vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

232 επισκέπτες, 6 χρήστες
Σταύρος 63, dkostas, bloodlessz, Jorge, eurogod, Doubt

Twitter

VnV premium e-liquids

Αποσυνδεδεμένος leontamp

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #15 στις: Οκτωβρίου 06, 2017, 12:30 »
Πήρα όλη τη σειρά κι εγώ και πραγματικά μου βγήκε η πίστη να τα ανοίξω τα άτιμα!Τα τρία τα κατάφερα με πολύ κόπο και 2 σπασμένα νύχια! :)) Στο παγωτό από την άλλη το μόνο που κατάφερα ήταν να διαλύσω το καπάκι/σταγονόμετρο με πένσα και έριξα το άρωμα σε δικό μου γυάλινο μπουκαλάκι όπου και ωριμάζει....

Βρίσκομαι στην 5η μέρα ωρίμανσης...
Όλα δοκιμάστηκαν μετά από 2 μέρες οπότε έχουμε και λέμε.
Το παγωτό για μένα θέλει σίγουρα 15 μέρες...Μη θέλει και παραπάνω..Στην πρώτη δοκιμή πήρα μόνο βανίλια (ωραία μπουχτιστική βανίλια όμως) και ελάχιστη φράουλα στην εκπνοή...Κλείστηκε αμέσως και μπήκε ντουλάπι!!Τώρα αναμονή....

Τα haribo :P εντάξει...Ότι λέει είναι!Και στη μυρωδιά και στη γεύση.
Αν και φραουλίτσας, από τα 2 της σειράς πιο πολύ με κέρδισε το καρπουζάκι...
Πραγματικά ο CSMNT βαράει υπερωρίες τις 3 τελευταίες μέρες!!!Ίχνος χημικίλας, μοιάζει πιο δροσερό και πιο ξεκούραστο.
*Να σημειώσω πως αν και είναι τα μόνα που μπορείς να ατμίσεις από την 1η μέρα, σας συνιστώ να περιμένετε 5-6 μέρες....Στρογγυλεύει πολύ το υγρό όσο περνάει ο καιρός κι η γλυκάδα που στα σκάει απλώνεται πιο όμορφα μέσα στο στόμα.
**Και σε αεράτους τανκάτους παίζουν κομπλέ πάντως αν κι ο δημιουργός για dripping τα προόριζε...

Το ντόνατ όσο περίεργο κι αν μου φάνηκε, πιστεύω πως από την 3η κιόλας μέρα σου δίνει όσα έχει να δώσει...Σαν προφίλ τουλάχιστον!Μετά από 15+ μέρες σίγουρα θα καλυτερέψει αλλά δε νομίζω να έχει τεράστια διαφορά!Παραταύτα έχει μπει κι αυτό στο ντουλάπι κι ωριμάζει...Λαχταριστό ντόνατ ME την ωραία λαδίλα του σε συνδιασμό με τα blueberries, τα οποία όμως δεν τα παίρνεις σα κομμάτια φρούτου!Είναι εκεί και στην εισπνοή και στην εκπνοή σαν ένα σύνολο μαζί με το ντόνατ!Για μένα κλάσεις ανώτερο από το Lemon Βunz!Δε σε λιγώνει και είναι εύκολα ολοήμερο και για κρεμούληδες αλλά και για φρουτάκιδες...

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #16 στις: Οκτωβρίου 06, 2017, 12:47 »
*σας συνιστώ να περιμένετε 5-6 μέρες....
Στην 5η μέρα έχω τελειώσει φράουλα και μένουν κάπου στα 60ml απο το καρπούζι :laugh1:
Πολύ νόστιμα τα άτιμα και τα έκανα 2mg στην νικοτίνη :fight_hammered2:

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #17 στις: Οκτωβρίου 06, 2017, 12:50 »
Αν έκαναν τα μεγάλα μπουκάλια με βιδωτό το πάνω καπάκι αντι πρεσσαριστό, θα ήταν πολύ πιο εύκολα τα πράματα....

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #18 στις: Οκτωβρίου 06, 2017, 13:41 »
Η κατάρα της λ με τα μπουκάλια εμφανίζεται και εδώ :laugh1:

Να έχουμε να ασχολούμαστε με κάτι και εμείς συνέχεια,χαχαχα


Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #19 στις: Οκτωβρίου 06, 2017, 13:43 »
Πράγματι, την προηγούμενη Παρασκευή μίλησα στο τηλέφωνο με τον Άλεξ, aka [member=21052]Voodootroll[/member], και τη Δευτέρα το πρωί είχα επίσκεψη από την κούριερ.

Έχω κάνει τις μίξεις μου, με 70/30 κατά πρόταση του Άλεξ, και το δεκαήμερο λήγει στις 13 του μηνός. Επειδή θα είμαι Αθήνα το επόμενο Σ/Κ για αγώνες, ελπίζω να τα ξεκινήσω το απόγευμα της 15ης που επιστρέφω.

Πράγμα που με φέρνει στο επόμενο θέμα, το οποίο όμως θα αναλύσω στο νήμα των συναντήσεων Νοτίων Προαστίων  ;D

Αποσυνδεδεμένος lounik

  • ***
  • 679
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #20 στις: Οκτωβρίου 06, 2017, 18:37 »
Υπάρχουν κάτι στιγμές που νοιώθεις λίγο άβολα, έχοντας καταλάβει την λάθος εκτίμηση που έχεις κάνει.

Τελικά είχατε δίκιο, το πώμα είναι σφικτό, πολύ σφικτό. Τόσο σφικτό που μένει στην θέση του ακόμα και αν δεν είναι κουμπωμένο. Έτσι το παρέλαβα και το άνοιξα την πρώτη φορά, έτσι το έκλεισα ρίχνονταν την μίση βάση μέσα και το ξανάνοιξα για να ρίξω και την άλλη μίση. Στο τελευταίο κλείσιμο μάλλον το πίεσα να κουμπώσει σωστά και τώρα δεν δείχνει να θέλει να ανοίξει χωρίς κόπο.  :eyesplash:

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #21 στις: Οκτωβρίου 06, 2017, 22:42 »
Ναι μωρέ, σιγά το πράγμα, δεν έκανες δα και καμιά λάθος εκτίμηση που έστειλε τους αστροναύτες στον υπερπέραν να πεθάνουν μαρτυρικά από έλλειψη οξυγόνου :)
Είχες την τιμιότητα να το διορθώσεις όταν κατάλαβες τι έγινε... :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος nikolis2000

  • **
  • 190
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #22 στις: Οκτωβρίου 14, 2017, 03:02 »
Και μια δικια μου ματια-παρουσιαση για τα υγρα.Δοκιμασα ολη την σειρα και μου αφησε τις καλυτερες εντυπωσεις.Ποιοτικα υγρα , απλες συνταγες ωραια υλοποιημενες και ειναι και τα 4 μανουλα ειδικα για τους γλυκακιδες!!



Αποσυνδεδεμένος burku318

  • ***
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #23 στις: Οκτωβρίου 15, 2017, 15:29 »
Ερώτηση. Το blueberry donut το δοκίμασα στις 11 ημέρες. Σας βγάζει απειροελάχιστη κανέλα;

Αποσυνδεδεμένος leontamp

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #24 στις: Οκτωβρίου 15, 2017, 15:58 »
Νομίζω πήρε το μάτι μου στο Facebook μια ανάρτηση  από  τον  ίδιο  τον  δημιουργό , σε παρόμοια  ερώτηση,, στην οποία έλεγε-αν θυμάμαι καλά- ότι κανέλα ως άρωμα δεν υπάρχει μέσα στη συνταγή...Παρ όλα αυτά είναι πιθανό να περιέχεται μέσα σε κάποιο consentrate που έχει χρησιμοποιήσει... Αν υπάρχει θέμα αλλεργίας συνέστησε να μην ατμιστει πάντως το υγρό....

Άρα υπάρχει κανέλα...Την οποία εγώ δεν αντιλαμβάνομαι καθόλου για να είμαι ειλικρινής...

Αποσυνδεδεμένος burku318

  • ***
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #25 στις: Οκτωβρίου 15, 2017, 16:26 »
Απειροελάχιστη την καταλαβαίνω.
Βέβαια δεν μου θυμίζει σε τπτ ντόνατ. Ναι είναι ζύμη όλα ωραία και καλά.
Ίσως έχει καμία καταλαν κρέμα (πως λέγεται) μια χαρά υγρό είναι πάντως.
Εγώ δεν έχω αλεργια πάντως και μου αρέσει κιόλας στα υγρά.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #26 στις: Οκτωβρίου 20, 2017, 13:38 »
Ελπίζω μέσα στο ΣΚ να προλάβω να γράψω κι εγώ. Ναι, βγάζει μια ιδέα κανέλας αλλά νομίζω ότι σαν donut είναι λίγο κατώτερο από το lemon bunz. Ίσως φταίει το ότι το μύρτιλο είναι πιο κυρίαρχο στη συνταγή σε σχέση με τη λεμονάτη κρέμα του bunz.

Αναλυτικά, ελπίζω μετά το Σ/Κ.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #27 στις: Οκτωβρίου 22, 2017, 16:54 »
Μία νέα σειρά αρωμάτων τύπου Shake n Vape με ελληνική υπηκοότητα, έχει μπει στη ζωή μας εδώ και περίπου ένα μήνα. Πρόκειται για μία φρέσκια επιχειρηματική προσπάθεια από τον Βασίλη Λαζάρου και τον Αλέξανδρο Μητσόπουλο, γνωστοί και οι δύο στους τομείς τους. Μία πρώτη εικόνα μου είχε δώσει ο Αλέξανδρος στην έκθεση τον Ιούλιο, χωρίς πολλές λεπτομέρειες, και γνωρίζοντας το μεράκι του στην ιδιοκατασκευή, περίμενα το αποτέλεσμα. Έτσι, την πρώτη Δευτέρα του Οκτωβρίου ήρθε το πακετάκι με τα 4 νέα δημιουργήματα και το ντεμπούτο της νέας εταιρείας. Μετά από οδηγίες του Αλέξανδρου, τα έφτιαξα με βάση περιεκτικότητας 70% VG και νικοτίνη κοντά στα 2mg, και ένεκα υποχρεώσεων, τα άφησα να ξεκουραστούν κοντά 20 μέρες μέχρι να τα περιλάβω. Βασίλη και Αλέξανδρε, ήρθε λοιπόν η ώρα σας! Να αναφέρω εδώ ότι και τα τέσσερα δοκιμάστηκαν σε Phenomenon Zest και σε Griffin 25 Plus. Τα τρία τα «σκάσανε» καλύτερα στο Griffin.

Blueberry Donut, Phenomenon Zest, SS316 0.28mm, 2mm SC, 0.43Ω, TC, Drago Cotton.

«Μια πλούσια, αφράτη ζύμη από φρεσκοψημένο ντόνατ γεμισμένο με μαρμελάδα μύρτιλο και κρέμα Βαυαρίας. Προσοχή άκρως εθιστικό!». Αυτά μας λέει ο κατασκευαστής για το υγρό. Έχοντας πρότερη εμπειρία με το Lemon Bunz του Αλέξανδρου, έχω υψηλές προσδοκίες για την αντίληψή του περί donut. Το άρωμα από το μπουκαλάκι είναι φανταστικό. Διακρίνεται εύκολα μια βάση κρέμας, οξύτητα από μούρα και ένα είδος ζύμης. Για να καταλήξει κάποιος στο μύρτιλο, πρέπει να αφήσει το υγρό να αναπνεύσει λιγάκι. Υγρό στον ατμοποιητή λοιπόν και πάμε να δούμε τι λέει.

Το πρώτο που καταλαβαίνει κανείς, είναι την κρέμα και το μύρτιλο ξεχωριστά. Δεν πρόκειται για αρωματισμένη κρέμα, αλλά για δύο ξεχωριστές γεύσεις. Πολύ θετικό το ότι η κρέμα είναι κρέμα και όχι γάλα με βούτυρο, όπως και η πολύ πιστή απόδοση του μύρτιλου, με τη γλυκάδα του, την οξύτητά του και την χαρακτηριστική γεύση του με τις γήινες νότες να μην είναι ούτε υποτονική, αλλά ούτε και υπερβολική. Στο τέλος της τζούρας, γίνεται αντιληπτή και η ζύμη, η οποία οφείλω να πω ότι δεν είναι τόσο donut όσο αυτή του Lemon Bunz. Νομίζω ότι είναι ασφαλές να πω ότι αυτό οφείλεται στην επιλογή του φρούτου, το οποίο είναι πιο κυρίαρχο σε αυτή εδώ την εκδοχή, και σίγουρα πολύ ευχάριστο. Στην εισπνοή από τη μύτη, η ζύμη είναι πολύ πιο έντονη, και το μύρτιλο ακολουθεί, ενώ η κρέμα μπορεί να φανεί μόνο ως κάτι που στρογγυλεύει το άρωμα. Νομίζω επίσης ότι υπάρχει και μια ιδέα κανέλας, αλλά με πάσα επιφύλαξη. Στην εκπνοή από τη μύτη, κρέμα και μύρτιλο, με τη ζύμη να βγαίνει ελάχιστα στο τέλος. Η επίγευση είναι σύντομη αλλά έντονη, αφήνοντας μια γλυκάδα, φρουτένια οξύτητα και μια «βελούδινη» αίσθηση. Για χτύπημα και ντουμάνι δεν υπάρχει λόγος να μιλήσω καθώς αυτά εξαρτώνται από τις διαθέσεις του εκάστοτε παρασκευαστή.

Νόστιμο υγρό, το οποίο ίσως να είναι καλύτερα να δουλέψει σε dripper με σχετικά χοντρά σύρματα και αρκετά παραπάνω watt. Μπορεί το Φαινόμενο να είναι «μανούλα» στην ανάλυση γεύσης, είναι σαφές όμως ότι ο προσανατολισμός του υγρού είναι άλλος. Το βρήκα πολύ ευχάριστο αλλά προσωπικά θα προτιμούσα λίγο μεγαλύτερη ένταση στο donut. Και λαμβάνω σοβαρά υπ' όψιν την καλή ποιότητα του blueberry που έχει χρησιμοποιηθεί, καθώς έχω δοκιμάσει τέτοια υγρά στο παρελθόν που περισσότερο θύμιζαν... σαλάμι! 90/100

Gummy Bear Strawberry, Griffin 25 Plus, 2*Clapton 26/32 Kanthal A1, 2.5mm MC, 0.36Ω, Cotton Candy.

Μετά την απόδοση του προηγούμενου υγρού, αποφάσισα να βγάλω τα βαριά όπλα για τα επόμενα. «Πολύ γευστικό ζελεδάκι με γλυκιά φράουλα ιδανικό για τους λάτρεις των γλυκών και φρουτένιων υγρών!». Αυτά μας λέει ο κατασκευαστής για το υγρό. Ανοίγοντας το μπουκαλάκι, η φράουλα με την οξύτητά της μόνο σε άνθρωπο με κομμένη μύτη δεν θα ήταν εμφανής. Δεν μπορώ να πω ότι ξεχωρίζω αν πρόκειται για ζελέ ή για γρανίτα, μπορώ να πω όμως ότι σίγουρα πρόκειται για γλυκό υγρό. Υγρό στο τέρας και πάμε στα γρήγορα να δούμε τι γίνεται.

Δεν υπάρχουν και πολλά πράγματα να πει κανείς για τη γεύση του υγρού. Κάλλιστα θα μπορούσα να το χαρακτηρίσω ως φρουτοποτό φράουλας. Με τίποτα δεν θα μπορούσα σε τυφλή δοκιμή να αναγνωρίσω κάτι σε ζελέ, σίγουρα όμως θα έβρισκα ομοιότητες αν στο καπάκι μου έδιναν ένα τέτοιο ζελεδάκι, βλέπε Haribo. Περισσότερο θα έλεγα ότι κινείται στις γραμμές των Slush που βλέπουμε συχνά να πωλούνται και τα οποία πολύ μου αρέσει να ενισχύω με βότκα! Είναι σαφής και η επιλογή καλής φράουλας καθώς είναι ένα από τα δύσκολα αρώματα στο άτμισμα. Στην εισπνοή από τη μύτη, η φράουλα τσούζει με την οξύτητά της ενώ τα γλυκά στοιχεία μένουν λίγο πιο πίσω. Στη ρινική εκπνοή, καταλαβαίνει κανείς πόσο πνευμονικός είναι ο προσανατολισμός του υγρού, με όλες τις γεύσεις να είναι εκεί ατόφιες και ζωντανές, πράγμα σχετικά σπάνιο. Η επίγευση έχει διάρκεια και ένταση και αφήνει γλυκιά φράουλα στο στόμα για ώρα.

Δεν με νοιάζει αν είναι ζελεδάκι, jelly shot, σιρόπι ή απλά φράουλα με κιτρικό οξύ ή και malic. Με νοιάζει ότι πρόκειται για υγρό το οποίο θα τιμήσω υπέρ του δέοντος στο μέλλον, και πολύ πιθανόν να το βανδαλίσω με διάφορες προσθήκες (σα να βλέπω τον Άλεξ να έχει ήδη πάρει το δίκαννο και να μου οργανώνει επιτροπή υποδοχής στη Σαλονίκη σε κάνα μήνα). 94/100

Gummy Bear Watermelon, Griffin 25 Plus, 2*Clapton 26/32 Kanthal A1, 2.5mm MC, 0.36Ω, Cotton Candy.

Μετά το απαραίτητο καθάρισμα του ατμοποιητή, πάμε να δούμε και τον έτερο ζελεδένιο Καππαδόκη της σειράς. «Πολύ γευστικό ζελεδάκι από ώριμα καρπούζια, ιδανικό για τους λάτρεις των γλυκών και φρουτένιων υγρών!». Δεν βλέπουμε και ιδιαίτερες διαφορές στην περιγραφή των δύο υγρών. Μου κινεί το ενδιαφέρον όμως το ότι η σειρά δείχνει να χρησιμοποιεί πολύ καλές πρώτες ύλες και θα το αποδείξει με το καρπούζι ελπίζω, καθώς τα περισσότερα καρπούζια που έχω δοκιμάσει, φέρνουν σε σαπούνι. Η μυρωδιά από το μπουκαλάκι, δίνει όντως αυτά τα χημικά στοιχεία που συναντάμε στα περισσότερα καρπούζια της αγοράς. Δεν με παραξενεύει αυτό καθώς προφανώς οφείλεται στο ότι δεν μπορεί να υπάρξει και ιδιαίτερη διαφοροποίηση σε αυτό το κομμάτι. Και πάλι μου είναι αδύνατο να αναγνωρίσω στοιχεία ζελέ στο άρωμα, μικρό το κακό αν η γεύση είναι στα επίπεδα του προηγούμενου. Υγρό στο θεριό και πάμε στη γευστική δοκιμή.

Εντάξει, εδώ το καταλαβαίνεις ότι πρόκειται για κάτι στέρεο με γεύση καρπούζι. Θα μπορούσε να είναι ζελεδάκι, θα μπορούσε να είναι λουκούμι, θα μπορούσαν να είναι και αυτά τα ζαχαρωμένα φρουτάκια που βρίσκουμε σε τίποτα παγωτά. Το πρώτο πράμα που έρχεται στο στόμα, είναι γλυκάδα, σε γενναιόδωρες δόσεις. Στο καπάκι έρχεται και το καρπούζι, αλλά έχω την εντύπωση ότι δεν είναι μόνο του. Αναγνώρισα κάποιες λουλουδάτες νότες, που μου θυμίζουν την αρμπαρόριζα σε γλυκό του κουταλιού, και όλο αυτό δίνει άλλη διάσταση στο υγρό. Στη ρινική εισπνοή, υπάρχει έντονο το καρπούζι και κάτι το οποίο δίνει λ. χ. μια κάπως πιο στερεή αίσθηση στον ατμό, χωρίς να μπορώ να προσδιορίσω τι. Στην εκπνοή από τη μύτη, γλυκάδα και καρπούζι. Η επίγευση είναι μέτριας διάρκειας αλλά με έντονη γλυκάδα, καρπούζι και μια οξύτητα που δένει το αποτέλεσμα.

Κατά τη γνώμη μου, είναι ένα βήμα πίσω από το αντίστοιχο με τη φράουλα. Χωρίς όμως αυτό να το κάνει κακό. Μεταξύ αυτών των δύο θα επέλεγα σίγουρα τη φράουλα, με χαρακτηριστική άνεση όμως θα το καταναλώσω σε χρόνο ρεκόρ. 88/100

Strawberry Ice Cream, Griffin 25 Plus, 2*Clapton 26/32 Kanthal A1, 2.5mm MC, 0.36Ω, Cotton Candy.

Πάμε στο τελευταίο της παρέας. «Απολαυστικό παγωτό με βανίλια Μαδαγασκάρης, κομματάκια ώριμης φράουλας περιχυμένα με σιρόπι φράουλας. Ένα παγωτό που ξεχωρίζει!». Αυτά μας λέει ο κατασκευαστής του. Πιέζοντας το μπουκαλάκι για να δω τη λέει στη μύτη, το δωμάτιο πήρε άρωμα βανίλιας και φράουλας και στο τσακ το διέσωσα από το να κάνει βουτιά σε σκεύος ρεσώ! Πρέπει να ψωνίσω κανένα Dead Rabbit κάποια στιγμή γιατί το τέρας μου έβγαλε τον αδόξαστο στο καθάρισμα, πρέπει να είμαι ο τελευταίος των Μοϊκανών που κάνει δοκιμές χωρίς dripper… Και αφού τελείωσε και αυτό το καθάρισμα, πάμε για το τελευταίο γέμισμα της σειράς.

Το πρώτο πράγμα που αντιλαμβάνεται κανείς, είναι η κρέμα βανίλιας. Κρέμα η οποία σε κάποια σημεία μου θύμισε κάτι από cream n cookies. Στο βάθος έρχεται η φράουλα, που αποδίδεται ως φρούτο και όχι ως σιρόπι ή μαρμελάδα. Ακριβώς μετά, το στόμα γεμίζει με μια γλυκάδα και ελαφρά οξύτητα που κάνουν το υγρό πολύ ευχάριστο. Για παγωτό δεν ξέρω, αλλά φράουλες με πολύ ωραία κρέμα βανίλιας, σίγουρα. Στην εισπνοή από τη μύτη η κρέμα σκεπάζει τα πάντα ενώ στη ρινική εκπνοή τα αρώματα φράουλας κυριαρχούν με την κρέμα να έρχεται στο υπόβαθρο. Η επίγευση έχει διάρκεια και μέτρια ένταση, με την κρέμα και τη φράουλα να εναλλάσσονται και την βανίλια να μένει στο τέλος, σε έναν πολύ ευχάριστο συνδυασμό γλυκάδας και ελάχιστης πικράδας. 95/100

Σαν συμπέρασμα θα πω ότι πρόκειται για μια πολύ καλή και γευστική σειρά. Ο προσανατολισμός της εταιρείας είναι καλά και γευστικά υγρά σε πολύ λογικές τιμές και νομίζω ότι το πέτυχαν. Και τα τέσσερα μου άρεσαν, αλλά προσωπικά και μόνο θα άφηνα σε δεύτερη μοίρα το καρπουζάκι. Αναμένω με ανυπομονησία τις επόμενες δημιουργίες των παιδιών και είμαι σίγουρος ότι και αυτές θα είναι το ίδιο καλές, αν όχι καλύτερες.

Αυτό και όσα έχω κατά καιρούς γράψει, μπορείτε να τα βρείτε και στο blog μου


Αποσυνδεδεμένος Mastervape

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #28 στις: Νοεμβρίου 14, 2017, 10:16 »
Παιδια παρελαβα σημερα το Gummmy bear strawberry αλλα επειδη χρησιμοποιω και πνευμονικους αλλα και τσιγαρισιους ατμοποιητες δεν ξερω να το φτιαξω με μηδενικη νικοτινη ή με 6αρα για mtl? Που πιστευετε θα αποδωσει καλυτερα?

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #29 στις: Νοεμβρίου 14, 2017, 10:24 »
Να αναφέρω εδώ ότι και τα τέσσερα δοκιμάστηκαν σε Phenomenon Zest και σε Griffin 25 Plus. Τα τρία τα «σκάσανε» καλύτερα στο Griffin.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135761 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084215 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34936 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 99 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9459 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476501 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114685 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1296 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2349 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 916 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271167 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1509 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos