vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

212 επισκέπτες, 8 χρήστες
Alexander20, dkostas, tibolaso, Tem, Eternal, th3ofilos, Tazz, dimitrisd

Twitter

Συζήτηση περί κανονισμών του φόρουμ: ερωτήσεις προς τη Διαχείριση και το Συντονισμό.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Συμφωνώ με τα λεγόμενα του φίλου. Γεγονός είναι ότι σε ωθεί σε φλυαρία στην αρχή λόγο των 50 μνμ.
Αυτό που λες φίλε μου, για όποιον το κάνει μεταφράζεται σε
"θα γράψω ότι μου κατεβαίνει στο κεφάλι, για να μην το πω με άλλη λέξη, γιατί ο σκοπός μου δεν είναι να συμμετάσχω εποικοδομητικά σε μια συζήτηση αλλά να ψάξω να βρω κανένα σκοτωμένο τεφαρίκι από δεύτερο χέρι".


Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
9 μήνες μέλος ο Ρέννος είχε την ευκαιρία του να γράψει: να ρωτήσει απορίες ως νέος ατμιστής, να προσφέρει τις γνώσεις του σε ακόμη πιο νέους, να παρουσιάσει κάποιο μοντέλο που έχει στα χέρια του.
Αυτό είναι το νόημα των αγγελιών. Είναι ένα κλικ παραπέρα μέσα στο φόρουμ, που είναι ορατό για τα περισσότερα μέλη και αφορά συναλλαγές μεταξύ ανθρώπων που "γνωρίζονται" μεταξύ τους. Οι αγγελίες του φόρουμ δεν είναι το Αγιο Δισκοπότηρο του ατμίσματος, ώστε να προσπαθήσει κάποιος να βρει πλάγιους τρόπους για να ξεπεράσει τον κανονισμό, γράφοντας πχ άρες μάρες για να πιάσει τα 50 (Κάτι που γίνεται εύκολα κατανοητό από τα μέλη και το συντονισμό και διαγράφονται μηνύματα) Σίγουρα υπάρχουν και άλλοι αγγελιακοί χώροι που δεν ζητούν προϋποθέσεις για να είναι ορατές οι αγγελίες τους.
Ως κανονισμός, σίγουρα δεν μπορεί να είναι αρεστός στο 100% των μελών, αλλά στην πράξη λειτουργεί απρόσκοπτα ως τώρα.


Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
thnx φίλε , σε τόσα φορουμς που μπαίνω π.χ. insomnia ,πρώτη φορά το βλέπω αυτό 50 μνμ ... σε ωθεί να πεις την μλκ σου όταν δεν πρέπει έτσι για να μαζέψεις τα 50 και να δεις το " προνομιο" των παλιών   .... νύχτα !

Συμφωνώ με τα λεγόμενα του φίλου. Γεγονός είναι ότι σε ωθεί σε φλυαρία στην αρχή λόγο των 50 μνμ.

Ενώ κανονικά θα έπρεπε να σε ωθήσει να διαβάσεις το ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ (FAQ)- ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΙ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ κάτι που κατά τη γνώμη μου έπρεπε να γίνεται πριν ακόμα γραφτεί κάποιος. Ιδιαίτερα το σημείο περί spam, trolling κλπ.

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1930
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
έπρεπε να γίνεται πριν ακόμα γραφτεί κάποιος

Ακριβώς αυτό! Να υπήρχε ως προαπαιτούμενο να διαβαστεί προ της εγγραφής.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Αυτό ξέρουμε όλοι μας ότι δεν θα δούλευε. Εκτός αν μου διαβεβαιώσεις ότι κάθε φορά που κάνεις μια εγκατάσταση στο pc σου, διαβάζεις όλο το EULA πριν κάνεις accept!  ;D

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
To ξέρουμε οτι δεν θα δούλευε αλλά αφού θα είχες τικάρει το κουτάκι...

''Διάβασα και αποδέχομαι'' κ.λ.π κ.λ.π δεν θα μπορούσε να πει κάποιος ότι δεν το ήξερε...

Ας το διάβαζε...

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Δεν το διαβάζουμε αλλά δουλεύει καλά: η δουλειά του είναι να καλύπτει νομικά τις εταιρίες.  ;)

Αλλά μου ήρθε σατανική ιδέα!
Αν κάποιος σπαμοτρολάρει να μπορεί η διαχείρηση να ενεργοποιήσει επιλογή όπου στις επόμενες 5 απαντήσεις του σε οποιοδήποτε νήμα να βγαίνει popup με τους κανονισμούς και να πρέπει να τσεκάρει πως συμφωνεί (τύπου EULA) για να ποστάρει την απάντησή του. Ή -ακόμα ενοχλητικότερο- να του ζητάει captcha!
 ;D

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Εδώ δεν τίθεται κάποιο νομικό θέμα, αυτή είναι η διαφορά. Δεν θα κάνει κάποιος αγωγή στο φόρουμ επειδή έφαγε μπαν είτε προσωρινό είτε οριστικό, για να έχει μετά η διαχείριση στα χέρια της το log που θα αποδεικνύει το διάβασμα, για το δικαστήριο.

Το θέμα είναι όντως να διαβάζει ο κόσμος τους κανονισμούς και να αποφεύγονται καταστάσεις κυνηγιού μηνυμάτων, διαγραφών, μπαναρισμάτων κλπ.

Αποσυνδεδεμένος oaksmoke

  • **
  • 276
  • Φύλο: Άντρας
thnx φίλε , σε τόσα φορουμς που μπαίνω π.χ. insomnia ,πρώτη φορά το βλέπω αυτό 50 μνμ ... σε ωθεί να πεις την μλκ σου όταν δεν πρέπει έτσι για να μαζέψεις τα 50 και να δεις το " προνομιο" των παλιών   .... νύχτα !


Σκοπός του φόρουμ είναι πρωτίστως η ενημέρωση και η συσσωρευμένη γνώση που μπορείς να πάρεις από τους παλαιότερους , οι οποίοι έχουν ξοδέψει αρκετό χρήμα και χρόνο  για να μας  προσφέρουν τις γνώσεις τους  και να μπορούμε να διαμορφώνουμε και εμείς άποψη.
Αυτό  είναι πολύ ποιο πολύτιμο από τα όποια ευρώ γλιτώσεις αγοράζοντας ένα ατμοποιητή από αγγελία.
 
 

Αποσυνδεδεμένος RennOs

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
Μα απορίες θα είχα αν ξεκινουσα μαζί σας πριν 4 χρόνια , απο την στιγμη που ξεκίνησα πριν ενα χρονο περίπου οτι απορία έχω και είχα μου την έλυσε το φόρουμ και εσείς με τα κειμενα σας και οτι η.τ. έχω στο χερι υπάρχει παρουσιαστεί απο εσάς οποτε εγώ πως θα μαζεψω 50 μνμ? Αρα πρεπει να γράφω π.χ. είναι τέλειο - το έχω δουλεύει η έχω αντίσταση 4ωμ και την έχω στα 3w και δεν έχει καλη γεύση τι παίζει η να τρολαρο ... Οποτε τα 50 μνμ θα μπορούσαν να γίνουν καποιες ώρες που είσαι μέσα στο φόρουμ και διαβάζεις .

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
φιλε μου δεν ειναι αναγκαιο να γραψεις καποια τετοια ποστς απλα για να φτασεις 50 ποστ .. αλλα αν εισαι 1 χρονο μεσα στο φορουμ μπορει και εσυ με την σειρα σου να γραψεις καποιες βοηθειες για νεοτερους απο σενα στο ατμισμα και αν πραγματικα το κανεις αυτο πιστεψε με θα φτασεις και θα ξεπερασεις τα 50 ...  Το πιο ομορφο πραγμα ειναι να παιρνεις βοηθεια αλλα το πιο ομορφο απο ολα ειναι να δινεις


Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Οποτε τα 50 μνμ θα μπορούσαν να γίνουν καποιες ώρες που είσαι μέσα στο φόρουμ και διαβάζεις .

RennOs έχει αναφερθεί από τον Διαχειριστή ότι δεν μπορεί να γίνει ούτε από το χρόνο που είσαι συνδεδεμένος ούτε από την ημερομηνία που γράφτηκες...

Ο μόνος τρόπος είναι τα ποστ...

Και επειδή ανέφερες ως παράδειγμα το insomnia (που είναι φόρουμ αγγελιών ως επί το πλείστον) να σου πω και εγώ για το άλλο φόρουμ για το η.τ στην Ελλάδα που θέλει 100 ποστ ή για το myphone που θέλει πάνω από 150 ποστ για να δεις αγγελίες...

Οπότε τα 50 μάλλον είναι πολύ ελαστικά...

Αποσυνδεδεμένος RennOs

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
Δεν θέλω να φτάσω τα 50 μνμ δεν είναι ο στόχος μου αλλά το να υπάρχει ενα μέρος του φόρουμ που είναι " προνόμιο' έτσι γράφει και να απευθύνεται στο ελίτ μέλος που έγραψε 50 μνμ και κάτι έγινε δεν μου αρέσει καθόλου . αυτό υποτίθεται είναι φόρουμ που φέρνει κοντά τους ατμιστες και συζητάνε μεταξύ τους γιατί είναι καινούργια συνήθεια και δεν υπάρχει καλη πληροφόρησει και υπαρχουν κάποια ατομα που μέσα στην εβδομαδα δεν τους ικανοποίησε το αγαθό η τους άφησε αδιάφορους και θέλουν να βρουν κάποιο άτομο να ανταλλάξουν η να το πουλήσουν σώζοντας κάποια χρήματα απο την αγορά τους και δεν γίνεται γιατί υπάρχει το όριο 50 που σου λέει πρέπει να γράψεις και μετα να αφού γίνεις ελίτ μπορείς να συνηχήσεις και δεν θα είσαι το ίδιο με κάποιον που έχει 10 μνμ άσχετος αν παρακολουθεί το φόρουμ 2 χρόνια οποτε υπάρχει και ένας διαχωρισμός στα μελοι με αυτά που απολαμβανουν 100% το φόρουμ και αυτά που βλέπουν 80% . τεσπα στους greekvapers απο πρωτη μέρα έβλεπα αγγελίες αλλά το ε κάπνισμα το απολαμβανω περισότερο και παντα διάβαζα έχει αγγελίες και αγγελίες δεν έβλεπα και Ρώτησα και έμαθα σορι αν σας αναστατωσα .

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1930
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Αυτό ξέρουμε όλοι μας ότι δεν θα δούλευε. Εκτός αν μου διαβεβαιώσεις ότι κάθε φορά που κάνεις μια εγκατάσταση στο pc σου, διαβάζεις όλο το EULA πριν κάνεις accept!  ;D

ΠΡΟΦΑΝΩΣ και το ξέρουμε.
Το ζήτημα ούτως ή άλλως, όπως προειπώθηκε ΔΕΝ είναι νομικό, αλλά ηθικό θα έλεγα.....
Είναι διαφορετικό (τουλάχιστον στη δική μου αντίληψη) να λέμε σε κάποιον ΝΑ διαβάσει τον Α κανονισμό για να συμμορφωθεί μελλοντικά, και διαφορετικό να είναι ΔΕΔΟΜΕΝΟ ότι έχει ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ να γνωρίζει. ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ αν το έχει διαβάσει ή όχι...

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Δεν θέλω να φτάσω τα 50 μνμ δεν είναι ο στόχος μου αλλά το να υπάρχει ενα μέρος του φόρουμ που είναι " προνόμιο' έτσι γράφει και να απευθύνεται στο ελίτ μέλος που έγραψε 50 μνμ και κάτι έγινε δεν μου αρέσει καθόλου .


Το "ελιτ" μελος που εγραψε 50 μνμ δυσκολα να μπει και να φαει χρηματα απο καποιον αλλο εδω μεσα  (στο gv εχει γινει)

το "ελιτ" μελος αν θελει να κανει φουστια με αγγελια θα μπορεσει ξανα μετα απο 50 μνμ (μη spam).
To "ελιτ" μελος εχει το προνομιο των αγγελιων
Το "ελιτ" μελος δεν θα συμπεριφερθει με βρισιες και τροπους αλα insomnia εφοσον χανει το "προνομιο" των αγγελιων.
Το "ελιτ" μελος δεν πληρωνει κατι τζαμπα ειναι αρα και εσυ μια χαρα "ελιτ" μπορεις να γινεις αν το θες.





 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 952 110587 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:21
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159799 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515309 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146459 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303246 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12794 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 184 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530752 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201470 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801608 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11052 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40988 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet