vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #75 στις: Ιουλίου 10, 2010, 09:12 »
Κ.Τ. όχι πλέον  :)
Μετά από βήχα, ναι... (όχι οτι έχω βήχα, αλλά όταν.... τύχει)...
Μάλλον μπορεί να ήταν και από καφέ που έπινα πριν καμιά ώρα  :hmmm:
Αυτο συνεβαινε  σε μενα οταν καπνιζα πολλα κτ την μερα!! Ηταν κατι σαν μικρα στρογγυλα κοματακια σαν ζελε σε καφε χρωμα.

Αυτο δεν συβαινει  απο κρυομα, αυτα ειναι δυστυχως απο το καπνισμα κ θα τα βλεπεις τουλαχιστον για τρεις μηνες? Το λεω αυτο γιατι παιρνει καιρο ο οργανισμος μας να καθαρισει οταν πραγματικα διακοψουμε το κτ!

Μην ανησυχεις κ καλο ειναι που φευγουν απο τον οργανισμο σου  :yes:

Να πινεις που κ που αν σου αρεσει ginger(πιπεροριζα)  στο τσαι η στο γαλα μπορεις να το προσθεσεις. Ειναι ενα καλο φαρμακο στο να καθαρισει τους πνευμονες.  ;)  Ετσι μου εχουν πει  κ το εχω δοκιμασει ειδικα οταν ειμουν αρρωστη με βαρυ κρυομα κ βηχα αυτο με εσωσε!! Εβραζα ενα μικρο κοματι της ριζας δλδ το ginger κ  μετα το προσθετα στο τσαι μου. Μεσα σε λιγες ωρες ενοιωθα πολλυ καλιτερα. Εαν θελεις να μην ειναι  βαρυ το ginger  με το τσαι γιατι αυτο καιει μπορεις απλα να κανεις το τσαι σου κ μεσα στην κουπα να  προσθεσεις ενα κοματι απο το ginger  μεσα σε λιγα λεπτα θα καταλαβεις την αλλαγη στην γευση του τσαγιου.  ;)


Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #76 στις: Ιουλίου 10, 2010, 09:15 »
Ο Ελληνικός καφές έχει τέτοια παρενέργεια (κομματάκια απο τα κατακάθια)...
Πρωτη φορα το ακουω αυτο  :o :o :o οχι δεν νομιζω οτι αυτο ισχυει , απλα ειναι το κτ που καπνιζαμε τοσα χρονια  κ αυτο τωρα αποβαλλεται απο τον οργανισμο με διαφορους τροπους. :)

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9577
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #77 στις: Ιουλίου 10, 2010, 09:45 »
Καλή περίπτωση επίσης είναι το υγρό Smooth8 της Halo που περιέχει αρκετό άρωμα  ginger  8)
http://www.halocigs.com/smooth8-eliquid.html

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #78 στις: Ιουλίου 10, 2010, 10:02 »
Καλή περίπτωση επίσης είναι το υγρό Smooth8 της Halo που περιέχει αρκετό άρωμα  ginger  8)
http://www.halocigs.com/smooth8-eliquid.html
ΑΑΑ!!! αυτο θα ειναι τελειο!!! Σε ευχαριστω Tem!!!  να σου πω οτι βρηκα κ φιλτρο ενυδρειου!! δεν ειναι φλουβαλ μα ειναι πολλυ καλο κ το αραιωσα οπως μου ειπατε κ διαπιστωσα οτι μου κραταει περισσοτερο τωρα το υγρο   :o :o περιεργο λες?

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9577
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #79 στις: Ιουλίου 10, 2010, 11:17 »
ΑΑΑ!!! αυτο θα ειναι τελειο!!! Σε ευχαριστω Tem!!!  να σου πω οτι βρηκα κ φιλτρο ενυδρειου!! δεν ειναι φλουβαλ μα ειναι πολλυ καλο κ το αραιωσα οπως μου ειπατε κ διαπιστωσα οτι μου κραταει περισσοτερο τωρα το υγρο   :o :o περιεργο λες?
όχι δεν είναι καθόλου περίεργο. Λογικό είναι  ;)

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #80 στις: Ιουλίου 10, 2010, 13:22 »
Πρωτη φορα το ακουω αυτο  :o :o :o οχι δεν νομιζω οτι αυτο ισχυει , απλα ειναι το κτ που καπνιζαμε τοσα χρονια  κ αυτο τωρα αποβαλλεται απο τον οργανισμο με διαφορους τροπους. :)

Μου έχει συμβεί πολλές φορές μια που είμαι φανατικός του ελληνικού καφέ (βαρύς χωρίς ζάχαρη) να πιώ και λιγο κατακάθι στην τελευταία γουλιά
και είναι σαν πολύ μικροί καφετί κόκκοι (οι κόκκοι του αλεσμένου καφέ) οι οποίοι μένουν για πολύ στο στόμα αν δεν πιείς αρκετό νερό!
Ετυχε μάλιστα κάποιες φορές να βήξω (όταν κάπνιζα κτ) και για μια στιγμή νόμισα ότι οι κόκκοι ήταν απο τους πνεύμονες αλλά μετά
συνειδητοποίησα ότι είναι απο τον καφέ (ευτυχώς)...

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #81 στις: Ιουλίου 10, 2010, 13:46 »
Μου έχει συμβεί πολλές φορές μια που είμαι φανατικός του ελληνικού καφέ (βαρύς χωρίς ζάχαρη) να πιώ και λιγο κατακάθι στην τελευταία γουλιά
και είναι σαν πολύ μικροί καφετί κόκκοι (οι κόκκοι του αλεσμένου καφέ) οι οποίοι μένουν για πολύ στο στόμα αν δεν πιείς αρκετό νερό!
Ετυχε μάλιστα κάποιες φορές να βήξω (όταν κάπνιζα κτ) και για μια στιγμή νόμισα ότι οι κόκκοι ήταν απο τους πνεύμονες αλλά μετά
συνειδητοποίησα ότι είναι απο τον καφέ (ευτυχώς)...
Ναι τωρα καταλαβα τι εννοεις!! Εσυ λες για τους κοκκους καφε!! Ποτε δεν μου συνεβει αυτο. Ισως γιατι επινα πολλυ σπανια Ελληνικο καφε  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #82 στις: Ιουλίου 10, 2010, 14:48 »
Αυτο συνεβαινε  σε μενα οταν καπνιζα πολλα κτ την μερα!! Ηταν κατι σαν μικρα στρογγυλα κοματακια σαν ζελε σε καφε χρωμα.

Αυτο δεν συβαινει  απο κρυομα, αυτα ειναι δυστυχως απο το καπνισμα κ θα τα βλεπεις τουλαχιστον για τρεις μηνες? Το λεω αυτο γιατι παιρνει καιρο ο οργανισμος μας να καθαρισει οταν πραγματικα διακοψουμε το κτ!

Μην ανησυχεις κ καλο ειναι που φευγουν απο τον οργανισμο σου  :yes:

Να πινεις που κ που αν σου αρεσει ginger(πιπεροριζα)  στο τσαι η στο γαλα μπορεις να το προσθεσεις. Ειναι ενα καλο φαρμακο στο να καθαρισει τους πνευμονες.  ;)  Ετσι μου εχουν πει  κ το εχω δοκιμασει ειδικα οταν ειμουν αρρωστη με βαρυ κρυομα κ βηχα αυτο με εσωσε!! Εβραζα ενα μικρο κοματι της ριζας δλδ το ginger κ  μετα το προσθετα στο τσαι μου. Μεσα σε λιγες ωρες ενοιωθα πολλυ καλιτερα. Εαν θελεις να μην ειναι  βαρυ το ginger  με το τσαι γιατι αυτο καιει μπορεις απλα να κανεις το τσαι σου κ μεσα στην κουπα να  προσθεσεις ενα κοματι απο το ginger  μεσα σε λιγα λεπτα θα καταλαβεις την αλλαγη στην γευση του τσαγιου.  ;)
Δεν θα μπορούσα να το περιγράψω καλύτερα, αυτά εννοώ  :thumpup:
Ευχαριστώ για τις συμβουλές  :)

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #83 στις: Ιουλίου 10, 2010, 15:18 »
Δεν θα μπορούσα να το περιγράψω καλύτερα, αυτά εννοώ  :thumpup:
Ευχαριστώ για τις συμβουλές  :)
θα δεις οτι σε λιγους μονο μηνες θα εισαι μια χαρα!!!  :yes: :yes:Καθολου να μην ανησυχεις ναι? ολα ειναι απο το κτ!!! ΝΑ ΜΗΝ ξανακαπνισουμε !!! αυτη ειναι η σωτηρια μας!!!  ;)

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #84 στις: Ιουλίου 11, 2010, 10:06 »
Kαλημερα, παιδια προσεξα κατι περιεργο? δεν ειμαι ομως απολυτα σιγουρη, απο τη στιγμη που αλλαξα φιλτρα δλδ εβαλα φιλτρο ενυδρειου νοιοθω πολλυ μεγαλη αλλαγη. Σαν να εχω καπνισει δεκα τσιγαρα μαζεμενα?  κ ενα βαρος παλι στο στηθος οπως κ ελαφρυς βηχας.

Δεν ξερω αν τελικα οφειλεται στην αλλαγη του φιλτρου μα εβαλα παλι τα εταιρικα φιλτρα για να δω αν θα μου περασουν αυτα τα συμπτωματα.

Πολλυ φοβαμαι οτι ο πολυεστερας ενυδρειου εμενα μαλλον δεν με θελει?  >:(  :hmmm: Ισως δεν εχω το σωστο υλικο? Ισως ατμισα πολλυ απο την στιγμη που εβαλα του ενυδρειου γιατι μου αρεσε περισσοτερο απο οτι με το εταιρικο φιλτρο? Ειλικρινα τωρα ειμαι μπερδεμενη πολλυ. :o :o

Ετυχε σε καποιον απο εσας αυτο?

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #85 στις: Ιουλίου 11, 2010, 11:47 »
Δοκίμασε για μερικές μέρες μόνο driping έτσι θα δεις αν φταίει το φίλτρο. Αφαίρεσε κάθε πολυεστέρα και στάζε κάθε τόσο 2 σταγόνες στη γέφυρα

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #86 στις: Ιουλίου 11, 2010, 11:54 »
Δοκίμασε για μερικές μέρες μόνο driping έτσι θα δεις αν φταίει το φίλτρο. Αφαίρεσε κάθε πολυεστέρα και στάζε κάθε τόσο 2 σταγόνες στη γέφυρα
Πολλυ καλη η ιδεα σου Abet!! θα το δοκιμασω. Αυτη τη στιγμη δεν μπορω να πω με σιγουρια ομως ατιμιζω με τα εταιρεικα κ νοιωθω καλλιτερα? δεν ειμαι ομως ακομη σιγουρη... ισως κ τα  παγομενα που ειπια να με πειραξαν αφου εχω ευαισθησια? θα κανω κ dripping  για να σιγουρευτω.  ;)

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #87 στις: Ιουλίου 11, 2010, 15:35 »
dripping ολα τα λεφτα :thumpup:αρκει να μην οδηγεις :wall: :wall:

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #88 στις: Ιουλίου 11, 2010, 16:10 »
Πράγματι μάστορα, όταν οδηγείς είναι χειρότερο απο κινητό, χειρότερο θα έλεγα κι απο στρίψιμο τσιγάρου.
Η επικινδυνότητα του μόνο με οδήγηση υπο "ειδικές  συνθήκες" συγκρίνεται, πράγμα που έχω να το κάνω απ τα νιάτα μου  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #89 στις: Ιουλίου 11, 2010, 17:05 »
Πράγματι μάστορα, όταν οδηγείς είναι χειρότερο απο κινητό, χειρότερο θα έλεγα κι απο στρίψιμο τσιγάρου.
Η επικινδυνότητα του μόνο με οδήγηση υπο "ειδικές  συνθήκες" συγκρίνεται, πράγμα που έχω να το κάνω απ τα νιάτα μου  :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Υπερβολές! Λες και δεν είμαστε σταματημένοι τα 55 λεπτά από τα 60 που χρειάζεται μία διαδρομή στην Αθήνα :)) Όχι dripping, τάβλι παίζουμε με ασφάλεια :laugh1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 955 110759 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:15
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159967 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 28, 2024, 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515421 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146498 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303300 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12799 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 191 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530848 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201481 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801676 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11083 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 41006 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet