vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

305 επισκέπτες, 6 χρήστες
dkostas, Alexander20, Doubt, Ηρακλης, takoulas, john67

Twitter

Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!

Αποσυνδεδεμένος tkvkp

  • *
  • 17
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #495 στις: Οκτωβρίου 16, 2011, 16:27 »
@steamboy,εαν αντιληφθηκες οτι θα σου καταλογισω μια επιλογη που θα βγει λαθος ή οτι σε θεωρω αργοσχολο,τοτε καταλαβες λαθος. :nope:
 Πεμπτη πηρα το η.τ. ειναι κυριακη και μου γεννηθηκαν καποιες αποριες διαβαζοντας αρκετες ωρες.Οσον αφορα την εγκυκλοπαιδεια στην αρχη,ειχα διαβασει(την πεμπτη) ενα 30% αλλα και παλι που σχεδον την ολοκληρωσα πριν λιγο,θεωρω πως η προχωρημενοι χρηστες εχουν στη γραφη τους επιπλεον της ορολογιας που παρατιθεται απο τον @atmos.

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #496 στις: Οκτωβρίου 16, 2011, 16:40 »
Όχι,φίλε tkvkp,η απάντησή μου πήγαινε στο igyasu και κατάλαβε τι ήθελα να πω.No worries  8) :)
Όσο γι αυτό που είπες.
Δε περιμένω να μάθεις,ούτε να κατανοήσεις το 100%,αλλά σίγουρα πέρνεις κάποιες βασικές γνώσεις(ξεψαρώνεις που λένε).Μετά,πας στο κεντρικό Θέμα ατμοποιητές ή μπαταρίες ανάλογα για το τι σε ενδιαφέρει.
Επίσης,όπως είπα,για αρχικά πακέτα υπάρχουν πάρα πολλά reviews,με videos,αναλύσεις,φωτογραφικό υλικό,σχολιασμούς,κλπ.
Νομίζω όλα αυτά είναι ακριβώς αυτά που ζήτησες. ;)
Όσο για συγκεντρωμένες πληροφορίες σου είπα τη δυσκολία που υπάρχει.
Έχει γίνει πρόταση από μένα,ειδικά για τα reviews,κλπ με πληροφορίες να μένουν κλειδωμένα και για σχόλια απορίες να ανοίγονται νέα θέματα...
Άλλη λύση είναι να μένουν ανέπαφες σημαντικές πληροφορίες για το κάθε θέμα (ατμοποιητές/μπαταρίες) στην πρώτη σελίδα του κάθε ανάλογου θέματος.
Για τα υπόλοιπα,λεπτομέρειες ή κάτι πιο εξειδικευμένο που δεν έχει ειπωθεί είτε θέλει κάποια παραπάνω ανάλυση,κλπ νομίζω πως τα μέλη του forum έχουν δείξει δείγματα καλής θέλησης,και κάτι παραπάνω,βοηθώντας όσο γίνεται και μπορούμε(και θα συνεχίσουμε).
Δεν είναι θέμα αν θα μου καταλογιστούν ευθύνες αν σου προτείνω κάποιο προϊόν,αλλά για μένα τουλάχιστον είναι θέμα συνείδησης. ;)
Eλπίζω να κατάλαβες,τώρα,τι εννοώ.(?)
Φιλικά,Βαγγέλης  :)
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 16, 2011, 16:58 από Steamboy »

Αποσυνδεδεμένος iguasu

  • **
  • 260
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #497 στις: Οκτωβρίου 16, 2011, 16:46 »
tkvkp
παρ' ολα αυτα συνεχισε να ρωτας...1 ερωτηση καθε φορα και συγκεκριμενη.

σε γενικες ερωτησεις τυπου: "Ποιο η.τ. ειναι το καλυτερο;"...λυπαμαι αλλα μαλλον δε θα παρεις απαντηση...

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #498 στις: Οκτωβρίου 16, 2011, 16:59 »
Ακριβώς...φίλε iguasu :thumpup: :)

Αποσυνδεδεμένος tkvkp

  • *
  • 17
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #499 στις: Οκτωβρίου 16, 2011, 17:05 »
... "Ποιο η.τ. ειναι το καλυτερο;"...λυπαμαι αλλα μαλλον δε θα παρεις απαντηση...

 Εαν υπηρχε τετοια απαντηση,θα σημαινε πως το φορουμ θα'χε ενα θεμα και τιποτε αλλο ;)
Δεν εχω σκοπο για τετοιες ερωτησεις.
 Παντως αποφασισα ο επομενος μου ατμοποιητης για δοκιμη να ειναι ο ego w.
Εχω κρατησει ηδη αρχειο με την ημερομηνια αγορας αυτου(Οvale ego-t),τα ml χρησης του,την αποδοση του αρωματος που'χω αποφασισει προς το παρον,την ποσοτητα καπνου σε μετρια τζουρα 2-3 sec και φυσικα το χτυπημα...
 Μετα την αγορα και χρηση του ego w θα επανελθω με εντυπωσεις...

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #500 στις: Οκτωβρίου 16, 2011, 17:27 »
 :))oπότε καταλήγουμε σαυτό που ειπα πιο πανω, θα δοκίμαστουν όλα στη σταδιοδρόμια μας σαν ατμίστες :)) :))

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #501 στις: Οκτωβρίου 16, 2011, 21:10 »
Παιδιά, το 'χουν πει κι άλλοι παλιότεροι: Πάρτε ένα πλήρες κιτ ενός μοντέλου που έχει μπαταρίες e-go (για να έχετε μαζί φορτιστές κτλ.) και μετά μπορείτε με ελάχιστα έξοδα να δοκιμάσετε ο.τι atmo ή carto θέλετε αγοράζοντας μόνο αυτόν. Καλά θα ήταν να παίρνατε ζευγάρι από τον καθένα. Με 5-6 είδη καλύπτετε την τιμή ενός πλήρους set.
Το EGO-W που είπε ο φίλος παραπάνω είναι μια τέτοια περίπτωση μιας κι έχει μπαταρίες eGo. Μετά δοκιμάζει ο.τι θέλει πολύ φτηνά. π.χ. 2 Giant έχουν περίπου 10 ευρώ, 5 carto 510D ή 808D επίσης. ;)

Αποσυνδεδεμένος antonis77

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #502 στις: Οκτωβρίου 16, 2011, 22:42 »
καλησπερα παιδια
να κανω μια ερωτηση να μου πειτε την γνωμη σας.βασικα ειχα κανει εγγραφη πριν λιγα χρονια αλλα δεν βρισκω τους κωδικους και εκανα νεο λογαριασμο.μετην βοηθεια σας τοτε ειχα παρει το black line

λοιπον πριν λιγα χρονια ειχα παρει το nobacco black line αλλα με κουρασε η ιστορια με τα φιλτρακια και το παρατησα.τωρα ετυχε και ειδα 2-3 διαφορετικα η.τ. που ειχαν δεξαμενη αντι για φιλτρα και μου εκανε εντυπωση.ολα βεβαια γραφαν ego-t αρα οπως διαβασα ολα κινεζικα ειναι με διαφορετικη φιρμα επανω σωστα?

ερωτησει 1:
επιδει εχω 2 black line μαζι με ολα τα αξεσουαρ μπορω να βαλω δεξαμενη?αν γινεται θα αξιζει η να κοιταξω για καποιο οικονομικο ego-t κινεζικο?

ερωτησει 2:
το black line εβγαζε ντουμανι τον καπνο ηταν τοτε η καλυτερη επιλογη,αυτα τα ego-t βγαζουν καλο ντουμανι?

ερωτησει 3:
σε περιπτωση που παω για ego-t μπορειται να μου πειτε σαιτ (εστω με πμ αν δεν θελετε εδω) του εξωτερικου που να ειναι εγγυημενο για την αποστολη και να ειναι οικονομικο?
και απο Ελλαδα αν εχει σχεδον τα ιδια χρηματα δεν εχω προβλημα να παρω.

ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #503 στις: Οκτωβρίου 16, 2011, 22:49 »
εγώ με το ego-t ειμαι πολυ ευχαριστήμενος, το blackline δε το γνωριζω καθότι νέος, εδω θα βρεις οτι θεςhttp://e-kapnisma.gr/index.php/board,22.0.html :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #504 στις: Οκτωβρίου 16, 2011, 23:23 »
καλησπερα παιδια
να κανω μια ερωτηση να μου πειτε την γνωμη σας.βασικα ειχα κανει εγγραφη πριν λιγα χρονια αλλα δεν βρισκω τους κωδικους και εκανα νεο λογαριασμο.μετην βοηθεια σας τοτε ειχα παρει το black line

λοιπον πριν λιγα χρονια ειχα παρει το nobacco black line αλλα με κουρασε η ιστορια με τα φιλτρακια και το παρατησα.τωρα ετυχε και ειδα 2-3 διαφορετικα η.τ. που ειχαν δεξαμενη αντι για φιλτρα και μου εκανε εντυπωση.ολα βεβαια γραφαν ego-t αρα οπως διαβασα ολα κινεζικα ειναι με διαφορετικη φιρμα επανω σωστα?

ερωτησει 1:
επιδει εχω 2 black line μαζι με ολα τα αξεσουαρ μπορω να βαλω δεξαμενη?αν γινεται θα αξιζει η να κοιταξω για καποιο οικονομικο ego-t κινεζικο?

ερωτησει 2:
το black line εβγαζε ντουμανι τον καπνο ηταν τοτε η καλυτερη επιλογη,αυτα τα ego-t βγαζουν καλο ντουμανι?

ερωτησει 3:
σε περιπτωση που παω για ego-t μπορειται να μου πειτε σαιτ (εστω με πμ αν δεν θελετε εδω) του εξωτερικου που να ειναι εγγυημενο για την αποστολη και να ειναι οικονομικο?
και απο Ελλαδα αν εχει σχεδον τα ιδια χρηματα δεν εχω προβλημα να παρω.

ευχαριστω

Καλησπέρα παλιός ή όχι σε παρακαλώ κάνε ένα κόπο όπως όλοι και αυτοπαρουσιάσου εδώ http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1888.0.html ευχαριστώ  8) :)
Τώρα για παραγγελίες για eGo-t από εξωτερικό υπάρχουν πάρα πολλές,αν θες μέσω paypal ως πιο ασφαλή μέθοδο εδώ http://www.liberty-flights.co.uk/product.asp?id=118 και με εκπτωτικό κουπόνι 15% ECR69,εδώ http://www.ecigwizard.com/shop/en/29-ego-tank με εκπτωτικό κωδικό ECR69 12.5% κάποιοι φίλοι συνατμιστές ξέρουν και από άλλα μέρη αν θέλουν ας βοηθήσουν.
Από Ελλάδα υπάρχουν πολλά οικονομικά μαγαζιά....δε μπορώ να γράψω συγκεκριμένα εδώ αλλά αν ψάξεις στο forum θα τα βρεις σίγουρα. ;)
Ελπίζω να σε βοήθησα  :) :bye:

Αποσυνδεδεμένος antonis77

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #505 στις: Οκτωβρίου 17, 2011, 21:30 »
ευχαριστω για της απαντησεις παιδια.
τα ego-t ειναι συγκριτικα το ιδιο με ενα black-line στο θεμα τραβηγματος?μια φορα ειχα δοκιμαση ενα οταν πρωτο βγηκαν τα η/τ και ζοριζομουν να τραβηξω μια τζουρα,το black-line σε αυτο το θεμα ηταν κορυφη.

Αποσυνδεδεμένος stargazer

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #506 στις: Οκτωβρίου 18, 2011, 22:19 »
Γράφτηκα χτές στο φόρουμ αλλά διαβάζω.......διαβάζω.......διαβάζω.......διαβάζω.......διαβάζω.......διαβάζω.......διαβάζω.......διαβάζω.......διαβάζω.......διαβάζω.......διαβάζω.......διαβάζω...εδώ και μία εβδομάδα...

και όσο

....διαβάζω.......διαβάζω.......διαβάζω.......διαβάζω.......διαβάζω.......διαβάζω.......διαβάζω.......διαβάζω.......διαβάζω.......διαβάζω...
 :wall: :wall:
Τόσο πελαγώνω...με αποκορύφωση το τελευταίο....
είχα καταλάβει οτι υπάρχουν εταιρίες με ηλεκτρονικά τσιγάρα...εισαγωγείς που τα φαίρνουν στην ελλάδα..  και βρέθηκα σε κάτι πολύ περίεργο...το e-go t το βλέπω και σε ovale και σε nobacco... τι γίνεται ρε παιδια?!?! Πως ακριβώς πάει το πράγμα..;

Επίσης με τα υγρά τι γίνεται θεωρητικά...κάνουν όλα σε όλα; και αν όχι τι περιορισμοί υπάρχουν;
Υπάρχουν specification οπου φαίνεται κάπου τι υγρά παίρνει;

Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #507 στις: Οκτωβρίου 18, 2011, 22:29 »
το ego-t ειναι το ιδιο σε ολους τους εισγωγεις απλα καποιοι βλεπε nobacco εφεραν κ με passthrou στην βαση της μπαταριας για να μπαινει κ να φορτιζει κ σε pc...
Τα υγρα ειναι αναλωσιμα κ κανουν για ολα τα Η.Τ ανεξαρτητως εταιρειας δηλ μπορεις να παρεις το Η.Τ που θες
και υγρο απο οπου αλλου θες...

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #508 στις: Οκτωβρίου 19, 2011, 00:40 »
....για να μην ανοιγω νεο θεμα ελεγα μπας και βοηθησει κανεις με ποιο ηλεκτρονικο τσιγαρο θα ξεκιναγε??
...αρκετοι γνωστοι ξεκινανε με αφορμη εμενα,
αλλα δεν ειμαι και ο πιο ιδανικος για παραδειγμα αφου ξεκινησα με GGtb και συνεχιζω πιστος στις μοντες με 2 DD επιπλεον που πηρα - σετ με Α2 και Fog ::)
Προσωπικα ειμαι απολυτα ευχαριστημενος για τις επιλογες μου,
αλλα δεν νομιζω οτι ταιριαζουν απολυτα σε αρχαριο,
 που δεν εχει καλη σχεση με το διαβασμα και το ψαξιμο γενικα 8)
Ζητω λοιπον τη συνδρομη σας φιλοι συνατμιστες,
για τα πιο δημοφιλη πακετακια της αγορας - σε λογικη τιμη,
που ειναι απροβληματιστα για νεο ατμιστη και θα τον αφησουν με τις καλυτερες εντυπωσεις :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #509 στις: Οκτωβρίου 19, 2011, 00:47 »
Άκυρο....έχεις π.μ.  :)) ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 952 110573 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:21
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159794 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515305 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146455 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303244 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12794 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 184 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530749 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201468 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801600 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11051 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40987 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet