vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

112 επισκέπτες, 5 χρήστες
Tem, Jorge, Amcm, giorgos1999, Ηρακλης

Twitter

Voopoo Argus GT 160W

Αποσυνδεδεμένος Kωστας Τ.

  • **
  • 295
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Voopoo Argus GT 160W
« Απάντηση #60 στις: Ιανουαρίου 06, 2021, 10:25 »
Ακόμα και με ελάχιστη και ευλαβική χρήση τα πρώτα ξεβαμματα έκαναν εμφάνιση......  Το μόνο που σώζει την παρτίδα είναι η χαμηλη τιμη

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 889
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Απ: Voopoo Argus GT 160W
« Απάντηση #61 στις: Ιανουαρίου 19, 2021, 02:14 »

(Το προϊόν το παρέλαβα από τη SOURCEMORE)
(Οι φωτογραφίες μεγαλώνουν κάνοντας κλικ πάνω τους, ώστε να δείτε καλύτερα τις λεπτομέρειες)





Με τον κωδικό VAGK η συσκευή κοστίζει $35.99.
(ο κωδικός είναι για το φόρουμ και δεν κερδίζω τίποτα από αυτόν)


«Υπάρχουν ήδη δύο πολύ καλές παρουσιάσεις για το μοντ εδώ αλλά μιας και μου το έστειλε η Sourcemore
και θέλησε να δώσει και εκπτωτικό κωδικό για το φόρουμ θα κάνω μια μίνι παρουσίαση και
θα γράψω τη γνώμη μου μιας και έχω το μοντάκι εδώ και κάποιους μήνες. Ελπίζω να μην ενοχλεί.»



Το μοντάκι είναι κατασκευασμένο από zinc alloy, έχει διαστάσεις 86.3x26.1x51.3mm και ζυγίζει 104.5g.
Δουλεύει με δύο 18650 μπαταρίες, μπορεί να παίξει μέχρι τα 160W(έτσι λένε δλδ :P) και διαβάζει αντιστάσεις μέχρι 0.1Ω.

Ο ατμοποιητής είναι εργοστασιακός και έχει χωρητικότητα υγρού τα 4.5ml και δέχεται όλη τη σειρά PnP αντιστάσεων.

Η συσκευασία περιέχει τη συσκευή με τον ατμοποιητή, ένα καλώδιο Type-C και δύο αντιστάσεις.
Οι αντιστάσεις της συσκευασίας είναι η PnP-VM5 στα 0.2Ω και η PnP-VM6 στα 0.15Ω.


Το μοντάκι είναι ένα από τα πιο ελαφριά και μικρά 18650 διμπάταρα που κυκλοφορούν αλλά πάντα μου έβγαζε μια πλαστικούρα η κατασκευή ακόμα και αν αυτό δεν ισχύει. Είναι κατασκευασμένο πολύ καλά, με ωραίο φινίρισμα και δεν έχω παρατηρήσει καμία αστοχία εμφανισιακά σε όσα έχουν περάσει από τα χέρια μου. Το δέρμα στο πίσω μέρος είναι επίσης από καλή πρώτη ύλη, δεν είναι φυσικά γνήσιο δέρμα αλλά αντέχει πολύ καλά με την πάροδο του χρόνου. Όσο πιο πολύ το χρησιμοποιείς τόσο πιο ωραία θα πατινάρει το δέρμα, το υπόλοιπο σώμα του μοντ θα δείξει κάποια σημάδια χρήσης και ανάλογα την χρήση μπορεί να αρχίσει να σας ξεβάφει λίγο λίγο μετά από καιρό.

Θα ήθελα να γράψω ότι αντέχει κακομεταχείρηση γιατί είναι ένα μοντάκι που δεν το προσέχω καθόλου και μου έχει πέσει αρκετές φορές αλλά γνωρίζω περιπτώσεις που σταμάτησε να δουλεύει μετά από πτώση/πτώσεις οπότε παίζει ρόλο και η τύχη για το πως θα σου πέσει. Γενικά πάντως, μην ρίχνετε τα μοντάκια σας αν μπορείτε χαχαχα.

Χωράει άνετα μέχρι 25αρη σε διάμετρο ατμοποιητή και ο πόλος είναι ελάχιστα υπερυψωμένος οπότε δεν έχουμε προβλήματα με γρατζουνιές από τους ατμοποιητές στη πάνω μεριά του μοντ γύρω από τον 510. Η τάπα της Type-C θύρας κλείνει πάρα πολύ ωραία και γίνεται σχεδόν ένα με το μοντ με αποτέλεσμα να ξεχνάω ώρες ώρες ότι έχει USB θύρα το μοντ. Είναι πολύ στιβαρή και μετά από δοκιμές που το τράβαγα επίτηδες δυνατά δεν κατάλαβε τίποτα, τώρα αν το τραβήξεις με όλη σου τη δύναμη σίγουρα θα σκιστεί αλλά υπερβολικό.

Τα κουμπιά λειτουργούν άψογα, δεν κουνιούνται καθόλου, κάνουν λίγο δυνατά τον κλικ ήχο στο πάτημα αλλά και αυτά είναι σαν σκέτη πλαστικούρα εμφανισιακά αλλά και στο πάτημα ενώ είναι στιβαρά μου βγάζει μια φτήνια. Προσωπικό γούστο βέβαια οπότε και δεν μπορώ να το θεωρήσω σαν αρνητικό.

Η οθόνη είναι μεγάλη, πολύ φωτεινή και έχει όλες τις διαθέσιμες πληροφορίες που μπορεί να θέλει κάποιος και ίσως και παραπάνω από όσες χρειάζεσαι. Ας πούμε θα πρότεινα να μην κάνετε ποτέ το update που επαναφέρει την επιλογή IRON, η οποία δεν φεύγει και το μόνο που κάνει είναι να μετράει τις τζούρες σου και να σου λέει μπράβο αν ατμίζεις πολύ. Ίσως ότι πιο άσχετο θα μπορούσε ποτέ να βάλει μια εταιρεία σε ένα μοντ. Η συσκευή έχει έλεγχο θερμοκρασίας, προσωπικά δεν έχω ιδέα αν δουλεύει σωστά αλλά από όσα έχω ακούσει τα πάει μια χαρά νομίζω. Ένα αρνητικό του τσιπ είναι ότι αν για τον οποιοδήποτε λόγο ανέβεις μέχρι τα 160W δεν μπορείς να πατήσεις πάλι το (+) και να ξεκινήσεις από τα 5W γιατί σου βγάζει μια ένδειξη Max Power και πρέπει με το (-) να γυρίσεις πάλι πίσω.

Το καπάκι της μπαταρίας ήταν επίσης κάτι που δεν μου γέμισε ποτέ το μάτι και πίστευα ότι θα ήταν από τα πρώτα που θα παραδώσει πνεύμα γιατί κουνιέται πέρα δώθε δίχως αύριο αλλά με έχει βγάλει ασπροπρόσωπο. Απολύτως κανένα παράπονο, μέτα από τόσους μήνες και ανοιγοκλείνει όπως την πρώτη μέρα και μπορείς άνετα να το ανοίξεις-κλείσεις με το ένα χέρι χωρίς πρόβλημα.

Στα σημαντικά αρνητικά της συσκευής είναι ότι τα 160W που λέει δεν τα δίνει αλλά στην ουσία φτάνει μέχρι τα 100κάτι. Δεν ξέρω αν τυχόν έχει βγει και άλλο update που να λύνει αυτό το πρόβλημα και δεν είναι κάτι που μπορώ να δοκιμάσω ο ίδιος για να ξέρω αν ισχύει οπότε το συγκεκριμένο απλά το μεταφέρω όπως το λένε αρκετοί.

Αυτό όμως για το οποίο είμαι σίγουρος είναι ότι είτε θα σου τρώει τις μπαταρίες πολύ γρήγορα είτε οι δύο ενδείξεις της στάθμης του θα είναι διαφορετικές στο μοντ ενώ όταν βάζεις τις μπαταρίες στον φορτιστή δείχνουν ότι βρίσκονται στο ίδιο σημείο. Δεν μου έχει τύχει να συμβαίνουν και τα δύο στο ίδιο μοντάκι. Προσωπικά το δικό μου, μου τρώει τις μπαταρίες αλλά επειδή παίζω συνήθως με MTL ατμοποιητή γύρω στα 20W δεν είναι κάτι που θα το προσέξω έντονα ειδικά όταν έχω μπροστά μου και άλλα σετ. Αν τώρα σας τύχει μοντ που απλά η ένδειξη των μπαταριών δεν είναι ίδια όσο πέφτει η στάθμη τους,  αν οι μπαταρίες σας είναι σωστές τότε απλά η ένδειξη είναι λάθος και μάλιστα πολλές φορές μετά απο βάλε-βγάλε των μπαταριών ή ακόμα και μετά από μερικές τζούρες αυτό φτιάχνει και δείχνει σωστά μέχρι να ξαναχαλάσει.



Απ: Voopoo Argus GT 160W
« Απάντηση #62 στις: Μαρτίου 04, 2021, 19:25 »
Καλησπέρα. Το πήρα και γω σήμερα. Βασικά μου το έδωσε ο αδερφός μου. Τέλος πάντων. Πάω να του κάνω αναβάθμιση. Κατεβάζω το πρόγραμμα το εγκαθιστώ. Κατεβάζω και το firmware. Ολα καλά μέχρι εδώ.

Κλείνω το modaki και συνδέω με το καλώδιο του. Τπτ. Device no connected.

Συνδέω καλώδιο huawei τα ίδια. Συνδέω καλώδιο gopro τα ίδια.

Εεε το παράτησα.

Το high score μπορούμε να το μηδενισουμε;

Γενικά δεν είμαι χρήστης με γνώση στο θέμα. Αλλά ο ατμο δίνει πάρα πολύ ωραία γεύση. Και για μένα που είμαι mtlakias και επιστόμια με μικρή διάμετρο, δεν το περίμενα να με κρατήσει τόσο. Με υγρό steam train double apple shisha και με αντίσταση 0.45 απλά είναι απόλαυση.

Στάλθηκε από το STF-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος neoklis79

  • **
  • 209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Voopoo Argus GT 160W
« Απάντηση #63 στις: Μαρτίου 04, 2021, 20:43 »
Δοκίμασε ΜΟΝΟ με το δικό του καλώδιο και παίξε με την κατεύθυνση της ένωσης στην άκρη του καλωδίου που μπαίνει στο μοντάκι. Μόνο έτσι θα γίνει αυτή η όντως πιο μ@λ@#&μένη αναβάθμιση μηχανήματος ever!

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 05, 2021, 19:11 από Tem »

Απ: Voopoo Argus GT 160W
« Απάντηση #64 στις: Μαρτίου 14, 2021, 19:31 »
καλησπερα.....εδω και λιγες μερες το modaki σβηνει μονο του σε ενοχλητικο βαθμο(5-6 φορες την ωρα...) το εχω εδω και κανα διμηνο και χωρις καποια σοβαρη πτωση....του εχω αλλαξει και σετ μπαταριων και παλι τα ιδια....δεν εχω κανει την αναβαθμιση....καμια ιδεα?

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2379
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Voopoo Argus GT 160W
« Απάντηση #65 στις: Μαρτίου 14, 2021, 21:42 »
Η όχι και τόσο σοβαρή πτώση δεν σημαίνει ότι για αυτό το μοντάκι δεν ήταν σοβαρή. Νομίζω ότι κάτι τρέχει με τις επαφές των Μπαταριών στο μόντ, με λίγα λόγια εάν πιάνουν τα χέρια σου άνοιξε και κάνε έλεγχο, αλλιώς να το δώσεις εκεί που το αγόρασες να το δούνε. Εκτός εάν έχει μαζέψει αρκετά υγρά στην πλακέτα και σου κάνει τέτοια κόλπα.
Στο video βέβαια από το 3ο λεπτό και μετά θα δεις ότι είναι δύσκολο να ανοίξει, αλλά μία δικιά σου προσπάθεια δεν βλάπτει.


« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 14, 2021, 21:47 από billythekid »

Απ: Voopoo Argus GT 160W
« Απάντηση #66 στις: Μαρτίου 15, 2021, 13:20 »
εκανα το update κανονικα αλλα τιποτα....εξακολουθει να σβηνει μονο του μετα απο λιγα δευτερολεπτα ειτε εχω ατμοποιητη πανω ειτε οχι...σε αλλο modaki που εχω και τα 2 σετ μπαταριων δουλευουν κανονικα...δεν μπορω να καταλαβω αν ειναι προβλημα επαφης των μπαταριων ή προβλημα πλακετας

Αποσυνδεδεμένος neoklis79

  • **
  • 209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Voopoo Argus GT 160W
« Απάντηση #67 στις: Μαρτίου 15, 2021, 19:53 »
εκανα το update κανονικα αλλα τιποτα....εξακολουθει να σβηνει μονο του μετα απο λιγα δευτερολεπτα ειτε εχω ατμοποιητη πανω ειτε οχι...σε αλλο modaki που εχω και τα 2 σετ μπαταριων δουλευουν κανονικα...δεν μπορω να καταλαβω αν ειναι προβλημα επαφης των μπαταριων ή προβλημα πλακετας
Μετά από πτώσεις το ίδιο πρόβλημα έχω κ γω. Δεν έχω ψάξει που υπάρχει το πρόβλημα, αλλά είναι σχεδόν σίγουρο ότι οι μπαταρίες χάνουν την επαφή τους (λογικά) με το πορτάκι. Πλακέτα δε νομίζω ότι είναι το πρόβλημα.

Απ: Voopoo Argus GT 160W
« Απάντηση #68 στις: Μαρτίου 16, 2021, 12:56 »
και ποια λύση -πατέντα εφάρμοσες?

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 21, 2021, 13:29 από Tem »

Απ: Voopoo Argus GT 160W
« Απάντηση #69 στις: Ιουνίου 09, 2021, 19:52 »
καλησπέρα, παίζω στα 16-20 watt, μεταξύ Voopoo Argus GT &  Voopoo Drag 3 πιο απο τα δύο προτείνετε? κυρίως ως προς την καλύτερη λειτουργία της πλακέτας μιλάω, γενικά στα πλαίσια που ατμίζω ίδια μου φαίνονται ως προς τα χαρακτηριστικά... μόνο απο θέμα εμφάνισης βλέπω διαφορές

Αποσυνδεδεμένος thekal

  • **
  • 272
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Voopoo Argus GT 160W
« Απάντηση #70 στις: Ιουνίου 15, 2021, 01:13 »
Είχα το ίδιο πρόβλημα με τα περίεργα shutdown και μάλλον βρήκα από που προέρχονται. Το κύκλωμα ελέγχει εάν οι μπαταρίες είναι στο ίδιο επίπεδο φόρτισης και σβήνει όταν βλέπει διαφορες. Συμβαίνει έντονα όταν οι μπαταρίες είναι χαμηλά, στα 3,6v και κάτω.
Δοκίμασε να αλλάξεις με ένα φρέσκο ζεύγος και λογικά θα σταματήσει. 
Το δικό μου το έχω 1 χρόνο, χωρίς πτώσεις και κακομεταχείριση, όταν μου το κάνει, αλλάζω μπαταρίες και στρώνει.

Αποσυνδεδεμένος thekal

  • **
  • 272
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Voopoo Argus GT 160W
« Απάντηση #71 στις: Ιουνίου 17, 2021, 04:12 »
Άκυρο το παραπάνω, βιάστηκα να χαρώ, άρχισε να κάνει πάλι τα ίδια, sorry😞

Αποσυνδεδεμένος kostas...

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Voopoo Argus GT 160W
« Απάντηση #72 στις: Αυγούστου 18, 2022, 11:25 »
Πιστεύω ότι είναι θέμα πλακέτας. Το συγκεκριμένο μοντάκι μου το έκαναν δώρο από το κατάστημα που ψωνίζω, μεταχειρισμένο φυσικά, οπότε δεν ξέρω τι χρήση είχε γίνει. Το είχα στην κατοχή μου κάνα τρίμηνο χωρίς να έχει πέσει ποτέ. Από τις πρώτες 2 βδομάδες άρχισε να κλείνει μετά από κάθε τζούρα και όσο περνούσε ο καιρός αυτό γινόταν όλο και πιο συχνά. Το άφησα λοιπόν στην άκρη και πήρα το thelema. Κρίμα, γιατί μπορεί να είχε τα ελαττώματα του, δεν ήταν και λίγα, αλλά ήταν όμορφο και ελαφρύ.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1238 135564 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 21:46
από mathimatikos1966
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476070 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114547 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1264 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2328 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 903 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271005 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1490 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos
Aspire Flexus Pro [AIO (Όλα σε ένα)] 0 842 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 14:43
από zamploutos
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 138 43143 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 05, 2024, 22:57
από treloneritis
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 861 164929 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 04, 2024, 20:09
από vag21
Lost Vape Thelema Solo (21700) [Ηλεκτρονικά mods] 29 12304 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 30, 2024, 18:19
από Xameno_Skli