vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

254 επισκέπτες, 8 χρήστες
gfilip, ahill2, Alexander20, maprix, lounik, dvelev, manoslykos, tibolaso

Twitter

Ενοχληση στα πνευμονια

Αποσυνδεδεμένος Teodor

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο τις 10 Δεκεμβριου 2011
Απ: Ενοχληση στα πνευμονια
« Απάντηση #15 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 15:09 »
Φιλε zspanos, το ειπαν κ αλλοι θα στο πω κ εγω κ ας φανω γραφικος.....

ΠΕΤΑ ΤΑ ΟΛΑ ΤΩΡΑ

ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΕΘΙΣΜΕΝΟΣ

Δε βλεπεις εδω στο φορουμ πως ολοι θελουμε να γλυτωσουμε απο την 'αρρωστεια' που λεγεται καπνισμα; εσυ τι θες; Να μπλεξεις;

ΤΩΡΑ ΟΛΑ ΠΕΤΑΜΑ - ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΚΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΟ
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 27, 2012, 03:06 από Yiannis Rasta »

Απ: Ενοχληση στα πνευμονια
« Απάντηση #16 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 15:11 »
Δοκίμασε 0 νικοτίνη και αν έχεις ακόμα ενοχλήσεις πήγαινε σε γιατρό η γνώμη μου!

Αποσυνδεδεμένος sensk3

  • ***
  • 856
  • Φύλο: Άντρας
  • Η πραγματικότητα ξεπερνάει την ανθρώπινη φαντασία!
Απ: Ενοχληση στα πνευμονια
« Απάντηση #17 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 15:35 »
Συμφωνώ με ότι έχουν πει όλοι μέχρι τώρα (επίσκεψη σε ιατρό, μαχαίρι σε όλα κλπ) και θα σου βάλω και κάτι άλλο στη σκέψη σου. Τον φόβο! Και θα σου εξηγήσω πως το εννοώ. Εκτός τις τόσες βλαβερές συνέπειες του κ.τ. που σίγουρα θα ξέρεις γι' αυτές (καρκίνος, λαχάνιασμα, απώλεια γεύσης κλπ κλπ) αυτό που ζω εγώ που κάπνιζα 30 χρόνια και σκεφτόμουνα κάθε μέρα και συνεχίζω ακόμη αλλά σε μικρότερο βαθμό μια και ατμίζω πλέον, είναι ο φόβος του καρκίνου. Κάθε μέρα φοβόμουν αυτό. Είναι φίλε τρομερά άσχημο να ζεις τη κάθε σου μέρα μ' αυτό το φόβο. Όχι οτι δεν μπορεί να μας προκείψει, αλλά με το κ.τ. του δίνουμε μεγαλύτερες πιθανότητες. Αυτό που ψάχνουμε νομίζω οι περισσότεροι εδώ με το η.τ. είναι να μειώσουμε αυτή την πιθανότητα και αυτό που κάνω (κάνουμε ίσως) είναι οτι ζω μέσα στο φόβο. Γι' αυτό όπως είπαν και τα παιδιά, σιγουρέψου για την υγεία σου μ' έναν γιατρό, στη συνέχεια αν μπορείς πέτατα όλα και άν πάλι δεν τα καταφέρνεις τουλάχιστον άτμιζε με σκοπό να το κόψεις κι αυτό το συντομότερο. Βάλε λοιπόν στις σκέψεις σου τώρα που είναι αρχή, οτι εκτός των άλλων θα ζεις παρέα με το φόβο.

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Ενοχληση στα πνευμονια
« Απάντηση #18 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 15:38 »
Και εγώ θα συμφωνήσω: Καλύτερα σταμάτα και κάπνισμα και άτμισμα.
Ειδικά το άτμισμα, είναι μια πιθανώς λιγότερο επικίνδυνη διέξοδος για εθισμένους καπνιστές, δεν είναι για αναψυχή
σαν να πίνεις μια μπύρα!
Η νικοτίνη είναι άκρως εθιστική και είναι κρίμα να τραβήξεις την ταλαιπωρία που τραβάμε άτομα που καπνίζαμε 20 και 30
χρόνια χωρίς να καταφέρνουμε να το σταματήσουμε ακόμη και με έναν πιθανόν λιγότερο επικίνδυνο τρόπο...


Ακόμη και με μηδενική νικοτίνη δεν στο συνιστώ. Για ποιό λόγο να αποκτήσεις μια δυνητικά επικίνδυνη συνήθεια?

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Ενοχληση στα πνευμονια
« Απάντηση #19 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 15:42 »
Μην το ψάχνεις. Αφού δεν έχεις ακόμα εθιστεί... ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ, ΤΩΡΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος Pseiras

  • ****
  • 1222
  • Chi_you+ΙΑΤΤΥ-Orion 2.1-GGTS+UFS-GGSlim+MARK-T
Απ: Ενοχληση στα πνευμονια
« Απάντηση #20 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 15:44 »
Πετα το !!!!
Θα χτυπας το κεφαλι σου στο μελλον οπως ολοι μας!!!

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ενοχληση στα πνευμονια
« Απάντηση #21 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 15:46 »
Θα συμφωνησω με τα προηγουμενα παιδια εισαι μικρος
και ειναι ευκαιρια τωρα να κερδισεις κατι που ειναι ακόμη
νωρις και δεν θα ερθει η στιγμη που θα το μετανοιωσεις
οπως πολλοι από εμάς.

και βεβαια το χειρότερο είναι που κάνεις κ τα 2 :yes:
η το ένα ή το άλλο.
αλλα πρωτου αποφασισεις πάρε δυναμη να τα κόψεις
κ τα 2 κ μην σε νοιαζει τι κάνουν οι γυρω σου είτε για
να δείξουν μαγκια είτε οτιδήποτε άλλο.εσυ θα εισαι ο
κερδισμενος στο τέλος ;)

Αποσυνδεδεμένος alexos

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ενοχληση στα πνευμονια
« Απάντηση #22 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 16:00 »
Πετα τα ολα ρε φιλε, αφου δεν σου χρειαζονται!!
Μακαρι να ημουν στην θεση σου - μην ερχεσαι εσυ στην δικια μου.

Αποσυνδεδεμένος zspanos

  • *
  • 85
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ενοχληση στα πνευμονια
« Απάντηση #23 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 16:12 »
ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον παιδια, μαλλον για κοψιμο παει εντελως αντε σε κανεναν χωρισμο να κανουμε κανενα κ.τ ετσι για τα ντερτια  :tongue_smilie: 8)
Απλως το η.τ το ειδα πιο πολυ για μοδα και παρασυρθηκα και το πηρα..
οσο για την ενοχληση θα σας ενημερωσω σε καμια βδομαδα να δοκιμασω και ενα αλλο υγρο που εχω παρει.
 ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Αποσυνδεδεμένος drf

  • ***
  • 557
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ενοχληση στα πνευμονια
« Απάντηση #24 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 16:21 »
τι μόδα φίλε μου , μόδα είναι η Prada , Gucci κλπ πάρε κάνα σακάκι πολύ καλύτερη μόδα από το ΗΤ και άσε τους άλλους να λένε  ;)

Αποσυνδεδεμένος ellada

  • **
  • 444
  • Φύλο: Άντρας
  • ΤΙΠΟΤΑ :)
Απ: Ενοχληση στα πνευμονια
« Απάντηση #25 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 23:39 »
δοκιμασε να μειωσεις κιαλο την νικοτινη  :)αν το σταματησεις ακομα καλυτερα

Αποσυνδεδεμένος Ramone

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
  • la vida es chula
Απ: Ενοχληση στα πνευμονια
« Απάντηση #26 στις: Ιανουαρίου 19, 2012, 11:26 »
...οντως...αν εκανα και εγω ενα πακετο την βδομαδα Κ.Τ ουδις λογος για Η.Τ...αλλα αυτο με τα πνευμονια(οχι πονο... ποτε,αλλα μειομενη εισπνοη )ηταν ο λογος που πειρα Η.Τ και σε μια εβδομαδα  :respect:  :respect: ηρθα στα ισια μου...αλλα εγω που εδω και τεσσερις μηνες που το εχω πιπιλα,ΠΟΤΕ μα ΠΟΤΕ δεν ειχα πονο στα πνευμονια  :dontknow:  :dontknow: ...ισα ισα που ΑΝΑΣΑΝΑΝ τα κακομοιρα  ;D  ;D ... αλλα καλο ειναι να πας σε γιατρο...αλλα πολλοι εδω μεσα εχουν μπερδεψει τη βουρτσα με την  .......  :-\  :-\ ...ρε παιδια τη σχεσει εχει ο ΚΑΠΝΟΣ το τσιγαρου με τον ΑΤΜΟ του Η.Τ...η μερα με τη νυχτα.....  :eyesplash:  :eyesplash:  δηλαδη αν σας δωσουν να φατε κιμα σογιας και μοσχαρισιο,τη θα πειτε οτι και τα δυο ειναι εξισου καλα η κακα???
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 19, 2012, 11:48 από Ramone »

Αποσυνδεδεμένος Ramone

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
  • la vida es chula
Απ: Ενοχληση στα πνευμονια
« Απάντηση #27 στις: Ιανουαρίου 19, 2012, 11:34 »
...και υποψιν οτι κανω υγρα με 24μγρ νικοτινη....το μονο που εχω να πω εγω προσωπικα ειναι οτι εχω γινει αλλος ανθρωπος και σμαματηστε καπιοι με το που μας συμβενει κατι στην υγεια να να το ριχνετε στο Η.Τ....
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 19, 2012, 11:53 από Ramone »

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Ενοχληση στα πνευμονια
« Απάντηση #28 στις: Ιανουαρίου 19, 2012, 11:35 »
Όπως είπα κ εχτές είχα βάρος στο στήθος κ τελικά ήταν από την νικοτίνη που εδώ κ αρκετές μέρες ατμίζω με 11 mg κ με ανακατεμένα υγρά...δυστυχώς........... Μόλις εχτές το απόγευμα άρχισα να ατμίζω με none υγρό? Μέσα σε τρείς ώρες ήμουν πολύ καλλίτερα!!!!
Σήμερα.......τώρα ατμίζω ακόμα με υγρό δίχως νικοτίνη γιατί  δυστυχώς θα πώ ναι? όταν το παρατραβάμε ο οργανισμός μας δεν αντέχει κ είναι κρίμα να μην ξέρουμε που να σταματάμε τελικά. (Εγώ πάντος το παρατράβηξα οσο δεν έπαιρνε άλλο)

Εγώ είμαι αυτή που έλεγα ότι ο οργανισμός μας ειδοποιεί  όταν κάτι δεν πάει καλά...........κ θα προσθέσω ότι μάλλον πρέπει να προσέχουμε πολύ πριν ο οργανισμός μας  αρχίζει κ μας "φωνάζει"!!!! Αυτό το λέω για να το ακούσω φυσικά πρώτα εγώ που μέρες τώρα ατμίζω σαν ατμόπλοιο κ μόλις είδα ότι κατι δεν πάει καλά άρχισα την none. 

Στον νεο φίλο μας θα πώ απλά να κάνει πίσω αφού ακόμα το μπορεί  ;)

Αποσυνδεδεμένος Ramone

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
  • la vida es chula
Απ: Ενοχληση στα πνευμονια
« Απάντηση #29 στις: Ιανουαρίου 19, 2012, 11:55 »
...σωστα πρεπει να κανει πισω...το Η.Τ ειναι μια θεραπια για να απαλαγεις απο το Κ.Τ και οχι για να ξεκηνησεις το καπνησμα  ;)  ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 950 110476 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:42
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159708 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515266 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146447 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303199 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12779 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 179 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530723 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201458 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801572 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11037 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40968 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet