vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

275 επισκέπτες, 8 χρήστες
Lazy Dog, Alexander20, maprix, Ducati.Jimakos, grag, camber, vasilis27p, manoslykos

Twitter

Υγρά αναπλήρωσης "Follow the White Rabbit"

Απ: Υγρά αναπλήρωσης "Follow the White Rabbit"
« Απάντηση #60 στις: Απριλίου 04, 2016, 19:38 »
Grand Maestro: τα σπάει!

Αποσυνδεδεμένος remi0s

  • **
  • 257
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης "Follow the White Rabbit"
« Απάντηση #61 στις: Απριλίου 05, 2016, 04:12 »
Εγω προσωπικά απογοητεύτηκα με τα υγρά αυτά ίσως με εξαίρεση το Gum Beat που το ατμίζω ευχάριστα χωρίς όμως να μου κάνει τρομερή αίσθηση. Με τόσο καλή περιγραφή νόμιζα οτι θα καταφέρω και εγώ να πλησιάσω λίγο την γεύση που περιγράφεται αλλα έκανα λάθος. Ίσως να φταίει το δικό μου γούστο και οι γευστικοί μου κάλυκες. Σίγουρα θα ήθελα πιο ευκρινείς τις γεύσεις τους. Να σημειώσω οτι δεν έχω δοκιμάσει τα υγρά στα οποία παραπέμπουν.

Αποσυνδεδεμένος stroum

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης "Follow the White Rabbit"
« Απάντηση #62 στις: Απριλίου 19, 2016, 21:18 »
Πήρα πριν μια εβδομάδα το sample pack με τα πέντε υγρά.

Πολύ ωραία συσκευασία που σε προδιαθέτει θετικά. Σε όλα όσα δοκίμασα έλειπε η τυπική «χημικίλα» των συνηθισμένων υγρών. Τo Grand Maestro ήταν με διαφορά αυτό που μου άρεσε περισσότερο. Μπανάνα με κάτι σα παστέλι με καπνιστό φυστίκι αιγίνης, όχι όμως τόσο γλυκό. Είναι πλέον το αγαπημένο μου, αν και όχι για όλη τη μέρα. Το Gum Beat δεν είναι του γούστου μου. Βαρύ.. και δεν ξέρω περί τίνος πρόκειται. Τα υπόλοιπα,με εξαίρεση το Pony's Milk, επειδή απεχθάνομαι το γάλα, ήταν επίσης πολύ καλά.

Αποσυνδεδεμένος argailwall

  • *
  • 50
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης "Follow the White Rabbit"
« Απάντηση #63 στις: Απριλίου 27, 2016, 16:18 »
εγώ έχω πάθει το εξής, είχα φτιάξει κλώνο castle long και ήπια 200+ml πανευτυχής που μου άρεσε τόσο πολύ... και μετά άρχισε να μου βρωμάει, πάρα πολύ όμως, πέταγα την αντίσταση όποτε το δοκίμαζα μήπως κάτι έχει αλλάξει.
Αποφάσισα λοιπόν να παραγγείλω το so long castle για να δω μήπως έφταιγαν τα αρώματα μου σε αυτό, δυστυχώς όμως τα ίδια... γιατί θα μου πείτε το λέω αυτό, το λέω για να επιβεβαιώσω ότι μοιάζει αρκετά με τον κλώνο 
πήρα και το grand maestro το οποίο δεν έχω δοκιμάσει ούτε το αυθεντικό αλλά ούτε τον κλώνο που αντιγράφει, για αυτό δεν έχω πολλά να πω, αδιάφορη γεύση, κάπως υποτονικό, και πολύ πιθανό να οφείλεται σε αυτό και το ραγισμένο τζαμάκι στον εβίβα μου

Αποσυνδεδεμένος defsta

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης "Follow the White Rabbit"
« Απάντηση #64 στις: Απριλίου 27, 2016, 17:18 »
Πήρα, πριν περίπου μια βδομάδα, τα Pony's milk, Grandmaestro και cereal Killer σε 30 ml. Μου ήρθε δώρο και ενα gumbeat σε 10 ml !
Δέν έχω δοκιμάσει τα υγρά απο τα οποία εμπεύστηκε ο δημιουργός, οπότε δεν τα αντιμετώπησα σαν κλώνους.
Δοκιμάστηκαν όλα στον apollo με Ni200 0.20 στα 0,25Ω και στον phenomenon με ribbon και kanthal στα 1,2 με 1,3 Ω.
Η γεύση τους προσοπικά μου άρεσε σε όλα με καλύτερα για μένα το gumbeat και το pony's milk. Τα αρωματά τους δεν παρα πολύ έντονα και έτσι δεν κουράζουν.
Το χτυπημά τους στα 6mg στον apollo είναι καλό στον phenomenon μέτριο. Η συσκευασία άψογη και η εξυπηρέτηση του καταστήματος επίσης.
Πολύ καλή προσπάθεια!!

Αποσυνδεδεμένος ThioVag

  • ***
  • 603
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης "Follow the White Rabbit"
« Απάντηση #65 στις: Μαΐου 29, 2016, 23:23 »
Παρελαβα το κουτακι με τα υγρα, το οποιο σαν παρουσιαση ειναι ομορφο !
Μετα απο δοκιμη σε ολα τα δειγματα εχω να δηλωσω οτι :
- η καθε γευση ειναι ακριβως οπως περιγραφεται στην κυριολεξια,
- για τους δικους μου καλυκες τα υγρα τα βρηκα καταπληκτικα και εχουμε επιλογη σε αναλογια βασης αλλα και   σε νικοτινης. Και οι τιμες τους ειναι πολυ καλες και οικονομικες !!
- οι γευσεις ειναι σωστες και δεν κουραζουν για all day vape !
Συγχαρητηρια στη vapesin και στον Γιωργο για την προσπαθεια. Απ΄την ερχομενη εβδομαδα αρχιζει η παραγγελια σε 30 μελα !!!!!!! :D
Αυτα απο μενα. Ευχαριστω. :)

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Υγρά αναπλήρωσης "Follow the White Rabbit"
« Απάντηση #66 στις: Μαΐου 30, 2016, 16:15 »
Τα έχω δοκιμάσει και εγώ τα υγρά αυτά,το Gum Beat πραγματικά έχει μπει για τα καλά στην καρδιά μου.Σε εμένα είναι πάντως όλα τα υγρά κάτι διαφορετικό απο τα αντίστοιχα πιόνια ή το cutwood ,δεν θα τα έλεγα σε καμία περίπτωση κλώνους .Η τιμή τους είναι τίμια και πιστεύω οτι αξίζουν και με το παραπάνω να βρίσκονται στην συλλογή μας

Αποσυνδεδεμένος kondim

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης "Follow the White Rabbit"
« Απάντηση #67 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2016, 13:55 »
για μενα εγιναν τουλαχιστον 2(δυο) - so long castle, grand maestro- A.D.V.-με διαστηματα που χρησιμοποιω -τη μερα καπνικα-. μαρεσουν ολα( στελνω το μηνυμα και για αλλαγη απο φουγαροκαραβανα -.ναστε καλα.αξιζουν ομως απο ολους μια δοκιμη.ελληνικες προσπαθειες που νομιζω πρεπει να τισ τιμουμε.

Αποσυνδεδεμένος manton

  • **
  • 153
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Allnetworks
Απ: Υγρά αναπλήρωσης "Follow the White Rabbit"
« Απάντηση #68 στις: Δεκεμβρίου 07, 2016, 13:09 »
Μετά τις θετικές κριτικές που διάβασα εδώ από εσάς, πήρα στα 30ml και 6mg το So long, caste και το GrandMaestro.
Δεν είμαι καλή στο να περιγράφω γεύσεις, όμως η γεύση τους είναι όπως αναγράφεται στην περιγραφή του προϊόντος και είναι πολύ καλά!!! 
Γενικά τα γλυκά υγρά με λιγώνουν και πάντοτε τα προσθέτω σε σκέτη βάση, όμως τα συγκεκριμένα ατμίζονται άνετα όλη μέρα χωρίς να κουράζουν. Αυτή τη στιγμή γεμίζω το τανκ εναλλάσοντάς τα  :baby:

Αποσυνδεδεμένος chief79

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης "Follow the White Rabbit"
« Απάντηση #69 στις: Μαρτίου 25, 2021, 17:52 »
Χρονια πολλα σε ολο το φορουμ!

Ξεθαβω ...κανονικα το νημα!

Αν καποιος τα ατμιζει (για αρωματα αναφερομαι) και χει ορεξη να γραψει, θα ηθελα να μαθω:
1. Αν γενικα ειναι "καθαρα" και φιλικα προς τις αντιστασεις.
2.Αν δουλεουν στο 10% για 50/50
3. Αν ειναι ευκολοατμιστα και δεν μπουχτιζουν.

Περοσοτερο για το Crunchy Cereal και για την μηλοπιτα.

Αποσυνδεδεμένος Nikrom

  • ***
  • 518
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης "Follow the White Rabbit"
« Απάντηση #70 στις: Μαρτίου 25, 2021, 19:46 »
Κάνω το castle στο 8% 55pg 45vg και μου βγάζει τουλάχιστον 30ml στον Aspire GT
Τα υπόλοιπα της σειράς τα ειχα παρει παλια αλλα δεν θυμάμαι το ποσο βρώμικα ηταν :dontknow:

Παντως ολα τα εκανα απο 55 ως 60PG και παιζουν μια χαρα

Αποσυνδεδεμένος ThioVag

  • ***
  • 603
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης "Follow the White Rabbit"
« Απάντηση #71 στις: Μαρτίου 26, 2021, 11:47 »
Χρονια πολλα σε ολο το φορουμ!

Ξεθαβω ...κανονικα το νημα!

Αν καποιος τα ατμιζει (για αρωματα αναφερομαι) και χει ορεξη να γραψει, θα ηθελα να μαθω:
1. Αν γενικα ειναι "καθαρα" και φιλικα προς τις αντιστασεις.
2.Αν δουλεουν στο 10% για 50/50
3. Αν ειναι ευκολοατμιστα και δεν μπουχτιζουν.

Περοσοτερο για το Crunchy Cereal και για την μηλοπιτα.
Καλημερα και χρονια πολλα.
1. Ειναι καθαρα και φιλικα στις αντιστασεις.
2. για 50/50 που λες, εκανα αναμηξη απο 12% εως 15% μαξιμουμ.
3. ειναι ευκολοατμιστα και δεν μπουχτιζουν.
Το crunchy cereal δεν το εχω φτιαξει, αλλα τη μηλοπιτα, ολα τα καπνικα τα εχω καταευχαριστηθει. Εκτος απο το castle που το βαρεθηκα,
ολα τα αλλα τα εχω μαγeιρεψει πολλες φορες.
Αυτα που μου αρεσουν τωρα ειναι : pistachio tobacco, pony flavor, sweet tobacco. Εχω ατμισει παρα πολυ την ταρτα λεμονι και το gumbeat flavor. 
Ειναι προσωπικη αποψη. Αυτα απο μενα. Καλα μαγειρεματα.   :) :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος chief79

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης "Follow the White Rabbit"
« Απάντηση #72 στις: Απριλίου 29, 2021, 19:26 »
Αρκετα ωραιο και χωρις ιδιαιτερα καταλοιπα το Crunchy cereal. Mου αρεσε και ειναι απο τα μετρημενα στα δακτυλα τους ενος χεριου , υγρου, που εκανα σερι ενα 100 μελο. Δημητριακα δεν πολυ καταλαβα.
Πολυ ηπια γλυκαδα , τοσο οσο.
Στο 10% πεζει μια χαρα σε 50/50.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 951 110508 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:19
από vag21
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159739 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515282 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146448 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303203 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12784 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 180 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530731 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201466 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801579 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11043 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40970 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet