vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??

Συνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1930
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4815 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2021, 09:01 »
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 10, 2021, 09:10 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4816 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2021, 12:37 »
Το budget είναι έως 100-120 και θα προτιμούσα ελληνικό, δεν επιθυμώ κλώνους η low budget, και αν έχω να διαλέξω σε γεύση και χτύπημα θα έδινα προτεραιότητα στην γεύση.
Ευχαριστώ
Με αυτές τις προϋποθέσεις έχεις δύο επιλογές. Ή τον τρίποδα που σου είπε ο συνατμιστής ή πας στον gus, μιας και είσαι από Αθήνα και διαλέγεις επιτόπου ποιο σετ σου ταιριάζει ατμιστικά και αισθητικά. Ως τρίτη επιλογή, αναζητάς κάτι μεταχειρισμένο.

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4817 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2021, 13:05 »

Υπάρχει βέβαια ένας τελευταίος eviva του κουτιού στους vape experts. Εδώ:

https://www.vapexperts.gr/en/high-end-2/atmopoiites-high-end/episkevasimoi/eviva-rta-by-atmistique-detail


Αποσυνδεδεμένος QS-Plan

  • ***
  • 509
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4818 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2021, 22:20 »
Καμμία πρόταση για MTL dripper?

Στάλθηκε από το M2004J19C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος ThioVag

  • ***
  • 603
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4819 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2021, 23:09 »
Galaxy mtl rda 22mm

Αποσυνδεδεμένος Paso

  • **
  • 136
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4820 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2021, 15:01 »
Ευχαριστώ πολύ για όλες τις απαντήσεις.
Έχουμε καμία ιδέα ή άποψη για τον edge από steam tuners ?

Αποσυνδεδεμένος jimfer13

  • ****
  • 1123
  • Φύλο: Άντρας

Αποσυνδεδεμένος KyriakosK

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4822 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2021, 11:41 »
Καλημέρα σε όλους.

Ατμίζω εδω και αρκετό καιρό με ενα md της hellvape και μπορω να πω οτι με ικανοποιεί η γευση του αλλα και ο αερας που έχει. Ατμιζω με τη μεγάλη ωπή του mtl disk και το airflow σχεδον τέρμα ανοιχτό.
Εχει πολύ ωραια γευση, smooth τζουρα αλλα και καλο χτυπημα για τα γουστα μου (σε σχεση με το ποσο αερα εχει)
Παρολα αυτα νοιώθω πως θελω να κανω μια αναβάθμιση-αλλαγη και να παω σε κατι ακομα καλυτερο.

Θα μπορουσατε να μου προτεινετε καποιον με αυτα τα χαρακτηριστικά;-κυριως τον αερα.
Μέχρι στιγμης απ οτι εχω διαβασει βλεπω οτι ο eviva v2 ειναι κοντα σε αυτο που θελω. Ισως και ο Hussar v1.5?
Ευχαριστώ εκ των προτερων. :)
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 23, 2021, 13:56 από KyriakosK »

Αποσυνδεδεμένος striftos

  • **
  • 285
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4823 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2021, 20:32 »
[member=22585]KyriakosK[/member] δεν έχω τον md για να συγκρίνω αλλα ο Εβίβα, ενω έχει πολύ απολαυστικό ατμιστικό αποτέλεσμα, δεν φημίζεται για την smooth τζουρα του.

Τις πιο smooth τζουρες θα τις βρεις στο cloudone, skyline και gus (σε αυτή τη σειρά, κατά τη δική μου εμπειρία με τους ατμοποιητές).  O skyline, που χρησιμοποιεί και δίσκους, έχει τις περισσότερες επιλογές αέρα αλλα είναι και ο πιο ακριβός.  Ο cloud αμα πάρεις το 3 ή 4 έχει επίσης δίσκους,  ενώ με τον gus πρέπει να βρεις την βάση που σου ταιριάζει καθως η ρύθμιση του αέρα είναι περισσότερο μικροσυντονισμός.

Επίσης άξιο αναφοράς είναι και ο Kayfun Prime, αλλα απ'ότι κατάλαβα μπορεί να είναι λίγο σφιχτός για τα γούστα σου.

Εγω παντως θα πρότεινα τον Gus και ίσως τον ΙΟU, μιας και χρησιμοποιείς σχετικό ανοιχτό αέρα.

Αποσυνδεδεμένος KyriakosK

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4824 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2021, 10:32 »
Click-->Έγινε διαγραφή άμεσης παράθεσης<--Click

Καλημερα και ευχαριστω πολυ για την απαντηση :)
Ειναι πολυ χρησιμο το feedback για να παρω μια κατευθυνση, δυστηχως δε μπορω να τους δοκιμασω και πρεπει να ψαξω παρα πολυ ιντερνετικά και ευτυχως υπαρχει και το φορουμ.
Για Gus εννοεις τον phenomenon ?
Επισης και cloudone βλεπω εχει διαφορα μοντελα πχ Blasted V4, boosted κλπ.
Οσον αφορα τον eviva, το απολαυστικο ατμιστικο αποτελεσμα με ενδιαφερει. Αν δεν εχει τοσο smooth τζουρα δε θα τα χαλασουμε εκει  ;D

« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 24, 2021, 11:16 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος vsotos

  • **
  • 278
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4825 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2021, 13:19 »
Το ατμιστικό αποτέλσμα του eviva για μένα είναι κορυφαίο. Το θέμα είναι αν θα μπορέσεις να βρείς κανέναν μεταχειρισμένο.

Έχω 2 eviva . Με ίδιο στήσιμο πάντως ο ένας είναι πιο smooth απο τον άλλον.

Αποσυνδεδεμένος ikaros1

  • **
  • 267
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4826 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2021, 20:33 »
Καλησπερα
Μηπως εχει καποιος τον ΟXVA Arbiter solo,να μας πει εντυπωσεις?

Αποσυνδεδεμένος SAGITARIUS

  • *
  • 74
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4827 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2021, 01:44 »
Τον πήρα πριν τρείς μήνες περίπου.
Για το κόστος του είναι τίμιος θα έλεγα. Με το μεγάλο προσόν που έχουν όλοι οι ατμο που έχουν την εισαγωγή αέρα από πάνω να μην κάνει καθόλου διαρροές.
Έχει πολύ καλή απόδοση γεύσης σε όσα τουλάχιστον υγρά τον έχω δοκιμάσει.
Εύκολο στήσιμο όπου δε στρίβεις σύρματα πάνω στις βίδες, αφού αυτές "πατάνε" στην ουσία τα σύρματα καθώς τις βιδώνουμε. Τοποθετείς, βιδώνεις και τέλος. 
Δεν είναι και πολύ φίλος με τα βαμβάκια όσο έχω ήδη παρατηρήσει,  αφού δεν απαιτεί και πάρα πολύ μεγάλη ποσότητα όταν βαμβακώνουμε την αντίσταση. Όταν δοκίμασα να περάσω αρκετό βαμβάκι με πίεση στην αντίσταση, πήρα και υποτονική γεύση, κι ας έρχονται απ' ευθείας τα βαμβάκια σε επαφή με τα υγρά.
Σε στήσιμο με απλό μονόκλωνο σύρμα Ni80 των 27 Aug(0,35mm) με βαμβάκι muji και ωμικότητα περίπου στο 0,75-0,80 Ohm στα 20 Watt.
Μια ακόμα καινοτομία που του προσδίδει ένα ακόμη επιπλέον συν το να έχει δύο ρυθμίσεις αέρα που γυρνώντας το επιστόμιο αλλάζει και η δυνατότητα ρύθμισής του από MTL σε RDL. Και άλλη μια ρύθμιση κλασικά με επιλογή από τρύπες σε ένα δαχτυλίδι λίγο πιο κάτω. Από θέμα τζούρας μπορεί να ικανοποιήσει πολλούς ατμιστές αφού ξεκινάει από τέρμα σφιχτή καταλήγοντας σε πάρα πολύ αεράτη.
Δεν άργησα βέβαια να βρω τις ρυθμίσεις τζούρας που με κάλυψαν έχοντας τη ρύθμιση του MTL-DTL στην DTL ρύθμιση για να χτυπούν όλες οι είσοδοι την αντίσταση με αέρα με κύριο σκοπό τη μεγιστοποίηση της απόδοσης γεύσης και κρατώντας την κάτω ρύθμιση με τις τρύπες σε χαμηλά επίπεδα, επιτυγχάνοντας έτσι μια μέτρια εισπνοή.
Κάποιο ιδιαίτερο "κουσούρι" δεν έχω εντοπίσει ακόμα, και τον έχω και σε καθημερινή χρήση. 
Στο μόνο ίσως που λίγο υστερεί είναι το ότι σε σύγκριση με άλλους MTL (Για τέτοια χρήση αναφέρομαι προσωπικά)  που διαθέτω όπως οι ΑΜΜΙΤ MTL,Precisio,Siren V1 25mm,Berserker V1 είναι το λιγότερο χτύπημα που δίνει. Υποθέτω ότι μάλλον αυτό οφείλεται στην μεγάλη καμπάνα που διαθέτει.
Σε καμία όμως των περιπτώσεων αυτό δεν υποβαθμίζει το τελικό αποτέλεσμα. Αξιοπρόσεκτος σίγουρα και πάρα πολύ αξιόπιστος για όποιον τελικά τον αποκτήσει.

Ενδεικτικό της καλής του γενικά απόδοσης και της αυξημένης ζήτησης που έχει, είναι το ότι επικοινωνώντας τηλεφωνικά σήμερα το πρωί, για λογαριασμό κάποιου φίλου, με το κατάστημα που τον αγόρασα μου είπαν ότι είχαν ήδη ξεπουλήσει (Αρχές Μάη τον είχαν φέρει τα πρώτα μαγαζιά) και ότι ήδη έχει κυκλοφορήσει και ο V2 που αναμένεται σύντομα.

Αποσυνδεδεμένος JohnT

  • **
  • 244
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4828 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2021, 08:01 »
Πολυ τιμιος για τα λεφτα του. Τον χρησημοποιω καθημερινα πλεον εδω και δυο μηνες. Προσυπογραφω ολα τα παραπανω και προσθετω ενα αρνητικο για μενα που λιγη σημασια εχει. Το δαχτυλιδι του ερ φλοου ειναι χαλαρο και αν τον βαλεις τσεπη πρεπει να το ξαναγυρισεις εκει που το θες. 

Αποσυνδεδεμένος SAGITARIUS

  • *
  • 74
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4829 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2021, 20:38 »
Αυτό μπορεί να οφείλεται στο στάδιο της παραγωγικής διαδικασίας κατά την τελική συναρμολόγηση. Άλλα κομμάτια μπορεί να ταιριάζουν "γάντι" σε κάποιους ατμοποιητές, κάποια να "χορεύουν" όπως στο δικό σου κι άλλα να μη στρίβουν με τίποτα. Στο δικό μου για παράδειγμα δεν έχει την παραμικρή χαλαρότητα. Δουλεύει τέλεια. 
Είναι τι θα σου τύχει. Και τα κινεζάκια από διάφορα κιβώτια παίρνουν ανταλλακτικά και τα συνθέτουν.
Εδώ αυτοκίνητο μπορεί να αγοράσεις και να σου βγάλει τέτοια κουλά.
Στον αντίποδα του δικού σου δαχτυλιδιού να σου φέρω το δικό μου Precisio που χρειάζεσαι πένσα για να στρίψεις το δικό του :)). Βέβαια με συμφέρει κι έτσι, αφού το έχω παρκαρήσει  κάτι τέρμηνα σ' αυτή τη ρύθμιση.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 856 160013 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:22
από thanoulis
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 955 110816 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:15
από Antiprosopos
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515440 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146503 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303310 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12807 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 192 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530866 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201489 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801695 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11092 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 41017 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet