vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

349 επισκέπτες, 10 χρήστες
manoslykos, I.P, Mantis039, grag, Ribot, Jorge, morfeas, tasos1976, tibolaso, Buliwyf

Twitter

Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)

Αποσυνδεδεμένος HammerAndSickle

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1350 στις: Ιανουαρίου 22, 2021, 01:11 »
Σ ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ @stiftos. Σε κάθε περίπτωση loose cannon και toffee RU θα τα αφήσω άλλες 5-6 μέρες μπας και αλλάξει κάτι...

Εγώ ας πουμε δεν αντέχω την πυραζινη, με αναγουλιαζει, και δε μου κάνουν τα μισά υγρά στην αγορά.
Λες να είναι αυτό; Δεν μπορώ να επιβεβαιώσω ότι μιλάμε για το ίδιο πράγμα αλλά μια επίγευση που μου θυμίζει ασετόν μου φέρνει αναγούλα. Και αν είναι αυτό δεν υπάρχουν καπνικά χωρίς αυτό; Έψαχνα πχ. τα συστατικά / χημικές ουσίες των Loose Cannon, Smoke after 8, Black Legend αλλά δεν μπορώ να τις βρω, μπας και ξεδιαλύνω τι παίζει. Oύτε του don cristo (κλώνο ή συστατικά..)

Αυτή λοιπόν δεν την είχε το don cristo XO (sorry αν επιμένω σε αυτό αλλά είναι το μόνο που με ευχαρίστηση άτμισα μέχρι τώρα από τα λεγόμενα καπνικά). Μήπως αυτή η γεύση χάνεται / στρογγυλεύει με τον καιρό; Πάντως αν είναι αυτό πρέπει να ρωτάω ώστε να την αποφεύγω. Μου ρχεται πραγματικά να ξεράσω ρε γ@#ώτο.

Αποσυνδεδεμένος kyrgiannis

  • **
  • 310
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1351 στις: Ιανουαρίου 22, 2021, 02:03 »
Καλησπέρα. Θα σου έλεγα να αισθάνεσαι τυχερός που βρήκες 1-2 καπνικά που σε καλύπτουν, Γιατί πρέπει να αναζητήσεις κι άλλο με τόση αγωνία; Άλλαζες μάρκα τσιγάρα ή καπνό συνέχεια; Δεν σου προτείνω υγρό γιατί έχουμε διαφορετικά γούστα. Θα σου πω απλώς αυτό που κάνω εγώ και δε βαριέμαι ούτε μπουχτίζω το καπνικό μου. Έχω 2 ατμοποιητές και στον ένα έχω μόνιμά το καπνικό που μου αρέσει. Στον άλλο έχω ένα τελείως διαφορετικό υγρό (όχι καπνικό καφές, πράσινο μήλο , φράουλα ή κάποιο γλυκό που έχω βρει σε προσφορά )όχι μπουχτιστικές, αλλά απλές γεύσεις και κάνω μερικές στιγμές μέσα στην ημέρα. Έτσι γεύομαι πάντα το καπνικό μου και παράλληλα ανανεώνω τη γεύση μου. Τα μη καπνικά τα έχω με λίγο λιγότερη νικοτίνη. Ατμίζω μόνο σε εργοστασιακούς ατμοποιητές ( το καπνικό μου σε nautilus gt και τα άλλα σε zenith pro) και έτσι δίνω μεγάλη βαρύτητα στο πόσο καθαρό είναι το υγρό.

Αποσυνδεδεμένος jimfer13

  • ****
  • 1123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1352 στις: Ιανουαρίου 22, 2021, 08:58 »
[member=10674]HammerAndSickle[/member]
Τα υγρά που δεν σου άρεσαν κι έφυγαν νεροχύτη ήταν έτοιμα?
Αν ήταν diy αρώματα έπρεπε να τ' αφήσεις να ωριμάσουν κι άλλο.
Για το don cristo XO που σου άρεσε κι έχει καραμέλα μέσα,
υπάρχει και το don cristo χωρίς καραμέλα

Αποσυνδεδεμένος ZiovanioS

  • ***
  • 672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1353 στις: Ιανουαρίου 22, 2021, 10:18 »
@HammerAndSickle

Τα υγρά που αναφέρεις φίλε μου δεν είναι καθόλου κοντά σε γεύσεις και ίσως για αυτό σε μπερδεύει.
Το ry tofee loose canon εμένα ας πούμε δε μου βγάζουν χημικιλα που λες. Μεταξύ τους είναι πολύ διαφορετικά. Το ry toffe έχει πολύ διαφορετική καραμέλα και ry από άλλα τυπικά ry. To loose canon και γενικά τα ημικαπνικα της rope cut έχουν western καπνικο άρωμα κατά τη γνώμη μου το οποίο είναι ξηρό και ιδιαίτερο. Το don cristo xo είναι καπνά αν δεν κάνω λάθος πίπας. Ίσως είσαι πιο πολύ κοντά σε αυτά. Εν πάσι περίπτωση δε χάνεις να δοκιμάσεις και μερικά ΝΕΤ όπως σου πρότειναν οι συνατμιστες. Ας πούμε και μένα η έντονη πυραζινη με ενοχλεί εδώ και χρόνια και αποφεύγω τα τριμπεκοειδη που πολλοί τα λατρεύουν.

Στάλθηκε από το M2004J19C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος axilleaspro

  • ***
  • 532
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1354 στις: Ιανουαρίου 22, 2021, 18:20 »
Αξιζει  να δοκιμαστουν και τα αρωματα απο Element.Ειναι 30μελα και βγαζουν 200ml ετοιμου υγρου.Μεχρι στιγμης εχω ατμισει το Honey Roasted Tobacco και το 555 Tobacco.Πολυ καλα και τα δυο,χωρις πολλα καταλοιπα με μια ιδιαιτερη προτιμηση στο 555.Απο το αρωμα που εβγαζε απο το μπουκαλι καταλαβα οτι θα μου ταιριαζε αυτο το υγρο.20 μερες ωριμανση και τα 100ml που εφτιαξα εξαφανιστηκαν πριν το καταλαβω.

Αποσυνδεδεμένος anetost

  • **
  • 210
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1355 στις: Ιανουαρίου 23, 2021, 00:58 »
στον φιλο προτεινω να δοκιμασει  VGOD- CUBANO , παιζει και σε αρωμα και ερχεται οικονομικα !!!!

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9577
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1356 στις: Ιανουαρίου 23, 2021, 03:27 »
Εγώ πάλι θα πρότεινα σκέτη βάση. Και από εκεί και πέρα ενδεχομένως κάποια net αρώματα La Tabaccheria, που μπορούν να προστεθούν σε μικρή ποσότητα στη σκέτη βάση, έτσι για  να σπάσει λίγο η μονοτονία.

Αποσυνδεδεμένος Milarepa

  • **
  • 325
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1357 στις: Ιανουαρίου 23, 2021, 11:02 »
στον φιλο προτεινω να δοκιμασει  VGOD- CUBANO , παιζει και σε αρωμα και ερχεται οικονομικα !!!!
Δεν την έχω πατήσει άλλη φορά τόσο πολύ όσο με αυτό το υγρό. Είχα μεγάλες προσδοκίες..Μόνο την βανίλια παίρνω και μια ενοχλητική υποψία καπνικού που μόνο σε πούρο δεν βγάζει.
Όλα υποκειμενικά είναι βέβαια, άλλοι το βρίσκουν εξαιρετικό. Είναι πεντακάθαρο υγρό βέβαια πρέπει να τονίσω!

Αποσυνδεδεμένος HammerAndSickle

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1358 στις: Ιανουαρίου 23, 2021, 13:58 »

Εγώ πάλι θα πρότεινα σκέτη βάση. Και από εκεί και πέρα ενδεχομένως κάποια net αρώματα La Tabaccheria, που μπορούν να προστεθούν σε μικρή ποσότητα στη σκέτη βάση, έτσι για  να σπάσει λίγο η μονοτονία.

Προς τα εκεί τείνω εν τέλει.. Σκέτη βάση και να προσθέτω λίγο αρωματάκι να ηρεμήσω. Από la tabacheria ποιο προτείνεις;

Επίσης έχει κάνει απάντηση για το ποια ουσία είναι αυτή μου με αηδιάζει και θυμίζει μια χημικίλα και μπορεί κανείς να την βρει σε υγρά όπως το loose cannon, το Black Legend και το RU Toffee; Μήπως εναλλακτικά είναι μια γευση που είναι απλώς έντονη μέχρι να ολοκληρωθεί η διαδικασία της ωρίμανσης (αν αυτη υπάρχει εν τέλει σε S&V). Επίσης - αν κανείς νιώθει αυτή την κακια γευση στην οποια αναφέρομαι και αφορά κυρίως τα λεγόμενα "καπνικά" - αυτή υπάρχει και σε la tabacheri και net υγρά γενικότερα;

Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2810
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1359 στις: Ιανουαρίου 23, 2021, 14:38 »


Σχεδόν οτιδήποτε μπορείς να ατμίσεις αν είναι αρκετά αραιωμένο σε βάση, ίσως ακόμα κι αυτά που λες πως σε αηδιάζουν.
Και οικονομία στο μάξιμουμ, εννοείται.

Αποσυνδεδεμένος Αποστολης

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1360 στις: Ιανουαρίου 24, 2021, 11:36 »
Εγώ πάλι θα πρότεινα σκέτη βάση. Και από εκεί και πέρα ενδεχομένως κάποια net αρώματα La Tabaccheria, που μπορούν να προστεθούν σε μικρή ποσότητα στη σκέτη βάση, έτσι για  να σπάσει λίγο η μονοτονία.
Η καλύτερη συμβουλή που θα μπορούσε να δώσει ένας ατμιστής σε κάποιον που ψάχνεται.
Τα υγρά είναι ο σημαντικότερος παράγοντας και μετά ακολουθούν μοντάκια και ατμοποιητές.
Για μένα δεν κάνουν τα υγρά που κυκλοφορούν ούτε για πλάκα.
Όταν κάποτε ψαχνόμουν θυμάμαι είχα κάνει μια παραγγελία 400 ευρώ(πάλι καλά είχα καλή δουλεια τότε :tongue_smilie:) για να βρώ αυτό το Καπνικό.
Απογοήτευση,άλλα χαρίστηκαν και άλλα πετάχτηκαν.
Το άτμισμα σε οδηγεί από μόνο του εκεί που σου ταιριάζει αρκεί να πιστεύεις σε αυτό.
Εγώ παίζω με βάση και φτιάχνω και κανα ταμπακιέρα με 2-3σταγόνες και έχω και 2-3 αρωματάκια που στάζω 5 σταγονίτσες στο δεκάμελο.
Προτιμώ από t-juice: virgin leaf και uk smokes(πεντακάθαρα και ολοήμερα)
                  atmos lab: camila,apache,nutacco(μου θυμίζει το prime15 αγαπημένο από Halo)
                   inawera:555
Για πιο γρήγορη κατάσταση στη σκέτη βάση η οποία είναι το μόνιμο υγρό μου θα στάξω 5 σταγόνες ταμπακιέρα και θα ατμίσω επιτόπου
Βέβαια είμαι τυχερός διότι δεν αποζητώ την γεύση αλλά μόνο την τζούρα,κάποιος άλλος σίγουρα θα έχει άλλα γούστα απλά ήθελα να πώ την γνώμη μου για να βοηθήσω κάποιους ανθρώπους να μείνουν στο άτμισμα και να κάνουν και οικονομία.

Αποσυνδεδεμένος goaman

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1361 στις: Φεβρουαρίου 01, 2021, 22:17 »
Πρόσφατα ατμισα american stars red indiana,και λέει κάτι για αυτό που ψάχνουμε εμείς οι αρχάριοι ατμιστες,πρώην καπνιστές...γενικά ψάχνω υγρά που να έχουν αυτό κοντά στο κ.τ.
Επίσης αν γνωρίζει κάποιος κάτι σε πούρο,τίμιο και όχι ψεύτικο...πήρα το longhorn της halo αλλά δεν....καλό είναι αλλά όχι πούρο.

Αποσυνδεδεμένος Milarepa

  • **
  • 325
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1362 στις: Φεβρουαρίου 02, 2021, 00:05 »
Αξιζει  να δοκιμαστουν και τα αρωματα απο Element.Ειναι 30μελα και βγαζουν 200ml ετοιμου υγρου.Μεχρι στιγμης εχω ατμισει το Honey Roasted Tobacco και το 555 Tobacco.Πολυ καλα και τα δυο,χωρις πολλα καταλοιπα με μια ιδιαιτερη προτιμηση στο 555.Απο το αρωμα που εβγαζε απο το μπουκαλι καταλαβα οτι θα μου ταιριαζε αυτο το υγρο.20 μερες ωριμανση και τα 100ml που εφτιαξα εξαφανιστηκαν πριν το καταλαβω.
Επειδή με ενδιαφέρει το 555 θα ήθελα να σε ρωτήσω αν φέρνει καθόλου στο Loose canon; Γενικά το καπνικό είναι αισθητό;

Αποσυνδεδεμένος axilleaspro

  • ***
  • 532
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1363 στις: Φεβρουαρίου 02, 2021, 17:40 »
Δεν εχω δοκιμασει το Loose Canon.Το 555 παντως ειναι για τα γουστα μου απο τα καλυτερα καπνικα που αν δε διαβαζα την περιγραφη του (Απολαυστικό χαρμάνι καπνού που συνδυάζεται αρμονικά με νότες φουντουκιού, αμυγδάλου και φιστικιού τα οποία όλα δένουν υπέροχα με καραμέλα) δε θα καταλαβαινα κανενα απ τα συστατικα του εκτος του ''απολαυστικό χαρμάνι καπνού".Το μονο αρωμα που καπως του μοιαζει ειναι το Costa Rica της Tob.

Αποσυνδεδεμένος Milarepa

  • **
  • 325
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1364 στις: Φεβρουαρίου 02, 2021, 18:54 »
Ευχαριστώ πολύ! Σκέφτομαι να το πάρω (αν και το costa rica δεν είναι από τα αγαπημένα μου) επίσης και το hazelnut δείχνει ενδιαφέρον  :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 955 110762 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:15
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159967 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 28, 2024, 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515422 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146498 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303300 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12799 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 191 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530849 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201481 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801677 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11084 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 41006 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet