vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

204 επισκέπτες, 3 χρήστες
pngtszs1976, manoslykos, Jorge

Twitter

OVERDOSE

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4511
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVERDOSE
« Απάντηση #75 στις: Νοεμβρίου 20, 2013, 16:01 »
Αν θελεις κανε μια δοκιμη με πιο λιγα ακομη mg και προσπαθησε να ατμισεις λιγο εκει......
 
Μετα δεν θα μπορεις να κανεις ουτε τα 10.... 8) ;)

Απ: OVERDOSE
« Απάντηση #76 στις: Νοεμβρίου 20, 2013, 16:39 »
Δεν το κόβω γιατί τώρα στα 10mg τραβάω ποιο πολές τζούρες.Αν πάω 5mg θα το έχω πιπίλα. :))

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4511
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVERDOSE
« Απάντηση #77 στις: Νοεμβρίου 20, 2013, 16:49 »
 :baby: :baby: :baby: :baby: :baby: :baby: :baby:
Ε και ;;;;;;;;;;;;;;
 
 
Πιπιλα,πιπιλα,πιπιλα.............
 
Εγω κανω 10-12 το λιγοτερο......αλλα ειμαι με το αντρικοτατο,αρενοποτατο ποσοστο των ..... 0mg... :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:
 
Aντρικοτατο ποσοστο.........Εδω δεν πιραζει να εισαι ''φλώρος''    ;) ;) ;) :))

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVERDOSE
« Απάντηση #78 στις: Νοεμβρίου 20, 2013, 16:52 »
Ειναι πολυ αποτομη η μειωση της νικοτινης που εκανες απο 30 σε 10 mg/ml.
Καλυτερα να το εκανες πιο σταδιακα και να παραμεινεις για μια περιοδο γυρω στα 15-18mg/ml.
Ηδη λες πως δε σε καλυπτει τοσο οσο πριν κι αναγκαζεσαι να κανεις συνεχομενες τζουρες.
Απλα προσεξε μην τραβηξεις καμια τζουρα απο κανονικο τσιγαρο γιατι δε σε καλυπτει το ηλεκτρονικο.

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: OVERDOSE
« Απάντηση #79 στις: Νοεμβρίου 21, 2013, 05:11 »
ειμαι με το αντρικοτατο,αρενοποτατο ποσοστο των ..... 0mg... :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:
 
Aντρικοτατο ποσοστο.........Εδω δεν πιραζει να εισαι ''φλώρος''    ;) ;) ;) :))
Όποιος έχει κόψει τη νικοτίνη είναι μάγκας.
Όσες φορές μείωσα απότομα, τα βρήκα σκούρα.
Οπότε...  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVERDOSE
« Απάντηση #80 στις: Νοεμβρίου 21, 2013, 09:26 »
Θα διαφωνησουν πολλοι αλλα δεν με ενδιαφερει.
Αυτο το τρυπακι στο χαμηλωμα νικοτινης προσωπικα με εχει σπρωξει στην μεγαλυτερη καταναλωση των ml.
Επεαε στα 18 μετα απο καποιο διαστημα που ημουν στα 24 και παρατηρησα οτι εκει που εκανα 2 ml την μερα εχω φτασει στα 4 και εχω και πονολαιμο πραγμα που δεν ειχα με την 24αρα και τα δυο ml.
Aντε γεια 18αρα επιστρεφω στην 24αρα και  36αρα

Αποσυνδεδεμένος gpanos

  • **
  • 248
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVERDOSE
« Απάντηση #81 στις: Νοεμβρίου 21, 2013, 10:28 »
Εγώ από το ξεκίνημα είμαι 9-12 νικοτίνη και δεν σκέφτομαι να το αλλάξω, γιατί όντως παίζει μεγάλο ρόλο στα ml. Δοκίμασα μια μέρα 16 και έκανα 1ml, ενώ κανονικά κάνω 5-6.

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4511
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVERDOSE
« Απάντηση #82 στις: Νοεμβρίου 21, 2013, 19:03 »
Δεν διαφωνω με κανενα σας............Λογικα ετσι ειναι και όσοι το προσπαθησαν ,ειχαν το ιδιο αποτελεσμα....
 
Μη ξεχνατε ομως οτι μιλαω για 0mg...Δεν θελω το χτυπημα...Θελω το ντουμανι και τη γευση μόνο...
 
Απλα οταν καποιος ρωταει τι και πως,παντα αυτο που λεω ειναι οτι θελει και λιγο υπομονη.   Φυσικα δεν  θα κατσει  στο  0 mg αν δεν του αρεσει και καλα θα κανει....Το θεμα ειναι η απολαυση και αν ειναι να προσπαθω και να μην εχω απολαυση,καλυτερα η 12/16/24/36 mg κλπ.
 
Για τα ml οταν εισαι με 0 mg , προσωπικα βλεπω μόνο το θεμα του κοστολογιου αφου δεν εχω να κανω με νικοτινη.  Οσα ml και να κανω......ειναι 0mg....
Αν εχει κατι κακο αυτο..........συγχωρεστε με....   
Εγω παντος,ξεκινησα με Green Apple Nobacco 11mg----18 mg-----11mg  εδω μπηκαν και αλλες εταιριες και αλλες συσκευες Atmos DIY  Vanilla 11mg---9mg----0mg-------------
Aπο τοτε που ξεκινησα μεχρι τωρα τα ιδια ml  κανω.......Aντε να κανω 2-3 ml παραπανω

Αποσυνδεδεμένος nacho

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVERDOSE
« Απάντηση #83 στις: Νοεμβρίου 22, 2013, 08:39 »
καλημερα διαβασα χθες το θεμα και απο το πρωι κατεβηκα στο 0 απο 15mg και θα ακολουθησω τον shadockan για γευση και ντουμανι.2 ωρες τωρα μια χαρα.καλημερα σε ολους

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVERDOSE
« Απάντηση #84 στις: Νοεμβρίου 22, 2013, 10:11 »
Φίλε μου, ο shadockan που λες είναι ατμιστης αρκετούς μήνες, ενώ εσύ λίγες εβδομάδες.
Δεν είναι σοφρον να πας στη μηδενική νικοτίνη απο το ξεκίνημα του ατμισματος καθώς ο οργανισμός θα αναζητήσει απο αλλου τη νικοτίνη στην οποία είναι εθισμένος τόσο καιρό. Καλά κατάλαβες, απο το περίπτερο εννοώ.
Μεινεκ στα νικοτινουχα υγρά για μερικούς μήνες μειώνοντας σταδιακά τη νικοτίνη ώστε να προσαρμοστεί κιβο οργανισμός σου στην μελλοντική έλλειψη της.

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: OVERDOSE
« Απάντηση #85 στις: Νοεμβρίου 22, 2013, 10:19 »
Το πιθανότερο είναι αν πας από 15 σε 0, αντί να αισθανθείς τον ατμό ως "κάτι σα τσιγάρο" θα σου φαίνεται "κάτι σαν ατμομάγειρας".
Μην παίρνεις έτσι ελαφρά την απόφαση για πτώση 15 μονάδες σε 5 λεπτά, όσοι κάνουνε 0% πέσαν σε κάποιο χρόνο (μπορεί και ένα δυο χρόνια!) όπως και αρκετά σταδιακά. (κι αν δεν τους έκανε είχαν κι ένα υγρό 24 mg να ξεχαρμανιάσουν...)

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4511
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVERDOSE
« Απάντηση #86 στις: Νοεμβρίου 22, 2013, 10:46 »
Ακριβως οπως τα λενε τα παιδια.       Μην βιαζεσαι ΚΑΘΟΛΟΥ......

Δεν πηγε κανενας μας στο μηδεν σε λιγο χρονο,απολαυσε αυτο που κάνεις και με τον καιρο θα το κάνεις πολυ πιο ευκολα.

Μην αγχωνεσαι με την νικοτηνη.  Ειναι πιο αθωα απ' οτι ολα τα αλλα που εχει το κ.τ.   

Ουτε εγω πηγα στο μηδεν αμεσως.  Ειμαι ενα χρονο στο μηδεν και τρια χρονια ατμιστης....

Σιγα σιγα και με υπομονη,χωρις να στερεισε τιποτα θα μπορεσεις να παρεις αυτο που θελεις.

Παιζει ρολο και το να εισαι ευχαριστημενος σε οτι κάνεις.   Αν δεν εισαι,απλα θα ζωριζεις τον οργανισμο σου και σε λιγο καιρο θα τα παρατησεις.....

Δεν εγινε και τιποτα αν δεν πας σε μικρα mg.   Αλλοι εχουν 4-5 χρονια ατμιστες και ειναι σε υψηλα mg.

Ηρεμα και χαλαρα γινεται κατι καλο.   Εχει ρολο στο παιχνιδι και το τι ειναι ο καθενας μας.  Εγω δεν την αντεχω την πολυ νικοτηνη,αλλοι δεν την χωρταινουν.  Εμενα με χαλαει κιολας,καποιου αλλου του αρεσει να την νιωθει,να την καταλαβαινει στο λαιμο του εντονα.

Υπομονη και απολαση ειναι το ζητουμενο για το σκοπο μας,ο οποιος ειναι να ξεκοψουμε απο το κ.τ.

Αποσυνδεδεμένος nacho

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVERDOSE
« Απάντηση #87 στις: Νοεμβρίου 22, 2013, 10:55 »
να σας πω την αληθεια ψιλοφρικαρα χθες με την ποσοτητα νικοτινης που ατμιζουμε  ειμαι στα 5ml τη μερα.


4ωρες τελικα κρατησε το αστειο.εφτιαξα καφε και ορμαω στην νικοτινη

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 22, 2013, 12:18 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4511
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVERDOSE
« Απάντηση #88 στις: Νοεμβρίου 22, 2013, 11:21 »
Τα ποσοστα νικοτηνης που εχουμε στο η.τ. δεν ειναι απαγορευτικα για τον ανθρωπο.  Ειναι μεσα στα ορια ανοχης του οργανισμου.

Τωρα, οπου αντεχει και που/πόσο αρεσει στον καθενα ειναι το ζητουμενο.

Με 5 ml εισαι στο μέσο , δεν ειναι και πολυ,δεν ειναι και λιγο...

Αν κατεβεις σε mg ,το πιο πιθανο ,οπως λενε και τα υπολοιπα παιδια εδω μεσα,θα ειναι να ανεβεις σε ml .

Exει γινει πιο παλια μια συζητηση για το πόσα ml και mg ατμιζουμε και ενα γρηγορο αποτελεσμα ηταν οτι καποιος που κανει 2 ml  με 25 mg ,ειναι σαν να ατμιζει 10 ml με 5 mg....

Αρα σε γενικες γραμμες ειναι σχεδον το ιδιο.  Το παραδειγμα αυτο  δε σημαινει οτι ετσι ειναι 100% , απλα ειναι μια αναλογια θεωριτηκη για να δεις οτι και να κατεβεις πολυ χαμηλα σε mg , αν θελεις πολλα ml  θα εισαι παλι στα ιδια (θεωριτικα,δεν ειμαι και γιατρος να ξερω ακριβως τι γινεται).


Ουτε να φρικαρεις ,ουτε τιποτα ..... Κανε αυτο που κανεις,ΑΠΟΛΑΥΣΕ ΤΟ, και παρε το μυαλο απο το καρκινοσωληναριο.....

Ηρεμα,χωρις αγχος και μην κοιτας τι κανουμε ο καθενας απο εμας ολους.  Η παρεα ειναι καλη για να λεει ο καθενας μας τις εμπειριες του και απο τις συζητησεις μας πολλες φορες να βοηθαμε ο ενας τον αλλο.

Ολοι μας ξερουμε ή εχουμε κανει κατι ,που καποιος αλλος δεν το εχει κανει.  Κανεις δεν γεννηθηκε ξέρωντας τα παντα.

Εκει λοιπον,η εμπειρια καποιου σε κατι ξενο προς εμας,θα μας διξει το δρομο αλλα και το αποτελεσμα και θα βαδησουμε γνωριζοντας πλεον το τι θα βρουμε μπροστα μας,απο καποιον που το εχει κάνει πιο νωρις....

ΑΠΟΛΑΥΣΕ ΤΟ..........Τιποτε αλλο........ολα θα ερθουν μονα τους :)

Αποσυνδεδεμένος gpanos

  • **
  • 248
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVERDOSE
« Απάντηση #89 στις: Νοεμβρίου 22, 2013, 11:40 »
Ξεκίνησα να γράφω μια άποψη αλλά κατέληξε ένα πολύ μεγάλο κείμενο, οπότε την λέω περιληπτικά. Ένας νέος ατμιστής πρέπει πρώτα απ' όλα να βρει τα σωστά εξαρτήματα (ατμοποιητής/mod), σε επόμενο βήμα να βρει το υγρό που θα κάνει για βασικό και μετά να προσπαθήσει να ελέγξει την νικοτίνη. Εγώ 6 μήνες αποκλειστικά ατμιστής είμαι. Ξεκίνησα με 12mg και τώρα είμαι στο 9-12mg, με 1-2 προσπάθειες να την μειώσω στο 6. Για μένα είναι εύκολο να αλλάζω την νικοτίνη γιατί φτιάχνω δικά μου υγρά 5-10ml κάθε φορά, οπότε ανάλογα με τα κέφια και τα ντέρτια αυξάνω ή μειώνω την νικοτίνη. Το λέω αυτό γιατί δεν είναι απαραίτητο να κρατάμε σταθερή την νικοτίνη, αλλά να την εναλλάσουμε ώστε να εξασκήσουμε τον οργανισμό έστω και για μια ημέρα ή μια εβδομάδα σε πιο χαμηλό επίπεδο. Αν ο ατμιστής δεν έχει την κατάλληλη εμπειρία και επειδή το μυαλό μας παίζει άσχημα παιχνίδια πολλές φορές, υπάρχει μεγάλος κίνδυνος να υποτροπιάσει και να γυρίσει στο Κ.Τ. Επίσης υπάρχει κίνδυνος κάποιος που πέσει σε mg να ανέβει σε ml και ουσιαστικά να ατμίζει την ίδια ποσότητα mg ημερησίως.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 954 110705 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:51
από treloneritis
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159939 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 28, 2024, 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515414 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146487 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303283 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12799 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 191 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530829 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201477 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801666 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11077 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 41004 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet