vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #480 στις: Οκτωβρίου 16, 2011, 14:17 »
Γεια μένα ένας αρχάριος μπορεί να επιλέξει ένα αρχικό πακέτο(starter kit).
Είναι πιο οικονομικό και συνήθως δημιουργούνται(starter kits),ακριβώς,για να μάθει κάποιος για το η/τ.
Υπάρχουν στο forum πάρα πολλά reviews,αλλά και σε άλλα site από αρχικά πακέτα η/τ.
Τώρα,όσον αφορά στο θέμα ποιο να επιλέξει κάποιος νέος χρήστης,νομίζω πως η καλύτερη λύση είναι να βρει 1-2 καταστήματα που να περιλαμβάνουν όσο το δυνατό περισσότερα είδη η/τ(κ αρχικά πακέτα) και να τα δοκιμάσει-δει από κοντά.
Το να πούμε εμείς το Α,Χ,Ψ δεν έχει νόημα γιατί υπάρχει μέσα στη γνώμη μας η υποκειμενικότητα,η καχυποψία και πολλές φορές η προκατάληψη για ένα προϊόν ή μαγαζί.
Καλύτερα να παραπέμψουμε με links εσωτερικού-εξωτερικού και μερικά reviews από εδώ και ας επιλέξουν οι ίδιοι.
Καλύτερα να έχουν την κύρια ευθύνη της επιλογής τους οι ίδιοι,οι νέοι χρήστες.

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #481 στις: Οκτωβρίου 16, 2011, 14:24 »
φτιάχνεις ενα καφεδάκι, κάθεσαι αναπαυτικα μπροστά απο τον υπολογιστή, πίνεις το καφεδάκι σου και κάνεις μια βόλτα στο φόρουμ και δέν υπάρχει περίπτωση τελειωνοντας το καφέ σου να μην εχεις βρει και κατι που θα σε βοηθήσει στην επιλογή σου ;) εγω προσωπικα πιστευω οτι θα εχεις κάνει και παραγγελια :D

Αποσυνδεδεμένος tkvkp

  • *
  • 17
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #482 στις: Οκτωβρίου 16, 2011, 14:32 »
 Εχω αγορασει ηδη(την πεμπτη) ενα ovale ego-t (τελικα ποιον ατμοποιητη χρησιμοποιει;ego-t +lr ή ego-t lr type b  :wall:)και σε συνδιασμο με e-liquid mystique golden margy... :thumpup:
Αυτο που δεν γνωριζα ηταν οι διαφορετικοι ατμοποιητες και γενικα η μικρη τους ζωη.
Τωρα ψαχνω να βρω ποιος θα'ναι ο επομενος...
Με σφουγγαρι,με φυτιλι ή τον exelixis 3 (που εαν καταλαβα καλα δεν εχει ουτε σφουγγαρι ουτε φυτιλι) :confused1:

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #483 στις: Οκτωβρίου 16, 2011, 14:41 »
 :)μην αγχώνεσαι, νεος και εγώ και οπως εχω καταλάβει θα τους δοκιμάσεις ολους ετσι κ αλιως :))  αυτο κατάλαβα κ γω και σε καθε παραγγελια μου προσθέτω και κατι διαφορέτικο πλέον μέχρι να εχω ολοκλήρωμενη άποψη :D αλλους καλύπτει το ενα, αλλους καλυπτει το αλλο, αυτο ειναι τί σου καθεται καλύτερα εσένα οπως εχώ καταλαβει, οποτε θα δοκιμαστουν ολα :))

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2527
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #484 στις: Οκτωβρίου 16, 2011, 14:49 »
Σαν το ΚΤ παιδια. Δεν καπνιζουν ολοι την ιδια μαρκα. Οτι καθισει στον καθενα λοιπον  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος tkvkp

  • *
  • 17
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #485 στις: Οκτωβρίου 16, 2011, 14:59 »
 Καταλαβαινω απολυτα τον παραγοντα υποκειμενικοτητα αλλα δεν ειναι αυτο το ζητουμενο.
 Θεωρω πως το ιδανικο για αρχαριο θα ηταν ενας πινακας με τα ειδη ατμοποιητων με εμπορικη ονομασια και κωδικο,ειδη μπαταριων,συμβατοτητες αυτων με ανταπτορα ή χωρις κτλπ
 Μπορει καποια στιγμη να τον φτιαξω ο ιδιος και να τον ανεβασω στο φορουμ... :)

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #486 στις: Οκτωβρίου 16, 2011, 15:04 »
 :thumpup: θα ηταν πολυ χρήσιμο

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #487 στις: Οκτωβρίου 16, 2011, 15:09 »
Φίλε tkvkp,τότε δεν έχεις διαβάσει την ηλεκτρονική εγκυκλοπαίδεια του forum(by atmos)!!!
Aν τώρα θες όλα τα είδη ατμποποιητών και μπαταριών που έχουν βγει στην αγορά,αυτό είναι  δύσκολο εως ακατόρθωτο μιας και υπάρχουν απίστευτα πάρα πολλά είδη και κάποια απ τα οποία είνια παρόμοια ή ίδια και απλώς αλλάζει η επωνυμία τους κλπ.

Αποσυνδεδεμένος tkvkp

  • *
  • 17
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #488 στις: Οκτωβρίου 16, 2011, 15:13 »
Φίλε tkvkp,τότε δεν έχεις διαβάσει την ηλεκτρονική εγκυκλοπαίδεια του forum(by atmos)!!!
...

 Εφτιαξα καφε...ξεκιναω  :'(

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #489 στις: Οκτωβρίου 16, 2011, 15:17 »
Δε καταλαβαίνω γιατί θέλετε "μασημένη τροφή" και δε το ψάχνετε κ λίγο μόνοι σας...?!
Το forum και το κάθε forum βοηθά και δίνει ένα "χάρτη" ή μια ώθηση αλλά τη "διαδρομή του ταξιδιού" τη κάνετε εσείς και έτσι αξίζει.
Επίσης,έχετε την ελευθερία και την απόλυτη ευθύνη για την επιλογή σας...γιατί να φορτωθεί κάποιος άλλος μια λανθασμένη επιλογή?!
Τέλος,η δουλειά-υποχρέωση των πωλητών και των μαγαζιών,εκτός απ το να πλασάρουν και να πουλήσουν ένα προϊόν,είναι και να δείξουν 5πράγματα στον κάθε ενδιαφερόμενο.
Ελπίζω να έγινα κατανοητός και να μη με παρεξηγήσετε.
 :)

Αποσυνδεδεμένος atmomixani

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • το μεγεθος μετραει
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #490 στις: Οκτωβρίου 16, 2011, 15:19 »
Δε καταλαβαίνω γιατί θέλετε "μασημένη τροφή" και δε το ψάχνετε κ λίγο μόνοι σας...?!
Το forum και το κάθε forum βοηθά και δίνει ένα "χάρτη" ή μια ώθηση αλλά τη "διαδρομή του ταξιδιού" τη κάνετε εσείς και έτσι αξίζει.
Επίσης,έχετε την ελευθερία και την απόλυτη ευθύνη για την επιλογή σας...γιατί να φορτωθεί κάποιος άλλος μια λανθασμένη επιλογή?!
Τέλος,η δουλειά-υποχρέωση των πωλητών και των μαγαζιών,εκτός απ το να πλασάρουν και να πουλήσουν ένα προϊόν,είναι και να δείξουν 5πράγματα στον κάθε ενδιαφερόμενο.
Ελπίζω να έγινα κατανοητός και να μη με παρεξηγήσετε.
 :)
+1

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #491 στις: Οκτωβρίου 16, 2011, 15:21 »
εχει δίκιο ο steamboy :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος iguasu

  • **
  • 260
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #492 στις: Οκτωβρίου 16, 2011, 15:31 »
ναι Βαγγελη ετσι ειναι, ας μην τα περιμενουμε ολα στο πιατο....
αλλα υπαρχουν και οι παραγοντες:
--αγωνια=θα απαγκιστρωθω απ' το κ.τ.;
--αφραγκια=θα πιαστω κοροιδο;
--καθημερινοτητα=δεν εχω πολυ χρονο για ψαξιμο
--αμφιβολια=τελικα αξιζει τον κοπο/χρονο/χρημα;
--κι αλλα... ;)

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #493 στις: Οκτωβρίου 16, 2011, 15:46 »
ναι Βαγγελη ετσι ειναι, ας μην τα περιμενουμε ολα στο πιατο....
αλλα υπαρχουν και οι παραγοντες:
--αγωνια=θα απαγκιστρωθω απ' το κ.τ.;
--αφραγκια=θα πιαστω κοροιδο;
--καθημερινοτητα=δεν εχω πολυ χρονο για ψαξιμο
--αμφιβολια=τελικα αξιζει τον κοπο/χρονο/χρημα;
--κι αλλα... ;)


Αυτό είναι δικαιολογία,γιατί όση ώρα ρωτάνε και απαιτούν,περιμένουν-διαβάζουν από άλλους,κλπ μπορούσαν να βρουν κάποια πράγματα και μόνοι τους(θα το είχαν ψάξει).
Χαρακτηριστικό παράδειγμα πιο πάνω  με την ηλεκτρονική εγκυκλοπαίδεια.Σκέψου να καθόμουν να του δώσω το link και παράλληλα δικά μου συμπεράσματα και λύσεις.Τί είναι πιο χρονοβόρο?Να κάνει ένα τσεκάρισμα-ανάγνωση εκεί ή να τα επαναλάβω εγώ βάζοντας δικές μου προσωπικές πινελιές που μπορεί και να είναι λανθασμένες στο κάτω-κάτω ή τελείως υποκειμενικές?!
Κατάλαβες τώρα τι εννοώ,φίλε μου? ;)
Δηλαδή,οι υπόλοιποι τι είμαστε αργόσχολοι και "Gps"?!  >:(
Όσο για τα άλλα που αναφέρεις δεν μπορεί κανένας από μας να τα λύσει,ούτε να τα εγγυηθεί...είναι ένα ρίσκο που πρέπει να πάρει κάποιος με ότι αυτό συνεπάγεται!
 8) :)
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 16, 2011, 15:51 από Steamboy »

Αποσυνδεδεμένος iguasu

  • **
  • 260
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #494 στις: Οκτωβρίου 16, 2011, 16:01 »
χαχα οκ δε διαφωνω...

αληθεια τι ειναι το "Gps"; (εκτος απο δορυφορικο συστημα εντοπισμου)  :))

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 956 110856 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 16:36
από treloneritis
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 856 160093 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:22
από thanoulis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515468 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146509 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303345 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12820 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 193 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530905 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201500 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801717 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11097 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 41036 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet