vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

269 επισκέπτες, 6 χρήστες
dkostas, Alexander20, Tazz, treloneritis, Jorge, manoslykos

Twitter

Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!

Αποσυνδεδεμένος palmira7

  • *
  • 14
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #465 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2011, 20:50 »
και έχει δίκιο ο φίλος ... δεν έχω ακόμα!
αλλά θα αποκτήσω σύντομα ελπίζω!!  ;)

Αποσυνδεδεμένος Dep-ON

  • ***
  • 900
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμί-Ζω ProVari+Iatty+GG Stealth+Zeus+DVW
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #466 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2011, 21:10 »
και έχει δίκιο ο φίλος ... δεν έχω ακόμα!
αλλά θα αποκτήσω σύντομα ελπίζω!!  ;)




πάρε  http://vapormania.gr/

Αποσυνδεδεμένος palmira7

  • *
  • 14
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #467 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2011, 21:19 »



πάρε  http://vapormania.gr/

το έχω δει απλά μου πέφτει πολύ μακριά η vapormania ... :(

μένω αγία παρασκευή ... 

Αποσυνδεδεμένος chris1983

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #468 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2011, 21:22 »
Ακόμα καλύτερα, ρίξε μια ματιά στο πίνακα με τους Έλληνες εμπόρους: http://e-kapnisma.gr/index.php/board,22.0.html

ώστε να δεις τι προϊόντα, εκπτώσεις, τιμές έχει ο καθένας, να συγκρίνεις και να επιλέξεις!

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #469 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2011, 02:51 »
έχεις δίκιο για το γεγονός ότι μέσα στο site μπορεί κανείς να βρεις πολλές πληροφορίες απλά να σου εξηγήσω ότι όλα αυτά που γράφονται με τα χαρακτηριστικά για τα η.τ για ατμοποιητές κτλ σε μένα τουλάχιστον είναι άγνωστα. πριν ζητήσω την βοήθεια των παιδιών εδώ μέσα, διάβασα αρκετά άρθρα που έχετε δημοσιεύσει αλλά ένιωσα τόσο μπερδεμένη όσο και όταν χρειάστηκε να αλλάξω το laptop μου!!!!  ;)
[...]

Palmira, από τα γραφόμενά σου βγάζω το συμπέρασμα ότι μπήκες κατευθείαν στο "ψητό" αρχίζοντας το διάβασμα από τα τελευταία μηνύματα.
Ρίξε μια ματιά στα άρθρα της Εγκυκλοπαίδειας του η.τ. και πιστεύω ότι θα σου λυθούν πολλές απορίες αρχίζοντας με την εισαγωγή.
http://e-kapnisma.gr/index.php/board,59.0.html

Αποσυνδεδεμένος palmira7

  • *
  • 14
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #470 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2011, 10:19 »
Palmira, από τα γραφόμενά σου βγάζω το συμπέρασμα ότι μπήκες κατευθείαν στο "ψητό" αρχίζοντας το διάβασμα από τα τελευταία μηνύματα.
Ρίξε μια ματιά στα άρθρα της Εγκυκλοπαίδειας του η.τ. και πιστεύω ότι θα σου λυθούν πολλές απορίες αρχίζοντας με την εισαγωγή.
http://e-kapnisma.gr/index.php/board,59.0.html

έχεις δίκιο!
 μπήκα κατευθείαν στο ψητό για να πάρω μια ιδέα γιατί όσο το κοιτάω τόσο το καθυστερώ ...

μετά τη συμβουλή σου όμως κοίταξα και την εισαγωγή και όλα τα υπόλοιπα και κάπως καλύτερα αν και θα ήθελα να επισημάνω ότι οι απορίες μου λύθηκαν στην απευθείας επαφή με τους υπόλοιπους χρήστες που με διαφώτισαν αρκετά με τις προσωπικές τους εμπειρίες !!!

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #471 στις: Οκτωβρίου 02, 2011, 12:55 »
 :D καλα ατμισματα και απο εμενα σε οσους ξεκιναν τωρα, εγω εχω 4 μηνες τωρα το ego-t της ovale και ειμαι αρκετα ικανοποιημενος εκτος απο κατι διαρροες που ειχα στις αρχες. παρηγγειλα το elips για την γυναικα μου καθαρα απο θεμα design. toεχετε δοκιμασει? αξιζει?

Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #472 στις: Οκτωβρίου 02, 2011, 12:56 »
Καλησπέρα
Ενδιαφέρομαι να μπώ ξανά στο χόρο του ητ και δεν ξερω ποιο να διαλέξω. καπνιζω καπνό καρέλια περίπου 9-13 τσιγάρα άνα ημέρα.
Έκανα μια έρευνα στο ιντερνετ και βρήκα σχεδόν ολα τα ητ που πουλάνε στην ελληνική αγορά στη Κίνα (κλασσικό) φυσικά σε πολυ χαμηλί τιμή.
Ενδιαφέρομαι για το ego-w η F1 και βρήκα αυτό.
http://www.esmokerworld.com/f1-e-cigarette-kits-for-egot-upgrades-version-with-10ml-e-liquids-p-180.html
Η συμβατότητα του (F1) με μπαταρίες  ego-t η 510 υπάρχει? αυτο δεν ξέρω.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #473 στις: Οκτωβρίου 02, 2011, 14:47 »
Παιδιά, αν πρόκειται για ερωτήσεις που αφορούν συγκεκριμένα μοντέλα, υπάρχουν τα ανάλογα θέματα:

ego-w : http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,2912.0.html

elips : http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,2726.0.html

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #474 στις: Οκτωβρίου 02, 2011, 15:09 »
thanks atmos :D :D

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_X

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #475 στις: Οκτωβρίου 10, 2011, 13:34 »
Παιδιά εγώ έχω αγοράσει το alter eGo-T και του έχω βάλει επάνω ένα ατμοποιητή με σφουγγαράκι (όχι όμως το μεγάλο με τη διπλή αντίσταση), με έχει βολέψει ιδιαίτερα αν και δεν έχει τόσο έντονη γεύση όσο ο κλασσικός του ατμοποιητής με δοχείο. Παρόλα αυτά είναι πολύ πιο οικονομικός στην κατανάλωση μιας που δεν έχει σουρώματα.
Όπως και να έχει η τιμή του είναι περίπου 7ευρώ και η διάρκεια ζωής του λένε πως είναι λίγο μικρότερη από τον κλασσικό ατμοποιητή (με δοχείο).
Δύο ερωτήματα επάνω στο θέμα:

1) Το σφουγγαράκι τι υλικό είναι;

2) Πως λέγεται αυτός το ατμοποιητής να ψάξω εξωτερικό μήπως τον βρώ σε καλύτερη τιμή; Απ'οτι έχω δει βρίσκω atomizer για ego-T Type A (κλασσικός με tank) και Type B (cardomizer) αλλά απ'ότι έχω καταλάβει δεν είναι με σφουγγαράκι, αλλά γεμίζεις το ενσωματωμένο tank επάνω του με σύριγγα.
Με σφουγγαράκι δε βρίσκω, λες και είναι ελληνική πατέντα!!

Το λέω γιατί έξω παίζουν πολύ καλές τιμές σε αναλώσιμα και εξοπλισμό (πχ φορτιστής: Ελλάδα 9ευρώ / Εξωτερικό 3,50 με μεταφορικά :P)

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • ***
  • 975
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #476 στις: Οκτωβρίου 10, 2011, 14:05 »
1ον πέρνα από εδώ http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1888.0.html
να μας συστηθείς.
2ον υπάρχουν πολλοί ατμοποιητές με σφουγγαράκι, εσύ ποιον χρησιμοποιείς;
Από τα συμφραζόμενα συμπεραίνω ότι μάλλον εννοείς τους hybrid που στο εξωτερικό τους ονομάζουν echo cartomizers.
Ένα ενδεικτικό link είναι αυτό
http://www.healthcabin.net/index.php?main_page=product_info&cPath=1076_1079&products_id=7804
ενώ αν ψάξεις στο ιντερνετ θα βρεις και πολλά άλλα site.

Αποσυνδεδεμένος tkvkp

  • *
  • 17
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #477 στις: Οκτωβρίου 16, 2011, 12:02 »
 Δηλαδη...
...επανω στην ego-t μπαταρια,μπορουν να μπουν οι παρακατω ατμοποιητες:
1.Ovale ego-t
2.ego w
3.nobacco hybrid
4.nobacco hybrid e
5.nobacco giant
Σωστα;

 Για να ειναι αποδεκτοι πρεπει να εχουν καλη γευση και αντοχη,ετσι;
Ποσα περιπου ml αντοχης εχουν οι παραπανω ατμοποιητες.Μετριεται σε ml,χρονο ή κατι αλλο;
Τι διαφορες των παραπανω ατμοποιητων,που μπορω να τις βρω;

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #478 στις: Οκτωβρίου 16, 2011, 12:08 »
Δηλαδη...
...επανω στην ego-t μπαταρια,μπορουν να μπουν οι παρακατω ατμοποιητες:
1.Ovale ego-t
2.ego w
3.nobacco hybrid
4.nobacco hybrid e
5.nobacco giant
Σωστα;

 Για να ειναι αποδεκτοι πρεπει να εχουν καλη γευση και αντοχη,ετσι;
Ποσα περιπου ml αντοχης εχουν οι παραπανω ατμοποιητες.Μετριεται σε ml,χρονο ή κατι αλλο;
Τι διαφορες των παραπανω ατμοποιητων,που μπορω να τις βρω;

Όχι το Hybrid. Με adaptor μόνο. Το Hybrid-e μπαίνει απευθείας. Επίσης και ο Echo (άλλη ονομασία του Hybrid)
Κανείς δεν μπορεί να σου πει, εφόσον τα Κινέζικα διακρίνονται για τις πολύ μεγάλες αποκλείσεις στις αποδόσεις τους. Είσαι τυχερός και σου κάθεται, είσαι άτυχος και όχι.

Στην κατηγορία ατμοποιητές, θα βρεις πολλές πληροφορίες για όλους.


Αποσυνδεδεμένος tkvkp

  • *
  • 17
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #479 στις: Οκτωβρίου 16, 2011, 13:59 »
Όχι το Hybrid. Με adaptor μόνο. Το Hybrid-e μπαίνει απευθείας. Επίσης και ο Echo (άλλη ονομασία του Hybrid)
Κανείς δεν μπορεί να σου πει, εφόσον τα Κινέζικα διακρίνονται για τις πολύ μεγάλες αποκλείσεις στις αποδόσεις τους. Είσαι τυχερός και σου κάθεται, είσαι άτυχος και όχι.

Στην κατηγορία ατμοποιητές, θα βρεις πολλές πληροφορίες για όλους.

 Ευχαριστω για την αμεση απντηση και το tip περι Hybrid.
Δυστυχως δεν μπορεσα να βγαλω ακρη( :idiot1:) γιατι απο την μια αναφερονται με ονομασια,απο την αλλη με κωδικους και μολις κουμπωσα και ενα deponάκι...
 Γενικα τα περισσοτερα αρθρα που ετυχε να διαβασω εδω μεσα,απευθυνονται σε παλιες καπνοφουγαροκαραβανες λογω ορολογιας... :'(
 Που θα παει ομως,θα την βρω την ακρη... :thumpup: 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 952 110565 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:21
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159788 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515302 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146454 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303234 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12794 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 184 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530746 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201468 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801600 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11048 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40987 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet