vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Ενοχληση στα πνευμονια

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Ενοχληση στα πνευμονια
« Απάντηση #105 στις: Φεβρουαρίου 24, 2012, 19:48 »
Παρακαλούνται όλοι οι χρήστες,
το παρόν θέμα βρίσκεται στον πίνακα με τα "Θέματα υγείας - Ιατρικά" που αφορούν τη χρήση του η.τ.
Όσοι συμμετέχουν σ'αυτές τις συζητήσεις, θα πρέπει να είναι ακόμη πιο προσεκτικοί στα μηνύματά τους, είτε κοινοποιούν διαπιστώσεις στον οργανισμό τους, είτε "συμβουλεύουν" νεότερους χρήστες, είτε απλά εκφέρουν τη γνώμη τους.

Θα πρέπει επίσης να καταλάβουν όσοι παραβαίνουν συστηματικά και κατ'επανάληψη τους κανονισμούς, ότι ο χώρος του φόρουμ είναι ο πλέον ακατάλληλος για να εκτονώνουν την όποια συσσωρευμένη ψυχολογική φόρτιση.

Η εικόνα που παρουσιάζεται με τις αντιπαραθέσεις και τους διχασμούς, γκρεμίζει το οικοδόμημα που όλοι μαζί έχουμε χτίσει και οδηγεί σε συμπεράσματα που αδικούν αυτή τη μικρή διαδικτυακή κοινωνία.
 
Τουλάχιστον στον πίνακα που αφορά την υγεία μας, κρατήστε υποδειγματική συμπεριφορά.

Απ'το συντονισμό του φόρουμ.

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Ενοχληση στα πνευμονια
« Απάντηση #106 στις: Μαρτίου 19, 2012, 03:35 »
Το θέμα των μικροαιμοραγιών κυρίως στα δόντια το συζήτησα με τον οδοντίατρο μου, ο οποίος μου απάντησε ότι είναι κοινό σύμπτωμα σε όσους σταματούν το κάπνισμα και έχουν κάποιου βαθμού ουλίτιδα. Ο καπνός του τσιγάρου λειτουργεί αιμοστατικά και "κρύβει" μικροαιμοραγίες, όταν πιά κάποιος σταματήσει το κάπνισμα (δλδ ξεκινήσει το άτμισμα) εμφανίζονται τέτοιου είδους φαινόμενα, κυρίως τις πρώτες ημέρες αλλά και αργότερα.
Όσοι έχουν τετοια προβλήματα στα δόντια, μάλλον είναι καιρός για μια επίσκεψη στον οδοντίατρο.
Σίγουρα ο ίδιος μηχανισμός λειτουργεί γενικότερα και μάλλον δεν έχει άμεση σχέση με τον ατμό.

Αποσυνδεδεμένος James P

  • *
  • 33
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ενοχληση στα πνευμονια
« Απάντηση #107 στις: Μαρτίου 19, 2012, 15:24 »
Οποιαδήποτε ενόχληση έχετε κατά την ταπεινή μου γνώμη ΠΑΤΕ στον γιατρό!!!

Αποσυνδεδεμένος crisx

  • ***
  • 567
Απ: Ενοχληση στα πνευμονια
« Απάντηση #108 στις: Μαρτίου 19, 2012, 15:28 »
Το θέμα των μικροαιμοραγιών κυρίως στα δόντια το συζήτησα με τον οδοντίατρο μου, ο οποίος μου απάντησε ότι είναι κοινό σύμπτωμα σε όσους σταματούν το κάπνισμα και έχουν κάποιου βαθμού ουλίτιδα. Ο καπνός του τσιγάρου λειτουργεί αιμοστατικά και "κρύβει" μικροαιμοραγίες, όταν πιά κάποιος σταματήσει το κάπνισμα (δλδ ξεκινήσει το άτμισμα) εμφανίζονται τέτοιου είδους φαινόμενα, κυρίως τις πρώτες ημέρες αλλά και αργότερα.
Όσοι έχουν τετοια προβλήματα στα δόντια, μάλλον είναι καιρός για μια επίσκεψη στον οδοντίατρο.
Σίγουρα ο ίδιος μηχανισμός λειτουργεί γενικότερα και μάλλον δεν έχει άμεση σχέση με τον ατμό.
Ακριβώς :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ενοχληση στα πνευμονια
« Απάντηση #109 στις: Μαρτίου 19, 2012, 15:37 »
Το θέμα των μικροαιμοραγιών κυρίως στα δόντια το συζήτησα με τον οδοντίατρο μου, ο οποίος μου απάντησε ότι είναι κοινό σύμπτωμα σε όσους σταματούν το κάπνισμα και έχουν κάποιου βαθμού ουλίτιδα. Ο καπνός του τσιγάρου λειτουργεί αιμοστατικά και "κρύβει" μικροαιμοραγίες, όταν πιά κάποιος σταματήσει το κάπνισμα ό.

 :thumpup:Κι έλεγα και γω γιατι αιμορραγούν κάποιες φορές τα δόντια μου τελευταία. :wall:

Βέβαια όσα μουχουν μείνει γερά,γιατί όταν εγώ ήμουν μικρός πριν πολλά χρόνια  :)) δεν υπήρχαν οδοντόβουρτσες  :laugh1: :laugh1:

Μόνο αλατόνερο.  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Viliana

  • **
  • 229
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Άτομο παρφαί και περικολόζο :P
Απ: Ενοχληση στα πνευμονια
« Απάντηση #110 στις: Μαρτίου 19, 2012, 15:39 »
Το θέμα των μικροαιμοραγιών κυρίως στα δόντια το συζήτησα με τον οδοντίατρο μου, ο οποίος μου απάντησε ότι είναι κοινό σύμπτωμα σε όσους σταματούν το κάπνισμα και έχουν κάποιου βαθμού ουλίτιδα. Ο καπνός του τσιγάρου λειτουργεί αιμοστατικά και "κρύβει" μικροαιμοραγίες, όταν πιά κάποιος σταματήσει το κάπνισμα (δλδ ξεκινήσει το άτμισμα) εμφανίζονται τέτοιου είδους φαινόμενα, κυρίως τις πρώτες ημέρες αλλά και αργότερα.
Όσοι έχουν τετοια προβλήματα στα δόντια, μάλλον είναι καιρός για μια επίσκεψη στον οδοντίατρο.
Σίγουρα ο ίδιος μηχανισμός λειτουργεί γενικότερα και μάλλον δεν έχει άμεση σχέση με τον ατμό.

Εχει δικιο ο φίλος παιδια, το ειχα ψαξει και εγω αυτο απο την αρχη που ξεκινησα το ατμισμα οποτε οταν εγινε δεν..πανικοβλήθηκα! ;)





Το παρόν κλειδώθηκε,
Η συνέχεια εδώ:
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα"


« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 22, 2016, 20:00 από Atmos »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 953 110642 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:37
από Tem
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159857 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515331 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146471 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303273 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12795 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 187 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530776 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201470 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801627 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11063 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40991 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet