vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

342 επισκέπτες, 7 χρήστες
tibolaso, Ποντικός, e-akapnos, Doubt, manoslykos, grag, Buliwyf

Twitter

Ενοχληση στα πνευμονια

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Ενοχληση στα πνευμονια
« Απάντηση #30 στις: Ιανουαρίου 19, 2012, 13:10 »
Εφόσον δεν έχεις κάποια υπεύθυνη θέση, το λες και "θεραπεία", δεν πρόκειται να σε κυνηγήσει κανένας για την άποψή σου. Ένας έμπορος, ένας κατασκευαστής, ένας επιστήμονας δεν μπορούν να το αποκαλέσουν έτσι γιατί πρέπει να κάνουν χρόνια ερευνών για να το αποδείξουν.
Πάντως "θεραπεία" δε θα το 'λεγα ακριβώς.  :hmmm: Μάλλον εναλλακτική λύση, αντικαταστάτη, υποκατάστατο, βοηθητικό...

Αποσυνδεδεμένος Erik

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
  • STEAMPUNK
Απ: Ενοχληση στα πνευμονια
« Απάντηση #31 στις: Ιανουαρίου 19, 2012, 16:14 »
Ολοι ΣΚΑΙ τωρα. Μπεχρακης live

Αποσυνδεδεμένος stam

  • ***
  • 637
  • Φύλο: Άντρας
  • 23 Οκτώβριου 2011 εκανα το τελευταιο μου τσιγαρο
Απ: Ενοχληση στα πνευμονια
« Απάντηση #32 στις: Ιανουαρίου 19, 2012, 16:18 »
α τωρα τα γυρηζει ο #$%^&&**&*&*(@@

λεει οτι κανει λιγοτερο κακο απο το κτ

Αποσυνδεδεμένος Erik

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
  • STEAMPUNK
Απ: Ενοχληση στα πνευμονια
« Απάντηση #33 στις: Ιανουαρίου 19, 2012, 16:21 »
Τι λεει ρε!!!!Νικοτινη ειναι ναρκωτικο!!!

Αποσυνδεδεμένος stam

  • ***
  • 637
  • Φύλο: Άντρας
  • 23 Οκτώβριου 2011 εκανα το τελευταιο μου τσιγαρο
Απ: Ενοχληση στα πνευμονια
« Απάντηση #34 στις: Ιανουαρίου 19, 2012, 16:26 »
ε ειναι φυσικα αλλα οχι τοσο επικυνδινο που λεει οτι αν παρεις υγρα με νικοτηνη μπορει να αυτοκτονησεις κ να σκοτωσεις κ 2 φιλους σου  :)) :wall: :)) :)) :)) :wall: :wall: :wall: :wall:

Αποσυνδεδεμένος daywalker06

  • ***
  • 746
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ενοχληση στα πνευμονια
« Απάντηση #35 στις: Ιανουαρίου 19, 2012, 16:32 »
Η νικοτίνη ειναι ναρκωτικό είναι εθιστική αλλιώς θα κόβαμε το τσιγάρο στο λεπτό, ανετα μπορεί να σκοτώσει αγοράζοντας χύμα, διαβασα αρκετους που έψαχναν χύμα νικοτίνη και αν παρακολουθούσαν καποια video με το θρυλικό 36% στα 100ml   :))

Αποσυνδεδεμένος Erik

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
  • STEAMPUNK
Απ: Ενοχληση στα πνευμονια
« Απάντηση #36 στις: Ιανουαρίου 19, 2012, 16:35 »
Η νικοτινη ειναι επικυνδηνη και ακρως εθιστικη αλλα δεν ειναι ναρκωτικο. Τοτε ολα τα περιπτερα πουλανε ναρκωτικα... Αποποινηκοποιησαν την κανναβη και λενε ναρκωτικο την νικοτινη τωρα?

Αποσυνδεδεμένος geos

  • *
  • 95
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ενοχληση στα πνευμονια
« Απάντηση #37 στις: Ιανουαρίου 19, 2012, 16:44 »
Την 2η μερα χρησης του ητ (εντονου ατμισματος ) αισθανθηκα πονο στο στομαχι ενα πραγμα σαν δηλητηριαση...........δν μου ειχε τυχει ποτε στα 25 χρινια καπνισματος .Μηπως οφειλοταν στο ητ?

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Ενοχληση στα πνευμονια
« Απάντηση #38 στις: Ιανουαρίου 19, 2012, 16:46 »
Ειναι τοξική και εθιστική ουσία. Εχει και ηπιο στερητικό σύνδρομο.
Δεν νομίζω όμως ότι προκαλεί μεταβολή στις λειτουργίες της συνείδησης, ουτε ευφορία/παραισθήσεις κτλ.
Από αυτήν την άποψη το αλκοόλ είναι πολύ ισχυρότερο "ναρκωτικό".

Νομίζω όμως ότι υπάρχει πρόβλημα με τη λέξη "ναρκωτικό". είναι αποτυχημένη και προφανώς χρησιμοποιήθηκε
καταχρηστικά από όλους μας. Κανονικά ναρκωτικό θα έπρεπε να χαρακτηρίζονται οι ουσίες που προκαλούν νάρκωση
είτε είναι εθιστικές είτε όχι....

Ο Μπεχράκης λαϊκίζει... Αυτή η τηλεόραση τελικά καταστρέφει τους ανθρώπους!

Αποσυνδεδεμένος stam

  • ***
  • 637
  • Φύλο: Άντρας
  • 23 Οκτώβριου 2011 εκανα το τελευταιο μου τσιγαρο
Απ: Ενοχληση στα πνευμονια
« Απάντηση #39 στις: Ιανουαρίου 19, 2012, 16:48 »
πολυ δυσκολο εκτος κ αν καταπεις αρκετη ποσοτητα υγρου κ παλι δεν ξερω αν παθεις τιποτα

συνηθως τις πρωτες μερες εχουμε την απεξαρτηση απο το κτ γιαυτο πολλοι εχουμε διαφορα συμπτωματα(εγω ειχα πονοκελο)



ανοιξαν θεμα για τον μπεχρακη http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,6089.msg201873/topicseen.html#new

Αποσυνδεδεμένος sebastian

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
  • ΓΝΩΡΙΖΟΝΤΑΣ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΑΓΑΠΗΣΑ ΤΑ ΖΩΑ
Απ: Ενοχληση στα πνευμονια
« Απάντηση #40 στις: Ιανουαρίου 19, 2012, 16:50 »
η ταπεινή μου άποψη μετά από 6+ μήνες ατμίσματος είναι ότι πριν ξεκινήσουμε το η.τ. και φουμάραμε σαν τζιμινιέρες το κ.τ. δεν αναρωτηθήκαμε τι είναι αυτός ο πόνος,τι είναι το άλλο......
προς θεού δεν λέω ότι το η.τ. είναι άγιο ή αβλαβές,αλλά μην μας πιάνουν τα ``ψυχοσωματικά μας`` !!!!

και αν δεν αισθανόμασται καλά ας πάμε σ`ένα γιατρό για να είμαστε σίγουροι :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος daywalker06

  • ***
  • 746
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ενοχληση στα πνευμονια
« Απάντηση #41 στις: Ιανουαρίου 19, 2012, 16:52 »
Καποιες φορές πρεπει να το τραβήξουμε λίγο απο τα μαλλιά για να γινει αντιληπτό  πόσο προσεκτικοί πρέπει να είμαστε με τα δηλητήρια.

Ξέρουμε ποιος ηταν αυτός που ήταν στο μαγαζί  :eyesplash:

Απ: Ενοχληση στα πνευμονια
« Απάντηση #42 στις: Ιανουαρίου 19, 2012, 16:54 »
χαμενη ευκαιρια ηταν ο τυπος στο μαγαζι..,

Αποσυνδεδεμένος jimkaldi

  • **
  • 403
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ενοχληση στα πνευμονια
« Απάντηση #43 στις: Ιανουαρίου 19, 2012, 18:36 »
κι ομως φιλοι συνατμιστες ... ο χαρακτηριμος ως "εθιστικης" μιας ουσιας δεν εχει καμμια σχεση με τις οποιες επιδρασεις .... συνηθως χρησιμοποιουμε την λεξη "ναρκωτικο" για πολλες τετοιες ουσιες  λανθασμενα .
με βαση σχετικες ερευνες εδω και χρονια εργαστηριων σε ευρωπη και αμερικη η πλεον εθιστικη ουσια ειναι η νικοτινη και απο την τριτη θεση και μετα τα γνωστα "ναρκωτικα" .
Επειδη σε καποια ληματα βλεπω πολυ σωστες αποψεις αλλα γενικα οταν καποιος ¨"επιτιθεται"  στην συνηθεια μας
(βλ η.τ) βλεπω πολλους απο εσας να γινοσαστε υπερασπιστες και τιμητες αυτου του οποιου θα θελατε να ειχατε αποφυγει (τουλαχιστον οι περισσοτεροι θελω να πιστευω) θα προτεινα αν σκεφτουμε ολοι αυτο που οσοι ασχολουνται με φαρμακολογια κλπ ξερουν ...οτι δηλ οι επιδρασεις πολλων ουσιων (ακομα και του τσιγαρου) χρειαστηκε να περασουν δεκαετιες με πολλες και εκτεταμενες κλινικες και εργαστηριακες μελετες για να γινουν γνωστες η στο συνολο τους παραδεκτες , ετσι και για το η.τ. θα πρεπει να κανουμε παρα πολυ υπομονη για να ξερουμε εστω και στο περιπου τι μας γινετε  . ας κραταμε λοιπον μικρο καλαθακι και ας ειμαστε προσεκτικοι γιατι και απ οσο εχω διαβασει εδω και απ οτι εχω διαπιστωσει (αν και μονο 2 μερες ατμιζω και μονο6 mg ) η φαινομενικη προσληψη νικοτινης ειναι μεγαλυτερη σε σχεση με το κτ και δεν νομιζω να κερδισουμε και πολλα αν αντι για τσιγαρομανεις καταληξουμε νινοτινομανεις  :)

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ενοχληση στα πνευμονια
« Απάντηση #44 στις: Ιανουαρίου 19, 2012, 19:00 »
Φιλε μου ,
καπνιζα 45 χρονια αφιλτρα τσιγαρα,
πριν απο 3 μηνες αρχισα το η/τ,
αρχη με 12mg συνεχεια με 6mg,
απο χθες το βραδυ ειμαι στα 0mg
με μερικες τζουρες στο 4mg και ειμαι μια χαρα.
Με το τσιγαρο δεν ειχαμε εξαρτηση απο την νικοτινη,
νεος ορος τσιγαρομανης (καβαλινα καπνιζαμε) δεν ειχε νικοτινη,
τωρα θα γινουμε με το η/τ ?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 856 160039 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:22
από thanoulis
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 955 110822 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:15
από Antiprosopos
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515446 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146503 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303316 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12812 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 192 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530886 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201490 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801709 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11096 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 41023 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet