vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

192 επισκέπτες, 3 χρήστες
patz, Jorge, lagoudakis

Twitter

Μετα απο ποσο καιρο ατμισματος με τυπου eGo μπαταριες ασχοληθηκατε με mods?

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Ειχα την απορια ποτε ενα χρηστης η.τ. ξεφευγει απο το προτυπο του casual ατμιστη που χρησιμοποιει απλες eGo μπαταριες, εργοστασιακους ατμοποιητες κι ετοιμα υγρα
και μπαινει στα πιο βαθια νερα του ατμισματος και ψαχνεται με επισκευασιμους, mods και DIY υγρα.
Παλιοτερα αυτη η μεταβαση επαιρνε περισσοτερο καιρο, μπορεις και αρκετους μηνες,
αλλα πλεον παρατηρω οτι οι νεοι ατμιστες ξεκινουν ολο και πιο νωρις να κανουν χρηση των πιο "εξειδικευμενων" μεθοδων ατμισματος.

Αυτη η ψηφοφορια αφορα το χρονικο διαστημα που χρειαστηκε για να μεταβειτε απο τις τυπου eGo μπαταριες (ειτε απλες ειτε vv)
στη χρηση καποιου mod (ειτε μηχανικου, ειτε ηλεκτρονικου). Μιλαω παντα για αποκλειστικη ή συστηματικη χρηση κι οχι απλη δοκιμη.

Παραλληλα υπαρχουν αλλες δυο παρεμφερεις ψηφοφοριες που αφορουν τους ατμοποιητες και τα υγρα.
Μετα απο ποσο καιρο ατμισματος με εργοστασιακους ατμοποιητες ασχοληθηκατε με επισκευασιμους?
Μετα απο ποσο καιρο ατμισματος με ετοιμα υγρα ασχοληθηκατε με DIY?
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 16, 2015, 17:47 από Nemesis_rds »

Αποσυνδεδεμένος sergor

  • ****
  • 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • Τώρα σε ρώτανε πότε θα κόψεις το άτμισμα.
    • http://e-kapnisma.gr/userbanners/banner_details_form.php
πρωτες συσκευες ατμισματος βαμο 5 και καίφουν 3,1.  :)) τα ego τα ειχα αποκλεισει απο την αρχη.

Αποσυνδεδεμένος SR

  • *
  • 87
  • Φύλο: Άντρας
Πήρα mod μετά από 10 μήνες. Δεν ήταν του εμπορίου, αλλά το είχε φτιάξει ένα φιλαράκι. Δυστυχώς μετά από καμια 20αριά πτώσεις, η πλακέτα παρέδωσε το πνεύμα της... :'( Μετά από αυτό αγόρασα ένα άλλο και πολύ σπάνια πλέον χρησιμοποιώ τις ego.

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Και στα δυο νηματα που ανοιξες μου ηρθε να τα μαζευω και να φευγω γιατι ενοιωσα καπως   :laugh1: :laugh1:
Οταν ξεκινησα δεν ειχε ego μπαταριες παρα μονο αυτες που εμοιαζαν με τσιγαρο στα 280 mha αρα δεν μπορω να επιλεξω κατι απο τα παραπανω  :)) :yes:
Και στο αλλο νημα ξεκινησα με τον Α1 μετα απο εναν χρονο γιατι πιο μπροστα δεν υπηρχαν επισκευασιμοι  :laugh1: :laugh1: :yes:
Αν παραβλεψω τις ego μπαταριες θα πω οτι μετα απο κανα δυο μηνες εκανα το πρωτο μου mod γιατι η κατασταση με την ζωνη φυσιγγιών γεματη μπαταριες δεν αντεχόταν   :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Zer0cooL

  • **
  • 375
  • Φύλο: Άντρας
Ανηκω στην γενια του Istick, οποτε σε λιγοτερο απο μηνα το απεκτησα και δεν ξαναπιασα ego μπαταρια...

Αποσυνδεδεμένος Eizomar

  • ***
  • 909
  • Φύλο: Άντρας
Εγω ξεκινησα μετα τον πρωτο χρόνο με μοντακι απο τον προλαλησαντα το οποιο και εχω ακομα και χρησιμοποιω σπιτι. Θυμαμαι ακομα τον φοβο μου με τις εκρηξεις μπαταριων εκεινο τον καιρο και ας ειναι καλα ο ΣΕΒ που μου εμαθε καποια πραγματα και ολα τα παιδια εδω με τις εμπειριες τους που βοηθησαν και βοηθουν.
 
  Απο κεινη την στιγμη και παρεα με εναν επισκευασιμο ξεχνας ολα τα αλλα που περασες και ριχνεις μαυρη πετρα πισω σου , τουλαχιστον εγω ετσι εκανα, πεταξα οτι Ego-T & C ειχα και στα 5 βολτ με τον Ιαττυ και ατμομηχανη, εκλεισα το κεφαλαιο αυτο :)

 Οι νεοι ατμιστες ειναι πιο τυχεροι, εχουν περισσοτερες επιλογες πλεον :)

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Εαν δεν είχε κυκλοφορήσει το i stick και το σχετικό θέμα στο forum κυρίως, μπορεί να μην ξέφευγα ποτέ από τις e-go! ;)

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Εγω ξεκινησα ατμισμα τον σεπτεμβρη.τον δεκεμβρη παρηγγειλα το istick (στους 3 μηνες) αλλο που ηρθε τον Ιανουαριο (4 μηνες) αλλα εβαλα την επιλογη 1-3 καθως στον 3ο μηνα αποφασισα να ασχοληθω με μοντ οπου κερδισα και στην χριστουγεννιατικη κληρωση μια spinner (αν πιανετια για  μοντ) αρα νομιζω ειμαι μεσα

Αποσυνδεδεμένος panagosg

  • **
  • 255
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Την πρωτη εβδομαδα

Αποσυνδεδεμένος Manpet

  • **
  • 210
  • Φύλο: Άντρας
Μετά από 4 μήνες ατμίσματος με Ego και CE4 πήρα το πρώτο μου mod (Z Nobacco). Αλλά με αυτές τις απλές μπαταριούλες των 650 mah και τον ταπεινό CE4 κατάφερα και έκοψα το τσιγάρο από την πρώτη κιόλας εβδομάδα  :thumpup: .Οπότε μη τις απαξιώνουμε και τόσο, μπορεί μακροπρόσθεσμα να μην κρατήσουν κάποιον στο η.τ. αλλά για entry level μια χαρά έκαναν την δουλειά τους.

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
1 μηνα με ego 1100, 1μιση με slb vv2 και μετα 6-7 μηνες με vamo v5  ;D

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
είχα παρατήσει το άτμισμα για ένα διάστημα και το ξανάπιασα όταν ανακάλυψα τις ego-v και τις twist το 2013.Έβαλα πάνω στο τρίμηνο γιατί τότε τις θεωρούσα μοντάκι  :idiot1: Μετά κάναμε εκείνη την ατμοσυνάντηση στο τούρκικο προξενείο και είδα από κοντά το κουτάκι του seb στη Φανή και απέκτησα δύο.Πρώτος έρωτας  :_love_heart: Προσφάτως απέκτησα και δύο άιστικ, μίνι και 30 και έκλεισα.
Προς το παρόν  :laugh1:
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 16, 2015, 22:18 από Papadopoulou Ioanna »

Αποσυνδεδεμένος benny

  • **
  • 331
  • Φύλο: Άντρας
Σχεδόν μετά απο 4 μήνες ατμίσματος με μπαταρία ego-c 900 και vision spinner 1300 παρήγγειλα το  πρώτο μου ηλεκ. μοντάκι, ένα vamo5. Αυτό ήταν το τέλος των απλών μπαταριών και η αρχή των vv-vw mod και μηχανικών mod. Βέβαια δεν άργησαν να έρθουν και οι επισκευάσιμοι. :)

Αποσυνδεδεμένος mantos

  • ***
  • 929
  • Φύλο: Άντρας
  • ~Box Mods~
Πριν κλεισω μηνα καταλαβα οτι δε θα συνεχιζα για πολυ τη συμβιωση με τις ego.
Οποτε εγινε η παραγγελια οσο γρηγοροτερα γινοταν & στους 2 μηνες ατμισματος ειχα το 1ο μου μοντ.


Απο 1100 ego-passthrough σε vamo v5.
Απο κει κ περα χαθηκε το τοπι..  :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Στο δεύτερο μήνα ψώνισα ένα lava μεταχειρισμενο από μέλος του φόρουμ. Για πολύ καιρό δεν το έβγαζα έξω αλλά το είχα μόνο για το σπίτι. Μέχρι που αποφάσισα ότι το ρόπαλο μου πάει και πλέον κανένα απολύτως πρόβλημα.

Στάλθηκε από το C1905 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084046 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34844 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 51 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9391 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1238 135666 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 21:46
από mathimatikos1966
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476253 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114619 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1286 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2340 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 908 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271084 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1500 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos