vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

266 επισκέπτες, 4 χρήστες
Alexander20, Buliwyf, Lazy Dog, maprix

Twitter

Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ

Αποσυνδεδεμένος e-Zatmisi

  • **
  • 194
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #1545 στις: Ιουνίου 25, 2019, 19:28 »
http://vaping.gr/index.php/topic,20341.0.html  Ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα με αυτό το thread; Δεν ανοίγει τις συνταγές. 

Αποσυνδεδεμένος axilleaspro

  • ***
  • 532
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #1546 στις: Ιουνίου 25, 2019, 19:51 »
Στην ηλεκτρονικη διευθυνση της καθε συνταγης αντικατεστησε το e-kapnisma.gr σε vaping.gr και ανοιγουν.

Αποσυνδεδεμένος e-Zatmisi

  • **
  • 194
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #1547 στις: Ιουνίου 25, 2019, 21:46 »
Ω, σε ευχαριστώ πολύ! Λύθηκε το πρόβλημα!

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9575
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #1548 στις: Ιουνίου 26, 2019, 04:54 »
Να ενημερώσω ότι στο παραπάνω νήμα και ειδικότερα στην πρώτη απάντηση έχουν γίνει πλέον οι απαραίτητες διορθώσεις συνδέσμων ώστε να ανοίγουν χωρίς κάποια άλλη παρέμβαση οι σχετικές συνταγές.

Αποσυνδεδεμένος anarxaki

  • **
  • 444
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ναι, εγώ είμαι :)
Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #1549 στις: Αυγούστου 13, 2019, 14:00 »
Έχω βάλει να μου έρχονται mail όταν υπάρχουν νέες απαντήσεις στα θέματα που παρακολουθώ. Πατώντας στο λινκ που θα με πάει στο νέο σχόλιο, 8 στις 10 φορές με πάει σε κάποια μη επιτρεπτή σελίδα (τη μπλοκάρει το Antivirus). Γιατί συμβαίνει αυτό; 

Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #1550 στις: Αυγούστου 13, 2019, 17:08 »
Από ό,τι κοίταξα (όχι πολύ ενδελεχώς είναι η αλήθεια), το http://vaping.gr δεν είναι σε καμία λίστα για επικίνδυνα websites. Δύο τεινά:

1) Το Eset γενικά έχει μια τάση να είναι σούπερ σφιχτοκώλικο. Μπορείς να εξαιρέσεις την διεύθυνση από τις ρυθμίσεις του όμως.
2) Να μην σε πηγαίνει κατευθείαν στο http://vaping.gr αλλά να σε περνάει πρώτα από κάπου αλλού και αυτό να πιάνει ως επικίνδυνο site το ESET.

Στην εικόνα που έχεις ποστάρει, βλέπω μια κουλή διεύθυνση πάνω πάνω. Αν κάνεις hover το mouse πάνω από το link στο mail τι διεύθυνση σου βγάζει να πας; Μπορείς να την κάνεις copy/paste εδώ να τη δούμε;

Αποσυνδεδεμένος anarxaki

  • **
  • 444
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ναι, εγώ είμαι :)
Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #1551 στις: Αυγούστου 13, 2019, 17:27 »
Μα εκεί είναι το θέμα, ότι κάνει redirect σε άσχετη σελίδα και μάλιστα επικίνδυνη. Το vaping δεν είναι στις λίστες του ESET, αλλιώς δεν θα με άφηνε γενικά να μπω.
Το λινκ που δίνει το mail είναι αυτό:
Κώδικας: [Επιλογή]
http://vaping.gr/index.php?topic=4779.new;topicseen#new
και όταν πατάω πάνω του, προλαβαίνω να δω στο νέο tab που ανοίγει ότι γράφει πρώτα vaping και μετά γυρνά (φορτώνει) το άκυρο. Αν ξαναπατήσω στο λινκ, το δεύτερο tab που θα ανοίξει δεν θα κάνει redirect.

Είμαι με Chrome, αν παίζει ρόλο, πριν λίγες μέρες καθάρισα τα cookies (αν και το πρόβλημα εμφανίζεται εδώ και μήνες) και έχω επίσης κάνει πρόσφατα scan με το MBAM.
Έχω βάλει και σε άλλα fora να έρχεται ειδοποίηση με mail, μόνο στο vaping κάνει αυτό το κουλό.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #1552 στις: Αυγούστου 13, 2019, 18:20 »
Θα ριξω κι εγώ μια ματιά και θα δούμε τι γίνεται.

Δεν θυμάμαι πάντως να έχει αναφερθεί κάτι τέτοιο στο παρελθόν.

Από κινητό


Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #1553 στις: Αυγούστου 13, 2019, 19:27 »
Μα εκεί είναι το θέμα, ότι κάνει redirect σε άσχετη σελίδα και μάλιστα επικίνδυνη. Το vaping δεν είναι στις λίστες του ESET, αλλιώς δεν θα με άφηνε γενικά να μπω.
Το λινκ που δίνει το mail είναι αυτό:
Κώδικας: [Επιλογή]
http://vaping.gr/index.php?topic=4779.new;topicseen#new
και όταν πατάω πάνω του, προλαβαίνω να δω στο νέο tab που ανοίγει ότι γράφει πρώτα vaping και μετά γυρνά (φορτώνει) το άκυρο. Αν ξαναπατήσω στο λινκ, το δεύτερο tab που θα ανοίξει δεν θα κάνει redirect.

Είμαι με Chrome, αν παίζει ρόλο, πριν λίγες μέρες καθάρισα τα cookies (αν και το πρόβλημα εμφανίζεται εδώ και μήνες) και έχω επίσης κάνει πρόσφατα scan με το MBAM.
Έχω βάλει και σε άλλα fora να έρχεται ειδοποίηση με mail, μόνο στο vaping κάνει αυτό το κουλό.
Και εμένα ανοίγει κάτι άκυρο στην αρχη. Μόλις κάνω μπακ και ξανά πατήσω ανοίγει κανονικά  

Αποσυνδεδεμένος Pip

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #1554 στις: Αυγούστου 13, 2019, 19:37 »
Το UTM (Urchin Tracking Module) campaign υποδηλώνει προμόσιον ενός 
συγκεκριμένου προϊόντος,δηλαδή ο σύνδεσμος που δεν ανοίγει είναι διαφήμιση. 
Το ότι πατάτε σε ένα σύνδεσμο και σας κάνει ανακατεύθυνση σε άλλο 
δε μπορεί να είναι πρόβλημα του φόρουμ ούτε από επιλογή,
η πλατφόρμα smf δε δίνει καν αυτή τη δυνατότητα. 

Αποσυνδεδεμένος Pip

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #1555 στις: Αυγούστου 13, 2019, 19:50 »
Συμπληρώνω, 
ο σύνδεσμος είναι αυτός 

http://vaping.gr/index.php?topic=4779.new;topicseen#new

και όταν τον πατάτε πρέπει να βλέπετε αυτό 


Αποσυνδεδεμένος vapinboiii

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #1556 στις: Αυγούστου 13, 2019, 22:30 »
Καλησπέρα σας! Σήμερα που μπήκα στο φόρουμ και ήθελα να ανοίξω καινούργιο θέμα δεν μπορούσα. Δεν εμφανίζεται το κουμπί για δημιουργία νέου θέματος... 

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #1557 στις: Αυγούστου 13, 2019, 23:23 »
Πρέπει να έχεις τουλάχιστον 5 ποστ.

Αποσυνδεδεμένος vapinboiii

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #1558 στις: Αυγούστου 13, 2019, 23:44 »
Α δεν το γνώριζα αυτό ... θεώρησα ότι θα μπορούσα να ξεκινήσω κανονικά θέμα και οτι ήταν δυσλειτουργία του φόρουμ :P γιατί έχω ξαναστείλει εδώ (όπως φαίνεται άλωστε) αλλά δεν έχω ανοίξει θέμα μάλλον :P

Αποσυνδεδεμένος nickstam

  • **
  • 233
  • Φύλο: Άντρας
  • Μην καθυστερείτε άλλο . . αναβάλλετε ΤΩΡΑ !
Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #1559 στις: Αυγούστου 14, 2019, 10:02 »

. . .
Είμαι με Chrome, αν παίζει ρόλο, πριν λίγες μέρες καθάρισα τα cookies (αν και το πρόβλημα εμφανίζεται εδώ και μήνες) και έχω επίσης κάνει πρόσφατα scan με το MBAM.
. . .
Θα προτεινα να δοκιμάσεις και με άλλο browser (Firefox) καθώς και με άλλο Η/Υ από τον ίδιο χώρο που παρατήρησες το συγκεκριμένο πρόβλημα.
Παραμένει το πρόβλημα ?
Το πρόβλημα το έχεις εντοπίσει και σε άλλες άσχετες με το vaping ιστοσελίδες ?
Γενικά να ξέρεις ότι τα anti-virus δεν λύνουν τα πάντα.


Πάντως από αυτά που περιγράφεις και με δεδομένο ότι στο ίδιο λινκ οι υπόλοιποι δεν έχουμε πρόβλημα, το πιο πιθανό είναι να έχει γίνει hijacked o browser σου. Αυτό σημαίνει ότι κάποια στιγμή επισκέφτηκες μία μολυσμένη ιστοσελίδα, η οποία μόλυνε τον browser σου με "κακόβουλο" λογισμικό που επηρεάζει τη συμπεριφορά του χωρίς την άδειά σου. Στην προκειμένη περίπτωση σε κάνει ανακατεύθυνση σε διαφημίσεις.

ΟΜΩΣ, επειδή από έναν hijacked browser, μπορούν να σου πάρουν τα username/pass που χρησιμοποιείς για να μπαίνεις στο email ή στο e-banking, καλό θα ήταν να μην χρησιμοποιείς το συγκεκριμένο browser για τέτοιες περιπτώσεις μέχρι να λυθεί το πρόβλημα.

Και θα πρότεινα από έναν άλλο, καθαρό browser ή άλλο καθαρό Η/Υ να αλλάξεις τα username/pass από ιστοσελίδες που τυχόν επισκέφτηκες το τελευταίο διάστημα με τον πιθανά "μολυσμενο" browser.


Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων


« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 16, 2019, 17:29 από Tem »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 950 110468 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:42
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159703 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515255 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146445 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303199 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12779 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 179 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530717 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201449 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801570 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11037 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40966 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet