vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

404 επισκέπτες, 8 χρήστες
geoliol, dimitris1167, zalaros, tibolaso, Buliwyf, filikos4, vsotos, manoslykos

Twitter

OVERDOSE

Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVERDOSE
« Απάντηση #60 στις: Απριλίου 23, 2012, 00:20 »
δηλ. μπορουμε να πουμε χοντρικα οτι 1 πακετο marlboro (0.8 νικοτινη) 20*0.8=16 αρα ισοδυναμει με 1ml υγρου με 16 αρα νικοτινη?? δεν ακουγεται πολυ καλα..

Φίλε durutti, μην το βλέπεις έτσι...Να σου πώ πως το βλέπω εγώ..Με το κ.τ, με το που έβγαινα απο το γραφείο για κάποια δουλειά, με το που έφθανα στην πόρτα, άναβα κατευθείαν τσιγάρο(κι ας το είχα σβήσει πριν ένα λεπτό μέσα στο γραφείο).
Τώρα, είναι πάρα πολλές οι φορές που δεν το παίρνω καν μαζί μου το η.τ, άμα είναι να μην αργήσω πολύ. Και ούτε το άγχος έχω , ούτε την "στέρηση" και τα νεύρα...
Προσωπική μου πάντα άποψη..Έτσι τουλάχιστον λειτούργει με μένα...

Αποσυνδεδεμένος Atrum

  • ****
  • 1062
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVERDOSE
« Απάντηση #61 στις: Απριλίου 23, 2012, 00:36 »
Αν ίσχυαν οι υπολογισμοί θα χάναμε όλοι την μπάλα με το απλό άτμισμα. 2 τζούρες και γκοοοοοοοοοοοοολ. Δεν ισχύει όμως, όπως είναι εμφανές.

Είναι διαφορετικό το σύστημα, πρόκειται για ατμό, όχι καπνό, που φέρει νικοτίνη. Επίσης ο ατμός δεν περιέχει ένα κάρο άλλες ουσίες που μπορεί να αλληλεπιδρούν με την νικοτίνη και να οδηγούν στον ευκολότερο μεταβολισμό της.

Δεν γνωρίζω ακριβώς τι συμβαίνει, αλλά αν κάτι πήγαινε στραβά θα το καταλαβαίναμε, να είστε σίγουροι. Την υπερβολική δόση νικοτίνης την νιώθεις εύκολα.

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: OVERDOSE
« Απάντηση #62 στις: Απριλίου 23, 2012, 00:43 »
Επειδή αναφέρθηκε ότι, μπορεί κάποιοι να χρησιμοποιούν στα υγρά τους σαν πρώτη ύλη βάσεις υψηλής περιεκτικότητας σε νικοτίνη (>40%), να υπενθυμίσω αυτό:
Επισήμανση για όσους θέλουν ν'ασκήσουν το "χόμπι του μικρού χημικού" :


Η καθαρή νικοτίνη είναι ΔΗΛΗΤΗΡΙΟ (Image removed from quote.)και ως τέτοιο υγρό θα πρέπει ν'αντιμετωπίζεται:


Εξαιρετικά τοξικό κι επικίνδυνο για την υγεία.


Εάν δεν είστε εξειδικευμένοι, κατάλληλα εκπαιδευμένοι και προετοιμασμένοι να μεταχειρίζεστε επικίνδυνες για τον οργανισμό σας ουσίες, καλύτερα αφήστε το γι αυτούς που είναι κατάλληλοι να το κάνουν.


To forum οφείλει να τονίσει ότι δεν ενθαρρύνει τακτικές που εν δυνάμει απειλούν την υγεία των μελών του.
Υγρά που έχουν υψηλή περιεκτικότητα σε νικοτίνη (>40mg/ml) ή ακόμη και η 100% καθαρή, είναι άκρως επικίνδυνα και συζητήσεις που έχουν σχετικό θέμα μπορεί να οδηγήσουν σε λάθος συμπεράσματα.
Ότι πρόκειται δηλαδή για εύκολη υπόθεση το να μεταχειρίζεσαι τέτοιες ουσίες και προκειμένου να ρίξει κάποιος το κόστος των υγρών άτμισης στο ελάχιστο δυνατό, "είναι μικρό το ρίσκο και αξίζει ο κόπος".
ΛΑΘΟΣ!!!


Επίσης θα πρέπει να τονιστεί ότι η φύλαξη-αποθήκευση ακόμη και "μηδενικών" σε νικοτίνη υγρών, θα πρέπει να γίνεται σε μέρη μακριά από παιδιά (αλλά και τα αγαπημένα μας κατοικίδια).

Απ'το συντονισμό του φόρουμ.

Αποσυνδεδεμένος durutti

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVERDOSE
« Απάντηση #63 στις: Απριλίου 25, 2012, 02:41 »
την ενιωσα οντως την υπερβολικη δοση με την μιξη του Thunder οταν δεν το ειχα ανακατεψει καλα.. και ηταν 20mg... τζουρα και ζαλαδα..

γενικα η νικοτινη μπορει να μην ειναι οσο καρκινογονος ουσια οσο οι αλλες που περιλαμβανει το κ.τ αλλα και παλι ειναι η πλεον εξαρτησιογονα και οπως αντεγραψε κι ο φιλος "δηλητηριο" σε μεγαλες δοσεις..

σε πολλα αλλα θεματα εχω δει οτι υπαρχει μια κοντριτσα του στυλ "αν νομιζεις πως ειναι βλαβερο το η.τ γυρνα στο κ.τ που δεν ειναι.."

το θεμα δεν ειναι αυτο.. νομιζω πως εννοειται πως οι περισσοτεροι απο εμας δεν αρχισαμε το η.τ απλα επειδη βαρεθηκαμε το αλλο 'η για το οτι ειχαμε χρονο να ψαχνουμε για μπαταριες και ατμοποιητες αλλα γιατι θελαμε κατι να βελτιωθει η υγεια μας..
αρα το ψαχνουμε..

δεν συμφωνω με την αποψη του "κοψαμε κατι 100% βλαβερο" ας γινουμε πειραματοζωα σε κατι αλλο που δεν ξερουμε ακομη τις συνεπειες. για το κ.τ δεν ειχα μπει ποτε σε φορουμ! για το η.τ μπηκα και μεταξυ αλλων να διαβασω αποψεις αν οι αλλοι καταφερνουν να το κοψουν/μειωσουν τελειως, ποση νικοτινη κανουν και αν την μειωνουν και πολλα αλλα..

Αποσυνδεδεμένος pinelos

  • **
  • 188
  • Φύλο: Άντρας
  • Do good, feel good.........!!!!!!!!!
Απ: OVERDOSE
« Απάντηση #64 στις: Απριλίου 25, 2012, 02:46 »
την ενιωσα οντως την υπερβολικη δοση με την μιξη του Thunder οταν δεν το ειχα ανακατεψει καλα.. και ηταν 20mg... τζουρα και ζαλαδα..
...
δεν συμφωνω με την αποψη του "κοψαμε κατι 100% βλαβερο" ας γινουμε πειραματοζωα σε κατι αλλο που δεν ξερουμε ακομη τις συνεπειες. για το κ.τ δεν ειχα μπει ποτε σε φορουμ! για το η.τ μπηκα και μεταξυ αλλων να διαβασω αποψεις αν οι αλλοι καταφερνουν να το κοψουν/μειωσουν τελειως, ποση νικοτινη κανουν και αν την μειωνουν και πολλα αλλα..



 :yes: :yes: :yes: :yes: :yes:



Παρακαλούμε: Μην κάνετε χωρίς σοβαρό λόγο παράθεση ολόκληρου του προηγούμενου μηνύματος όταν απαντάτε αμέσως από κάτω. Δεν υπάρχει λόγος να συναντάμε συνεχόμενα τα ίδια πράγματα δυο και τρεις φορές!
Για σωστή χρήση της παράθεσης διαβάστε κι
εδώ.
Ευχαριστούμε.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 25, 2012, 03:00 από Vangos »

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: OVERDOSE
« Απάντηση #65 στις: Απριλίου 25, 2012, 03:05 »
Για μηνυματα που εκφραζουν συμφωνια και επιδοκιμασια με ή χωρις κειμενο
μπορειτε να επιλεξτε το κουμπι bravo.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 25, 2012, 03:26 από Yiannis Rasta »

Αποσυνδεδεμένος gallahant

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVERDOSE
« Απάντηση #66 στις: Απριλίου 29, 2012, 13:42 »
Εγώ πάντως κάνω περίπου 2μλ τη μέρα 18άρι υγρό και νοιώθω πάρα πολύ καλά. Παρενέργειες είχα μόνο μια φορά με το virgina της hangsen. Με το που άτμισα μισο μλ, είχα αρχίσει να έχω σιελλόροια έντονη στο σημείο που κατάπινα συνέχεια και πόνεσε ο λαιμός μου. Πήγα νοσοκομείο και έκανα εξετάσεις, όλα ήταν καλά αλλά μου πήρε 2 μέρες να νοιώσω καλύτερα! Φοβήθηκα μήπως ήταν δηλητηρίαση από νικοτίνη.

Αποσυνδεδεμένος anvlasop

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVERDOSE
« Απάντηση #67 στις: Απριλίου 30, 2012, 19:13 »
Προσωπικα ατμιζω  περιπου 14 μηνες και δεν εχω το παραμικρο προβλημα. Ισα ισα που εχει βελτιωθει η φυσικη μου κατασταση. Σιγουρα το η.τ. θα εχει καποιες μακροχρονιες παρενεργειες , αλλα αυτες δεν μπορει να ειναι χειροτερες του κανονικου τσιγαρου.

Αποσυνδεδεμένος Δερεκοπουλος νικολαος

  • ***
  • 691
  • Φύλο: Άντρας
  • monta πρωην καπνιστης νυν ατμιστης και υγιης
Απ: OVERDOSE
« Απάντηση #68 στις: Μαΐου 01, 2012, 20:08 »
Kαλησπερα καπνιζω die με μηδενικη νικοτινη περιπου 4ml ημερησιως οχι για κανενα αλλο λογο αλλα για να εχω το κεφαλι μου ησυχο και το απολαμβανω και δεν εχω το παραμικρο προβλημα :yes: :yes: :yes:
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 01, 2012, 20:19 από Δερεκοπουλος νικολαος »

Αποσυνδεδεμένος achilleas

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
  • Honesty is the best policy.
Απ: OVERDOSE
« Απάντηση #69 στις: Μαΐου 01, 2012, 20:13 »
μαλλον ειναι d.i.y
αυτο το die κατι αλλο μου θυμιζει :eyesplash:

Αποσυνδεδεμένος xsad

  • **
  • 241
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVERDOSE
« Απάντηση #70 στις: Μαΐου 01, 2012, 20:44 »
Live and let diy που λένε :laugh1:
Όπως και να έχει το overdose είναι και ο πιο ακριβής τρόπος να καταλάβει κανείς μέχρι πόσο μπορεί να φτάσει σε ml & mg.
Ο συνδυασμός παραμένει ανοιχτός για όλους μας όμως όλοι καταλαβαίνουν the easy or the hard way πόση νικοτίνη σηκώνουν.
Δεν είναι θέμα συμβουλής, οδηγίας ή κάτι τέτοιο. Έχει να κάνει με τελείως ατομικές παραμέτρους και συνθήκες.
Προσωπικά μετά το ξεκίνημα με 18 και 16 κατεβαίνω ανά διαστήματα όταν νοιώθω την ελαφρια ζάλη.
Το 12 ήταν επίσης πολύ στην πάροδο του χρόνου όπως σταδιακά και το 9. Στα 6mg νόμιζα ότι ήμουν καλά.
Μετά από 5 μήνες άτμισμα είμαι στα 5mg  :baby: και θα δείξει...   

Αποσυνδεδεμένος Discordia

  • **
  • 358
  • Φύλο: Άντρας
  • Εμπόριο όπλων και Εgo-T. Προσιτές τιμές, Εχεμύθεια
Απ: OVERDOSE
« Απάντηση #71 στις: Μαΐου 01, 2012, 20:50 »
Εγω πάλι ενω ξεκινησα με 12 πηγα στα 6 και απο το μεσημερι και μετα μονο 0mg τους τελευταιους δυο μηνες παιζω απο 12 μεχρι 18 :wall: :idiot1: :dontknow:

Απ: OVERDOSE
« Απάντηση #72 στις: Νοεμβρίου 18, 2013, 04:35 »
Να σας πώ και εγώ την εμπειρία μου.Ατμιζα με τον CE4 και με 4 απανωτές τζούρες ήμουν εντάξει.Μετά με τον CS3 εντυπωσιάστικα με την ποσότητα του ατμού που ατμισα που τράβηξα 10 απανωτές,ε αυτό ήταν με χτήπησε
μια ζάλη για τα καλά.Το υγρό ήταν DIY 30mg/ml.
Αυτή ήταν η πρώτη εμπειρία OVERDOSE.Προσοχή!
 :wall:

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVERDOSE
« Απάντηση #73 στις: Νοεμβρίου 18, 2013, 13:55 »
Προσπαθησε φιλε μου να κατεβασεις τη νικοτινη απο τα 30mg/ml.
Ειναι αρκετα μεγαλη η νικοτινη που λαμβανεις με ενα τετοιο υγρο
και δεν ειναι οτι καλυτερο για τον οργανισμο.
Κατεβασε το σταδιακα στα 20mg/ml, θα δεις οτι η διαφορα δεν θα σου φανει.

Απ: OVERDOSE
« Απάντηση #74 στις: Νοεμβρίου 20, 2013, 13:14 »
Το πήγα στα 10mg/ml.Είναι καλύτερα τώρα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 955 110738 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:15
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159956 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 28, 2024, 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515419 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146497 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303300 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12799 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 191 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530839 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201480 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801673 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11083 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 41006 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet