vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!

Αποσυνδεδεμένος GK1980

  • ***
  • 523
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3105 στις: Ιουλίου 27, 2016, 18:17 »
Εκεί  που  θα  πας να  τα  αγοράσεις δοκίμασε διάφορα  υγρά δες  τι  σου  αρέσει  και  πάρε  και  ένα  υγρό  τον  10ml  με  18 νικοτίνη  η  αρχή  είναι  πάντα  δύσκολη αν  το  πάρεις  απόφαση να το  κόψεις  θα  τα  καταφέρεις !

Αποσυνδεδεμένος valerou

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3106 στις: Ιουλίου 27, 2016, 18:19 »
Όπως είπαν και τα παιδιά νωρίτερα, για υγρά καλύτερα να δοκιμάσεις πριν αποφασίσεις, και εγώ κάπνιζα βαρύ τσιγάρο και έκανα την βλακεία και αγόρασα 12 mg νικοτίνης, ε δεν με έπιανε, ήμουν όλη μέρα πιπίλα και τραβούσα, τώρα που άλλαξα στα 18mg είναι πολύ καλύτερα.
Τώρα τελευταία κάνω και σκέτη βάση στα 18 mg (pink mule), μην σου πω οτι είναι καλύτερη και απο πολλά υγρα :)) :))


Αποσυνδεδεμένος Toniacine

  • *
  • 54
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3107 στις: Ιουλίου 27, 2016, 18:32 »
Εγώ δεν πρότεινα ούτε είναι το καλύτερο η πρώτη αγορά να είναι από ιντερνετ αλλά μιλούσα κυρίως για τη συσκευή. Σε πόσα καταστήματα δοκιμάζουμε πως δουλεύει η συσκευή?? Το παλικάρι είπε ότι δεν είναι επιλογή του απλά εκεί που είναι έχει μόνο ένα φαρμακείο που έχει μόνο αυτά τα προιόντα.. σκέφτηκα λοιπόν μήπως αν όσοι ξέρουν του πουν καμιά πρόταση και βρει κάτι πιο καλό και πιο οικονομικό από ίντερνετ. Είπε ότι διαθέτει 60-80€ δεν ξέρω πόσο θα κάνει μια καλή συσκευή από φαρμακείο.. είναι κρίμα τη διαφορά τιμής να τη δώσει στο φαρμακείο και να χάσει από ποιότητα. Κι αν κάνει παραγγελία μπορεί να βάλει και κανένα ωραίο υγρό από τα τόσα τα κορυφαία.. κι αν δεν του κάνει έχει και νομπάκο δίπλα.. ή παίρνει μόνο από το φαρμακείο αν θέλει να δοκιμάσει.
Devorage εγώ ξεκίνησα κι έχω αυτή τη συσκευή τσέκαρε λίγο
http://atomizer.gr/show_1pro.asp?proid=2017&cat_name=Eleaf%20istick%2040W%20-%20Cubis%20Pro
Κι έχει πέσει και η τιμή του κι έχει πιο καλό ατμοποιητή πάνω απ αυτόν που δουλεύω εγώ. Και είσαι έτοιμος.
(Έχει και ωραίες θηκούλες με 3€, πάρε και 4-5 αντιστασούλες να σου βρίσκονται)
Και για κανένα υγρό αν θέλεις καμία πρόταση (αν καταλήξεις τελικά σε τέτοια αγορά και δεν κρατηθείς και θέλεις να ρίξεις και κανένα υγρό στο καλαθάκι σου.. )😉😆😆εδώ είμαστε όλοι.. ρώτα☺

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
+ έχουν απόλυτο δίκιο τα παιδιά όλα, σίγουρα καλή νικοτίνη για αρχή και μη βιαστείς να τη ρίξεις.. μεγάλη παγίδα.. μπορεί να σε γυρίσει εύκολα πίσω στο κ.τ.

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Για να μη μιλήσω γι αυτό το μωρό..
http://www.atmosfaira.com/ipower-eleaf-5000mah.html
Που.. το θέλω το θέλω το θέλω!!!!
Και είναι και στην κλήρωση αλλά δεν έχω λογαριασμό για να δοκιμάσω την τύχη μου..😣😦😧😢
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 27, 2016, 19:17 από Toniacine »

Αποσυνδεδεμένος Goldpipe

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3108 στις: Αυγούστου 05, 2016, 02:43 »
Καλησπέρα επειδή ακόμα δεν μπορώ να αρχίσω καινούργιο θέμα ποστάρω εδώ σχετικά με την αγορά που με τρώει τον τελευταίο καιρό.
Θέλω να αγορασώ ενα ΗΤ δοκίμασα απο ένα φίλο και μου άρεσε πολύ δεν καπνίζω κανονικά τσιγάρα πολύ σπάνια απεχθάνομε την γεύση τους αλλά κάνω αρκετά ναργιλέ ο οποίος δεν είναι και ότι καλύτερο γιαυτό θα ήθελα να πάρω ενα ΗΤ για να κάνω όποτε μου ρχετε απο ελλάδα η εξωτερικό(λόγω οικονομίας αν υπάρχει).Τι μου προτείνετε εσείς?
Έπισης αν γίνεται να είναι οικονομικό γιατί δεν θα καπνίζω μέρα νύχτα και αν υπάρχει σαν σετάκι γιατί έχω διαβάσει τόσα αρθρα και έχω μπερδευτεί με όλα αυτά τα parts που έχει και δεν βγάζω ακρη.. :D

Αποσυνδεδεμένος gstamatos

  • ***
  • 537
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3109 στις: Αυγούστου 05, 2016, 09:52 »
http://www.heavengifts.com/75W-Joyetech-eVic-AIO-VT-Kit.html
Η τύπου cuboid mini με ενσωματωμένημπαταρία. 
Φουλ κιτ γενικά πιστεύω ότι σου κάνουν  ...

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2810
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3110 στις: Αυγούστου 05, 2016, 10:54 »
Όχι ηλεκτρονικό σε μη καπνιστή

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3111 στις: Αυγούστου 05, 2016, 12:32 »
Φίλε Doubt, ο φίλος αναφέρει ότι είναι καπνιστής ναργιλέ...

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2810
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3112 στις: Αυγούστου 05, 2016, 15:30 »
Υπάρχουν στοιχεία για τη βλαπτικότατα του ναργιλέ;

Αποσυνδεδεμένος rouli726

  • *
  • 74
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3113 στις: Αυγούστου 05, 2016, 15:52 »
στα ιατρικά site λένε πως είναι χειρότερος από το κανονικό τσιγάρο.  :confused1:

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2810
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3114 στις: Αυγούστου 05, 2016, 16:09 »
Ναι ε; δεν είχα ιδέα. 
Πάντως τον ναργιλέ ούτε μαζί σου τον παίρνεις, ούτε έχει πολύς κόσμος στο σπίτι του. Αν μιλάμε για χρήση σε μαγαζί, μήπως είναι πιο απλό να αλλάξει στέκι;

Αποσυνδεδεμένος Red Led

  • **
  • 135
  • Φύλο: Άντρας
  • To be a rock and not to roll
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3115 στις: Αυγούστου 05, 2016, 20:17 »
Πήγαινε σε ένα καλό μαγαζί και δοκίμασε συσκευές και ατμοποιητές. Αφού καταλήξεις, μπορείς να κάνεις την αγορά σου από το εξωτερικό.

Αποσυνδεδεμένος Tortugas

  • ***
  • 556
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα DNA Color Themes μου μπορειτε να τα βρειτε εδω
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3116 στις: Αυγούστου 05, 2016, 21:19 »
@Goldpipe
Θα σου ελεγα πηγαινε και παρε εναν ναργιλε πολυ απλα αφου αυτο σου αρεσει, ειναι ΠΟΛΥ πιο οικονομικος και πιο ευχαριστος στο αραγμα. Το ηλεκτρονικο τσιγαρο θα το βαρεθεις εφοσον δεν καπνιζεις και θα πιασει σκονη σε μια γωνια, κριμα ειναι. Αν το κανεις μια στο τοσο οπως ναργιλε πχ, δεν ειναι καλο για τις αντιστασεις και αν το αφηνεις με υγρο μεσα οι αντιστασεις δεν θα χουν προβλημα αλλα θα κανει διαρροες εαν καθεται με υγρο. Γενικα δεν ενδικνειτε για μη καπνιστες και την χρηση που θελεις. Απο κει και περα αν θες ντε και καλα να παρεις, εφοσον σου αρεσει του φιλου σου ρωτα τον τι εχει να προτινουμε εδω κατι παρομοιο γιατι υπαρχουν πολλοι τυποι ατμοποιητων.

Πιο πολυ για την χρηση που θες παντως ενα dripper ή dripper tank ειναι οτι πρεπει αλλα πρεπει να ασχοληθεις να μαθεις να φτιαχνεις αντιστασεις μονος σου. Αυτο δεν θα εχει προβλημα με διαρροες αν κατσει καιρο και ναργιλεδιζει περισσοτερο. Υγρο αν παρεις επισης δες να μην εχει νικοτινη γιατι δεν καπνιζεις. Οπως ειπα παντως πιο πανω καλυτερα τσιμπα εναν καλο ναργιλε να ησυχασεις, θα το βαρεθεις το ηλεκτρονικο και θελει πολυ συντηρηση αυτο δεν το γλυτωνεις :yes:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3117 στις: Αυγούστου 05, 2016, 21:37 »
Σοβαρά τώρα? Προτείνεις σε άνθρωπο να πάρει ναργιλέ επειδή είναι πιο φτηνός και θέλει λιγότερη συντήρηση? Κάποτε στο φόρουμ, είχαμε μια χρυσή κοπέλα, την Αγγελική με μόνιμη διαμονή στη Jeddah. Εκεί το εμπόριο ητ απαγορεύεται δια ροπάλου, και μας έλεγε ότι τα αποτελέσματα μακροχρόνιας χρήσης ναργιλέ, είναι εφάμιλλα της πρέζας, λόγω υψηλής περιεκτικότητας σε CO... Δυστυχώς δεν μπορώ να βρώ από κινητό ούτε τα ποστ, ούτε κάποιες μελέτες που είχαμε κουβεντιάσει τότε.

Φίλε goldpipe, για μένα το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να αφήσεις και τον ναργιλέ, εξάρτηση στη νικοτίνη δεν έχεις. Αν δεν το βλέπεις πιθανό, πήγαινε σε ένα κατάστημα και δες κάτι σε dripper που έχει και τη τζούρα που γνωρίζεις.

Από κινητό.


Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3118 στις: Αυγούστου 05, 2016, 21:55 »
[justify]@Goldpipe, καλησπέρα.[/justify]
[justify]Πρέπει να συμφωνήσω κι εγώ με τον φίλο Doubt. Όχι άτμισμα και μη καπνιστής. Δεν έχει νόημα, δεν είναι παιχνίδι. Αν μάλιστα θέλω να είμαι και ειλικρινής μαζί σου θα πω πως ναργιλές και χωρίς να είσαι καπνιστής είναι εξαιρετικά σπάνιο είδος (κάτι σαν τους δεινόσαυρους). Αν τώρα, προσθέσω και τη νέα μόδα όπου πιτσιρικαρία άρχισε τις περαντζάδες σε στιλ καφέ με άρωμα μήλου “το γλυκό μου τουμπεκάκι”, τότε θα ξαναπώ όχι. Δεν έχει νόημα.  [/justify]

Αποσυνδεδεμένος Tortugas

  • ***
  • 556
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα DNA Color Themes μου μπορειτε να τα βρειτε εδω
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3119 στις: Αυγούστου 05, 2016, 22:08 »
Σοβαρά τώρα? Προτείνεις σε άνθρωπο να πάρει ναργιλέ επειδή είναι πιο φτηνός και θέλει λιγότερη συντήρηση?
Σοβαρα τωρα, μου μιλας ετσι? Εισαι συντονιστης. Μιλα καλυτερα, εχεις ευθυνη και θεση προτυπου απεναντι στα ατομα εδω, πρεπει να εκφραζεσαι αναλογα.
Ναι προτινω ναργιλε οπως ειδες. Δεν το θελει καθημερινη εθιστικη χρηση μην γινεσαι ακραιος. Γι'αυτο που θελει, αυτη ειναι η αποψη μου και δεν ειναι για λογους οικονομιας μονο, διαβασε και τα υπολοιπα γιατι επικεντρωνεσαι σε αυτο που σου χτυπησε εσενα ασχημα. Αν θελει ηλεκτρονικο να παρει dripper οπως ειπα και ειπες ή dripper tank. Αν θελεις να διαφωνησεις, μπορεις και με καλυτερο τροπο.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 953 110644 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:37
από Tem
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159866 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515333 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146473 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303273 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12795 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 187 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530779 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201470 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801627 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11063 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40991 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet