vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

197 επισκέπτες, 7 χρήστες
dkostas, Mulder, petr@n, I.P, Jorge, Alexander20, Milarepa

Twitter

The Vape Laboratory by Lamda

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #15 στις: Οκτωβρίου 07, 2015, 14:21 »
Μόλις παρέλαβα το yaya και μοσχοβολάει!Μα ποιά γλειφιτζουράκια μου θυμίζει, έχει πολύ χαρακτηριστικό άρωμα...Νομίζω εκείνα με την τσίχλα μέσα!Αν είναι στη γεύση όπως στη μυρωδιά θα πεσει τρελή  :baby:
Θα με κυνηγάνε τα μικρά σαν τα μελισσάκια να δουν που έκρυψα τα γλυφειτζούρια και δεν τους δίνω!
 

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #16 στις: Οκτωβρίου 07, 2015, 14:23 »
Ιωάννα, το βλέπω να το λατρεύεις!

Στάλθηκε από το C1905 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #17 στις: Οκτωβρίου 07, 2015, 14:25 »
δε με βλέπω καλά  :tongue_smilie:

Παλιμπαιδίζω ατμιστικά, τώρα τελευταία έχω κολλήσει και με άλλο υγρό που είναι η πιστότερη απόδοση της μπιγκ μπάμπολ μπανάνα, τώρα αυτό...θα ζήσω (παιδι)γιατρέ μου;  :))

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #18 στις: Οκτωβρίου 08, 2015, 22:05 »
παρέλαβα σήμερα τα δύο reserve de chateaux που μου είχαν κινήσει την περιέργεια με τις περιγραφές τους.
Στήθηκε ο magma με μονή αντίσταση στα 1.6Ω και άρχισα πνευμονικές στα 20W με το Νο 1.
Παρ' όλο το ζόρι με την πολύ υψηλή για μένα νικοτίνη, η γεύση του σίγουρα είναι έντονα καπνική, καταλαβαίνεις τα ξανθά φύλλα καπνού στο στόμα σου χωρίς όμως την ενοχλητική επιπλέον γλύκα που συνοδεύει συνήθως τα καπνικά υγρά.
Το Νο 2 ομοίως στην απόδοση γεύσης και μάλλον είναι το πιο καθαρό καπνικό που έχω ατμίσει ποτέ, δεν έχει υποψία επιπλέον γλύκας.
Ειδικά το Νο 2 το δοκίμασα και στον Κ4, εκεί η γεύση ήρθε αρκετά πιο καθαρή και έντονη από τον magma.
Για μένα είναι υγρά που θα τα απολαμβάνω με συνοδεία ποτού καθώς το προφίλ τους αυτή την αίσθηση μου δίνει, δηλαδή καθαρά καπνικά υγρά που θα συνεχίζουν να μου δίνουν τη γεύση τους ακόμα και όταν ο ουρανίσκος έχει βραχεί με αλκοόλ.
Και τα δύο είναι απίθανα σε σύλληψη και εκτέλεση, μπράβο στη Lamda για την προσπάθεια της. :thumpup: \

Ξέχασα να αναφέρω ότι η παραλαβή των υγρών έγινε την επόμενη της παραγγελίας. Πιο γρήγορα νομίζω δεν γίνεται.
 
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 08, 2015, 22:14 από thenetpoet »

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #19 στις: Οκτωβρίου 08, 2015, 22:11 »
Μπραβο Γιαννη .... συντομα εχω και εγω παρουσιαση για καποια απο τα υγρα της εταιρειας και εχω και αυτα τα 2 καπνικα ... μεχρι στιγμη θετικα τα αποτελεσματα που εχω ασχετα της μακας που αφηνουν .. λογω αποσταξης και δεν με χαλαει αυτο καθολου ειναι γνωστο σε τετοιου ειδους καπνικα

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #20 στις: Οκτωβρίου 08, 2015, 22:18 »
Νασαι καλά Κώστα,
πραγματικά θα ήθελα να γράψω περισσότερα αλλά ο χρόνος μου είναι πολύ περιορισμένος.
Θα συμφωνήσω μαζί σου ότι η μάκα σε τέτοιου τύπου υγρά πρέπει να είναι αναμενόμενη.
Σειρά για αγορα έχει τώρα το 12 monkeys :)

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #21 στις: Οκτωβρίου 08, 2015, 23:49 »
Θα σου συστήσω να δοκιμάσεις το No.1 σε kf4 και με συνοδεία ελληνικού καφέ, σκούρου και σκέτου κατά προτίμηση.

Στάλθηκε από το C1905 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος interisti

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
  • Inhale the future... exhale the past!
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #22 στις: Οκτωβρίου 10, 2015, 10:43 »
Το 12 Monkeys είναι κλώνος κάποιου γνωστού υγρού?

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #23 στις: Οκτωβρίου 10, 2015, 11:27 »

λοιπόν μόλις παρήγγειλα την τετράδα rcp και 200ml 20mg lamda + 100ml μηδενική(pinkmule green) βάση με σκοπό να κατασκευάσω 4x100ml 14mg (φυσικά θα προσθέσω και και από τις βάσης που ήδη έχω για να το καταφέρω) από όλες τις γεύσεις rcp
μονο θέλω να ρωτήσω επειδή δεν μου πολυαρέσουν τα έντονα αρώματα σε βάση 50-50 πιστεύετε πως κάποιο από αυτά η προτεινομενη δοσολογία 10% (εκτος cobra oil που θα το κάνω με 4% και βλέπουμε) είναι πολύ και θα ήταν καλύτερα να ξεκινήσω με 7-8%? η στην τελική τους μορφή δεν είναι έντονα και το 10% είναι ok?

Αποσυνδεδεμένος Harris

  • ***
  • 682
  • Φύλο: Άντρας
  • Chef of e-Liquids.
    • Vape Greece
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #24 στις: Οκτωβρίου 10, 2015, 13:14 »
Το Castle Short: είναι έντονο αλλά θέλει στα 85-90ml βάση να βάλεις το 10ml

Το Gambit : στα 100ml βάση βάλε 10 ml

Επίσης δοκίμασε και λίγο λιγότερη βάση στο Castle Short για εμένα θέλει περισσότερο άρωμα. Και φυσικά αρκετή ωριμάσει.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #25 στις: Οκτωβρίου 10, 2015, 20:16 »
Θα σου συστήσω να δοκιμάσεις το No.1 σε kf4 και με συνοδεία ελληνικού καφέ, σκούρου και σκέτου κατά προτίμηση.

Στάλθηκε από το C1905 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Δυστυχώς δεν τα πάω καλά με τους ζεστούς καφέδες, ο μόνος ζεστός που πίνω είναι εσπρεσάκι όταν δεν έχω διαθέσιμο χρόνο. Ζάχαρη δεν βάζω σχεδόν καθόλου, μια μυτούλα από το μικρό κουταλάκι που ανακατεύεις τον εσπρέσο.
Σήμερα το πρωί το δοκίμασα λοιπόν με τον εσπρέσο μου και ήταν μια πολύ ευχάριστη συνεύρεση. Αυτό που με ζορίζει είναι τα 12mg νικοτίνης, στις πρώτες ειδικά τζούρες ζεματάει το άτιμο είναι και το στόμα φρέσκο το πρωί, δύσκολες καταστάσεις  :-[


Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

λοιπόν μόλις παρήγγειλα την τετράδα rcp και 200ml 20mg lamda + 100ml μηδενική(pinkmule green) βάση με σκοπό να κατασκευάσω 4x100ml 14mg (φυσικά θα προσθέσω και και από τις βάσης που ήδη έχω για να το καταφέρω) από όλες τις γεύσεις rcp
μονο θέλω να ρωτήσω επειδή δεν μου πολυαρέσουν τα έντονα αρώματα σε βάση 50-50 πιστεύετε πως κάποιο από αυτά η προτεινομενη δοσολογία 10% (εκτος cobra oil που θα το κάνω με 4% και βλέπουμε) είναι πολύ και θα ήταν καλύτερα να ξεκινήσω με 7-8%? η στην τελική τους μορφή δεν είναι έντονα και το 10% είναι ok?

Καλύτερα κάνε το στις προτεινόμενες αναλογίες και αν σου φανεί έντονο αραίωσε το λίγο ακόμα με βάση.
Αν το κάνεις με λιγότερο άρωμα και δεν σου αρέσει, μετά θα πρέπει να αγοράσεις και άλλο άρωμα για να το φέρεις εκεί που θέλεις.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 10, 2015, 20:21 από thenetpoet »

Αποσυνδεδεμένος yannis8

  • **
  • 142
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #26 στις: Οκτωβρίου 14, 2015, 19:28 »
Παρελαβα εχθες vaquero , yaya dream, castle short k gamble it .Τα αρωματα τα αναμιξα με 80μλ βαση (πιστευω να ειναι ενταξει η αναλογια).Δοκιμη μεχρι στιγμης στο vaquero 3mg. ακριβως οτι αναφερει ο Cruiser79(ευαγγελιο τα λογια του).Το μονο που εχω να προσθεσω οτι μετα απο ωρες  :baby: δεν ενιωσα καποιο μπουχτισμα . Ατμιζεται πολυ ευχαριστα..

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #27 στις: Οκτωβρίου 15, 2015, 11:13 »
Τα έχει κάποιο κατάστημα?
Μήπως το γράφετε και δεν το πρόσεξα....

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #28 στις: Οκτωβρίου 15, 2015, 12:03 »
Απ' όσο γνωρίζω μόνο στο e-shop της lamda είναι διαθέσιμα προς το παρόν.

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #29 στις: Οκτωβρίου 16, 2015, 13:19 »
Δοκίμασα το Reserve De Chateaux Νο1!
Επειδή κάνω μόνο καπνικά το μόνο που έχω να πω είναι ότι πιο καπνικό έχω κάνει με μια πραγματικά απίστευτη γεύση καπνού που σε υγρό αλλά και σε τσιγάρο δεν έχω δοκιμάσει.
Το άλλο απίστευτο είναι η εξυπηρέτηση της εταιρείας όπου θα ήθελα να πω κι ένα μεγάλο ευχαριστώ!
Το μόνο που με χαλάει είναι η 12αρα νικοτίνη.... αλλά συνηθίζεται!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135747 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084199 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34912 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 95 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9455 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476481 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114663 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1290 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2343 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 911 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271143 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1504 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos