vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

120 επισκέπτες, 2 χρήστες
Tem, Jorge

Twitter

Aspire Nautilus GT Kit

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus GT Kit
« Απάντηση #90 στις: Ιουλίου 20, 2020, 18:32 »
Να τον χαρείς αυτό μετράει.! :)

Αποσυνδεδεμένος Skoni

  • **
  • 113
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus GT Kit
« Απάντηση #91 στις: Ιουλίου 22, 2020, 10:49 »
Αγόρασε ο αδελφός μου τον συγκεκριμένο ατμοποιητή και στις 10 ημέρες περίπου του έσπασε το ultem κομμάτι που βγαίνει από το καπάκι και κουμπώνει στην αντίσταση όταν το βιδώνεις. Από ότι διάβασα εδώ δεν έχει τύχει σε κάποιον οπότε πιστεύω ότι είναι τυχαίο. Στο διάστημα που τον είχε δεν υπήρχε πρόβλημα με διαρροές κτλ. θα γίνει αντικατάσταση από το κατάστημα που αγοράστηκε.

Απ: Aspire Nautilus GT Kit
« Απάντηση #92 στις: Ιουλίου 28, 2020, 20:15 »
Καλησπέρα, 

Εχω ενα θεματάκι απο το πουθενά με τον GT, τον έχω 5-6 μέρες σήμερα έβαλα την 0,7 mesh που είχε στην συσκευασία έκανα 2-3 ml όλα καλά μετά τον ξαναγέμισα έκανα 2-3 τζούρες και λόγω του ότι παραλίγο να καεί το στόμα μου γιατί το επιστόμιο είχε ανεβάσει θερμοκρασία (τον αέρα τον έχω στην προτελευταία τρύπα) τον άφησα σε μια άκρη πάω να τον πιάσω μετά απο κανά δύωρο και βλέπω όλα τα υγρά έξω, κοιτάω λίγο καλύτερα και το πιθανότερο είναι να τα έχασε απο την αντίσταση.
Εχει κανείς καμία ιδέα γιατί μπορεί να έγινε αυτό ?

Απ: Aspire Nautilus GT Kit
« Απάντηση #93 στις: Ιουλίου 29, 2020, 09:14 »
καλημερα.
Γνωμη μου ειναι πως αυτη η αντισταση κανονικα θα πρεπει να τη δουλευει κανεις τερμα ανοιχτη στις τρυπες  γιατι ειναι κατασκευασμενη για πολυ αερατη τζουρα, σχεδον πνευμονικη.
Ριξε και στα λαστιχακια μια ματια με προσοχη ομως.
βγαλε την αντισταση, σκουπισε τα υγρα που θα εχει πισω της και ξαναβαλτη.Μηπως δεν ειχε πατησει καλα.



Απ: Aspire Nautilus GT Kit
« Απάντηση #94 στις: Ιουλίου 29, 2020, 09:21 »
Τον άνοιξα τον καθάρισα μια χαρά είχε πατήσει η αντίσταση, λέτε να την πάτησα λόγω αέρα, θα δοκιμάσω και την 0,4 να υποθέσω ότι και η 0,4 θέλει τέρμα ανοιχτό τον αέρα σωστά?

Μέχρι στιγμής δεν έχω κάποια διαρροή 3ml έχω κάνει, στην προτελευταία τρύπα δίνει καλύτερη τζουρα κατά τη γνώμη μου.

Αποσυνδεδεμένος teargas

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus GT Kit
« Απάντηση #95 στις: Ιουλίου 29, 2020, 21:35 »
Σε μια απελπιδα προσπαθεια εβαλα το μαμισιο τζαμακι οπως ειπε ο μακης κ μετα απο 3-4 γεμισματα δεν εχω διαρροη προς το παρον.Ισως να οφειλεται εκει το προβλημα που ειχαμε αρκετοι.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus GT Kit
« Απάντηση #96 στις: Ιουλίου 29, 2020, 21:59 »
Να έχετε έναν ακόμα παράγοντα που επηρεάζει κατά πολύ τη στεγανότητα ενός ατμοποιητή παιδιά. Η ζέστη. Και η εξωτερική (του καιρού δηλαδή ) αλλά και η εσωτερική μέσα στο τανκ που δημιουργείται από το μέταλλο όταν αυτό ανεβάσει θερμοκρασίες από τη χρήση.
Οι αυξημένες αυτές θερμοκρασίες ρευστοποιούν κατά πολύ τα υγρά που βρίσκονται μέσα στον ατμοποιητή και φυσικά οι κεφαλές που είναι φτιαγμένες για να λειτουργούν με λίγο πιο αυξημένη ποσότητα σε VG (πχ μεγάλες τρύπες τροφοδοσίας και αέρα ), να δίνουν "χώρο" στο υγρό να φεύγει από κάτω τις ώρες που το υγρό γίνεται σαν νεράκι.. ;)

Παίξτε λίγο με τον αέρα, τα watts, τη συχνότητα στις τζούρες όταν έχει ζέστη έξω, ίσως χρειαστεί να βάλετε και λίγο παραπάνω VG στα υγρά που χρησιμοποιείτε περισσότερο τώρα το καλοκαίρι με πιο "αεράτες" κεφαλές..
Θέμα ισορροπίας είναι και με λίγο πειραματισμό θα το βρείτε όταν αρχίζουν να κάνουν εμφάνιση τα προβλήματα. :)

Αποσυνδεδεμένος SystemBooms69

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
  • FullMoon Vaping
Απ: Aspire Nautilus GT Kit
« Απάντηση #97 στις: Αυγούστου 03, 2020, 09:13 »
SOS , παρακαλώ για βοήθεια το φόρουμ! Είμαι κάτοχος του GT και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος σε όλα τα επίπεδα, όπως λαλήσαν οι προηγούμενοι για γεύση, διαρροή κλπ. Τον είχα κουμπωμένο πάνω σε Swag 2 και πήγαινε σφαίρα, μέχρι που μετά από μία πτώση στο πάτωμα σταμάτησε να δίνει το κουμπί ρεύμα για τζούρα. Ενώ σαν κουμπί δουλεύει σε όλες τις λειτουργίες του και όταν του βάζω τον GT mini (ναι πήρα και τον μίνι και είναι ένα κλικ ακόμα καλύτερος) δίνει τζούρα κανονικά, στον GT δεν δίνει. Αλλά όταν βάζω τον GT σε άλλο μοντ κι αυτός δουλεύει κανονικά. Δλγ. αν με καταλάβατε μόνο ο συνδυασμός Swag 2 με GT δεν δουλεύει. Πως γένεν ατό;

Απ: Aspire Nautilus GT Kit
« Απάντηση #98 στις: Αυγούστου 03, 2020, 11:59 »
Προφανώς απο την πτώση δεν πατάει καλά στο Swag II ο GT

Αποσυνδεδεμένος billias7815

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus GT Kit
« Απάντηση #99 στις: Αυγούστου 03, 2020, 17:41 »
To έπαθα και γω την προηγούμενη εβδομάδα.Κοίταξε τον από το πλαι και δες αν έχει στραβώσει στο σημείο μεταξύ της βάσης και της καμπάνας.Αν έχει πάρει λίγο με μια πένσα σφίξτο λίγο και κάνε δοκιμές να δεις αν το διαβάζει το μοντ.

Αποσυνδεδεμένος SystemBooms69

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
  • FullMoon Vaping
Απ: Aspire Nautilus GT Kit
« Απάντηση #100 στις: Αυγούστου 05, 2020, 09:29 »
SOS , παρακαλώ για βοήθεια το φόρουμ! Είμαι κάτοχος του GT και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος σε όλα τα επίπεδα, όπως λαλήσαν οι προηγούμενοι για γεύση, διαρροή κλπ. Τον είχα κουμπωμένο πάνω σε Swag 2 και πήγαινε σφαίρα, μέχρι που μετά από μία πτώση στο πάτωμα σταμάτησε να δίνει το κουμπί ρεύμα για τζούρα. Ενώ σαν κουμπί δουλεύει σε όλες τις λειτουργίες του και όταν του βάζω τον GT mini (ναι πήρα και τον μίνι και είναι ένα κλικ ακόμα καλύτερος) δίνει τζούρα κανονικά, στον GT δεν δίνει. Αλλά όταν βάζω τον GT σε άλλο μοντ κι αυτός δουλεύει κανονικά. Δλγ. αν με καταλάβατε μόνο ο συνδυασμός Swag 2 με GT δεν δουλεύει. Πως γένεν ατό;
Όντως έχει πάρει πολύ ανεπαίσθητη κλίση, μετά την πτώση. Δοκίμασα να του βάλω μια καινούρια αμτίσταση και την διαβάζει κανονικά. Ευχαριστώ για την ανταπόκριση!

Αποσυνδεδεμένος sakis37

  • **
  • 217
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus GT Kit
« Απάντηση #101 στις: Αυγούστου 13, 2020, 20:53 »
οποιος εχει τον GT με το πλαστικο τανκ,μπορει να μας πει βαρος?

Αποσυνδεδεμένος tsagod

  • ***
  • 594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus GT Kit
« Απάντηση #102 στις: Οκτωβρίου 22, 2020, 12:05 »
Κάθε φορά που γεμίζω , γουργουριζει...
Τελικά πρέπει να κλείνουμε τον αέρα όταν γεμιζουμε η όχι?

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος kogos

  • **
  • 173
Απ: Aspire Nautilus GT Kit
« Απάντηση #103 στις: Οκτωβρίου 22, 2020, 12:15 »
δοκίμασε να μην τον γεμίζεις μέχρι πάνω και δες αν συνεχίζει το γουργουρητό

Αποσυνδεδεμένος tsagod

  • ***
  • 594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus GT Kit
« Απάντηση #104 στις: Οκτωβρίου 22, 2020, 12:18 »
Συνεχίζει να γουργουριζει.
Είτε γεμίσω μέχρι πάνω, είτε όχι.
Είτε κλείσω αέρα είτε όχι.

Ιδιαίτερη διαρροή δεν έχω, αλλά καταλαβαίνω ότι αν δεν κάνω τις πρώτες 3-4 τζουρες για να σταματήσει το γουργουριζει, θα αρχίσει η πλημμύρα.

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4678 475666 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 16, 2024, 02:06
από kyrgiannis
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114359 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1242 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2309 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 891 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 270929 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1474 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos
Aspire Flexus Pro [AIO (Όλα σε ένα)] 0 822 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 14:43
από zamploutos
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 138 43092 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 05, 2024, 22:57
από treloneritis
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 861 164841 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 04, 2024, 20:09
από vag21
Lost Vape Thelema Solo (21700) [Ηλεκτρονικά mods] 29 12289 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 30, 2024, 18:19
από Xameno_Skli
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1520170 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap