vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

275 επισκέπτες, 7 χρήστες
enyalios21, laniel, bujinkan, Alexander20, maprix, Jorge, manoslykos

Twitter

Καλύτερα καπνικά της FlavourArt

Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Απ: Καλύτερα καπνικά της FlavourArt
« Απάντηση #645 στις: Μαΐου 03, 2019, 17:45 »
Εγώ γιατί πάλι πιστεύω κάτι άλλο συμβαίνει.. οινόπνευμα στο soho με τίποτα  ,ακόμα και αν έχεις ατμισει tabaccheria πριν....πες μας μετά τη βάση πως σου φάνηκε....είμαι περίεργη....θα με κάνεις να ξεθαψω κανένα από το ντουλάπι...

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης1966

  • **
  • 306
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλύτερα καπνικά της FlavourArt
« Απάντηση #646 στις: Μαΐου 03, 2019, 21:06 »
Ναι έχεις δίκιο κι εμένα περίεργο μου φαίνεται (αν κ το τελευταίο 6μηνο μονο tabaccheria έκανα) αλλά πάλι δεν καταλαβαίνω... Εκτός αν έκανα καμιά μακακια οταν το έφτιαχνα κ δεν το εχω πάρει χαμπάρι... Τί να πω... Ίδωμεν...
Θα φτιάξω όμως κι ενα 10ml έτσι για να μου φύγει η περιέργεια...

Απ: Καλύτερα καπνικά της FlavourArt
« Απάντηση #647 στις: Μαΐου 03, 2019, 21:44 »
Εγώ φαντάζομαι ότι με τον όρο οινοπνευματίλα εννοεις την χημικίλα.Μετα από ΝΕΤ και τα σύγχρονα πολύπλοκα snv μου φαίνεται λογικό.Άλλωστε το soho μπορεί να στέκεται μόνο του(κι εγώ το κάνω που και που) όμως εκεί που πραγματικά αναδεικνύεται είναι ως καπνική βάση σε πιο σύνθετα mix.

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης1966

  • **
  • 306
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλύτερα καπνικά της FlavourArt
« Απάντηση #648 στις: Μαΐου 03, 2019, 23:05 »
Σωστή η διόρθωση που μου έκανες αυτό ήθελα να εκφράσω. Ίσως η παρατεταμένη χρήση νετ να μου έκανε κακό για τα δικα μου δεδομένα βέβαια...
Θα ψάξω συνταγή να το συνδυάσω μην πάει χαμένο...

Αποσυνδεδεμένος Arvalius

  • **
  • 175
  • Φύλο: Άντρας
  • What goes around, comes around
Απ: Καλύτερα καπνικά της FlavourArt
« Απάντηση #649 στις: Μαΐου 03, 2019, 23:47 »
Soho και νεροχύτης.... Κρίμα είναι!


Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Βασίλης1966

  • **
  • 306
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλύτερα καπνικά της FlavourArt
« Απάντηση #650 στις: Μαΐου 04, 2019, 01:41 »
Χαχαχα σωστά...

Απ: Καλύτερα καπνικά της FlavourArt
« Απάντηση #651 στις: Μαΐου 04, 2019, 02:29 »
Σωστή η διόρθωση που μου έκανες αυτό ήθελα να εκφράσω. Ίσως η παρατεταμένη χρήση νετ να μου έκανε κακό για τα δικα μου δεδομένα βέβαια...
Θα ψάξω συνταγή να το συνδυάσω μην πάει χαμένο...
Μπες στο fb γκρουπ vape alchemists,θα βρεις συνταγές με soho

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης1966

  • **
  • 306
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλύτερα καπνικά της FlavourArt
« Απάντηση #652 στις: Μαΐου 04, 2019, 15:34 »
Είμαι από αυτούς τους περίεργους που δεν εχουν fb... ακόμη...  Με eliquid recipes λεω να ασχοληθώ...

Αποσυνδεδεμένος margo

  • **
  • 276
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Καλύτερα καπνικά της FlavourArt
« Απάντηση #653 στις: Μαΐου 20, 2019, 22:42 »
Πήρα το ίδιο άρωμα από δύο διαφορετικά καταστήματα. Σε διαφορετικό μπουκαλάκι. Το δεύτερο φαίνεται γνήσιο. Στο πρώτο δεν ανέφερε το κατάστημα αν είναι rebottled. Δεν ξέρω αν έχει διαφορά στη γεύση, δοκίμασα μόνο το πρώτο...αυτό που λέει " άρωμα τροφίμων". Ξέρει κανείς τι συμβαίνει?

Στάλθηκε από το Redmi Note 5A Prime μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος seth2769

  • **
  • 271
  • Φύλο: Άντρας
    • Cran e-liquis Russia SPB
Απ: Καλύτερα καπνικά της FlavourArt
« Απάντηση #654 στις: Μαΐου 20, 2019, 23:04 »
το δεξι ειναι Μαμα το αριστερο rebotled

Αποσυνδεδεμένος margo

  • **
  • 276
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Καλύτερα καπνικά της FlavourArt
« Απάντηση #655 στις: Μαΐου 21, 2019, 01:37 »
Click-->Έγινε διαγραφή άμεσης παράθεσης<--Click

Ναι αυτό κατάλαβα κι εγώ παρόλο που το κατάστημα δεν το ανέφερε. Το θέμα μου είναι αν η γευση-απόδοση είναι η ίδια ή το rebotled υστερεί λόγω προσθήκης νερού η αραίωσης με pg.

Στάλθηκε από το Redmi Note 5A Prime μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 21, 2019, 01:39 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος seth2769

  • **
  • 271
  • Φύλο: Άντρας
    • Cran e-liquis Russia SPB
Απ: Καλύτερα καπνικά της FlavourArt
« Απάντηση #656 στις: Μαΐου 21, 2019, 06:28 »
Αν το καταστημα εκτιμα τους πελατες του ...απλα κανει rebotle ..και τιποτα αλλο..σε αυτη την περιπτωση το αρωμα παραμενει το ιδιο ..

Αν οχι ,και αραιωνει με PG ..φυσικα και δεν θα ειναι το ιδιο ,θα ειναι αδυναμο σε αποδοση γευση ,και αναλογα την PG που θα χρησιμοποιησει η και αλλον διαλυτη, μπορει και χειροτερο.

Απ: Καλύτερα καπνικά της FlavourArt
« Απάντηση #657 στις: Μαΐου 21, 2019, 10:21 »
Γνησιότατα είναι και τα δύο, αν ήταν rebottle δεν θα είχε τέτοια συσκευασία την οποία έχει μόνο η Flavour art.
Οσο για την ετικέτα που είναι στα Ελληνικά είναι γιατί εξαρχής η παρτίδα ήταν για Ελλάδα σε αντίθεση με την Αγγλική-Ιταλική που μπορεί να είναι ανεξάρτητη εισαγωγή.
[member=17051]margo[/member] κανένα πρόβλημα δεν θα έχεις με την γεύση και την ποιότητα και των δύο συσκευασιών, είναι και τα δύο γνησιότατα, αλλά να ξέρεις και rebotlle να έπαιρνες κανένα πρόβλημα δεν θα είχες αλλά και η συσκευασία , ειδικά το μπουκάλι, θα ήταν διαφορετικό απο αυτό που έχεις τώρα στα χέρια σου.

Μην γράφουμε ανακρίβειες και τρομάζει ο κόσμος χωρίς λόγο.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 21, 2019, 10:27 από armadoran »

Αποσυνδεδεμένος margo

  • **
  • 276
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Καλύτερα καπνικά της FlavourArt
« Απάντηση #658 στις: Μαΐου 21, 2019, 23:27 »
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Πάντως με τα rebotled που έκανα ως τώρα έμεινα ευχαριστημένη. Τον άλλο μήνα που θα ωριμάσει και της "μαμάς" θα κάνω τη σύγκριση
Ένα άλλο ..πλεονέκτημα θα έλεγα, στη περίπτωση που τα ανασυσκευασμενα δεν αραιώνονται, είναι ότι τα παίρνουμε φθηνότερα.
Από κατάστημα που σέβεται, όπως αναφέρθηκε και πιο πάνω.
Από μια αναζήτηση που έκανα όμως πρόσφατα είδα ότι αυτό δεν ισχύει παντού.
 Σκέφτομαι να δοκιμάσω το rye4 ( ναι έμεινα πολύ πίσω) και το 7foglie...πάντα καπνικά που γλυκιζουν. Επηρεάστηκα από τα γραφόμενα εδώ
Και να πω τη γνώμη μου για το black perique: λίγες σταγόνες του έσωσαν ένα diy που μου βγήκε γλυκό και το έκαναν υποφερτό δίνοντας ωραίο χτύπημα και στο λαιμό, τσιγαρίσιο. Αν το κάνω σκέτο, με 1% αραίωση, ατμιζω δύο τρεις ώρες για διάλειμμα από το κανονικό μου άρωμα και μετά μου φαίνεται ακόμα καλύτερο. Για όλη τη μέρα δεν αντέχεται.

Στάλθηκε από το Redmi Note 5A Prime μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
Απ: Καλύτερα καπνικά της FlavourArt
« Απάντηση #659 στις: Μαΐου 23, 2019, 19:24 »
Αφήστε τον εαυτό σας να παρασυρθεί από το σκούρο πικάντικο καπνό ... Φανταστείτε τον άνεμο του Monsoon να τρέχει πάνω από τον ωκεανό για να φτάσει στο τροπικό δάσος, να στροβιλίζει στο πέρασμά του τα δάση των οπωροφόρων δέντρων, επιβραδύνοντας στη συνέχεια για να απορροφήσει τη γλυκιά φρεσκάδα πριν περάσει απαλά σε ένα πεδίο βανίλιας, χαλαρώνοντας και απολαμβάνοντας τα δώρα της φύσης.
Αυτή ήταν η έμπνευση πίσω από τη νέα μας γεύση, το Monsoon, μια πολυεδρική γιορτή απαλών γεύσεων λουλουδιών και εξωτικών φρούτων, που τοποθετούνται στο τέλος σε ένα μαξιλάρι ήπιας γλυκύτητας από βανίλια. Θα λατρέψετε αυτή τη γεύση. Μπορεί να σας θυμίσει κέικ φρούτων. Είναι ένα εξαιρετικό υγρό για καθημερινό άτμισμα.
Νιώστε σε κάθε εισπνοή τη δύναμη του Monsoonνα σας συνεπαίρνει και να απογειώνει τις αισθήσεις σας και μετά να καταλαγιάζει και να σας ηρεμεί η γλυκιά βανίλια. Κορυφαίος συνδυασμός γεύσεων που τυλίγονται μεταξύ τους για να προσφέρουν ένα απόλυτα γευστικό αποτέλεσμα με διακυμάνσεις.


ΤΣΟΥΤΣΟΥΡΩΣΑ

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 950 110481 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:42
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159723 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515269 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146447 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303200 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12779 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 179 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530724 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201459 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801572 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11038 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40969 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet