνή έκδοση της dna
 ΗΔΗ από το πρώτο μου μοντ (pico). :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 889
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Απ: Aspire Paradox
« Απάντηση #6 στις: Δεκεμβρίου 12, 2020, 01:33 »
EDIT
Γιατί βρε στην φωτό με τον FeV έβαλες το μικρό μοντάκι των 13650; :hehe:
:)) :)) :)) :))
Τώρα το παρατήρησα πρώτη φορά ότι κάθε φορά που βάζω τον FeV σε φώτο αναγκάζομαι να το μικρύνω τόσο για να χωράει. :)) :))

Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Paradox
« Απάντηση #7 στις: Δεκεμβρίου 12, 2020, 02:40 »
Εχεις τον zlide  να το βάλεις πανω στο paradox να δούμε πως ειναι σαν σετακι?  

Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Paradox
« Απάντηση #8 στις: Δεκεμβρίου 13, 2020, 03:02 »
Τελικά άκυρο  το έχει πάρει φίλος το mod και έβαλα πανω τον zlide δεν μου άρεσε καθόλου ο zlide πάνω στο paradox βέβαια γούστα ειναι αυτά..

Εγω έχω τον 9th tank  της aspire κορυφή ατμοποιητης 2 σε 1 εργοστασιακός και επισκευασιμος γενικά αυτον θα βαλω πάνω οταν εχω στα χέρια μου το paradox...

Το μονο που με προβληματίζει με τον συγκεκριμένο ατμοποιητη ειναι το πάνω μέρος που το βεβιδωνεις για την αναπλήρωση του υγρού τα σπειρώματα του ειναι πλαστικά και βιδωνει πανω σε μέταλο αυτο ειναι το πιο fail που εκαναν στο συγκεκριμένο ατμοποιητη και οτι δεν εχει αποσπώμενο drip tip...  Δηλαδή αν χαλάσει το πλαστικό σπείρωμα αφου το ανοίγω πάνω απο 7 φορές την ημερα γιατι ειναι 2ml μετα πρέπει να αναγκαστώ να αγοράζω αλλο ατμοποιητη δηλαδή...? Ε μεγάλη αποτυχία τουλάχιστον η aspire μπορεί ακομα και τώρα να το διορθώσει αυτο με πολύ απλο τρόπο απλα να κυκλοφορήσει στην αγορά ανταλακτικο έστω... Η ακομα καλύτερα να βγάλει ενα ιδιο μεταλλικό  ειναι πολύ κρίμα γιατι ειναι πολυ καλος mtl rda ανώτερος απο τον ares 2 σε απόδοση και γεύση... Και εχει και 1mm pin για να έχεις την τέλεια σφιχτή MTL 


Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Paradox
« Απάντηση #9 στις: Δεκεμβρίου 23, 2020, 20:59 »
εχω στα χερια μου επιτελους το paradox...!! παρατηρω οτι οταν το δουλευω χωρις το μεταλικο καπακι το κουμπι κανει ενα περιεργο ηχο λες και σπαω καρυδια...  με προβληματιζει αυτο... με το καπακι ειναι μια χαρα παντως... θελω να ελπιζω πως αν χαλασει μεσα στο 6μηνο το καταστημα να μου το αλλαξει... γιατι δινει 6μηνες εγγυηση... σε ολα τα aspire η alterego... και γιαυτο εγινε η αγορα και απο καταστημα alterego γιατι αν το ειχα παρει απο εξωτερικο σε αυτη την περιπτωση δεν θα εβγαζα ευκολα ακρη... 



οπως και να εχει σαν mod ειναι απιστευτα βολικο στο κρατημα πραγματικα το λατρευεις απο την πρωτη στιγμη που το κρατας στο χερι... ειναι διαμαντι απλα....!!!!  επισης τα ρευματα που δινει ειναι λιγο καλυτερα απο οτι αυτα στο mixx παρολο που φορανε την ιδια πλακετα...! παντως ειναι αμεσα και σωστα οκ σιγουρα δεν ειναι dna... εκει ειναι αλλη φαση.. αλλα ειναι εξαιρετικο και παλι...!

επισης κατι αρνητικο ειναι οτι η μπαταριες vtc6 θελουν μια δυσκολια στο να μπουν στο mod... ισως φταιει το wrap που εχουν? με LG δεν εχω κανενα θεμα..... μαλλον θα αλλαξω ενα wrap στην vtc6 και θα το τσεκαρω ξανα...! 

Αποσυνδεδεμένος Eternal

  • ****
  • 1079
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Paradox
« Απάντηση #10 στις: Δεκεμβρίου 31, 2020, 20:56 »
Επειδή και μένα μου είρθε σήμερα, έλεγα κάποια στιγμή να βάλω ss  να δοκιμάσω, να φανταστώ ότι επειδή δεν έχει έλεγχο θερμοκρασίας απλά θα το βάλω με βατ ετσι;

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9579
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Paradox
« Απάντηση #11 στις: Ιανουαρίου 01, 2021, 01:55 »
Έτσι ακριβώς.

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Aspire Paradox
« Απάντηση #12 στις: Φεβρουαρίου 21, 2021, 19:40 »
Aχ αυτος ο έρωτας. Μου πέρασε. :)) Καταπληκτικό μοντάκι, λίγο βαρύ όμως. Όποιος θέλει μαυράκι (στην πένα και στο μισό της αρχικής τιμής), μου λέει....   :angel:

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9579
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Paradox
« Απάντηση #13 στις: Φεβρουαρίου 22, 2021, 03:48 »
Ως συνήθως.....μάλλον αναμενόμενο θα έλεγα :)).
Είναι όμως πραγματικά αρκετά βαρύ.

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: Aspire Paradox
« Απάντηση #14 στις: Φεβρουαρίου 22, 2021, 08:52 »
 Πέραν από το βάρος θέλει και λίγη συνήθεια το κουμπί με το καπάκι διότι για να πατηθεί χρειάζεται λίγο παραπάνω πίεση!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135807 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084249 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34961 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 110 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9485 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476547 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114727 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1303 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2356 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 923 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271199 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1514 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos