vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

126 επισκέπτες, 9 χρήστες
Stedorian93, dkostas, tibolaso, Buliwyf, Ηρακλης, gfilip, kon95, maprix, Jorge

Twitter

Σύρματα NiChrome, Kanthal (και άλλα πολλά) και χρήση τους σε αντιστάσεις.

Αποσυνδεδεμένος Eternal

  • ****
  • 1079
  • Φύλο: Άντρας
Χαχαχα σωστός Γιώργο για κάποιο λόγο είδα ;

Τι διάμετρο όμως; η δεν έχει κάποια συγκεκριμένη αυτό που έχω λέει κάτι 2.23*32  κάτι τέτοια κινέζικα παντός.

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Αυτό λέμε θες. ;D





Αποσυνδεδεμένος Eternal

  • ****
  • 1079
  • Φύλο: Άντρας
Χαχαχα οκει μερσυ.

Αποσυνδεδεμένος chriscorfu88

  • **
  • 186
  • Φύλο: Άντρας
Ribot δοκίμασα αρκετές φορές στησίματα κυρίως σε integra (γνήσιο) από το ίδιο καρούλι με το σύρμα που αναφέρεις με διαφορετικά υγρά και το αποτέλεσμα 
ήταν κάτω του μετρίου με αλλοιωμένη γεύση σε σχέση με το kanthal σε υγρά που τα γνωρίζω πολύ καλά. Δεν ξέρω τι να πω.... να έτυχε;; 

Αποσυνδεδεμένος Paso

  • **
  • 136
  • Φύλο: Άντρας
Click-->Έγινε διαγραφή άμεσης παράθεσης<--Click

Δεν πιστεύω ότι έτυχε, απλά έχεις συνηθίσει στην γεύση του Kanthal. Όπως εγώ που έχω μάθει στο συγκεκριμένο καρούλι της coilology Ni80 όταν ατμίσω Kanthal είτε πλεκτό είτε όχι έχω υποδιέστερη γεύση για τα γούστα μου πάντα.
Εδώ βάζω καμιά φορά βαμβάκι TFC αντί Cloud με το ίδιο υγρό και ίδια αντίσταση και παίρνω πάλι άλλη γεύση.
Πάντως σαν σύρμα το συγκεκριμένο το θεωρώ κορυφή αυτή την στιγμή.
Το έχω σε Eviva V2 5 σπείρες κλειστές. Μου κρατάει περίπου 4-5 μέρες με άψογη γεύση και με αλλαγή βαμβακιού μια φορά την ημέρα. Υγρό Smoke (ωριμασμένο κάνα 5μηνο με όλη τα βρώμικα στοιχεία του).
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 14, 2021, 14:22 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Ribot δοκίμασα αρκετές φορές στησίματα κυρίως σε integra (γνήσιο) από το ίδιο καρούλι με το σύρμα που αναφέρεις με διαφορετικά υγρά και το αποτέλεσμα
ήταν κάτω του μετρίου με αλλοιωμένη γεύση σε σχέση με το kanthal σε υγρά που τα γνωρίζω πολύ καλά. Δεν ξέρω τι να πω.... να έτυχε;;
Εγώ τον integra τον στήνω μόνο με fused clapton, 5 σπείρες κολλητές σε 3άρη πυρήνα, ούτε σκέτο clapton, ούτε κάνθαλ και αέρα από τη μέση και πάνω. Το κλαπτονάκι είναι για κανα Εβιβα, Φαινόμενο, genesis κ.λπ.

Αποσυνδεδεμένος chriscorfu88

  • **
  • 186
  • Φύλο: Άντρας
Οπότε θα δοκιμάσω και το fused Clapton   :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος ΠετροςΘεσσ

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
Από όλη την σειρά της coilology προτιμώ το mtl staple.
 Τελευταία πάντως στήνω απλα με 26αρι ss, μαλλον με ικανοποιεί περισσότερο 

Αποσυνδεδεμένος Eternal

  • ****
  • 1079
  • Φύλο: Άντρας
Αυτά τα συρματακια επειδή δεν τα έχω πολύ δουλέψει αποδίδουν καλύτερα με ενωμένες σπείρες ή με κενα;

Αποσυνδεδεμένος Paso

  • **
  • 136
  • Φύλο: Άντρας
Το fused Clapton και με ανοιχτές και με κλειστές είναι μια χαρά γευσατο. 

Αποσυνδεδεμένος Eternal

  • ****
  • 1079
  • Φύλο: Άντρας
Το mtl που είπε ο Γιώργος ποιό πανω;

Αποσυνδεδεμένος Paso

  • **
  • 136
  • Φύλο: Άντρας
Όχι, sorry, εγώ γράφω τόσες μέρες για το MTL FUSED CLAPTON της Coilology.

Αποσυνδεδεμένος Eternal

  • ****
  • 1079
  • Φύλο: Άντρας
Άρα δηλαδή καλύτερα να το δουλεύω με κλειστές το mtl clapton 

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Το όπως σου αρέσει ισχύει και για τα δύο της coilology, κάνε δοκιμές ο ίδιος. Εγώ το mtl fused clapton το προτιμώ παντού με κολλητές, το mtl clapton το χρησιμοποιώ μόνο σε genesis με ανοιχτές, σε βαμβακάτο δε μου πολυαρέσει.

Αποσυνδεδεμένος Αποστολης

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Το fused clapton της coilology σε 3άρι πυρήνα 5 σπείρες τι αντίσταση βγάζει?
Και στο περίπου το mtl clapton 28/40 σε 2,5 πυρήνα 5 σπείρες?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33573 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 533979 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59487 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 14 8009 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 10:44
από Sergios
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 236703 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 375 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 13913 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135969 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084612 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35120 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9710 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 477612 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy