vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Ενοχληση στα πνευμονια

Αποσυνδεδεμένος zspanos

  • *
  • 85
  • Φύλο: Άντρας
Ενοχληση στα πνευμονια
« στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 14:14 »
Το παρόν κλειδώθηκε,
Η συνέχεια εδώ:
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα"








Εδω και 2 μερες που ατμιζω PG 6mg, καθε φορα με το που κατεβαζω τον ατμο νιωθω μια ενοχληση στα πνευμονια, κατι που με το κ.τ δεν ειχα νιωσει ποτε. Μετα απο 2-3 λεπτα περναει, αλλα στην επομενη τζουρα παλι τα ιδια..

Το εχει νιωσει κανενας?
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 22, 2016, 20:00 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Ενοχληση στα πνευμονια
« Απάντηση #1 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 14:18 »
Όταν το παρακάνω με το άτμισμα όπως αυτές τις μέρες.....νοιώθω βάρος στο στήθος θα το έλεγα ναι?  κ ξέρω ότι είναι από το πολύ άτμισμα!!
Δεν το ένοιωσα όμως ποτέ στα καλά τα καθούμενα δλδ όχι  μέσα σε δυο μέρες αυτό που σου λέω!!

 Εαν μειώσω το άτμισμα αυτό το βάρος φεύγει μέσα σε λίγες μόνο ώρες!! :yes: :yes:

Δοκίμασε άλλο υγρό κ μάλλον δίχως pg γιατί ίσως σε ενοχλεί  :dontknow:

Εαν έχεις κόψει πρόσφατα το κτ τότε να ξέρεις ότι παίζει κ αυτό ρόλο.

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ενοχληση στα πνευμονια
« Απάντηση #2 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 14:25 »
Να πας επειγοντως στο γιατρο.
Δεν μπορει ειναι απο το η/τ,
αλλα πιθανον να ειναι απο τα χρονια καπνισματος.
Ετσι εγινε και με την συγχωρεμενη την γυναικα μου,
ξαφνικα ενοιωσε μια ενοχληση πηγε για ακτινογραφια,
διαπιστωθηκε καρκινος και εζησε με αφανταστες
ταλαιπωριες μονο 38 μηνες.

Αποσυνδεδεμένος MarkusBoy

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
  • NO SMOKING HERE ?? I vape :-)
    • smoker's diary
Απ: Ενοχληση στα πνευμονια
« Απάντηση #3 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 14:37 »
αυτό το ένιωθα και εγώ την πρώτη εβδομάδα ατμίσματος και μάλιστα δε το είχα πιπίλα αλλά άτμιζα σαν να είναι κανονικό τσιγάρο ,πλέον με πιάνει μόνο όταν το παρακάνω . Το  υγρό ήταν τότε 80 PG 20 VG με 18άρα νικοτίνη , μπορεί να είναι αλλεργία στη pg μπορεί να είναι μέχρι να το συνηθίσεις αλλά καλού κακού αν επιμένει η ενόχληση πάνε σε ένα γιατρό όπως λέει και ο συνατμιστής από επάνω

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Ενοχληση στα πνευμονια
« Απάντηση #4 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 14:40 »
@ Νικος



Πολύ φοβάμαι ότι τρόμαξε ο zspanos κ έφυγε τρέχοντας για γιατρό? Δεν κάνω πλάκα κ εύχομαι να είναι μόνο κάτι από τα υγρά κ όχι κάτι σοβαρό.


Λυπάμαι πολύ για την σύζυγό σου.



Αποσυνδεδεμένος TRIKALA

  • **
  • 373
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ενοχληση στα πνευμονια
« Απάντηση #5 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 14:46 »
Εδω και 2 μερες που ατμιζω PG 6mg
Σου ειναι ευκολο να μου πεις ποσο καιρο ατμιζεις και πιο πριν τα υγρα τι συνθεση ειχαν (pg-vg);
Μαλλον θα συμφωνησω με την DARK ANGEL για τον ρολο της pg.

Αποσυνδεδεμένος zspanos

  • *
  • 85
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ενοχληση στα πνευμονια
« Απάντηση #6 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 14:51 »
Να πας επειγοντως στο γιατρο.
Δεν μπορει ειναι απο το η/τ,
αλλα πιθανον να ειναι απο τα χρονια καπνισματος.
Ετσι εγινε και με την συγχωρεμενη την γυναικα μου,
ξαφνικα ενοιωσε μια ενοχληση πηγε για ακτινογραφια,
διαπιστωθηκε καρκινος και εζησε με αφανταστες
ταλαιπωριες μονο 38 μηνες.
λυπαμαι για τη συζυγο, αλλα μαλλον κατι δεν ξεκαθαρισα, ειμαι 23χρονων κ καπνιζω 1 χρονο αλλα επειδη δεν το ξερουν οι δικοι μ καπνιζω μονο οταν βγαινω εξω, κ λογω σχολης εξω βγαινω 1-2 φορες την εβδομαδα, αρα συνολο την εβδομαδα να κανω 1 πακετο με το ζορι.κ το ηλετκρονικο το πηρα καθαρα κ μονο να μπορω να κανω μεσα στο σπιτι χωρις να το καταλαβει κανεις.
 αρα η ενοχληση δεν μπορει να ειναι απο καρκινο ή απο την αποτοξινωση. Κ εμφανιζεται μονο οταν κανω μεγαλες τζουρες στις μικρες δεν εχω προβλημα.
θα παρω βεβαια κ αλλο υγρο μονο vg να δοκιμασω

Αποσυνδεδεμένος zspanos

  • *
  • 85
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ενοχληση στα πνευμονια
« Απάντηση #7 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 14:54 »
Σου ειναι ευκολο να μου πεις ποσο καιρο ατμιζεις και πιο πριν τα υγρα τι συνθεση ειχαν (pg-vg);
Μαλλον θα συμφωνησω με την DARK ANGEL για τον ρολο της pg.
μονο 2 μερες ατμιζω υγρο εχω παρει το nobacco french pipe 6mg, ποιος ξερει μπορει να ειναι κ η pg γτ την πρωτη μερα με επιασε ο λαιμος μου κ σημερα που μου περασε με ενοχλει καπου στον θωρακα, οχι ακριβως στα πνευμονια. και δεν ατμιζω πολυ, γενικως δεν ειμαι του καπνισματος ατμισματος. το εχω 10 μερες το ηλεκτρονικο και εχω κανει μονο 2 μερες.

Απ: Ενοχληση στα πνευμονια
« Απάντηση #8 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 14:54 »
Καλησπέρα. Πόσα mg νικοτίνης ατμίζεις?

Αποσυνδεδεμένος Erik

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
  • STEAMPUNK
Απ: Ενοχληση στα πνευμονια
« Απάντηση #9 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 14:55 »
Φιλε zspanos το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να επισκεφτεις τον γιατρο σου για να σου φυγει οποια σκεψη τυχον υπαρχει.
Γιατρος δεν ειμαι αλλα απο οτι ξερω πονος στα πνευμονια δεν υπαρχει δηλαδη σαν οργανο δεν ποναει οπως δεν ποναει πχ ο εγκεφαλος και συνηθως ειναι αλλοι παραγοντες που μας κανουνε να ποναμε στο στηθος ή το κεφαλι και συνηθως ειναι νευρικοι ή μυηκοι πονοι. Δοκιμασε 0 νικοτινη ή σκετη vg αφου πρωτα επισκεφτεις τον γιατρο σου για μια εξεταση για να εισαι απολυτα σιγουρος τι το προκαλει.

@ Nικος Λυπαμαι πολυ Νικο

Αποσυνδεδεμένος zspanos

  • *
  • 85
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ενοχληση στα πνευμονια
« Απάντηση #10 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 14:56 »
Καλησπέρα. Πόσα mg νικοτίνης ατμίζεις?
6mg

Αποσυνδεδεμένος avalon

  • *
  • 101
  • Φύλο: Άντρας
  • After-8 Premium ecig flavors
    • After-8 ecig flavors
Απ: Ενοχληση στα πνευμονια
« Απάντηση #11 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 14:57 »
λυπαμαι για τη συζυγο, αλλα μαλλον κατι δεν ξεκαθαρισα, ειμαι 23χρονων κ καπνιζω 1 χρονο αλλα επειδη δεν το ξερουν οι δικοι μ καπνιζω μονο οταν βγαινω εξω, κ λογω σχολης εξω βγαινω 1-2 φορες την εβδομαδα, αρα συνολο την εβδομαδα να κανω 1 πακετο με το ζορι.κ το ηλετκρονικο το πηρα καθαρα κ μονο να μπορω να κανω μεσα στο σπιτι χωρις να το καταλαβει κανεις.
 αρα η ενοχληση δεν μπορει να ειναι απο καρκινο ή απο την αποτοξινωση. Κ εμφανιζεται μονο οταν κανω μεγαλες τζουρες στις μικρες δεν εχω προβλημα.
θα παρω βεβαια κ αλλο υγρο μονο vg να δοκιμασω
Φιλε, με ολο το θαρος, αλλα αστο το ριμαδι και το κανονικο και το ηλεκτρονικο!
Καλυτερα χωρις, αλλα να πας σε γιατρο, ασχετα με την ηλικια σου ! :nope:

Αποσυνδεδεμένος daywalker06

  • ***
  • 746
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ενοχληση στα πνευμονια
« Απάντηση #12 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 14:58 »
@zspanos

ΠΕΤΑΞΕ ΤΑ ΟΛΑ ΤΩΡΑ  :yes:

Αποσυνδεδεμένος avalon

  • *
  • 101
  • Φύλο: Άντρας
  • After-8 Premium ecig flavors
    • After-8 ecig flavors
Απ: Ενοχληση στα πνευμονια
« Απάντηση #13 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 15:00 »
@Nικος
Λυπαμαι πολυ φιλε!

Αποσυνδεδεμένος zspanos

  • *
  • 85
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ενοχληση στα πνευμονια
« Απάντηση #14 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 15:01 »
ισχυει για το πεταμα, ηταν μεγαλη βλακεια που πηγα και το πηρα, θα δω μπορει να το βαλω και προς πωληση, γιατι ειναι αχρησιμοποιητο, αν δεν με βολεψει καποιο αλλο υγρο

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 953 110606 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:37
από Tem
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159820 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515312 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146467 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303247 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12794 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 185 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530756 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201470 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801615 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11053 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40991 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet