vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!

Αποσυνδεδεμένος ertyanna

  • *
  • 50
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #4110 στις: Ιανουαρίου 28, 2020, 21:45 »
Ειχα κοψει το καπνισμα για δυο χρονια οταν ημουν ανεργος. Ξεκινησα με ego και golden mergy 18αρι απο νομπακο και στο τελος της διετιας βρισκομουν με τον καυφουν 5 και 3αρα νικοτινη. Ξαναπιανω δουλεια, ελα ομως που ημουν σε μαγαζι με κοσμο. Που να βγαλεις τον 5αρη και το διμπαταρο΄ματσουκι να ατμισεις, Οποτε εβρισκα ευκαιρια τραβαγα καμια τζουρα. Φευ, δεν εκανα τιποτα. Απο την πιπιλα ολη μερα στις 20 τζουρες το 8ωρο ηταν μεγαλη πτωση. Δεν αντεξα, πηρα πακετο πρινς και του εσπαγα το φιλτρο στο διαλειμμα για να ρουφηξω περισοτερη νικοτινη. 
Εδω και 1,5 χρονο εχω σταματησει ξανα το τσιγαρο. Η λυση ηταν η νικοτινη αλατων και τα ποντακια. 20αρα σκετη στα μινιφιτ που κουβαλαγα μαζι μου και αυτο ηταν. Οποτε πηγαινα να κανω τσιγαρο δεν μπορουσα πανω απο 2 τζουρες μιας κι ειχα καλυφτει επαρκεστατα απο θεμα νικοτινης.
Η καλυτερη λυση κατ'με, ενας νεος ειναι να ξεκινησει με ενα ποντακι και υγρα με νικοτινη αλατων. Αργοτερα μπορει να παιξει με επισκευασιμους και να ξεκινησει κι αυτος το αεναο κυνηγι της γευσης αγοραζοντας 372 ατμοποιητες που ο καθενας τους θα εκτοξευει την γευση στα ουρανια σε αντιθεση με τους προκατοχους του.

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2373
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #4111 στις: Ιανουαρίου 28, 2020, 23:17 »
ερώτηση:
τί θα προτιμούσατε για τις BVC αντιστάσεις?
Kizoku ή Hellbeast?
Hellbeast καρφωτό εκτός από BVC τις οποίες τις παίζει μια χαρά, γίνεται και άνετα πνευμονικός με πολλές άλλες αντιστάσεις και συμβατές φυσικά.
Φυσικά και σε ποιότητα 10/10.

Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #4112 στις: Ιανουαρίου 28, 2020, 23:43 »
@treloneritis     @cpbaroque

έχετε δίκιο και οι δύο, αλλά η διακοπή είναι δύσκολη ακόμα και για κάποιον που καπνίζει λίγο - όσο αστείο και αν σας φαίνεται.
Το ΗΤ το έχω δοκιμάσει περιστασιακά και είναι το μόνο για το οποίο είπα οτι είναι πιο ωραίο από στριφτό (εργοστασιακά τσιγάρα δεν καπνίζω). Ένα υποκατάστατο του καπνού ψάχνω και επειδή μ' αρέσει να μαστορεύω πιστεύω οτι αυτό θα μου ταιριάξει.

Μπορεί η αγορά των παραπάνω να φαίνεται υπερβολική για κάποιον που ξεκινάει, αλλά αν συνεχίσω το ΗΤ εκεί θα καταλήξω οπότε λέω να ξεκινήσω κατευθείαν από εκεί.
Είναι λάθος αυτό το σκεπτικό ;

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2289
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #4113 στις: Ιανουαρίου 29, 2020, 00:04 »
Δεν είπα πουθενά ότι το σκεπτικό σου είναι λάθος. Αν εξαιρέσεις ότι καπνίζεις λίγο, όλα τα άλλα που γράφεις μου θύμισαν εμένα & ήταν δικές μου προβολές. Κάπνιζα στριφτό (1 πακέτο στις 2 μέρες), ήθελα να το κόψω, μου άρεσε το άτμισμα όταν δοκίμασα από φίλους, έπιαναν τα χέρια μου & στις 15 μέρες απέκτησα τον 1ο επισκευάσιμο ατμοποιητή μου.
Μπήκα στον 3ο χρόνο & δεν έχω σκέψεις διακοπής, έγινα χομπίστας, είμαι κάτοχος μάλλον μεγάλου ατμιστικού εξοπλισμού που συνεχώς μεγαλώνει, έγινα σεφ diy υγρών & παρακολουθώ τις εξελίξεις από κοντά.
Γενικά, δεν είμαι των συμβουλών. Οπότε, εσύ ο καπετάνιος, δική σου & η ρότα. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #4114 στις: Ιανουαρίου 29, 2020, 12:41 »
Σε συνάδερφο που πιάνουν τα χέρια του και ζήτησε μόνος του να δοκιμασει τον ατμό, του πρότεινα το aegis solo ή το mini με ένα zlide πάνω για αρχή...ένα καλό ατμομαγαζο κοντά στο σπίτι του να δοκιμασει καπνικα υγρακια και να παίρνει αντιστάσεις....είναι στη δεύτερη εβδομάδα που ατμιζει χωρίς να έχει κάνει ούτε τζούρα από κ.τ. Θέλει να ασχοληθεί με επισκευασιμους αλλά έχει γύρω του τρεις ατμιστες παλιούς που θα τον βοηθήσουν ,βασικό για εμένα...καλά τα βινδεο αλλά αν δεν έχεις βοήθεια λίγο δύσκολο ,και τον εργοστασιακό καβατζα...Και ήταν με ένα σακούλι καπνό την ημέρα....

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #4115 στις: Ιανουαρίου 29, 2020, 13:13 »
[member=23077]yannikos[/member]

Δύο είναι οι λόγοι που θεωρώ πως ο νέος ατμιστής πρέπει να ξεκινήσει με εργοστασιακό ατμοποιητή. Ο πρώτος είναι πως πρέπει να έχει  κάτι που να ατμίζει ικανοποιητικά και απλά ώστε να μην καταφεύγει κάθε τόσο στο κανονικό τσιγάρο για την δόση του μέχρι να δαμάσει τον επισκευάσιμο. Χίλια πράγματα μπορεί να πάνε στραβά στην αρχή και καλό είναι να έχει καβάτζα ένα ποντάκι αντί για ένα καμελάκι. [Άσε που ένα ποντ είναι χρήσιμο ακόμα κι αν έχεις 20 επισκευάσιμους. Έχω κάνει πολλά λίτρα υγρού μέσα σε αεροπλάνα, αίθουσες αναμονής, γραφεία, εστιατόρια, καφενεία, κλπ. και είναι απίστευτο το πόσο εύκολα τρώνε το παραμύθι πως η συσκευή που χρησιμοποιώ είναι για το άσθμα αυτοί που μου υπενθυμίζουν πως απαγορεύεται το κάπνισμα (και κατ' επέκταση το άτμισμα...). :laugh1:]

Ο δεύτερος λόγος είναι πως ο νέος ατμιστής χρειάζεται ένα μέτρο σύγκρισης. Μη έχοντας ξανα-ατμίσει δεν έχει τρόπο να ξέρει αν η τζούρα που παίρνει από το πρώτο του στήσιμο (και το δεύτερο και το τρίτο...) είναι καλή, μέτρια ή άθλια (αν και την άθλια την καταλαβαίνουν οι γύρω μας από τον μορφασμό της οδύνης που σχηματίζεται στο πρόσωπο μας). Και μπορεί να τύχει να είναι πολύ οδυνηρή εμπειρία μία τζούρα αλλά να μην φταίει σε τίποτα το στήσιμο μας ή οι ρυθμίσεις μας. Μπορεί απλώς το υγρό που ατμίζουμε να είναι ξύδι. Πως αλλιώς μπορούμε να το ξέρουμε αν δεν έχουμε και κάπου αλλού (με λιγότερες παραμέτρους!) να το δοκιμάσουμε;

Αυτά στα λέει ένας καμένος που ξεκίνησε με provari και kayfun. Όπως γράφει και ο Doubt πιο πάνω, αυτά μου πρότεινε το forum τότε και εγώ έκανα το λάθος να ακολουθήσω τις συμβουλές των επαϊόντων. Παιδεύτηκα 2-3 εβδομάδες, συνεχίζοντας να καπνίζω τα 60+ τσιγάρα που έκανα σε όλη μου την ζωή, μέχρι που είχα την σωτήρια έμπνευση να πάρω έναν εργοστασιακό της πλάκας με τον οποίο και πήγα από τα εξήντα τσιγάρα στα δύο μέσα σε ένα Σαββατοκύριακο!

Θεωρώ λοιπόν πως ο εργοστασιακός ατμοποιητής είναι το εργαλείο με το οποίο κόβουμε το τσιγάρο και ο επισκευάσιμος το εργαλείο που μας βοηθάει να μην γυρίσουμε ποτέ ξανά σ' αυτό. Η απόφαση φυσικά δική σου... :)

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #4116 στις: Ιανουαρίου 29, 2020, 13:38 »
Σε συνάδερφο που πιάνουν τα χέρια του και ζήτησε μόνος του να δοκιμασει τον ατμό, του πρότεινα το aegis solo ή το mini με ένα zlide πάνω για αρχή...ένα καλό ατμομαγαζο κοντά στο σπίτι του να δοκιμασει καπνικα υγρακια και να παίρνει αντιστάσεις....είναι στη δεύτερη εβδομάδα που ατμιζει χωρίς να έχει κάνει ούτε τζούρα από κ.τ. Θέλει να ασχοληθεί με επισκευασιμους αλλά έχει γύρω του τρεις ατμιστες παλιούς που θα τον βοηθήσουν ,βασικό για εμένα...καλά τα βινδεο αλλά αν δεν έχεις βοήθεια λίγο δύσκολο ,και τον εργοστασιακό καβατζα...Και ήταν με ένα σακούλι καπνό την ημέρα....
zlide χαλαρότατα, παρόλους τους επισκευασιμους που χρησιμοποιούμε οικογενειακώς, έχουμε και από ένα zlide.
Απροβλημάτιστος στη χρήση του και πολύ καλή απόδοση.

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #4117 στις: Ιανουαρίου 29, 2020, 14:33 »
[member=21779]treloneritis[/member]     [member=13885]cpbaroque[/member]

έχετε δίκιο και οι δύο, αλλά η διακοπή είναι δύσκολη ακόμα και για κάποιον που καπνίζει λίγο - όσο αστείο και αν σας φαίνεται.
Το ΗΤ το έχω δοκιμάσει περιστασιακά και είναι το μόνο για το οποίο είπα οτι είναι πιο ωραίο από στριφτό (εργοστασιακά τσιγάρα δεν καπνίζω). Ένα υποκατάστατο του καπνού ψάχνω και επειδή μ' αρέσει να μαστορεύω πιστεύω οτι αυτό θα μου ταιριάξει.

Μπορεί η αγορά των παραπάνω να φαίνεται υπερβολική για κάποιον που ξεκινάει, αλλά αν συνεχίσω το ΗΤ εκεί θα καταλήξω οπότε λέω να ξεκινήσω κατευθείαν από εκεί.
Είναι λάθος αυτό το σκεπτικό ;
Καλώς όρισες στο όμορφο forum μας :)
Από τι στιγμή που αποφάσισες να πάψεις το κ.τ. ξεκίνα με αυτό που σου λέει το ένστικτό σου
κ προχώρα χωρίς να κοιτάξεις ποτέ ξανά πίσω.

Θα τα καταφέρεις με αυτά που θέλεις γιατί ο άνθρωπος που είναι αποφασισμένος να ανέβει το βουνό 
θα το κάνει ακόμη κ ξυπόλητος...
Καλή αρχή να έχεις κ ότι χρειαστείς εδώ όλοι μας θα σε βοηθήσουμε ναι?

Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #4118 στις: Ιανουαρίου 29, 2020, 15:04 »
Έχετε δίκιο όταν επιχειρείτε να  αποτρέψετε έναν αρχάριο από το να αγοράσει εξοπλισμό που είναι για πιο προχωρημένους. Θα δω τα έτοιμα σετάκια και αν δεν βρω κανένα μαζεμένο θα πάω στο vaporesso με τον zlide.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις

Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #4119 στις: Ιανουαρίου 29, 2020, 16:57 »
Φίλε μου, πάρε το Swag 2, μια καλή μπαταρία και τον Zlide που σου άρεσαν και στο μάτι.
Και οι δύο είναι πολύ καλές επιλογές και δεν νομίζω να διαφωνεί κανείς.
Απλά, διάβασε καλά το manual, δες μερικά βίντεο και για τα δύο και ζήτησε στο μαγαζί να σου δείξουν πως λειτουργούν.
Όλα τα άλλα τα βλέπεις στην πορεία.

Αποσυνδεδεμένος xloupas

  • **
  • 190
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #4120 στις: Φεβρουαρίου 26, 2020, 17:54 »
[member=23077]yannikos[/member] Εγώ ξεκίνησα πέρσι τον Μάρτιο προερχόμενος απο στριφτό λοιπόν εγώ θα σου πω να μην κάνεις το λάθος που έκανα εγώ 110ευρω σε μαγαζί για pico 21700,zenith με μια αντίσταση,φορτιστή,και ένα 100μελο after8 smoke ξεκίνα στα βαθιά και θα με θυμηθείς πάρε ένα Mod όποιο θέλεις μην κοιτάς 200w 500w κλπ γιατί θα κάνεις mtl οπότε θα είσαι στην αρχή 10-13 εγώ ξεκίνησα να φανταστείς 8.5w και 2αρα νικοτίνη και απο τον περασμένο αυγουστο σεπτεμβριο μηδενική νικοτίνη αν και πολλές φορές την αναζητώ τέλος πάντων, δες και έναν καλό mtl επισκευασιμο θα σε βοηθήσουν παιδιά πιο καταρτισμένα εδώ στο φόρουμ σε αυτό το κομμάτι εγώ θα σου πρότεινα σε κλώνο τον typhoon GTR που έχω και με αρέσει πολύ και είναι σχετικά εύκολος στα λέω όλα αυτά για να μην είσαι χωσε ολε  έκτος και αν αντέχει η τσέπη σου όποτε ξεκινάς όπως είχα ξεκινήσει και εγώ και πολύ άλλοι και μετά κάνεις την μετάβαση

Αποσυνδεδεμένος SystemBooms69

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
  • FullMoon Vaping
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #4121 στις: Ιουλίου 04, 2020, 07:28 »
Έχετε δίκιο όταν επιχειρείτε να  αποτρέψετε έναν αρχάριο από το να αγοράσει εξοπλισμό που είναι για πιο προχωρημένους. Θα δω τα έτοιμα σετάκια και αν δεν βρω κανένα μαζεμένο θα πάω στο vaporesso με τον zlide.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις
Πολύ καλή επιλογή, όπως αναφέρουν και οι βαθιά γνώστες, αλλά αν θες και μία γνώμη από όμοιά σου περίπτωση (εμένα), πάνε σε Swag 2 με Nautilo GT. Εξαιρετική επιλογή! Μετά από μηνών χρήση και 1000% ευχαριστημένος έκανα back to back σύγκριση τζούρας με φίλου ατμοποιητή Tayfun των 180Ε και η διαφορά ήταν ένο τόσο μικρό κλικ που έπρεπε να αυτοσυγκεντρωθείς για να την ετντοίσεις 😊

Αποσυνδεδεμένος Nikitas

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #4122 στις: Ιουλίου 04, 2020, 18:42 »
Καλησπέρα  στο φόρουμ.  Αν και είμαι νέο μέλος είμαι σχετικά παλιός ατμιστής. Θεωρώ τον εαυτό μου τυχερό που ξεκίνησα με GStank και μεγάλο ναυτίλο για καπνικά. Τώρα με την πάροδο του χρόνου και βλέποντας  μερικούς  από τους  φιλους  μου να γυρίζουν στο ΚΤ  θεωρώ ότι για αρχή η αξιοπιστία και η ευκολία χρήσης θα βοηθήσουν τον νέο ατμιστή. Ατμίζω μόνο DIY αν και έχω πρόσβαση και καλές τιμές σε SnV,  μάλλον από βίτσιο. Καθαρός MTL, οπαδός των Hastur (2 μεγάλους και 2 μικρούς) και Berserker Mod Drip με Squonk Mod.  Λίγο πριν την καραντίνα  θέλησα  να  βοηθήσω ένα φιλαράκι που καπνιζε 2+ πακέτα, και αφού τον έψησα αρκετά, αναρωτιόμουν ξανά κι εγώ  ποια είναι η ιδανική πρώτη συσκευή. Τελικά αποφάσισα  να του πάρω ένα podάκι για τα πλεονεκτήματα που προανέφερα. Του πήρα δώρο το mulus της aspire και για τρείς μέρες που το κράτησα να το δω και να του το σετάρω με ενθουσίασε  τόσο που δεν ήθελα να τον δώσω.  Στιβαρή κατασκευή, compact μέγεθος, πολλές ρυθμίσεις (αν και του το άφησα bypass) και φυσικά πλήρη γκαμα αντιστάσεων  nautilus και με πλήρη ρύθμιση αέρα παρακαλώ. Ο Περικλής (ο φίλος μου) τώρα πια ξεκόβει από το ΚΤ σιγά-σιγά αφού τον χρησιμοποιεί καθολικά στη δουλειά, υπολογιστή και αυτοκίνητο και μακάρι να κόψει και τα λίγα τσιγάρα που κρατάει για το φαγητό και τον πρωινό καφέ. Πρέπει να θυμηθούμε οι πρώην καπνιστές ότι παλιά χρειαζόμασταν ένα πακέτο τσιγάρα κι έναν αναπτήρα να φύγουμε από το σπίτι.  Έτσι απλός πρέπει να είναι ο τρόπος χρήσης για τον νέο ατμιστή.  Δεν χρειάζεται να πονοκεφαλιάζει στην αρχή και ας τον βρεί μόνος τον δρόμο του στην πορεία. Για την ιστορία πήρα κι εγώ ένα mulus δεύτερο μοντάκι όπως νόμιζα, αλλά δεν μου κάνει να τον αφήσω από το χέρι.
:respect: :respect: :respect:

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #4123 στις: Οκτωβρίου 26, 2020, 18:34 »
Την βοήθεια σας παρακαλώ. Τι ποντάκι να αγοράσω στην κόρη μου για το κόψει το ρημάδι; Έχω ψιλο-διαβάσει για διάφορα pods αλλά δεν μπορώ να πω πως έχω δώσει και μεγάλη σημασία γιατί το σπορ προσωπικά δεν με αφορά καθόλου οπότε είμαι εντελώς άσχετος. Θα ήθελα να έχει αξιοπρεπή μπαταρία, το ίδιο και τανκάκι και να μην υποφέρει από συνεχείς διαρροές (όπως διαβάζω για τα Voopoo). Αυτό της Aspire (Nautilus AIO) είναι καλή περίπτωση; 

Μερσί...

Αποσυνδεδεμένος gangelo

  • **
  • 463
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #4124 στις: Οκτωβρίου 26, 2020, 18:44 »
Παρτης ενα caliburn koko που ειναι και μοδατο και γευσατο.

Η μπαταρια ειναι λιγο μικρη αλλα φορτιζει ευκολα και γρηγορα.

Στάλθηκε από το SM-N970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 953 110623 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:37
από Tem
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159832 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515316 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146469 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303248 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12794 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 186 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530759 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201470 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801617 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11054 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40991 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet