vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

322 επισκέπτες, 9 χρήστες
pngtszs1976, lagoudakis, tibolaso, bujinkan, Doubt, kkoumas, manoslykos, ZoeM, Buliwyf

Twitter

Ληγμένα Υγρά & Ημ/νία λήξης υγρών

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Ληγμένα Υγρά & Ημ/νία λήξης υγρών
« Απάντηση #30 στις: Δεκεμβρίου 30, 2012, 19:53 »
Ενδοχομένως να υπάρχουν μικρές διαφορές που να έχουν σχέση με το υλικό του μπουκαλακιού, το αν το υγρό είναι έτοιμο ή DIY και άλλες παραμέτρους, αλλά εφόσων το υγρό δεν έχει εκτεθεί σε φως ή σε μεγάλες θερμοκρασίες, είναι ασφαλές.

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ληγμένα Υγρά & Ημ/νία λήξης υγρών
« Απάντηση #31 στις: Δεκεμβρίου 30, 2012, 19:58 »
έχω ατμίσει πρόσφατα υγρό diy ενός χρόνου, δεν ξέρω αν είχε λήξει αλλά είναι πολύ πιθανό, και αυτό που παρατήρησα ήταν πως η γεύση είχε αλλοιωθεί άπειρα! και ήταν και στο ψυγείο όλο αυτό το διάστημα...

Αποσυνδεδεμένος Knomax

  • ***
  • 619
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ληγμένα Υγρά & Ημ/νία λήξης υγρών
« Απάντηση #32 στις: Δεκεμβρίου 30, 2012, 19:58 »
Οι συνθήκες αποθήκευσης παίζουν εννοείται μεγάλο ρολο.

Απ: Ληγμένα Υγρά & Ημ/νία λήξης υγρών
« Απάντηση #33 στις: Δεκεμβρίου 30, 2012, 20:15 »
έχω ατμίσει πρόσφατα υγρό diy ενός χρόνου, δεν ξέρω αν είχε λήξει αλλά είναι πολύ πιθανό, και αυτό που παρατήρησα ήταν πως η γεύση είχε αλλοιωθεί άπειρα! και ήταν και στο ψυγείο όλο αυτό το διάστημα...

Οι βάσεις και τα αρώματα διατηρούνται μακριά από το φως και τις υψηλές θερμοκρασίες. Το ψυγείο δεν χρειάζεται. Στα ατμιστικά υγρά μάλιστα λόγω μικρής θερμοκρασίας ενδεχομένως να αλλάζει και τις διαλυτότητες των αρωμάτων οπότε, ίσως πρόβλημα δημιουργήσει.

2. "Δοκίμασα χτες, ... πάλι τζίφος..." . Όπως έχω πει κατ'επανάληψη, τα ατμιστικά υγρά ιδιοκατασκευής από τον καθένα διαφέρουν από τα παραγωγής κυρίως στο χρόνο που έχει μεσολαβήσει για να ομογενοποιηθούν. Με διαφορά τόση που μπορείτε να την καταλάβετε με το παράδειγμα του καφέ. Φανταστείτε να βάλετε σε ένα ποτήρι ζάχαρη και καφέ και αφού προστεθεί κρύο νερό το ανακατέψετε με κουτάλι για 10 δευτερόλεπτα. Το αποτέλεσμα είναι απογοητευτικό σε σχέση με έναν καφέ που έχει χτυπηθεί με φραπεδιέρα. Θέλουν τα υγρά το χρόνο τους. Λόγω ελλειπούς ανάμιξης. Κοίταξε και το θέμα του κορεσμού από κάποιο άρωμα.

3. Δεν χαλάει το ατμιστικό υγρό για τουλάχιστον 1 χρόνο εφόσον αποθηκευθεί όπως παραπάνω, ενώ μεγαλύτερο διάστημα μένει να αποδειχθεί. Έχω υγρά 12 μηνών που είχα φτιάξει και είναι ... "κονιάκ"...

Αποσυνδεδεμένος Eizomar

  • ***
  • 907
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ληγμένα Υγρά & Ημ/νία λήξης υγρών
« Απάντηση #34 στις: Δεκεμβρίου 30, 2012, 20:16 »
Κανονικά οι ημερομηνίες λήξεις είναι αρκετά πριν να λήξει ένα προϊόν για να είναι σίγουροι..
Ένα γάλα που λήγει σήμερα αύριο το πρωί δεν έχει γίνει γιαούρτι η ξινόγαλο.

Iσχυει αυτο που ειπες για το γαλα αρκει να ειναι σε μεταλικο κουτι και οχι χαρτινο. συν ενα μηνα , αρκει να μην ειναι χτυπημενο το κουτι. :yes:

Απο την στιγμη που ανοιγουμε το μπουκαλακι και μπαινει οξυγονο σιγουρα θα χασει γευση το υγρο. Αν ομως ειναι κλειστο, δηλαδη δεν το εχουμε ανοιξει τοτε ισως δεν αλοιωθει η συσταση του.
 

Αποσυνδεδεμένος kathlos

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ληγμένα Υγρά & Ημ/νία λήξης υγρών
« Απάντηση #35 στις: Δεκεμβρίου 30, 2012, 20:18 »
Φχαριστω για την αμεση ανταποκριση. Αν ηξερα οτι θα προκαλεσω συγχηαη θα ειχα ρωτησει κε ΠΜ  :yes:

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ληγμένα Υγρά & Ημ/νία λήξης υγρών
« Απάντηση #36 στις: Δεκεμβρίου 30, 2012, 20:20 »
τιποτε δεν προκαλεσες...αυτα ειναι θεματα που εχουν αποσχολησει τους περισσοτερους απο εμας...
βαζουμε τοσες παραθεσεις γιατι και παλαιοτερα υπηρξαν αποριες..

Καλη Χρονια ;)

Αποσυνδεδεμένος Eizomar

  • ***
  • 907
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ληγμένα Υγρά & Ημ/νία λήξης υγρών
« Απάντηση #37 στις: Δεκεμβρίου 30, 2012, 20:21 »
Φχαριστω για την αμεση ανταποκριση. Αν ηξερα οτι θα προκαλεσω συγχηαη θα ειχα ρωτησει κε ΠΜ  :yes:

Οχι , και πολυ καλα εκανες κατα την γνωμη μου. Αυτα ειναι θεματα που πρεπει να τα συζηταμε.  :yes:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Ληγμένα Υγρά & Ημ/νία λήξης υγρών
« Απάντηση #38 στις: Δεκεμβρίου 30, 2012, 22:16 »
Δεν νομίζω ότι τίθεται κάποιο θέμα με την ερώτησή σου. Απλά ίσως είναι καλό πριν κάνουμε μία ερώτηση, να κάνουμε μία αναζήτηση μήπως και η απορία μας έχει βρει ήδη λύση. Όλοι έχουμε ρίξει το διάβασμα της αρκούδας και κάπως έτσι έχουμε βρει μια άκρη όσον αφορά το ατμίζειν!

Καλή χρονιά!

Αποσυνδεδεμένος manos

  • ****
  • 1439
  • Φύλο: Άντρας
  • SKY
Απ: Ληγμένα Υγρά & Ημ/νία λήξης υγρών
« Απάντηση #39 στις: Δεκεμβρίου 31, 2012, 00:19 »
δοκιμασε το παντως πιστευω πως δεν πρεπει να ανυσηχεις ειναι και λιγες οι μερες που εχει ληξει.εγω παντως δοκιμασα ληγμενα αλλης εταιριας και δεν ειχα προβλημα.

Αποσυνδεδεμένος danys620

  • **
  • 265
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ληγμένα Υγρά & Ημ/νία λήξης υγρών
« Απάντηση #40 στις: Δεκεμβρίου 31, 2012, 01:20 »
Και εγω ληγμενα κανω...γιαυτο λες..... :o
Πολυ καλη η ερωτηση σου φιλε μου , και εκτος απο τις δικες μας γνωμες που ειναι σεβαστες,θα ηταν καλα νομιζω να απαντηση και καποιος πιο ειδικος σε οτι εχει να κανει με αυτο,και ισως και ο καλιτεχνης να μας πει αν εκανε τελικα αυτο που ειπε,και πια ηταν τα αποτελεσματα.

Αποσυνδεδεμένος kathlos

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ληγμένα Υγρά & Ημ/νία λήξης υγρών
« Απάντηση #41 στις: Δεκεμβρίου 31, 2012, 01:59 »
Δεν νομίζω ότι τίθεται κάποιο θέμα με την ερώτησή σου. Απλά ίσως είναι καλό πριν κάνουμε μία ερώτηση, να κάνουμε μία αναζήτηση μήπως και η απορία μας έχει βρει ήδη λύση. Όλοι έχουμε ρίξει το διάβασμα της αρκούδας και κάπως έτσι έχουμε βρει μια άκρη όσον αφορά το ατμίζειν!

Καλή χρονιά!

εψαξα απλα το συστημα αναζητησης που εβγαλε κατι θεματα σχετικα με τις βασεις και οχι για υγρα ετοιμα ξερω τα φορουμ θελουν ψαξιμο και μπορω να πω πως αυτο ειναι πολυ ποιο καλα οργανομενο απο αλλα στα οποια εχω συμμετεχει ( για αλλα θεματα βεβαια)

Αποσυνδεδεμένος kathlos

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ληγμένα Υγρά & Ημ/νία λήξης υγρών
« Απάντηση #42 στις: Ιανουαρίου 03, 2013, 11:52 »
Τελικα για μια μερα το υγρο νομιζω ηταν ΟΚ την επομενη μερα ομως ηταν λες  και και ειχα βαλει αλλο υγρο μεσα. Γευση μηδεν και μου καιγε το λαιμο λες και ημουν αρρωστος ασε που αρχισε να με ποναει ο λαιμος. Οποτε απλα τον παρατησα και μεριμενω να πετυχω στην γωνια τον πωλητη μιας και ερχετε καμια φορα στο μαγαζι που δουλευω.

Αποσυνδεδεμένος kazerio

  • **
  • 150
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμιζωντας ερχεται η ορεξη...!
Απ: Ληγμένα Υγρά & Ημ/νία λήξης υγρών
« Απάντηση #43 στις: Ιανουαρίου 13, 2013, 18:42 »
εχω 4-5 diy αρωαματα της fa που ληγουν ολα μεσα στον μαρτιο.διαβασα την τοποθετηση του καλλιτεχνη και δινει αβατζο μεχρι και 6 μηνες για τα υγρα του με μια πιθανη μειωση στην ενταση της γευσης.ξερει κανεις εαν ισχυει το ιδιο και με τα υγρα της fa?

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ληγμένα Υγρά & Ημ/νία λήξης υγρών
« Απάντηση #44 στις: Ιανουαρίου 13, 2013, 18:47 »
Λογικά θα ισχύει και για τα fa
Δε μπορώ να φανταστώ για ποιο λόγον να μην ισχύει

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 856 160041 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:22
από thanoulis
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 955 110823 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:15
από Antiprosopos
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515447 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146504 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303336 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12812 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 192 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530890 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201491 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801710 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11097 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 41024 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet