vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

121 επισκέπτες, 6 χρήστες
Tem, camber, gstamatos, manoslykos, Stevenboche, lounik

Twitter

Γενικά περί αεροπλάνων-αεροδρομίων - προτεινόμενες λυσεις και συμβουλές

Αποσυνδεδεμένος atloupa

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Κάπνισες σε πτήση; Με ποιά εταιρεία; Δεν σου είπαν τίποτα;



=======================



Από τη διαχείριση:
Συνέχεια (διαχωρισμός μηνυμάτων) από τη συζήτηση: Απ: M9 disposable e-cigarette από heavengift (ryandirect)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 24, 2022, 08:01 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Emirates. Δεν είχα κανένα πρόβλημα ούτε σε αεροπλάνο, ούτε και σε αεροδρόμειο. Και γενικά, ποτέ δεν είχα πρόβλημα.
Εντάξει , δεν κάπνιζα και μπροστά τους.
Μάλιστα, όταν έφευγα από το αεροπλάνο, το είχα στο στόμα μου και άνοιξε το φωτάκι.
Η αεροσυνοδός έπαθε καρδιακή προσβολή! Αλλά, της είπα electronic, το χτύπησα στην καράφλα μου και <Αχ..> ηρέμησε.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 19, 2009, 12:56 από Cyan »

Αποσυνδεδεμένος atloupa

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Οι διπλανοί σου δεν διαμαρτυρήθηκαν. (Είμαι off topic το ξέρω αλλά με ενδιαφέρει το όλο θέμα. Έχω κάποια μεγάλα ταξίδια μπροστά μου και δεν ξέρω πως θα την παλέψω χωρίς τσιγάρο.)

Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Όχι, δεν είχαν πρόβλημα οι διπλανοί μου.
Αλλά, μιλάω πως το συγκεκριμένο τσιγάρο μίας χρήσης ΔΕΝ βγάζει ατμό.
Στην επιστροφή, χρησιμοποίησα και το evo, αλλά με διακριτικό τρόπο.
Θα έλεγα πως το η.τ. μίας χρήσης είναι ιδανικό για 3-4 ώρες. Μετά, θα πρέπει να έχεις και άλλο τσιγάρο μίας χρήσης.
Επίσης, δεν αντιμετώπισα πρόβλημα στο να το περάσω από τα Τελωνεία. Μην το βλέπεις αστείο!!
Μία λύση που θα πρότεινα, είναι και το Manual USB passthrough for Joye510 http://www.heaven-gifts.com/index.php?gOo=goods_details.dwt&goodsid=260&productname= , που, με 2-3 εφεδρικές μπαταρίες είναι καλό (αλλά βγάζει ατμό)
Άνοιξα καινούργιο θέμα : http://vaping.gr/index.php/topic,710.0.html
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 24, 2022, 08:02 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Πρόσφατα πήγα διακοπές με emirates και οι λύση που έδωσα για την πτήση ήταν :
α) Manual USB passthrough for Joye510, με 2 εφεδρικές μπαταρίες+ εφεδρικός ατμοποιητής (Είχα φορητό μαζί μου που το χρησιμοποιούσα για φόρτιση)
β) 2 η.τ. μίας χρήσης
γ) 2 μπουκαλάκια 20 ml που τα έβαλα στην τσέπη μου - μήπως μπλέξω με Τελωνεία (διότι είναι υγρά και πρέπει να τα δείξεις και άντε να πεις τι είναι)
Δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα και στα τρία αεροδρόμια που ήμουν.

« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 17, 2009, 17:15 από XristosK »

Αποσυνδεδεμένος atloupa

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Στην τσέπη; Όταν πέρασες από το μηχάνημα, δεν άδειασες τις τσέπες σου; Στο Evo τι υγρό είχες; (Αν είχες Ecopure πως να κρύψεις το ντουμάνι; Θα νόμιζαν ότι πήρε φωτιά το αεροπλάνο). Έχω διαβάσει στο forum της Τ.W. για κάποιους που ατμίσανε σε πτήσεις, χωρίς μάλιστα να το κρύψουν. Απλά δώσανε κάποιες διευκρινήσεις στις αεροσυνοδούς. Μπορείς να μου περιγράψεις λίγο τον "διακριτικό" τρόπο; Σε έχω ζαλίσει στις ερωτήσεις. Σόρυ αλλά μου έδωσες ελπίδες. Φοβάμαι και τ' αεροπλάνα και καταλαβαίνεις...  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Δεν χρειάζεται ν'αδειάσεις τις τσέπες σου - δεν έχει μέσα μέταλλο και δεν πιάνεται.
Πιο πολύ χρησιμοποίησα το η.τ. μίας χρήσης που  δεν βγάζει καπνό και το joy 510 που βγάζει λιγότερο καπνό. Δεν χρησιμοποίησα evo, διότι θα ήμουν υπερβολικός - 2 η.τ. μίας χρήσης + 510 + evo;
Διακριτικά, σημαίνει πως φυσάς από την μύτη και με το χέρι σου διαλύεις τον καπνό.
Το πρόβλημα είναι στον καπνό. Οι αεροσυνοδοί μπορούν να τσινήσουν, διότι βγάζει κάτι - έστω και εάν είναι ατμός.
Βέβαια, πάντοτε υπάρχει και η λύση της τουαλέτας....

Αποσυνδεδεμένος atloupa

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Σε ευχαριστώ πολύ. Θα δοκιμάσω. Μία τελευταία ερώτηση. (Δεν θαν στα πρίξω άλλο, το υπόσχομαι) Ο πατέρας μου θα πάει στην Ελβετία για 2-3 μήνες. Πρέπει να πάρει μαζί του τουλάχιστων 5 μπουκαλάκια. Να τα βάλει κανονικά στην βαλίτσα του, ή θα έχει πρόβλημα;

Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Στην βαλίτσα δεν υπάρχει πρόβλημα.
Εκεί είχα τα evo με τους φορτιστές και άλλα δύο μπουκαλάκια σε διάφορες γεύσεις.

Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Εάν μπορούσε ο atmin να φτιάξει και τον τίτλο, διότι δεν με αφήνει εμένα ....
Προτεινόμενες

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Εάν μπορούσε ο atmin να φτιάξει και τον τίτλο, διότι δεν με αφήνει εμένα ....
Προτεινόμενες

Done.  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος koalex

  • **
  • 181
  • Φύλο: Άντρας
Στην τελευταια μου πτηση προχθες το αεροπλανο ηταν φισκα!! Η πτηση 3 ωρες απο Αθηνα Ζυριχη με SWISS. Απο το ελενχγο περασα ανετα το GG Slim και το Black line μαζι με ενα μπουκαλακι υγρο 20ml. Το όριο για υγρα είναι 100ml οποτε δεν υπάρχει προβλημα σχετικα με τα υγρα. Η αλήθεια είναι πως μάσησα να πάρω το GG μαζι μου και το έβαλα βαλιτσα με όλα τα υπόλοιπα συμπραγκαλα. (καμια 10 μπουκαλακια υγρα, απειρες μπαταριες για τα GG, και αμετρητα cartomiser και ατμ.

Στην πτήση είχα δίπλα μου έναν κλασσικό έλληνα "λαικό" οπως τους λέω. Δηλαδη χρυσες καδενες μουστακι και την ατακα "ξερεις ποιος είμαι εγώ ρε" έτοιμη να ακουστεί σε πρώτη ευκαιρια. Λεω απο μέσα μου όχι ρε πουσ%$η δεν θα γίνει δουλειά θα παίξουμε μπινελίκια.
Μετα απο κανα 45λεπτο βγαζω διακριτικά το GG slim και το κρύβω στο χερι μου και ξεκλέβω κανα-δυο τζούρες προσπαθωντας να κρατάω τον ατμό μέσα μου μέχρι να εξατμιθει οπότε να μην φυσάω "καπνο". Μετα από 4-5 φορές με πέρνει χαμπάρι ο τυπος και αφου παθαίνει το σχετικό σοκ (μιας και το GG slim δεν "φερνει" σε τσιγάρο) μου λέει απλά "δωσμου και εμένα γιατι κάνω 3 πακετα την ημέρα και πάω αγγλία μέσω ζυρίχης για να σπάω την διαδρομή και να καπνίζω στο αεροδρόμιο.
Βγαζω λοιπόν το black line του το δίνω (είχα καινουργιο mouthpiece) αρχίζει ο τύπος να ατμίζει χυμα στο κύμα και να πετάει ατμούς γυρω γυρω.
Σε κλάσματα τσούπ η αεροσυνοδός εντρομη...λεω πάει το black line το χασαμε πατριωτη και σε κλάσματα εξαφανίζω το GG slim μην χάσουμε και αυτό. Πριν προλάβει ο δικός μου να ξεστομίσει το ξέρεις ποιός ειμαι γω ρε στα αγγλικα η αεροσυνοδός πέρνει χαμπάρι ότι είναι η.τ. και του λέει απλώς να περιορίσει την χρήση και πως αν κάποιος παραπονεθει θα πρέπει να σταματησει. Αυτο... απλα και ωραια. Περασαμε μια ωραία πτήση πίνοντας καφε, ατμίζοντας και εξηγόντας επι 2 ωρες τι εστί η.τ στον τύπο και που μπορεί να το βρεί.
Στην προσγείωση φυσικά απενεργοποιήσαμε της ηλεκτονικές μας συσκευες  :)) :))

Δεν νομίζω πως ο τύπος θα κόψει το τσιγάρο αλλά από εδω και πέρα μάλλον θα πέρνει απευθείας πτήση για αγγλία με η.τ. στην τσέπη  ;)

Αποσυνδεδεμένος atloupa

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Μπράβο η SWISS! Αν δεν κανω λάθος, η Ελβετία δεν είναι μια από τις χώρες που έχουν απαγορεύσει το η.τ.;

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Ενδιαφέρον: Υπάρχουν και αεροπορικές εταιρίες που τα προωθούν οι ίδιες στους πελάτες τους >  http://www.irishtimes.com/newspaper/features/2009/1118/1224259040621.html
Το προϊόν γίνεται κάθε μέρα και πιο γνωστό αλλά και πιο αποδεκτό στον κόσμο.  ;)

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Παράθεση
. . . .Βγαζω λοιπόν το black line του το δίνω (είχα καινουργιο mouthpiece) αρχίζει ο τύπος να ατμίζει χυμα στο κύμα και να πετάει ατμούς γυρω γυρω.. . . . .

Μια απο τις πιο ωραιες περιγραφες - εμπειριες  :laugh1:
Ψοφησα στο γελιο μιλαμε  :laugh1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά Αναπλήρωσης Odin by Baker White Έτοιμα υγρά 256 46802 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:45
από Stevenboche
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33677 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534150 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59560 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 14 8041 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 10:44
από Sergios
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 236871 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 391 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 13953 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135995 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084707 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35168 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9763 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12