vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

192 επισκέπτες, 7 χρήστες
Jorge, Alexander20, dkostas, Milarepa, JohnDag, georgeboy, petr@n

Twitter

Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!

Αποσυνδεδεμένος jimfer13

  • ****
  • 1123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3660 στις: Οκτωβρίου 23, 2017, 01:25 »
1....εχω καταληξει να μην παω σε ετοιμο kit, αλλα να τα παρω μεμονομενα...
2... ολοι προτεινετε το Pico 25 το οποιο ειναι στα 85w ~38ευρω....
3....Επισης θα ηθελα να ρωτησω, ερχεται ετοιμο με μπαταρια η πρεπει να αγορασω ξεχωριστα μπαταριες 18650...
4...Aπο ατμοποιητες τωρα που απο οσο εχω καταλαβει ειναι το πιο σημαντικο κομματι στο ΗΤ, Τον ατμοποιητη θα τον ηθελα αερατο, να μην ειναι σφιχτη η τζουρα....


1.και καλά κάνεις
2. :yes:
3.θα πάρεις αυτές http://www.a-store.gr/index.php?route=product/product&product_id=1093
4.ο melo4 είναι μια χαρά

Αποσυνδεδεμένος SkidRAW

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3661 στις: Οκτωβρίου 23, 2017, 04:25 »
Ευχαριστω ολους εναν προς εναν παιδια και ανυπομονω να ξεκινησω! :thumpup:

Το μονο που μου εχει μεινει ειναι το τι υγρα θα παρω για αρχη. Κατι με γευση σιγουρα, και μικρο ποσοστο νικοτινης(?)
Κανω περιπου 10-15 στριφτα τσιγαρα την ημερα.

Απο ποιο μαγαζι προτεινετε να παραγγειλω υγρα;
Ποιες εταιρειες ετοιμων υγρων να κοιταξω; 2-3 ενδεικτικα για να ξεκινησω,
γιατι πραγματικα γινεται ενα χαος...! :o

Αποσυνδεδεμένος cloak

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα ρεί και ουδέν μένει
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3662 στις: Οκτωβρίου 23, 2017, 07:33 »
Αφου ξεκινας τωρα θα πρεπει να πας σε ενα ατμομαγαζο της περιοχης σου να δοκιμασεις υγρα. Δυσκολο καποιος να σου προτεινει. Συνηθως ξεκιναμε με καπνικα υγρα.....
και μην ξεκινησεις με χαμηλη νικοτινη, κατα την γνωμη μου

Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3663 στις: Οκτωβρίου 23, 2017, 13:10 »
Ευχαριστω ολους εναν προς εναν παιδια και ανυπομονω να ξεκινησω! :thumpup:

Το μονο που μου εχει μεινει ειναι το τι υγρα θα παρω για αρχη. Κατι με γευση σιγουρα, και μικρο ποσοστο νικοτινης(?)
Κανω περιπου 10-15 στριφτα τσιγαρα την ημερα.

Απο ποιο μαγαζι προτεινετε να παραγγειλω υγρα;
Ποιες εταιρειες ετοιμων υγρων να κοιταξω; 2-3 ενδεικτικα για να ξεκινησω,
γιατι πραγματικα γινεται ενα χαος...! :o
Να σου προτείνω λοιπόν 2-3 καπνικα για αρχή.
Νικοτίνη θα διαλέξεις εσύ. Όλα τα υγρά βγαίνουν με διαφορετικές περιεκτικότητες από 0% έως 18 ή 20% τα καπνικα και συνήθως έως 6-9% τα φρουτώδη και τα γλυκά.
RY4  flavour art.
Blend tobacco  vdlv
Τοbacco classico. High wheelers
Agrinio  atmos labs
Άρχισε με 12αρα νικοτίνη και βλέπεις αν θες λιγότερο ή περισσότερο στην πορεία.
Και μην κάνεις ένα από τα πιο συνηθισμένα λάθη του νέου ατμιστη,δλδ να θες να ρίξεις το ποσοστό της νικοτίνης πολύ χαμηλά, πολύ γρήγορα.

Στάλθηκε από το Lenovo A6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3664 στις: Οκτωβρίου 23, 2017, 14:33 »
Pico 25 -85w με καλύτερη αυτονομία κ ρεύματα από το πικο 75w (εχει και ενσωματωμένο chip 2Α για ταχεία φορτιση) +melo 4 , στα ιδια περίπου λεφτα με τα παλαιά πικο 75 w  κ μινι τριτον

12 mg νικοτίνη αρχικά και μετά μόνος σου ,θα πάς στα 6mg.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 23, 2017, 20:18 από vamaxin »

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2811
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3665 στις: Οκτωβρίου 23, 2017, 19:09 »
Πως τα καταφέρνει το 25 να έχει καλύτερη αυτονομία από το απλό; κι από που προκύπτει αυτό;

Αποσυνδεδεμένος spykal1

  • ***
  • 980
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3666 στις: Οκτωβρίου 23, 2017, 19:48 »
Εχω και τα δυο. Συγκριτικα το 25 κραταει περισσότερο η μπαταρια(Samsung 30q)k σου δινει την εντυπωση ομαλοτερου ρεύματος. Βεβαια το τελευταίο μπορει να είναι υποκειμενικο.
Για το πως ερμηνευεται ότι το pico 25 -85 w είναι σημαντικά καλύτερο του παλαιοτερου πικο 75 βατ,κ εχει καλύτερη διαχείρηση μπαταριας - ρεύματος, θα πρέπει να ρωτήσεις τους τεχνικούς της eleaf , που άλλαξαν η ,αναβαθμισαν την πλακετα. :D

Φυσικα δεν είπε κανεις για οποιον εχει το πικο 75 w kaι δεν χρησιμοποιεί μεγαλύtερους των 22μμ ατμο , να ξοδευτει και να παρει το πικο 25-85w.

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3667 στις: Οκτωβρίου 23, 2017, 20:10 »
Βλέπω spykal είσαι και εσύ fan toy 25 8)
Εχει και φωτεινότερη οθόνη και καλό tc , συγκρτικά με το AL85 που έχω δοκιμάσει . Tο 25 είναι πιό βολικό στο κράτημα.
Το θέμα είναι τι να διαλέξεις. Το evic primo mini SE , η, το pico 25 :confused1:


« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 23, 2017, 20:20 από vamaxin »

Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3668 στις: Οκτωβρίου 24, 2017, 22:47 »
Θα σας παρακαλουσα να με βοηθησετε στην επιλογη μου για αγορα ηλ. τσ. Καπνιζω 30 χρονια γυρω στα 12 με 15 τσιγαρα την ημερα,τα τελευταια χρονια τα πιο ελαφρια τσιγαρα slim siel R1 (0,01 νικοτινη-0,01πισσα) Ξεκινησα το ατμισμα τον Μαϊο 2017 με αυτη την συσκευη
 Alter eGo-T 1000
που ειχα αγορασει πριν απο πεντε χρονια και καθοταν στο ντουλαπι.Τον Ιουνιο αγορασα αυτη την συσκευη
JUST FOG - Q16 STARTER KIT
 Ωστοσο δεν μπορω να πω οτι ειμαι απολυτα ικανοποιημενη.Γι αυτο ειμαι σε αναζητηση μιας αλλης συσκευης οπως επισης και υγρων αναπληρωσης οπου η εμπειρια μου ειναι ελαχιστη.Αν θελετε μου λετε και την γνωμη σας και για ξεχωριστα μερη του ηλ. τσ.(μπαταρια-ατμοποιητης-αντιστασεις). Η προτιμηση μου σε υγρο αναπληρωσης ειναι να μου δινει μια αισθηση δροσιας.ΑΥΤΑ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 24, 2017, 22:57 από ΜΑΡΙΑΝΝΑ »

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3669 στις: Οκτωβρίου 24, 2017, 23:01 »
Αρκετοί εδώ μέσα θα σου προτείνουν κατάλληλο εξοπλισμό, αλλά θα πρέπει να δοκιμάσεις και μόνη σου στα μαγαζιά. Μερικοί ξεκινήσαμε με ατμοποιητή aspire nautilus 2 και mod το eleaf istick pico. Και φυσικά ο καθένας έψαξε το κατάλληλο υγρό του για να απολαύσει το άτμισμα.

Δεν είμαι από τους έμπειρους εδώ μέσα, αλλά από τα λίγα έτοιμα υγρά που έχω δοκιμάσει, με αίσθηση δροσιάς (χωρίς να είναι γεύση μέντας) βρήκα το gandalf της εταιρείας Λάμδα (που είναι γλυκό καπνικό πίπας και αφήνει μια αίσθηση δροσιάς στο τέλος της γεύσης), το aniseed της εταιρείας LiQuid (που δεν είναι καπνικό και δίνει γλυκιά γεύση μάραθου που δροσίζει στο τέλος) και το thrones της εταιρείας 7 που είναι αρκετά δροσερό (ελαφρύ και γλυκό καπνικό με γεύση "τσιχλόφουσκας" στο τέλος).
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 24, 2017, 23:10 από alexoyiorgis »

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3670 στις: Οκτωβρίου 24, 2017, 23:09 »
Εγώ από την άλλη θα σου έλεγα πήγαινε σε ένα μαγαζί και δοκίμασε τα πάντα. Νεράκι να λες να σου βάζουν ;) 

Αν δεν βρεις πές μας το πιο κοντινό και θα την βρούμε την άκρη. 

Αποσυνδεδεμένος Atmogia

  • **
  • 492
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3671 στις: Οκτωβρίου 25, 2017, 01:04 »
Θα σας παρακαλουσα να με βοηθησετε στην επιλογη μου για αγορα ηλ. τσ. Καπνιζω 30 χρονια γυρω στα 12 με 15 τσιγαρα την ημερα,τα τελευταια χρονια τα πιο ελαφρια τσιγαρα slim siel R1 (0,01 νικοτινη-0,01πισσα) Ξεκινησα το ατμισμα (Image removed from quote.)τον Μαϊο 2017 με αυτη την συσκευη
 Alter eGo-T 1000
που ειχα αγορασει πριν απο πεντε χρονια και καθοταν στο ντουλαπι.Τον Ιουνιο αγορασα αυτη την συσκευη
JUST FOG - Q16 STARTER KIT
 (Image removed from quote.)Ωστοσο δεν μπορω να πω οτι ειμαι απολυτα ικανοποιημενη.Γι αυτο ειμαι σε αναζητηση μιας αλλης συσκευης οπως επισης και υγρων αναπληρωσης οπου η εμπειρια μου ειναι ελαχιστη.Αν θελετε μου λετε και την γνωμη σας και για ξεχωριστα μερη του ηλ. τσ.(μπαταρια-ατμοποιητης-αντιστασεις). Η προτιμηση μου σε υγρο αναπληρωσης ειναι να μου δινει μια αισθηση δροσιας.ΑΥΤΑ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Pico με naytilus atmo επιλογη αντιστασεις 1,8 και 0,7 που θα σου εξηγησουνε και ασε ενα καταστημα και εισαι κομπλε ..για τα υγρα πρεπει να πας απο μαγαζι και εκει ρωτας και δοκιμαζεις και θα βρεις αυτο ου σου ταιριαζει

Αποσυνδεδεμένος Vapdecup

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3672 στις: Οκτωβρίου 25, 2017, 01:24 »
αν θελεις δοκιμασε το liqua 2 apples πολυ ωραιο και δροσερο.

Αποσυνδεδεμένος vaggelis96

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3673 στις: Οκτωβρίου 29, 2017, 21:59 »

καλησπέρα παιδιά έχω ένα φιλαράκι ο οποίος ξεκίνησε το άτμισμα με ένα παλιό η.τ που του είχα δώσει εγώ και τώρα θέλει να πάρει ένα δικό του θέλει το η.τ να είναι pen style και όσον αφορά την τιμή να είναι μέχρι 40 ευρώ τι θα προτείνατε?

Αποσυνδεδεμένος bandit650

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3674 στις: Νοεμβρίου 12, 2017, 18:18 »
γεια σας.
νεο μελος ασχετο τελειως με το αθλημα.
ειμαι καπνιστης 30 χρονια. τωρα καπνιζω περιπου 1 πακετο τη μερα και θελω να ξεκινησω το Η.Τ.
σχεδον ολη τη κυριακη διαβαζω το φορουμ και θελω βοηθεια οσ γινετε.
λεω να ξεκινησω με καποιο απο αυτα.
1. Eleaf iStick Pico & Melo III Mini
2.Eleaf iStick Pico 25 with ELLO
3.Zelos 50W kit Aspire
4.Eleaf iKuun i80 KIT
ποιο θα προτεινατε; η και οχι αυτα καποιο αλλο.
καποιο καλο καταστημα που εμπιστευεστε να επισκευτω για δοκιμη των μηωανηματων αλλα και υγρων;
ευχαριστω προκαταβολικα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135745 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084199 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34912 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 95 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9455 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476390 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114663 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1290 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2343 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 911 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271143 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1504 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos