vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #30 στις: Δεκεμβρίου 14, 2014, 03:38 »
Και στα δυο οι ακρες ειναι ελευθερες, οχι οπως του Muji, αρα δε χρεαιζεται να πεταξεις κατι.

Αν δεν εισαι σιγουρος να παραγγειλεις απο γιαπωνεζικο καταστημα που πουλαει σφραγισμενες συσκευασιες, απο που μπορεις να εισαι σιγουρος?

Αποσυνδεδεμένος Clark_G

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #31 στις: Δεκεμβρίου 14, 2014, 03:54 »
Με τόση κλωνοποίηση που έχω δει από την ώρα που ξεκίνησα το ηλ. τσιγάρο , κάθε "σφραγισμένη συσκευασία" τίθεται υπό αμφισβήτηση.  :hmmm:

Το ίδιο και κάθε κατάστημα που δεν ξέρεις αν είναι κοτέτσι στην Ibigawa ή deluxe κατάστημα στο Τokyo.

Εντάξει, δικό μου κόλλημα είναι αυτό, μάλλον μεγαλώνω και :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος VAPOR TRAIN

  • **
  • 133
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #32 στις: Δεκεμβρίου 14, 2014, 03:55 »
Και στα δυο οι ακρες ειναι ελευθερες, οχι οπως του Muji, αρα δε χρεαιζεται να πεταξεις κατι.

Αν δεν εισαι σιγουρος να παραγγειλεις απο γιαπωνεζικο καταστημα που πουλαει σφραγισμενες συσκευασιες, απο που μπορεις να εισαι σιγουρος?


οπως το ειπες σφραγισμενη συσκευασια !!

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #33 στις: Δεκεμβρίου 14, 2014, 04:04 »
Με τόση κλωνοποίηση που έχω δει από την ώρα που ξεκίνησα το ηλ. τσιγάρο , κάθε "σφραγισμένη συσκευασία" τίθεται υπό αμφισβήτηση.  :hmmm:

Το ίδιο και κάθε κατάστημα που δεν ξέρεις αν είναι κοτέτσι στην Ibigawa ή deluxe κατάστημα στο Τokyo.

Εντάξει, δικό μου κόλλημα είναι αυτό, μάλλον μεγαλώνω και :idiot1:

Δεν αντιλεγω, σωστο ειναι αυτο που σκεφτεσαι, απλα δεν υπαρχει κανενας που μπορει να σου εγγυηθει οτι πουλαει αυθεντικο
εκτος απτο μαμα καταστημα, απο το οποιο παρεμπιπτοντως δεν βρηκα ποτε τροπο να παραγγειλω για Ελλαδα.

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #34 στις: Δεκεμβρίου 14, 2014, 11:34 »
Το fiber freaks το εχει δοκιμασει κανεις? εχει οντος διαφορά από το Japanese cotton? 

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #35 στις: Δεκεμβρίου 14, 2014, 11:48 »
δεν ξερω  απο ποιον σελλερ του ebay  τα πηρες .. αλλα εγω εχω 5 χρονια που ασχολουμαι με ebay  για πολλα πραγματα αγορες πωλησεις και διαφορα (καποιο διαστημα ειμουν και σελλερ)  εχω εδω και 1 εβδομαδα που τα αγορασα απο ενα γιαπωνεζο με  feedback  100% και με πολυ καλα σχολια για το προιον του επομενως παντα να κοιτας και raTING  αν το δεις καλο τοτε αφοβα και παντα να κοιτας και τα κομμεντς για το συγκεκριμενο που πουλαει :yes: :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #36 στις: Δεκεμβρίου 14, 2014, 14:15 »
Το fiber freaks το εχει δοκιμασει κανεις? εχει οντος διαφορά από το Japanese cotton?
το έχω δύο μέρες μόνο, δεν ειναι χρόνος αυτος για review εκτός αν αυτό ήθελα να κάνω. Πχ το αλάζω μεν σε κάθε γέμισμα 2-3 ml, αλλα αυτο που κοίταγα ήταν να το βρέξω λίγο με τη καμπάνα ανοιχτή και να πάρω τζουρα το συντομότερο δυνατόν, να δω πως λειτουργει στο πιο επιπόλαο ή γρήγορο ίσως φιτίλιασμα. Σαν τέστ βέβαια. Τζετ ειναι! Θα περάσει κι άλλα τεστ πάντως.
Δεν το λες πως ανακαλύπτει ξανα τον τροχό ή  για την ανακάλυψη του αιώνα .
 Έχουν κάποιες διαφορές στην υφή, ειναι πιο λεπτό μάλλον, ένα απο τα pads έτσι δηλαδη όπως ειναι ήδη χωρισμένα  βγάζει αλλα 5, αυτό ακόμα δεν καταστάλαξα  αν ειναι καλό ή κακό. Προσπάθησα να το κάψω και χρειάστηκε να προσπαθήσω πολύ για να πάρω μια βαρύτητα στο άρωμα , σίγουρα καίγεται δύσκολα, κάτι που δεν δοκίμασα στο νακαμίτσι όμως, να το κάψω επι τούτου δηλαδη, ειχα ενα παντ που κουβαλούσε ενας φίλος πάνω του και το έκανα φέτες, θα του ξαναζητήσω όμως για συγκριτικο!  :)) (<- ο τζάμπας)
Επίσης  ακόμα και το λεπτότερο (μιλάμε για πολύ λεπτό!) που θα μπορούσα να βάλω ειναι αρκετά απορροφητικο, απλά θέλει λίγο χρόνο ή μερικές τζουρες να βραχει καλα, μετά δεν εχει πρόβλημα, μπορεί να φτάσει δηλαδη αρκετά μικρή ποσότητα και δίνει την πολυποθητη σε κάποιους τραγανή γεύση.

That's all νομίζω  :bye:


 

Αποσυνδεδεμένος gstriftos

  • **
  • 200
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλιά έστριβά τσιγάρα,τώρα αντιστάσεις..
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #37 στις: Δεκεμβρίου 14, 2014, 20:57 »
Bλέπω πλέον και εδώ με 5$ μεταφορικά

Αποσυνδεδεμένος sensk3

  • ***
  • 858
  • Φύλο: Άντρας
  • Η πραγματικότητα ξεπερνάει την ανθρώπινη φαντασία!
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #38 στις: Δεκεμβρίου 16, 2014, 15:28 »
Τα pads του replacesmoke ξέρει κάποιος τι μάρκα είναι?

Αποσυνδεδεμένος erwtas13

  • ***
  • 586
  • Φύλο: Άντρας
  • τέλος η βρώμα
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #39 στις: Δεκεμβρίου 16, 2014, 16:23 »
Απλά οργανικα

Αποσυνδεδεμένος paolo21r

  • *
  • 80
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #40 στις: Δεκεμβρίου 16, 2014, 17:58 »
Τα fiber freaks αληθεύει ότι δεν θέλουν στρώσιμο;

Αποσυνδεδεμένος anetost

  • **
  • 210
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #41 στις: Δεκεμβρίου 16, 2014, 18:10 »
επειδη λογω ατμισματος μας τσακιζουν τη τσεπη βρηκα αυτο
http://www.ebay.com/itm/261588281024

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #42 στις: Δεκεμβρίου 17, 2014, 01:01 »


αυτο ειναι fiber freaks Νο1, δεξιά ειναι ενα παντ οπως είναι χωρισμένα, ειναι σκαλωτά μέσα στο πακετάκι, εύκολα "μαλλον" κρατιέται ενιαίο οπότε ένα Pad μπορεί να σπάσει σε πέντε περίπου μικρότερα

αν το μπουκώσεις στο βαμβάκι δεν εχεις θέμα ουτε γεύσης ουτε ατμου ουτε στρωσίματος, απλά ένα μαλακό-μπούκωμα  ;D , αυτο αρέσει στους περισσοτερους.
Λεπτότερο, πχ 1 παντ αφου σπασω το αρχικο, θέλει την ώρα του για να σηκώσει υγρό, αλλα αυτο εινια μεγάλο θέμα, πχ και λεπτότερο σύρμα ή διατομή; για πιο γρήγορα; ή παχύτερο για να πάρω γεύση; Επίσης εγώ ενω δοκιμάζω σε Καιφουν με 2,5 mm, σε Ερλκοναγκεν το βλέπω πιο απλο, και ένα φτάνει ίσως
και δεν θα αρχισουμε πάλι πως το βαμβάκι ειναι μόνο για σερβιέτες   :))

θα παρω και το Νο2 για να έχω ησυχη συνείδηση  :D

 
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 17, 2014, 01:17 από chillo »

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #43 στις: Δεκεμβρίου 17, 2014, 01:08 »
Το Νο2 που δεν εχει την υφη του βαμβακιού και τα χαρακτηριστικα του λένε ότι βοηθάει σε διαρροές το δοκίμασες?

ουπς δεν πρόλαβα την τροποποίησή σου!

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #44 στις: Δεκεμβρίου 17, 2014, 01:53 »
για να μην παρεξηγηθώ, αυτό με το "να μπουκώσεις" εννοώ στην αντίσταση, εκει απασχολουμαι περισσότερο . Και πάλι εννοώ μπούκωμα αλλα με μέτρο, πάντα το βαμβάκι φροντίζω να τσουλάει οσο γίνεται στην αντίσταση. Με άλλα λόγια φαρδύτερο κομμάτι. Και θα αργεί... Ναι ίσως το Νο2 μου κάτσει καλύτερα, να μην χρειάζεται και στρίψιμο καθολου και με μια φετουλα να μαι ήσυχος

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34824 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 40 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9384 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:45
από tsep12
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8818 1084001 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 16:41
από shadockan
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1238 135651 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 21:46
από mathimatikos1966
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476240 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114615 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1283 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2339 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 908 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271066 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1499 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos