vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

309 επισκέπτες, 9 χρήστες
Doubt, dkostas, Ηρακλης, takoulas, Alexander20, john67, Tazz, Jorge, manoslykos

Twitter

Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #90 στις: Ιουλίου 11, 2010, 18:29 »
 :laugh1: :laugh1:αρκει βεβαια οοοταν κινουμαστε και κανουμε ντριπινγκ ο μπροστινος να μην εχει σταματησει αποτομα για να σκεφτει αν θα παει αριστερα ή δεξια και βεβαια να μην εισαι στην Βαρναλη στο Χαλανδρι που η ασφαλτος γλυστραει σαν βαζελινη σε (_ι_) φουστη και μεινης με το μπουκαλακι στο χερι :wall: :wall:

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #91 στις: Ιουλίου 11, 2010, 19:33 »
Kαλημερα, παιδια προσεξα κατι περιεργο? δεν ειμαι ομως απολυτα σιγουρη, απο τη στιγμη που αλλαξα φιλτρα δλδ εβαλα φιλτρο ενυδρειου νοιοθω πολλυ μεγαλη αλλαγη. Σαν να εχω καπνισει δεκα τσιγαρα μαζεμενα?  κ ενα βαρος παλι στο στηθος οπως κ ελαφρυς βηχας....

Μπορεί να συμβαίνει αυτό λόγω της καλύτερης ροής του υγρού, οπότε περισσότερος ατμός, βαρύτερη τζούρα :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #92 στις: Ιουλίου 12, 2010, 08:44 »
dripping ολα τα λεφτα :thumpup:αρκει να μην οδηγεις :wall: :wall:
ομως ελα που δεν οδηγαω!!!  :laugh1: :laugh1: πρεπει ομως να προσεχω αυτον που οδηγαει!!! κ να του φωναζω να μην απανταει στο κινητο του!!!!!!  :wall: :wall: :wall: αρα ουτε dripping μπορω να κανω με την ησυχια μου στο αυτοκινητο.   :angry_orange: :angry_orange:

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #93 στις: Ιουλίου 12, 2010, 08:48 »
Μπορεί να συμβαίνει αυτό λόγω της καλύτερης ροής του υγρού, οπότε περισσότερος ατμός, βαρύτερη τζούρα :hmmm:
Νομιζω βρηκα την απαντηση κ σιγουρα τωρα ολοι θα γελατε!!! Πιστευω οτι η νικοτινη με ενοχλει τρομερα!!!!!!  :yes: :yes:

Γιατι τοσες μερες? ατμιζω με διχως νικοτινη! δλδ μονο τις πρωτες μερες ατμιζα για λιγα λεπτα κ μετα πηγαινα στο none μα προχθες που ηθελα τσιγαρισια γευση εβαλα το Virginia με  low νικοτινη.

Εχτες ολη μερα που ατμιζα με διχως εως το βραδι κ τωρα το πρωι νοιοθω καταπληκτικα!!!

Ισως να ηταν συμπτωση???? δεν το ξερω μα σιγουρα θα αποφυγω την νικοτινη για να ειμαι σιγουρη. ;)


Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #94 στις: Ιουλίου 12, 2010, 08:52 »
Υπερβολές! Λες και δεν είμαστε σταματημένοι τα 55 λεπτά από τα 60 που χρειάζεται μία διαδρομή στην Αθήνα :)) Όχι dripping, τάβλι παίζουμε με ασφάλεια :laugh1:
:laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: πολλυ καλο αυτο!!!! εγω αν ειμουν στην θεση σας?????????? θα μαθαινα κεντημα!!!  :laugh1: :laugh1: απιστευτο αυτο γενικα με την κυκλοφορια στην Αθηνα μα κ σε εμας εδω συμβαινει οταν κανουν διαφορα εργα στους  δρομους.  :wall: :wall:

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #95 στις: Ιουλίου 12, 2010, 08:55 »
Πράγματι μάστορα, όταν οδηγείς είναι χειρότερο απο κινητό, χειρότερο θα έλεγα κι απο στρίψιμο τσιγάρου.
Η επικινδυνότητα του μόνο με οδήγηση υπο "ειδικές  συνθήκες" συγκρίνεται, πράγμα που έχω να το κάνω απ τα νιάτα μου  :laugh1: :laugh1: :laugh1:
:o :o :o :o :o οπως????? να εχεις αργησει για την δουλεια σου κ να πρεπει να ντυθεις μεσα στο αυτοκινητο ενω οδηγεις?? οπως ο Mr. Bean?  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Silvester

  • *
  • 64
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #96 στις: Ιουλίου 27, 2010, 01:27 »
Ατμίζω Vanilla και Traditional.
Εχω παρατηρήσει ότι αν τύχει και χρησιμοποιήσω μόνο το ένα απο τα δύο αρώματα την προηγούμενη μέρα, τότε το επόμενο πρωϊνό μυρίζω μια "υποψία" του αρώματος που χρησιμοποίησα, στα πρώτα ούρα.

Έχει παρατηρήσει κανείς άλλος κάτι αντίστοιχο?

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #97 στις: Ιουλίου 27, 2010, 02:24 »
Δυστυχώς δεν έχω τόσο οξεία όσφρηση φίλε Sylvester (zoobie μη με ξαναπεις παλιόγερο pls)  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος atloupa

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #98 στις: Ιουλίου 27, 2010, 02:37 »
Ούτε εγώ το έχω προσέξει (αν και μπροστά στον Abet είμαι βρέφος). Δεν το βρίσκω όμως περίεργο να συμβαίνει. Όποιος έχει φάει παστουρμά καταλαβαίνει τι εννοώ!!!   :yes:

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #99 στις: Ιουλίου 27, 2010, 04:17 »
φίλε atloupa μην αποπροσανατολίζεις τη συζήτηση...
εντάξει , τον παστουρμά μέχρι και γω μπορώ να τον μυρίσω, ο άνθρωπος μιλάει για Vanilla, μη τα ισοπεδώνουμε όλα, έλεος!
Μασάει η κατσίκα παστουρμά ?  ε, όχι δε μασάει ! το πολύ πολύ ταραμά. Τώρα αν κάνει ρίμα δε φταίμε εμείς αλλά η ρημάδα η ρίμα, αν με εννοείς.

---
Εδώ που τα λέμε δεν θα ήταν άσχημη μια γευση e-lequid pastourma  me omeletta !
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 27, 2010, 04:22 από Abet »

Αποσυνδεδεμένος atloupa

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #100 στις: Ιουλίου 27, 2010, 16:38 »
 :laugh1: :laugh1: :laugh1: :respect: :respect: :respect:


Αποσυνδεδεμένος steven_creta2

  • **
  • 187
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #101 στις: Δεκεμβρίου 03, 2010, 20:21 »
Να αναφερω και εγω καποιες παρενεργειες οι οποιες υποθετω οτι οφειλωνται στο ΗΤ.
   1) Μετα απο καμια 20αρια μερες ατμισματος και εχοντας διακοψει μαχαιρι το κτ απο την πρωτη μερα, παρατηρω στα ουρα μου καποια ποσοτητα ασπρου αφρου με φουσκαλες οι οποιες παραμενουν αρκετη ωρα.Σε καποιο αλλο post απο τον Atmos http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1145.msg21364.html#msg21364 ειχα διαβασει οτι παιζει να ειναι προβλημα με τα νεφρα και συγκεκριμενα απώλεια λευκώματος.
 
   2) Επισεις την τελευταια εβδομαδα οι επισκεψεις στην τουαλετα  :-[ ειναι σπανιες ενω συνιθιζα να πηγαινω καθε πρωι με το που επινα δυο τζουρες καφε.

Εχετε παρατηρησει παρομοια συμπτωματα ? ειναι ανυσηχητικα ή παροδικα?

Αποσυνδεδεμένος m.a.x.

  • ***
  • 710
  • Φύλο: Άντρας
  • το ΠΑΟΚίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #102 στις: Δεκεμβρίου 03, 2010, 20:32 »
Να αναφερω και εγω καποιες παρενεργειες οι οποιες υποθετω οτι οφειλωνται στο ΗΤ.
   1) Μετα απο καμια 20αρια μερες ατμισματος και εχοντας διακοψει μαχαιρι το κτ απο την πρωτη μερα, παρατηρω στα ουρα μου καποια ποσοτητα ασπρου αφρου με φουσκαλες οι οποιες παραμενουν αρκετη ωρα.Σε καποιο αλλο post απο τον Atmos http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1145.msg21364.html#msg21364 ειχα διαβασει οτι παιζει να ειναι προβλημα με τα νεφρα και συγκεκριμενα απώλεια λευκώματος.
 
   2) Επισεις την τελευταια εβδομαδα οι επισκεψεις στην τουαλετα  :-[ ειναι σπανιες ενω συνιθιζα να πηγαινω καθε πρωι με το που επινα δυο τζουρες καφε.

Εχετε παρατηρησει παρομοια συμπτωματα ? ειναι ανυσηχητικα ή παροδικα?

την στρούμφισες :o
την βγάζεις δεν την βγάζεις :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Χαρης

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #103 στις: Δεκεμβρίου 03, 2010, 20:47 »
Ναι ο αφρός σχετιζεται με τα νεφρά ,λογικά πίνεις λιγο νερό και τρως αρκετή πρωτεΐνη ,η πολύ αλάτι.
Η καφεΐνη οπως και η νικοτίνη ειναι διεγερτικά τα οποια διεγείρουν και το παχυ εντερο τ`οποιο "ταλαντεύεται" και σε έστελναν τουαλέτα.

Επίσης το πολυ αλατι και γενικα η ψιλοαφυδατωση που σχετιζονται με τον αφρο ,σχετίζονται και με την σπανιότερη αφόδευση ,καθως τα κόπρανα χρειάζονται και πολυ νερο ,ιδίως οταν εχεις καταναλώσει μεγάλη ποσοτητα φυτικών ινων.

Το η.τ. αμφιβαλω αν σχετιζεται με τα "συμπτωματα" σου εκτος απο το θεμα της νικοτίνης.

Τωρα διάβασα και τι γράφει ο Ατμος ,εν ολιγης οτι λεει και ο ιδιος...

Αποσυνδεδεμένος steven_creta2

  • **
  • 187
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #104 στις: Δεκεμβρίου 03, 2010, 20:50 »
την στρούμφισες :o
την βγάζεις δεν την βγάζεις :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Μπα! μαλλον δεν την βγαζω   :'( :'( :'( :'( :'(
Ωραια τα φριδια σου m.a.x. στο avatar  :))


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 952 110573 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:21
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159794 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515304 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146455 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303240 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12794 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 184 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530748 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201468 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801600 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11050 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40987 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet