vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

153 επισκέπτες, 6 χρήστες
ΨΗΛΟΣ, Kouros17, Buliwyf, Jorge, gfilip, I.P

Twitter

Έτοιμες φυτιλοαντιστάσεις επισκευάσιμων...

Αποσυνδεδεμένος QS-Plan

  • ***
  • 509
  • Φύλο: Άντρας
Έτοιμες φυτιλοαντιστάσεις επισκευάσιμων...
« στις: Ιανουαρίου 07, 2013, 13:10 »
Η αλήθεια είναι ότι έχω χάσει κάπου την μπάλα, με τόσους διαφορετικούς επισκευάσιμους...

Η άλλη αλήθεια είναι ότι στην πλειοψηφία τους είναι (ίσως αν εξαιρέσουμε σε κάποιους την τιμή τους) δελεαστικοί και μακροπρόθεσμα οικονομικοί...

Η δική μου πικρή αλήθεια είναι ότι δεν το έχω με τα φυτίλια, σύρματα, μες και όλα τα υπόλοιπα συμπαραμαρτούντα, καθ' ότιν είμαι κάτι παραπάνω από ατσούμπαλος...

Βλέποντας όμως τις έτοιμες φυτιλοαντιστάσεις του Ετέρνιτυ, αναρωτιόμουν μήπως υπάρχουν και για άλλους επισκευάσιμους έτοιμες φυτιλοαντιστάσεις ή μήπως αν πάω σε κάποιο φυσικό κατάστημα θα μπορούν (επί πληρωμή) φυσικά να μου ετοιμάσουν μερικές για όποιον επισκευάσιμο έχω ή/και αγοράσω... ή μήπως οι έτοιμες φυτιλοαντιστάσεις του Ετέρνιτυ ταιριάζουν με κάποιον ή κάποιους από τους υπόλοιπους επισκευάσιμους της αγοράς...

ΥΓ.: Αν μπήκε το θέμα αυτό σε άσχετο μέρος, προκταβολικά σόρρυ για την ταλαιπωρία του μοδεράτορα...

Αποσυνδεδεμένος Lucinda

  • *
  • 74
  • Φύλο: Γυναίκα

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Έτοιμες φυτιλοαντιστάσεις επισκευάσιμων...
« Απάντηση #2 στις: Ιανουαρίου 07, 2013, 13:29 »
Ακριβώς! καλο θα είναι να μπορείς να συνεννοηθείς με οποιο κατάστημα είτε κατασκευάζει είτε μεταπωλεί τον ατμο σου. η αυτόν που θες να παρεις.
Απο την παράλλη, εφόσον να αγοράσεις θελεις και όχι να σου χαρίσουνε  :tongue_smilie: :laugh1:  μια αγγελιά στη ζήτηση για οποιον μπορέι και εχει το χρόνο να κατσει να σου φτιάξει επι πληρωμή καμποσες να εχεις να πορεύεσαι, ίσως δεν ειναι κακή ιδέα. Για το αν θα βρέι ανταπόκριση, δέν ξερω.

Αποσυνδεδεμένος hemlock

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμες φυτιλοαντιστάσεις επισκευάσιμων...
« Απάντηση #3 στις: Ιανουαρίου 07, 2013, 13:32 »
Η αλήθεια είναι ότι έχω χάσει κάπου την μπάλα, με τόσους διαφορετικούς επισκευάσιμους...

Η άλλη αλήθεια είναι ότι στην πλειοψηφία τους είναι (ίσως αν εξαιρέσουμε σε κάποιους την τιμή τους) δελεαστικοί και μακροπρόθεσμα οικονομικοί...

Η δική μου πικρή αλήθεια είναι ότι δεν το έχω με τα φυτίλια, σύρματα, μες και όλα τα υπόλοιπα συμπαραμαρτούντα, καθ' ότιν είμαι κάτι παραπάνω από ατσούμπαλος...

Βλέποντας όμως τις έτοιμες φυτιλοαντιστάσεις του Ετέρνιτυ, αναρωτιόμουν μήπως υπάρχουν και για άλλους επισκευάσιμους έτοιμες φυτιλοαντιστάσεις ή μήπως αν πάω σε κάποιο φυσικό κατάστημα θα μπορούν (επί πληρωμή) φυσικά να μου ετοιμάσουν μερικές για όποιον επισκευάσιμο έχω ή/και αγοράσω... ή μήπως οι έτοιμες φυτιλοαντιστάσεις του Ετέρνιτυ ταιριάζουν με κάποιον ή κάποιους από τους υπόλοιπους επισκευάσιμους της αγοράς...

ΥΓ.: Αν μπήκε το θέμα αυτό σε άσχετο μέρος, προκταβολικά σόρρυ για την ταλαιπωρία του μοδεράτορα...
Υπάρχουν 2 τύποι φτιαξίματος φυτιλοαντίστασης...
1. Για τους ατμοποιητές που έχουν κεραμικό.Αυτό σημαίνει οτι θα πρέπει να στρίψεις σύρμα Non resistance + resistance.
2. Για αυτούς που δεν έχουν...Στρίβεις σύρμα Με αντίσταση (τέτοιος είναι ο Eternity).

Αποσυνδεδεμένος WileECoyote

  • *****
  • 533
  • Φύλο: Άντρας
  • Voyage of H.M.S. Beagle - C.Darwin
Απ: Έτοιμες φυτιλοαντιστάσεις επισκευάσιμων...
« Απάντηση #4 στις: Ιανουαρίου 07, 2013, 13:33 »
Για Οδυσσέα, Πηνελόπη απο e-smokeguru

Για steam machine από Ατμομηχανή

Για Dripper, Killer από greekvapes.eu (σετ κεραμικό-φυτιλοαντίσταση)

Αυτές όλες είναι με σύρμα με και σύρμα χωρίς αντίσταση και θεωρητικά μπορούν να χρησιμοποιηθούν σε οποιονδήποτε από τους παραπάνω ατμοποιητές. Βέβαια, εφόσον κάποιος θέλει έτοιμες αντιστάσεις, είναι προτιμότερο να τις προμηθευτεί από τον κατασκευαστή/διανομέα του συγκεκριμένου ατμοποιητή που έχει, γιατί η τιμή της αντίστασης έχει υπολογιστεί για καλύτερη απόδοση του.
Επίσης η διαθεσιμότητα τους δεν είναι σταθερή.

Αποσυνδεδεμένος kkmaria68

  • **
  • 102
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Έτοιμες φυτιλοαντιστάσεις επισκευάσιμων...
« Απάντηση #5 στις: Ιανουαρίου 07, 2013, 13:53 »
Εγω απο εδω αγοραζω http://www.vaporbreak.com/el/166-atomzier-wick-for-ego-ufo-.html
και μου ερχονται γυρω στα 0,40€ η μια  :D :D

Αποσυνδεδεμένος Atrum

  • ****
  • 1062
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμες φυτιλοαντιστάσεις επισκευάσιμων...
« Απάντηση #6 στις: Ιανουαρίου 07, 2013, 16:51 »
Πρέπει να δείτε το video με το παλικάρι που στήνει genesis και έχει μόνο ένα χέρι... Προσπαθείστε λίγο ρε παιδιά.

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Έτοιμες φυτιλοαντιστάσεις επισκευάσιμων...
« Απάντηση #7 στις: Ιανουαρίου 07, 2013, 17:35 »
Eγώ στον Zeus  / SS A7 χρησιμοποιώ αυτές : http://egotube.gr/vivi-ank.html .Λίγο ακριβούτσικες αλλά αρκετά καλές...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 07, 2013, 17:42 από zacharis1955 »

Αποσυνδεδεμένος manos

  • ****
  • 1439
  • Φύλο: Άντρας
  • SKY
Απ: Έτοιμες φυτιλοαντιστάσεις επισκευάσιμων...
« Απάντηση #8 στις: Ιανουαρίου 07, 2013, 19:30 »
Η αλήθεια είναι ότι έχω χάσει κάπου την μπάλα, με τόσους διαφορετικούς επισκευάσιμους...

Η άλλη αλήθεια είναι ότι στην πλειοψηφία τους είναι (ίσως αν εξαιρέσουμε σε κάποιους την τιμή τους) δελεαστικοί και μακροπρόθεσμα οικονομικοί...

Η δική μου πικρή αλήθεια είναι ότι δεν το έχω με τα φυτίλια, σύρματα, μες και όλα τα υπόλοιπα συμπαραμαρτούντα, καθ' ότιν είμαι κάτι παραπάνω από ατσούμπαλος...

Βλέποντας όμως τις έτοιμες φυτιλοαντιστάσεις του Ετέρνιτυ, αναρωτιόμουν μήπως υπάρχουν και για άλλους επισκευάσιμους έτοιμες φυτιλοαντιστάσεις ή μήπως αν πάω σε κάποιο φυσικό κατάστημα θα μπορούν (επί πληρωμή) φυσικά να μου ετοιμάσουν μερικές για όποιον επισκευάσιμο έχω ή/και αγοράσω... ή μήπως οι έτοιμες φυτιλοαντιστάσεις του Ετέρνιτυ ταιριάζουν με κάποιον ή κάποιους από τους υπόλοιπους επισκευάσιμους της αγοράς...

ΥΓ.: Αν μπήκε το θέμα αυτό σε άσχετο μέρος, προκταβολικά σόρρυ για την ταλαιπωρία του μοδεράτορα...
οπως σου ειπαν και τα παιδια παραπανω υπαρχουν ετοιμες,παντως εγω προσφερομαι να σε βοηθησω να σου στειλω οσες θες ετοιμες αντιστασεις και φυσικα ανευ πληρωμης.

Αποσυνδεδεμένος Mulder

  • *****
  • 1698
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής Απο Παρασκευή 13/01/12 21:20
Απ: Έτοιμες φυτιλοαντιστάσεις επισκευάσιμων...
« Απάντηση #9 στις: Φεβρουαρίου 26, 2013, 01:14 »
10 ετοιμες αντιστασεις για πηνελοπη,οδυσσεα, και κινεζικες αντιγραφες τους με 0.20 Kanthal και 0.236 Nickel με αντισταση 1.8 με 2.2 Ω.το Kanthal περιπου στα 40mm και το Nickel περιπου στα 50mm με συνολικο μηκος 140mm...
£4.49 με τα μεταφορικα
http://www.ebay.co.uk/itm/10-Kanthal-Readywires-for-Penelope-Oddy-Nautilus-Terminator-and-Euforia-etc-/300859899377?pt=UK_BOI_Electrical_Components_Supplies_ET&hash=item460ca5bdf1

Αποσυνδεδεμένος zarras

  • **
  • 196
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμες φυτιλοαντιστάσεις επισκευάσιμων...
« Απάντηση #10 στις: Φεβρουαρίου 26, 2013, 01:38 »
ηδη εκλεισε  :))

Αποσυνδεδεμένος fotisman

  • *
  • 65
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμες φυτιλοαντιστάσεις επισκευάσιμων...
« Απάντηση #11 στις: Μαρτίου 19, 2013, 10:51 »
Για Οδυσσέα, Πηνελόπη απο e-smokeguru

Για steam machine από Ατμομηχανή

Για Dripper, Killer από greekvapes.eu (σετ κεραμικό-φυτιλοαντίσταση)

Αυτές όλες είναι με σύρμα με και σύρμα χωρίς αντίσταση και θεωρητικά μπορούν να χρησιμοποιηθούν σε οποιονδήποτε από τους παραπάνω ατμοποιητές. Βέβαια, εφόσον κάποιος θέλει έτοιμες αντιστάσεις, είναι προτιμότερο να τις προμηθευτεί από τον κατασκευαστή/διανομέα του συγκεκριμένου ατμοποιητή που έχει, γιατί η τιμή της αντίστασης έχει υπολογιστεί για καλύτερη απόδοση του.
Επίσης η διαθεσιμότητα τους δεν είναι σταθερή.


Δηλαδή αυτές για dripper κάνουν για steam machine?

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1204
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: Έτοιμες φυτιλοαντιστάσεις επισκευάσιμων...
« Απάντηση #12 στις: Μαρτίου 19, 2013, 11:08 »
Ναί, Φώτη  :thumpup:   
Χρησημοποιούν κ' το ίδιο κεραμικό  :yes:

Αποσυνδεδεμένος angelosdes

  • ***
  • 531
  • Φύλο: Άντρας
  • MTL+flavour
Απ: Έτοιμες φυτιλοαντιστάσεις επισκευάσιμων...
« Απάντηση #13 στις: Μαρτίου 19, 2013, 11:09 »

Δηλαδή αυτές για dripper κάνουν για steam machine?
..ναι κανουν..
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 19, 2013, 12:38 από alexmach »

Αποσυνδεδεμένος ΔΗΜΗΤΡΗΣ76

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
  • ΧΨ+Α
Απ: Έτοιμες φυτιλοαντιστάσεις επισκευάσιμων...
« Απάντηση #14 στις: Απριλίου 27, 2013, 18:40 »
Βασικά οι ίδιες μπορούν να χρησιμοποιηθούν για : the dripper, killer, steam machine και diver.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1238 135568 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 21:46
από mathimatikos1966
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476082 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114547 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1265 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2329 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 903 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271006 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1490 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos
Aspire Flexus Pro [AIO (Όλα σε ένα)] 0 843 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 14:43
από zamploutos
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 138 43143 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 05, 2024, 22:57
από treloneritis
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 861 164929 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 04, 2024, 20:09
από vag21
Lost Vape Thelema Solo (21700) [Ηλεκτρονικά mods] 29 12306 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 30, 2024, 18:19
από Xameno_Skli