vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Συμβουλές για mod ...

Αποσυνδεδεμένος Dim80

  • **
  • 179
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #1500 στις: Δεκεμβρίου 13, 2020, 11:01 »
Πλήρη και αναλυτική ενημέρωση.. οπότε έχεις τώρα ένα συγκριτικό από κάποιον που έχει και τα 2..
Το grus πάντως δεν έχει καλή διαχείριση μπαταρίας ρευμάτων...για μένα βρες κάποιο μοντ με τις 3 πιο αξιόπιστες κ δοκιμασμένες πλακέτες dna, yihi,dicodes!έχω δουλέψει κ τις 3 και είμαι φουλ ικανοποιημένος!οποία κ να διαλέξεις αξίζει,κ φυσικά να σου αρέσει εξωτερικά το μοντακι!μπορείς να πάρεις κ ένα μεταχειρισμένο σε καλή τιμή πλέον ,συν το ότι θα πάρεις κ ένα μοντακι με ποιοτικά υλικά που θα αντέξει στο χρόνο!
Συμφωνώ απόλυτα αλλά δεν μπορώ να προτείνω κάτι τέτοιο γιατί δεν ξέρω το ποσό που είναι κάποιος διατεθειμένος να δώσει! Πάντως αν και χλευαζα κάποιες τέτοιες συσκευές λόγω κόστους τώρα είναι τα καθημερινά mods μου.. Επίσης ο φίλος έχει δίκιο στην αγορά και από μεταχεισμενά με κάποια κριτήρια.. Αγόρασα ένα dani mini πριν λίγες μέρες με 120 ευρώ,7 μηνών με απόδειξη,1800 κύκλους.. οπότε αν θέλεις κοιτα και εκεί...

Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #1501 στις: Δεκεμβρίου 13, 2020, 11:21 »
Παιζω περίπου στα 15watt. Έχω τον nautilus gt. Μονομπαταρο για λόγο όγκου. Επίσης για χρήματα δεν έχω θέμα. Αρκεί να είναι αξιόπιστο.
Αν δεν υπάρχει θέμα χρημάτων θα σου έλεγα με κλειστά μάτια dicode dani box mini .
Έχω δουλέψει όλες τις θεωρητικά hi end  πλακέτες  (yihi,dicode,dna) και τουλάχιστον στα δικά μου γούστα δεν υπάρχει αντίπαλός  στο ατμιστικό αποτέλεσμα.
Σε θέμα αξιοπιστίας θα σου πω ότι καθημερινά εδώ και σχεδόν 3 χρόνια χρησιμοποιώ το dani και δεν καταλαβαίνει τίποτα.


Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος protergia

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #1502 στις: Ιανουαρίου 19, 2021, 22:00 »
Μετά από ψάξιμο έχω καταλήξει στα εξής modακια:
 
Aspire Paradox
 
Augvape Foxy One Box  
 
GeekVape Aegis Solo
 
Θα εκτιμούσα οποιαδήποτε γνώμη σας πάνω σε αυτά τα mod αλλά και αν έχετε κάποια άλλη επιλογή ευπρόσδεκτη.

Σας ευχαριστώ 

Αποσυνδεδεμένος ΤΖΙΒΑΣ35

  • **
  • 104
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #1503 στις: Ιανουαρίου 20, 2021, 01:08 »
Καλησπερα τα φωτα σας παιδια. Ειμαι ατμιστης 4 χρονια και ειμαι με με pico mega και τα 4 χρονια, το οποιο επιζει μονο και μονο επειδη το εχω σε σιλικονενια θηκη και παρολα αυτα εχει πολλα σημαδια κακοποιησης.Ατμοποιητη άλλαζα καθε χρονο γιατι ειχα zenith τον απλο και εσπαγα εναν καθε χρονο με αποτελεμα να παιρνω καινουριο, μεχρι που βγηκε ο pro και τωρα αλλαζω μονο το τζαμακι οταν συμβει. Οπως καταλαβαινεται ενα θεμα ατσαλουμποσυνης το εχω.Με παλιοτερους ατμοποιητες τη βολευα με το pico πλεον ομως λογω διαμετρου zenith πρεπει να παρω καινουριο mod γιατι η λυση με ψυκτρες δν δουλευει και χαλανε πολυ γρηγορα. Οποτε κοιταω για νεο mod ανθεκτικο και προς το παρον απο προδιαγραφες οσο εχω δει μαλλον με καλυπτουν μονο aegis max ή jackaroo το μονομπαταρο. Σαν τιμη η διαφορα τους ειναι ενα 20αρικο με το jackaroo πιο πανω που δεν την θεωρω σοβαρη διαφορα.Ουτε η διαφορα βαρους με ενοχλει. Τωρα και αλλου που ρωτησα οι περισσοτεροι με προτεινουν to aegis λογω πιο γνωστα διαδεμενου εδω σε ελλαδα λιγοι εχουν και τα 2 για να κανουν μια πιο σοβαρη συγκριση να με προτεινουν. Ενα συν με το jackaroo ειναι απο ξενους reviewers  πολλοι λενε οτι στο aegis γρατζουνιεται πολυ πιο ευκολα η οθονη σε συγκριση με το jackaroo. Και με αρεσει που το jackaroo εχει εγχρωμη οθονη και πιο φωτεινή αντι για ασπρομαυρη(καγκουρας ξερω μη βαρατε). Κατα τα αλλα και τα 2 παιρνουν ιδιες μπαταριες και τα δυο αδιαβροχα και ip67. Άλλα με αυτες τις προδιαγραφες δν βρηκα . Δεν μιλαω για smok scar 18 και vaporesso forz που ειναι καθαρες αντιγραφες aegis. Τώρα αν κανεις ξερει και κανενα αλλο που με ξεφυγε να προτεινει ευχαριστως να ακουσω ή γνώμη για αυτα τα 2 αν εχουν περασει και τα 2 απο τα χερια σας ευχαριστω. Συγγνωμη για τη πολυλογία

Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #1504 στις: Ιανουαρίου 20, 2021, 01:27 »
Μετά από ψάξιμο έχω καταλήξει στα εξής modακια:
 
Aspire Paradox
 
Augvape Foxy One Box  
 
GeekVape Aegis Solo
 
Θα εκτιμούσα οποιαδήποτε γνώμη σας πάνω σε αυτά τα mod αλλά και αν έχετε κάποια άλλη επιλογή ευπρόσδεκτη.

Σας ευχαριστώ
Εγω παντως που έχω το Aegis Solo δεν εχω κανένα απολύτως παράπονο, μια χαρα ρευματα, αντέχει πολύ κακομεταχείρηση, αυτονομια μια χαρα, ολα οκ γενικα ειδικα για τη τιμή του

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9575
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #1505 στις: Ιανουαρίου 20, 2021, 01:46 »
Μετά από ψάξιμο έχω καταλήξει στα εξής modακια:
 
Aspire Paradox
 
Augvape Foxy One Box  
 
GeekVape Aegis Solo
 
Θα εκτιμούσα οποιαδήποτε γνώμη σας πάνω σε αυτά τα mod αλλά και αν έχετε κάποια άλλη επιλογή ευπρόσδεκτη.

Σας ευχαριστώ
Είναι καλά και τα τρία που αναφέρεις. Ποιοτικά καλύτερο θεωρώ το Paradox. Αν θέλεις ένα mod που να παίρνει 21700 μπαταρία , το Foxy One είναι πολύ καλή επιλογή. Με 21700 επίσης πολύ καλή επιλογή φαίνεται το drag x plus που θα είναι διαθέσιμο τις επόμενες ημέρες.

Αποσυνδεδεμένος kkoumas

  • ***
  • 753
  • Φύλο: Άντρας
  • DON'T PANIC
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #1506 στις: Ιανουαρίου 20, 2021, 12:37 »
Δεν ξερω αν σε ενδιαφερει ο ελεγχος θερμοκρασιας, παντως σε αντιθεση με το solo που εχει αξιοπρεπεστατο, τα αλλα 2 δεν δινουν αυτη τη δυνατοτητα.

Αποσυνδεδεμένος ΤΖΙΒΑΣ35

  • **
  • 104
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #1507 στις: Ιανουαρίου 23, 2021, 18:20 »
Μετά από ψάξιμο έχω καταλήξει στα εξής modακια:
 
Aspire Paradox
 
Augvape Foxy One Box  
 
GeekVape Aegis Solo
 
Θα εκτιμούσα οποιαδήποτε γνώμη σας πάνω σε αυτά τα mod αλλά και αν έχετε κάποια άλλη επιλογή ευπρόσδεκτη.

Σας ευχαριστώ
Αν σε ενδιαφερει το aegis solo τσεκαρε και το aegis max που ειναι η αναβαθμιση του με περισσοτερες επιλογες για μπαταριες και ποιο καινουριο μοντελο

Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #1508 στις: Ιανουαρίου 23, 2021, 22:04 »
Παιδιά μια ερώτηση.ψαχνω για ένα φθηνό σετάκι mod ατμοποιητη.εαν είναι και επισκευασιμος ακόμα καλύτερα..τώρα έχω μόνο drippers και squonk και λέω να δοκιμάσω και πιο σφιχτούς ατμό.οποτε οποία βοήθεια για κάνα σετ ευπρόσδεκτη...

Αποσυνδεδεμένος Sundorius

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #1509 στις: Ιανουαρίου 24, 2021, 04:32 »
Εγω αυτο το καιρο παιζω σε Paramour SBS και Berserker V2 RTA και ειμαι φουλ ευχαριστημενος.
21700 το Paramour μικρο σε μεγεθος, γενικα ενα πολυ τιμιο σετακι.
Εχε τα στο νου σου αν θες να παιξεις MTL.
Τωρα δεν ξερω τι ειναι για σενα φτηνο αλλα σαν σετ πανε κοντα 100αρικο.


Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 24, 2021, 23:22 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος 4son

  • **
  • 194
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #1510 στις: Ιανουαρίου 25, 2021, 00:55 »
Taifun GTR κλώνος πανεύκολο στήσιμο καλό χτύπημα μηδέν διαρροές και μπορείς να τον πετύχεις κοψοχρονιά από δεύτερο χέρι. Όσο για το mod πάλι κάτι από δεύτερο χέρι θα σου πρότεινα κανα aegis mini ίσως 

Αποσυνδεδεμένος John K

  • **
  • 174
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #1511 στις: Ιανουαρίου 30, 2021, 13:15 »
Καλησπέρα σε όλους. 

Χρειάζομαι τη βοήθεια σας. Είμαι σε αναζήτηση ενός νέου Mod με 21700 μπαταρία και max budget 50-60€. Επειδή θα χρησιμοποιηθεί με ατμοποιητές διαμέτρου από 23 έως 25mm (tilemahos armed, GT3, Druga) με ενδιαφέρει και το αισθητικό κομμάτι. Μπαταρία που θα χρησιμοποιηθεί είναι λογικά η Samsung 40T 21700 και τα watt που θα παίζω θα είναι από 20 έως 45 (ανάλογα με το ατμοποιητή). 

Αυτά που έχω ξεχωρίσει (με σειρά προτίμησης) είναι:

- Foxy One από Augvape: Το πιο μαζεμένο από όλα, με βασικές λειτουργείες. Κάθεται καλά στο χέρι αλλά το δέρμα με φοβίζει ως προς τις αντοχές του σε βάθος χρόνου. Επίσης έχω διαβάσει αρνητικά σχόλια για το fire κουμπί του (πολύ σκληρό) και δεν γνωρίζω πολλά για ρεύματα ή διαχείριση μπαταρίας του mod.

- Odin 100 από Dovpo: Λίγο μεγαλύτερο από το foxy one. Μου φάνηκε πολύ καλή κατασκευή και έχει και TC (σε περίπτωση που αποφασίσω να χρησιμοποιήσω πάλι τα SS σύρματα μου). Με φοβίζουν οι τρύπες στα πλάγια του Mod (υγρασία και σκόνη) και με χαλάει κάπως το ότι ο ατμοποιητής κάθεται στο κέντρο του. Επίσης δεν γνωρίζω για τα ρεύματα του ή για την διαχείριση μπαταρίας του.

- Aegis Max από Geekvape: Είναι το μεγαλύτερο από όλα και το κοιτάω επειδή χρησιμοποιώ καθημερινά το Solo. Είμαι πολύ ικανοποιημένος με το Solo και γνωρίζω τις λειτουργείες του. Είναι ανθεκτικό, διαβάζει σωστά τις αντιστάσεις και τα ρεύματα του είναι καλά. Επίσης η διαχείριση μπαταρίας είναι ικανοποιητική μέσα στην μέρα. Αρνητικό για μένα στο Solo ήταν η οθόνη, που έγινε χάλια στην πρώτη εβδομάδα που το είχα. Στο Max με προβληματίζει πέρα από τον όγκο του και το αισθητικό κομμάτι (πώς θα φαίνεται ένας ατμοποιητής 23mm ή 25mm πάνω του όταν μπορεί να δεχθεί μέχρι 30mm ατμοποιητές)  

Να σημειώσω ότι είδα από κοντά τα Grus, Deco, Cold Steel και τα απέκλεισα. Δεν μου αρέσανε  :D

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9575
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #1512 στις: Ιανουαρίου 30, 2021, 13:34 »
Αν έπρεπε να αγοράσω σήμερα ένα αντίστοιχο mod , μάλλον θα επέλεγα το Foxy One. Το fire button είναι όντως σχετικά σκληρό αλλά με τη χρήση συνηθίζεται ή μπορεί και να γίνεται πιο μαλακό. Επίσης δεν είναι και το πιο ελαφρύ από τα mods που κυκλοφορούν αυτή τη στιγμή στην αγορά.Αν περίμενα κάποιες μέρες ακόμα πιθανότατα θα επέλεγα το voopoo drag x plus που είναι και αυτό μικρό και δείχνει επίσης βολικό στο χέρι.

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #1513 στις: Ιανουαρίου 30, 2021, 18:49 »

- Aegis Max από Geekvape: Είναι το μεγαλύτερο από όλα και το κοιτάω επειδή χρησιμοποιώ καθημερινά το Solo. Είμαι πολύ ικανοποιημένος με το Solo και γνωρίζω τις λειτουργείες του. Είναι ανθεκτικό, διαβάζει σωστά τις αντιστάσεις και τα ρεύματα του είναι καλά. Επίσης η διαχείριση μπαταρίας είναι ικανοποιητική μέσα στην μέρα. Αρνητικό για μένα στο Solo ήταν η οθόνη, που έγινε χάλια στην πρώτη εβδομάδα που το είχα. 


Χωρίς παρεξήγηση ναι? Μου κάνει εντύπωση που σου έγινε χάλια η οθόνη στο Solo.
Το έχω αρκετό καιρό κ είναι όπως την πρώτη μέρα που του άνοιξα.

Ένα από τα καλύτερα mod που έχω αγοράσει  :yes:  :)

Αποσυνδεδεμένος John K

  • **
  • 174
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συμβουλές για mod ...
« Απάντηση #1514 στις: Ιανουαρίου 30, 2021, 22:32 »
Είμαι και εγώ πολύ ικανοποιημένος με το Solo. Αλλά η οθόνη έγινε χάλια σε λιγότερο από μια εβδομάδα χρήσης. Είχα ανεβάσει και φώτο (http://vaping.gr/index.php/topic,47679.msg1460611.html#msg1460611)  

Tem, το είδα το Drag X Plus στο internet... Ενδιαφέρον φαίνεται, αν και με χαλάνε τα μεγάλα γράμματα στο πλάι... Επίσης το πορτάκι μπαταρίας δεν ξέρω πόσο θα αντέξει σε βάθος χρόνου.  
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 30, 2021, 22:44 από John K »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 950 110465 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:42
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159691 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515250 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146443 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303199 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12779 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 179 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530716 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201449 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801569 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11037 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40966 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet