vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

152 επισκέπτες, 4 χρήστες
Jorge, Harris, manoslykos, ZoeM

Twitter

Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!

Αποσυνδεδεμένος rouli726

  • *
  • 74
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3180 στις: Αυγούστου 19, 2016, 13:09 »
τα site για ιντερνετικές αγορές κι εγώ από εδώ τα έχω δει, είναι gearbest-fasttech-sourcemore. το πρώτο δεν έχει το ΑΙΟ κι έτσι δεν βρήκα αντιστάσεις του. προφανώς αργούν να έρθουν, με δωρεάν αεροπορικά από κίνα και λοιπές μακρινές χώρες ;D

για το ijust2 κι εγώ έχω ακούσει καλά λόγια. επίσης της ίδιας εταιρείας σκεφτόμουν τα ijust start και ijust start plus, χωρίς όμως να έχω δοκιμάσει κανένα από τα 3.0
προσωπικά όπως είπα με το ΑΙΟ καλύφθηκα(έτσι κι αλλιώς κάπνιζα λίγο), όπως κι ο φίλος μου, που έκανε 1 μιση πακέτο την ημέρα. σαφώς στην αρχή υπάρχουν προβλήματα μέχρι να το μάθεις(ηλεκτρονική συσκευή είναι, χαλόοουυυ  :tongue_smilie: ). και φυσικά δεν θα περιμένεις από συσκευή των 25-35 ευρώ αυτά που κάνει μια συσκευή των 70-80!
είναι λίγο χαρακτηριστικό του λαού μας αλλά είναι απλώς παράλογο. :idiot1:
το σημαντικό είναι να θέλεις να κόψεις το τσιγάρο. 

στο youtube βρισκεις πολλές παρουσιάσεις σε ελληνικά και αγγλικά για όλα όσα αναφέρθηκαν.


Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2811
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3181 στις: Αυγούστου 19, 2016, 20:27 »
Καμιά σχέση το ΑΙΟ με το ijust2.
Το μεν ΑΙΟ είναι μια καλή αρχική συσκευή, φθηνή, βολική κλπ.κλπ.
Το δε ijust2 έχει απόδοση που "σκοτώνει", με ανάλογη κατανάλωση μπαταρίας και υγρού και δεν κάνει για αρχάριο. Το χτύπημα είναι πολύ βάρβαρο.

Αποσυνδεδεμένος devorage

  • *
  • 23
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3182 στις: Αυγούστου 30, 2016, 01:35 »
Παιδιά μια άλλη ερώτηση για βοήθεια, ποια η διαφορά ανάμεσα στο κανονικό AIO και στο AIO D22 

http://www.dotshop.gr/category-1/ego-aio-joyetech-d22-1500mah/
Αξίζει τον κόπο για το D22; Επίσης μια καλή εταιρεία σε υγρά αναπλήρωσης (όχι γεύση γιατί όντως είναι υποκειμενικό).
Και κάτι τελευταίο, πρόσφατα δοκίμασα υγρό DIY που έκανε ο κολλητός μου με την εξής βάση http://www.dotshop.gr/category-2/vpg-x-70-30-purple-label/ (+vanilla άρωμα) και μου έκατσε πολύ καλά στο λαιμό (από eleaf ijust 2, παρόλο που αν την τσιμπήσω θα την έχω για το AIO που κατέληξα). Ποιά η γνώμη σας;

Συγγνώμη για τη ζαλάδα με τις τόσες ερωτήσεις και σας ευχαριστώ για πολλοστή φορά για την πολύτιμη βοήθειά σας  :)

Αποσυνδεδεμένος Sfigos

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
  • Vape it like u stole it!
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3183 στις: Αυγούστου 30, 2016, 03:24 »
To d22 αν δεν κάνω λάθος είναι πιο κοντόχοντρο...
Καλές εταιρείες κατά την γνώμη μου είναι η ecig/atmos/eliquid france/5 pawns/the milkman/lamda/nobacco/halo/pink mule...και πάει λέγοντας!

Για το άρωμα δεν ξέρω πάντως η βάση που χρησιμοποίησε ο φίλος σου θεωρείται από πολλούς(και μένα παρέα) από τις καλύτερες που υπάρχουν!(καμιά φορά την ατμίζω σκέτη!)

Αποσυνδεδεμένος Tortugas

  • ***
  • 556
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα DNA Color Themes μου μπορειτε να τα βρειτε εδω
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3184 στις: Αυγούστου 30, 2016, 07:30 »
Καλα στα λεει ο Sfigos. Η μαρκα βασης που δοκιμασες απο τον φιλο σου ειναι κορυφη. Απο κει και περα εχει και αλλα ποσοστα VG/PG και διαφορες νικοτινες να διαλεξεις, αυτα ειναι στο γουστο σου. Αμα θες για αρωματα να βαλεις μεσα στην βαση ετσι και αποφασισεις να την παρεις εδω ειμαστε. Απλα αυτη η μαρκα αρωματα δεν εχει τιποτα το ιδιαιτερο εκτως απο ενα καλουτσικο (κατα την γνωμη μου).

Τωρα το d22 ειναι μεν κοντοχοντρο αλλα η μεγαλη διαφορα ειναι πως εχει μεγαλυτερης χωριτηκοτητας μπαταρια. Βγαινει/βγηκε κι ενα d22 XL που εχει ακομα μεγαλυτερη μπαταρια. Ισως μεγαλωνει και η χωριτικοτητα υγρου χωρις να μαι σιγουρος για το τελευταιο. Οπως και να χει θα κερδισεις αρκετα στην αυτονομια, οποτε το D22 XL θα προτινα. Οτι κι αν παρεις καλες αγορες και καλο ατμισμα  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος devorage

  • *
  • 23
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3185 στις: Αυγούστου 30, 2016, 08:58 »
Sfigos
Ναι φίλε μου, αυτό πρόσεξα κι εγώ οτι η διαφορά είναι στην μπαταρία κατα τα άλλα όλα ίδια εκτός λίγο από το design. Ωραία κλείνω στην pink mule που την δοκίμασα κιόλας, απλώς αγχώνομαι για την παρασκευή και τις "αλχημείες" μιας και καινούργιος στον χώρο  ;D

Tortugas
Θέλω βοήθεια για άρωμα όντως γιατί ο φίλος μου δε μπορεί να θυμηθεί τη μάρκα ήταν η βανίλια που αγόρασε  :tongue_smilie: Στο dotshop βρήκα της εξης μάρκες FlavourTech, Atmos Lab, Eliquid France και T-Juice. Αξίζει κάποια; Όσο για το D22 XL το τσέκαρα βολικό με τα 4ml χωρητικότητας αλλά δε μπορώ να το βρω πουθενά γιατί δεν είναι διαθέσιμο αλλά βρήκα αυτό με 18650 μπαταρία και 4 ml χωρητικότητα. Απλώς η βλακεία είναι οτι το κατάστημα που το έχει δεν έχει την pink mule για παραγγελία μαζική ώστε να γλυτώσω και κάνα φράγκο  :tongue_smilie:

http://www.vape-center.gr/product-catalog/product/808-

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Με καλύτερη αναζήτηση μόλις βρήκα το AIO D22 XL και μάλιστα Θεσσαλονίκη λίγο πιο κάτω από το σπίτι μου 

http://www.antismoke.gr/en/2406-ego-aio-d22-xl-joyetech-.html#/

Οπότε λέω να κλείσω σε αυτό και να το αγοράσω (μιας και το έχει σε πένα τιμή). Τι λέτε να συνεχίσω;
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 30, 2016, 09:26 από devorage »

Αποσυνδεδεμένος Tortugas

  • ***
  • 556
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα DNA Color Themes μου μπορειτε να τα βρειτε εδω
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3186 στις: Αυγούστου 30, 2016, 10:29 »
Κι αυτο με εξωτερικη μπαταρια ειναι το ιδιο καλο αλλα θες αλλα 20 ευρω για φορτιστη+μπαταρια. Μακροχρονια συμφαιρει βεβαια γιατι θα σου μεινουν αυτα αν/οταν κανεις ποτε/καποτε αναβαθμηση σε κατι αλλο. Εχει και Θεσσαλονικη καλο μαγαζι μπαταριων 18650. Εσυ ξερεις καλυτερα τον εαυτο σου και ποσο θερμα το χεις παρει για να κανεις μακροχρονια επενδυση, αυτα τα 2 ειναι αριστα για αρχη παντως. Για υγρα αν εχεις ακομα ερωτησεις δες τι εχει αυτο το μαγαζι που λες και στειλε πμ γιατι θα παμε off topic εδω, ρίξε και μια ματια αν υπαρχει αναλογο θεμα. Εχω να σου στειλω ενα λινκ για μικρη βοηθεια στα DIY.

Αποσυνδεδεμένος devorage

  • *
  • 23
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3187 στις: Αυγούστου 30, 2016, 12:32 »

Σας ευχαριστώ όλους για τη βοήθεια, καλώς σας βρήκα λοιπόν  :victory:

Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3188 στις: Αυγούστου 30, 2016, 12:35 »
καλα ατμισματα και μακρυα απο το διαολοτσιγαρο :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Sfigos

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
  • Vape it like u stole it!
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3189 στις: Αυγούστου 30, 2016, 13:11 »
Welcome to the club ;D

Καλο άτμιστο!

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3190 στις: Αυγούστου 30, 2016, 14:15 »
                                                 Welcome to the club.... :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3191 στις: Αυγούστου 30, 2016, 14:58 »
καλη αρχή ! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος devorage

  • *
  • 23
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3192 στις: Αυγούστου 30, 2016, 15:37 »
krasopateras , Sfigos, drum, annastas

Ευχαριστώ πολύ παιδιά, να περνάτε όμορφα  :D :bye:

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Παιδιά εκπέμπω SOS,ενώ όλα πήγαιναν μια χαρά, τωρα που το κοιταζα είπα να το ξεβιδωσω ωστε να γεμίσω υγρό. Όταν το βίδωσα και πήγα να τραβήξω μου ήρθε πολύ υγρό στο στόμα και εδώ και κανά 10 λεπτο, όταν πατάω το κουμπι κάνει "παφ" και ξερναει στον αερα υγρό. Έχετε υπόψιν τι μπορεί να φταίει; Μήπως το ξεβίδωσα ενώ δεν το είχα απενεργοποιήσει;
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 30, 2016, 21:32 από devorage »

Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3193 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2016, 21:26 »
χαίρεται! θέλω να απαλλαγώ απτο τσιγάρο και σκέφτομαι να αγοράσω ηλεκτρονικό τσιγάρο .
έχω κάτσει κάμποσες μέρες και διαβάζω αλλα έχει πάαρα πολλά δεδομένα η αγορά ενος η.τ.
αν μπορείτε να μου προτείνετε κάτι...
τα δεδομενα που έχω εως τώρα ειναι :
 1. μου αρέσουν οι πνευμονικές τζουρες ( εχω δοκιμάσει και τσιγαρίσιες και πνευμονικές)
2. θέλω κατι με έτοιμες αντιστάσεις - να ψηθώ πρώτα σε κάτι εύκολο και πρακτικό
3. το mod που μου αρέσει και εμφανισιακά και σκέφτομαι να παρω ειναι το Joyetech eVic VTwo Mini 75w
4.μπάτζετ εχω 120 ευρώ διχως αναλώσιμα και αγορά ξεκάθαρα απο εξωτερικό

με βάση αυτά , μπορείτε να μου προτείνετε κάτι για έναν αρχάριο ;
ευχαριστώ προκαταβολικά την κοινότητα

Αποσυνδεδεμένος spastos

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3194 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2016, 22:01 »
Κοιτα το σετακι Pico με mello  :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33600 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534001 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59491 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 14 8016 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 10:44
από Sergios
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 236724 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 378 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 13917 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135977 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084627 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35124 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9717 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 477627 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy