vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

219 επισκέπτες, 6 χρήστες
laniel, TJ, mode plagal, dimitris66, treloneritis, aalex

Twitter

Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #450 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2011, 08:46 »
είναι όντως πολύ σημαντικά και τα δυο που ανέφερες... βασικά για να μην απογοητευθώ και το αφήσω....

Βρήκα το μαγαζί της nobacco που είναι σχετικά κοντά μου στον Βύρωνα και λέω να το επισκεφτώ και να τα δω από κοντά!

ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σας! μόλις έχω νέα θα ενημερώσω!!!!
Καλημερα Palmira 7  :) εγω σου προτεινω να αγορασεις  το πακετο του Giant κ πιστεψε με θα εισαι πολυ καλα γιατι δεν θα εχεις να κανεις με αλλαγες φυτιλιων με διαροες κ με τοσα αλλα!!!!

Για αρχη ξεκινησε με το Giant! Επιμενω σε αυτο κ θα δεις οτι δεν εχω αδικο!!!!! Δεν εχω δοκιμασει τα αλλα ητ  που σου προτειναν τα παιδια μα εδω κ λιγες μερες ατμιζω με Giant κ δεν μπορεις να φανταστεις την ευκολια κ την τελειοτητα του (για μενα προσωπικα) ναι?

Μην καθεσαι κ σκας! απλα πρεπει να δοκιμασεις ποια υγρα σου κανουν!

Εδω θελεις ισως αρεκτο ψαξιμο μα θα σου προτεινω ενα υγρο που ειναι ακρετα τσιγαρισιο κ ειναι κ αυτο της Nobbaco το  tobacco με 11 mg νικοτινη!!!! 

Δες κ τα επισημα reviews που εχουν κανει τα παιδια εδω στο φορουμ για το Giant κ θα καταλαβεις πολλα!!!

Ευχομαι να σε εχω βοηθεισει κ να δεις οτι εχω δικιο οσον αφορα την ευκολια του Giant.

Να προσθεσω οτι απλα θα πρεπει να προσεχεις πως θα σταζεις το υγρο μεσα στον ατμοποιητη σου! Τιποτα δεν ειναι δυσκολο κ σιγουρα θα εκπλαγεις ευχαριστα απο τα ντουμανιαααααα ατμου που θα ατμιζεις!!!!  ;) ;)  :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος kostasfmx

  • *
  • 89
  • Φύλο: Άντρας
    • computermods
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #451 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2011, 10:30 »
Οπως είπε και ο φίλος απο πάνω θα σου πρότεινα κι εγώ το giant!
Εγω ξεκίνησα με 510 αλλα την επόμενη μέρα που πήρα το Giant κατάλαβα οτι όλα τα αλλα τσιγάρα είναι ημίμετρα!

Αποσυνδεδεμένος arisgn

  • *
  • 40
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #452 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2011, 12:55 »

     Ενας νεος ατμιστης εχει να αντιμετωπισει πολλα.
Κυριως την ελλειψη του κ.τ. Εκτος απο αυτο που ειναι και το σημαντικοτερο, δεν χρειαζεται να εχει και αλλα στο κεφαλι του.
Και εξηγουμε: πολυπλοκες συσκευες με πολλα ανταλλακτικα, με καπακια, με φιλτρακια, με εξτρα τανκ κλπ κλπ κλπ.

Συμφωνω και εγω πως μια πολυ καλη λυση ειναι το Hybrid ή ακομα καλυτερα το Giant (που το δοκιμασα εχθες το απογευμα!)

Βαζεις υγρο 3ml στο πρωτο 4ml στο δευτερο και ατμιζεις μια μερα ανετα!

Αποσυνδεδεμένος palmira7

  • *
  • 14
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #453 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2011, 16:05 »
     Ενας νεος ατμιστης εχει να αντιμετωπισει πολλα.
Κυριως την ελλειψη του κ.τ. Εκτος απο αυτο που ειναι και το σημαντικοτερο, δεν χρειαζεται να εχει και αλλα στο κεφαλι του.
Και εξηγουμε: πολυπλοκες συσκευες με πολλα ανταλλακτικα, με καπακια, με φιλτρακια, με εξτρα τανκ κλπ κλπ κλπ.

Συμφωνω και εγω πως μια πολυ καλη λυση ειναι το Hybrid ή ακομα καλυτερα το Giant (που το δοκιμασα εχθες το απογευμα!)

Βαζεις υγρο 3ml στο πρωτο 4ml στο δευτερο και ατμιζεις μια μερα ανετα!

έχεις πολύ δίκιο ότι τουλάχιστον στην αρχή θα πρέπει να είναι πιο απλά κυρίως γιατί το περίπτερο είναι από κάτω!!!  :tongue_smilie:

άρα σύμφωνα με αυτά που έχετε πει να καταλήξω στο giant το οποίο το βγάζει μια εταιρία ή απλά είναι ένας τύπος η.τ που το βρίσκει κάποιος όπου να ναι?

και κάτι τελευταίο: αυτό με το υγρό στο πρώτο και το δεύτερο τι εννοείς ?

Αποσυνδεδεμένος Kir Fanis

  • *
  • 862
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #454 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2011, 16:21 »
και κάτι τελευταίο: αυτό με το υγρό στο πρώτο και το δεύτερο τι εννοείς ?
[/quote]

hybrid=3ml χωριτικότητα , Giant=4ml
Με τα σημερινά δεδομένα κατά την γνώμη οι καλύτερες λύσεις για κάποιον που ξεκινάει τώρα το Η.Τ είναι ego-w και Νοbacco Giant.
Διάλεξε ένα από τα δύο ξεκίνα και τα άλλα έρχονται μόνα τους. :yes:

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #455 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2011, 16:38 »
Αν και το giant δε βγαίνει μόνο απ τη Nobacco,σαν αρχικό πακέτο διαθέτει περισσότερα πράγματα από οποιοδήποτε άλλο στη τιμή αυτή(για τα Ελληνικά δεδομένα).
+1 πως η εταιρεία είναι απ τις πιο εξηπηρετικές στο χώρο.
Αλλά αν συγκρίνω το Giant με το Ego-w θα έπερνα ego-w.Γιατί?Γιατί είναι εξίσου εύκολο στη χρήση,δε χρειάζεσαι θήκες για να το κουβαλάς μιας και είναι penstyle(προστατευτικό για το επιστόμιο) και μπορείς να αλλάξεις πιο εύκολα ή καλύτερα μπορείς να αλλάξεις γεύσεις υγρών.Ενώ στο Giant ότι μπει δεν αλλάζει...το παντρεύεσαι για όσο διαρκέσει ο ατμοποιητής.
Η επιλογή,είναι κάτι τελείως υποκειμενικό και για μένα το θέμα που ανοίχτηκε είναι άτοπο και μπερδεύει παρά λύνει τις απορίες ενός νέου ατμιστή.
Έχουμε επίσημα review και θέματα με όλα σχεδόν τα μοντέλα η/τ πάρα πολύ αξιόλογα και αναλυτικά και αν κάποιος θέλει μπορεί να δει από κει και να πάρει γνώμη και απόφαση.Αλλά η σωστότερη λύση είναι να το δοκιμάσει από κοντά και να το δει.. ;)
Άλλωστε το να προτείνουμε εμείς με τη τσέπη των άλλων ποτέ δε μου άρεσε.
Aυτά από μένα... :bye:

Αποσυνδεδεμένος palmira7

  • *
  • 14
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #456 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2011, 17:24 »
Αν και το giant δε βγαίνει μόνο απ τη Nobacco,σαν αρχικό πακέτο διαθέτει περισσότερα πράγματα από οποιοδήποτε άλλο στη τιμή αυτή(για τα Ελληνικά δεδομένα).
+1 πως η εταιρεία είναι απ τις πιο εξηπηρετικές στο χώρο.
Αλλά αν συγκρίνω το Giant με το Ego-w θα έπερνα ego-w.Γιατί?Γιατί είναι εξίσου εύκολο στη χρήση,δε χρειάζεσαι θήκες για να το κουβαλάς μιας και είναι penstyle(προστατευτικό για το επιστόμιο) και μπορείς να αλλάξεις πιο εύκολα ή καλύτερα μπορείς να αλλάξεις γεύσεις υγρών.Ενώ στο Giant ότι μπει δεν αλλάζει...το παντρεύεσαι για όσο διαρκέσει ο ατμοποιητής.
Η επιλογή,είναι κάτι τελείως υποκειμενικό και για μένα το θέμα που ανοίχτηκε είναι άτοπο και μπερδεύει παρά λύνει τις απορίες ενός νέου ατμιστή.
Έχουμε επίσημα review και θέματα με όλα σχεδόν τα μοντέλα η/τ πάρα πολύ αξιόλογα και αναλυτικά και αν κάποιος θέλει μπορεί να δει από κει και να πάρει γνώμη και απόφαση.Αλλά η σωστότερη λύση είναι να το δοκιμάσει από κοντά και να το δει.. ;)
Άλλωστε το να προτείνουμε εμείς με τη τσέπη των άλλων ποτέ δε μου άρεσε.
Aυτά από μένα... :bye:

έχεις δίκιο για το γεγονός ότι μέσα στο site μπορεί κανείς να βρεις πολλές πληροφορίες απλά να σου εξηγήσω ότι όλα αυτά που γράφονται με τα χαρακτηριστικά για τα η.τ για ατμοποιητές κτλ σε μένα τουλάχιστον είναι άγνωστα. πριν ζητήσω την βοήθεια των παιδιών εδώ μέσα, διάβασα αρκετά άρθρα που έχετε δημοσιεύσει αλλά ένιωσα τόσο μπερδεμένη όσο και όταν χρειάστηκε να αλλάξω το laptop μου!!!!  ;)

πάντως  η αλήθεια είναι ότι δεύτερη μέρα στο forum και έχω ήδη αρχίσει να αντιλαμβάνομαι κάποια πράγματα και για αυτό θα ήθελα να σας ευχαριστήσω όλους !!

Αποσυνδεδεμένος Dep-ON

  • ***
  • 900
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμί-Ζω ProVari+Iatty+GG Stealth+Zeus+DVW
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #457 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2011, 17:44 »
Αν και το giant δε βγαίνει μόνο απ τη Nobacco,σαν αρχικό πακέτο διαθέτει περισσότερα πράγματα από οποιοδήποτε άλλο στη τιμή αυτή(για τα Ελληνικά δεδομένα).
+1 πως η εταιρεία είναι απ τις πιο εξηπηρετικές στο χώρο.
Αλλά αν συγκρίνω το Giant με το Ego-w θα έπερνα ego-w.Γιατί?Γιατί είναι εξίσου εύκολο στη χρήση,δε χρειάζεσαι θήκες για να το κουβαλάς μιας και είναι penstyle(προστατευτικό για το επιστόμιο) και μπορείς να αλλάξεις πιο εύκολα ή καλύτερα μπορείς να αλλάξεις γεύσεις υγρών.Ενώ στο Giant ότι μπει δεν αλλάζει...το παντρεύεσαι για όσο διαρκέσει ο ατμοποιητής.
Η επιλογή,είναι κάτι τελείως υποκειμενικό και για μένα το θέμα που ανοίχτηκε είναι άτοπο και μπερδεύει παρά λύνει τις απορίες ενός νέου ατμιστή.
Έχουμε επίσημα review και θέματα με όλα σχεδόν τα μοντέλα η/τ πάρα πολύ αξιόλογα και αναλυτικά και αν κάποιος θέλει μπορεί να δει από κει και να πάρει γνώμη και απόφαση.Αλλά η σωστότερη λύση είναι να το δοκιμάσει από κοντά και να το δει.. ;)
Άλλωστε το να προτείνουμε εμείς με τη τσέπη των άλλων ποτέ δε μου άρεσε.
Aυτά από μένα... :bye:



και εγώ συμφωνώ με τον  Steamboy  :thumpup: :yes:

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #458 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2011, 17:49 »
έχεις δίκιο για το γεγονός ότι μέσα στο site μπορεί κανείς να βρεις πολλές πληροφορίες απλά να σου εξηγήσω ότι όλα αυτά που γράφονται με τα χαρακτηριστικά για τα η.τ για ατμοποιητές κτλ σε μένα τουλάχιστον είναι άγνωστα. πριν ζητήσω την βοήθεια των παιδιών εδώ μέσα, διάβασα αρκετά άρθρα που έχετε δημοσιεύσει αλλά ένιωσα τόσο μπερδεμένη όσο και όταν χρειάστηκε να αλλάξω το laptop μου!!!!  ;)

πάντως  η αλήθεια είναι ότι δεύτερη μέρα στο forum και έχω ήδη αρχίσει να αντιλαμβάνομαι κάποια πράγματα και για αυτό θα ήθελα να σας ευχαριστήσω όλους !!

Δε κάνει τίποτα.Θα σου φανούν όλα ευκολότερα όταν δεις και χρησιμοποιήσεις μόνη σου για πρώτη φορά το η/τ.Θεωρώ πως πιο εύκολο είναι να μάθεις να χρησιμοποιείς η/τ παρά κινητό smartphone... :)) :))
Δε τα ανέφερα αυτά για να μη ρωτάτε και να μη βοηθάμε αλλά είναι άλλο πράγμα η συμβουλή και η βοήθεια και τελειώς διαφορετικό το θέμα επιλογής κάποιου προς κάποιον άλλο.
Τώρα για αρχή,ειδικά αυτή τη περιοδο,έχουν βγει και συνεχίζουν και βγαίνουν η/τ πιο απλοϊκά και σχεδόν απροβλημάτιστα ή τουλάχιστον με πάρα πολύ λιγότερα απ ότι στο παρελθόν.
Tώρα ως προς την επιλογή,είναι πλέον καθιερωμένα στο χώρο τα eGo-ειδή τα οποία έχουν μια πληθόρα ατμοποιητών ως επιλογές.Αλλά 2-3 είναι τα καλύτερα και αυτά είναι το eGo-w,Giant(giantomizer) και το πολύ γνωστό best seller eGo-T(το κλασσικό όχι τύπου B).Για να επιλέξεις ένα απ τα 3 πρέπει να σου περιγραφθούν τα θετικά και αρνητικά του καθενός ξεχωριστά τα οποία είναι γραμμένα σε 3-4 θέματα εδώ στο φόρουμ,που αν διαβαστούν είμαι κατα 99,9% σίγουρος πως θα βοηθήσουν στο όποιο δίλλημα υπάρχει. ;)
Αυτά και πάλι... :)
Κάντε την αρχή και τα υπόλοιπα έρχονται σχεδόν μόνα τους... :)

Αποσυνδεδεμένος palmira7

  • *
  • 14
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #459 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2011, 18:11 »


και εγώ συμφωνώ με τον  Steamboy  :thumpup: :yes:

και που μπορώ να το βρω? κοίταγα στο της site της nobacco αλλά δεν το βρήκα το egow μόνο το giant και το egot

Αποσυνδεδεμένος atmomixani

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • το μεγεθος μετραει
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #460 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2011, 18:27 »
εγω παντος στους νεους ατμιστες προτινω giand kai egow και αυτο γιατι εχουν τα λιγοτερα προβλιματα και να ξερουν οτι και στο ητ το μεγεθος μετραει ! .- μην φοβουντε το μεγεθος σηνιθια ειναι εγω με ggts kai IATTY :respect: βλεπω ολα τα αλλα πολυ μικρα  :laugh1: :laugh1: και στις μπαταριες το ιδιο προτιμιστε μεγαλες ! οχι 600 τις 1000 ιδικα αν περνατε το 1 πακετο τσιγαρων την ημερα  ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 20, 2011, 18:46 από atmomixani »

Αποσυνδεδεμένος Dep-ON

  • ***
  • 900
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμί-Ζω ProVari+Iatty+GG Stealth+Zeus+DVW
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #461 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2011, 20:36 »
και που μπορώ να το βρω? κοίταγα στο της site της nobacco αλλά δεν το βρήκα το egow μόνο το giant και το egot



έχεις καμιά μπαταρία ego  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος palmira7

  • *
  • 14
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #462 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2011, 20:39 »
τι εννοείς ego? τι μπαταρίες είναι αυτές ?

Αποσυνδεδεμένος Dep-ON

  • ***
  • 900
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμί-Ζω ProVari+Iatty+GG Stealth+Zeus+DVW
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #463 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2011, 20:43 »
τι εννοείς ego? τι μπαταρίες είναι αυτές ?


τι ΗΤ έχεις  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος atmomixani

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • το μεγεθος μετραει
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #464 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2011, 20:46 »
δεν εχει ακομα  :dontknow: :laugh1: αυτες που εχει το giant kai to ego w ειναι μπαταριες ego :yes:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135798 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084232 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34952 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 106 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9479 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476540 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114727 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1299 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2353 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 919 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271185 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1514 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos