vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Aspire Minican (Minifit killer, must check-buy)

Αποσυνδεδεμένος chkontog

  • ***
  • 687
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Minican (Minifit killer, must check-buy)
« Απάντηση #60 στις: Αυγούστου 13, 2020, 12:10 »
Το λάτρεψα μόνο και μόνο για αυτα τα "λίγα" που παρέχει.Σκέφτομαι να το κάνω δώρο σε 1-2 φίλους.
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 13, 2020, 17:36 από chkontog »

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Aspire Minican (Minifit killer, must check-buy)
« Απάντηση #61 στις: Αυγούστου 14, 2020, 01:53 »
Είναι μικριοσκοπικό και δεν έχει καθόλου βάρος. Το έχω μόνιμα στην τσέπη του παντελονιού μου και με συντροφεύει σε μικρές εξόδους από το σπίτι.
Επίσης με έχει βολέψει και στη δουλειά γιατί κινούμαι συχνά στο χώρο και δεν κουβαλάω πλέον τις γκουμούτσες.
Έχουν πάθει πλάκα όλοι πως αυτή η (άσεμνος χαρακτηρισμός) παράγει τόσο ατμό...
Τέλος θα φανεί ιδιαίτερα χρήσιμο κατά την ελαιοσυγκομιδή και τις λοιπές αγροτικές-κηπουρικές εργασίες.

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 885
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Απ: Aspire Minican (Minifit killer, must check-buy)
« Απάντηση #62 στις: Αυγούστου 14, 2020, 02:31 »
Προτείνω για το χωράφι ή τον κήπο τουλάχιστον δύο με τρία τέτοια.

Το ένα το έβγαλα νοκ άουτ πολύ γρήγορα και δεν είχα κάνει ούτε τις μισές δουλειές. :)) :))

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Aspire Minican (Minifit killer, must check-buy)
« Απάντηση #63 στις: Αυγούστου 14, 2020, 09:32 »
Α, και συ δικός μας είσαι...
Και γω στις κηπουρικές-εξωτερικές εργασίες 5 λεπτά δουλεύω και 20 απαγγέλλω καταραμένους ποιητές ατμίζοντας για να αναγκάσω τους βέλιουρες και τις μουχρίτσες να σταματήσουν την αναπαραγωγή...
Στις ελιές όμως δεν γίνεται διότι και εργάτες πλερώνω και θέλω να τελειώσει το μαρτύριο μια ώρα αρχύτερα.
Όπως και νάχει θα πάρω κανα δυο ακόμη και σκοπεύω να τα δουλεύω μόνο με άλατα για μεγαλύτερη αυτονομία.

Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Minican (Minifit killer, must check-buy)
« Απάντηση #64 στις: Οκτωβρίου 30, 2020, 23:38 »
εχει ερθει και pod 3 ml με ποιο βολικο επιστομιο και πιο σφιχτη τζουρα...!!!! αλλα ειναι λιγο πιο κρυος ο ατμος...!  εγω παντως το εχω αγαπησει με το 2ml pod  εχω παρει 7 minican μεχρι στιγμης τα 4 απο αυτα τα χαλασα...  :)) 

ειναι πραγματικα αστειο που μια συσκευη 10 ευρω με εκανε να αφησω τα mod...  :laugh1:

ειναι πραγματικα ενα minifit killer...!!!!!! και ας μην εχει fire button...! 

Αποσυνδεδεμένος Georgechalkida

  • ****
  • 1047
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Minican (Minifit killer, must check-buy)
« Απάντηση #65 στις: Οκτωβρίου 30, 2020, 23:40 »
Για το minican τα καινούρια pod?? Δε τα βλέπω κάπου διαθέσιμα.


ΥΓ Άκυρο τα βρήκα!!
Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Minican (Minifit killer, must check-buy)
« Απάντηση #66 στις: Νοεμβρίου 01, 2020, 23:51 »
Πρέπει επειγόντως η aspire να βγάλει εργοστασιακή αντίσταση σαν του minican για τον nautilus ειλικρινά εχω πάθει την πλακα με την διάρκεια ζωής  εχω βάλει το signalman απο steam train και εχω κανει μεχρι τωρα 50 ml και δεν εχει χασει απο γεύση... Οσο για την γεύση είναι απο αλλο πλανήτη... !!!  

Τώρα γιατί το αναφέρω αυτο... Λοιπόν το singalman με την 0.7 mesh του ναυτιλου δεν βγάζει ουτε 15 ml.... Γενικα δεν τα πάει καλά με κάποια δύσκολα eliquids...

Μήπως πρέπει τελικά η aspire να το δει σοβαρά και να βγάλει την ίδια αντίσταση για ναυτιλο;   Η ακομα καλύτερα  να φτιάξει ενα νεο ατμοποιητη με τίτλο  Aspire MiniTank νομίζω πρέπει να το προτείνω στην aspire....   Χαχα

Αποσυνδεδεμένος tony1976

  • **
  • 286
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Minican (Minifit killer, must check-buy)
« Απάντηση #67 στις: Νοεμβρίου 02, 2020, 09:11 »
Καλημέρα Άκη δοκίμασες την 3 ml φαντάζομαι, μπορείς να μας πεις διαφορά σε γεύση και τζούρα( σφιχτή) σε σχέση με το παλιό ποντάκι? Επίσης είναι 1 ohm ενώ η παλιά 1,2 μήπως παίζει σε υψηλότερα βατ, κατάλαβες κάτι τέτοιο? Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Minican (Minifit killer, must check-buy)
« Απάντηση #68 στις: Νοεμβρίου 02, 2020, 11:15 »
Καλημέρα η διαφορά ειναι οτι ειναι ελαχιστα πιο κρύος ο ατμός εχει καλύτερο τρόπο γεμίσματος  και ποίο βολικο επιστόμιο οσον αφορά την απόδοση ειναι εξαιρετική τωρα για τα Watt δεν ξέρω  δεν καταλαβα κάποια ιδιαίτερη διαφορά  οσο για την τζούρα μου φενεται λιγο πιο σφιχτή σε σύγκριση με το 2ml pod  δεν ειναι ομως αυτη η σφιχτή που εχει το vaporesso osmall ομως.. ειναι ομως μια καλη MTL τζουρα ίσως μερικοί να την ήθελαν ακομα πιο σφιχτή  αλλα στην δικια μου περίπτωση βρίσκω ιδανική την τζούρα για Mtl ατμισμα 




Αποσυνδεδεμένος tony1976

  • **
  • 286
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Minican (Minifit killer, must check-buy)
« Απάντηση #69 στις: Νοεμβρίου 02, 2020, 11:52 »
Σε ευχαριστώ πολύ, παραμένει μία καλή λύση πάντα ιδίως τώρα με καλύτερο γέμισμα και βολικό επιστόμιο.

Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Minican (Minifit killer, must check-buy)
« Απάντηση #70 στις: Νοεμβρίου 04, 2020, 16:36 »
Το 5ο minican που χαλασε στο άκυρο δεν ειχε ουτε υγρασία ουτε σταγόνα τπτ... Και χάλασε η αυτόματη τζούρα... Το φυσηξα έφτιαξε κάπως και παλι τα ιδια...  Ξενέρωσα λίγο γιατι ουτε μηνα δεν έβγαλε το συγκεκριμένο... Ευτυχώς εχω αλλο...!! Να κανω την δουλειά μου... Αλλα τωρα αρχισα να βαριέμαι τα pod με αυτόματη τζούρα πηρα ενα drag X και το έχω ευχαριστηθεί...!! Και μάλλον σε αυτο θα μείνω τώρα..!!!

Αποσυνδεδεμένος vlasismiriagos

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Minican (Minifit killer, must check-buy)
« Απάντηση #71 στις: Νοεμβρίου 04, 2020, 16:43 »
Μέχρι να σου αρχίσει τις διαρροές λόγω προβληματικών αντιστάσεων...

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 05, 2020, 02:16 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Minican (Minifit killer, must check-buy)
« Απάντηση #72 στις: Νοεμβρίου 04, 2020, 17:04 »
Χαχα πλεον έφτιαξε η voopoo σε αυτο το κομμάτι με της εργοστασιακές αντιστάσεις...  Σε όλους τους ατμοποιητες μπορεί να συμβεί αυτο εξάλλου και με την aspire πολλές παρτίδες με 0.7 mesh coil έφευγε απο της τρύπες του airflow ολο το υγρό.... Χειρότερα και απο της διαρροές απο της εργοστασιακες της voopoo 

Πλεον που περνώ απο vapeland αντιστάσεις δεν έχω δει καμια διαρροή  δεν κάνω διαφήμιση απλα έχει τύχει να παρω και απο άλλα καταστήματα και η περισσότερες παρτίδες να ειναι ελαττωματικές.. ίσως να έτυχε τι να πω... Πάντως τωρα δεν εχω δει ουτε σταγόνα... Ίσως να έφτιαξε η voopoo με της νεες παρτίδες 

Επίσης δουλευω και την rba εκτος απο της εργοστασιακές...

Απο εργοστασιακές για μενα που θελω πιο σφιχτη τζούρα περνω την 0.8ohm και 1.2ohm 

Για πνευμονικές απο την αλλη κοιτάω παντα την αναλογία του υγρού να ειναι τουλάχιστον 70/30 με της εργοστασιακές συγκεκριμένα η 0.3 μου άρεσε περισσότερο λογο χαμηλότερης κατανάλωσης υγρου και πιο χαμηλα watt

Πάντως για οικονομία πλεον προτιμώ να φτιαχνω της δικές μου αντιστάσεις  και εκτός αυτου με την RBA δεν έχεις καμια διαρροή αν φτιάξεις σωστα την αντίσταση..!!  Ειναι λιγο βαρετή διαδικασία και αυτη η rba της voopoo ειναι λίγο δύσκολη στο στήσιμο μαλλον θα κοιτάξω να παρω της meshlyfe που ακουω καλα λογια στο τοπικ του drag X 


Αποσυνδεδεμένος chkontog

  • ***
  • 687
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Minican (Minifit killer, must check-buy)
« Απάντηση #73 στις: Μαΐου 08, 2021, 11:01 »
Καλημέρα,
το πήρα και το δοκίμασα και δεν ενθουσιάστηκα.Είναι πολύ ελαφρύ, αλλά οι τζούρες που τραβάς μου φαίνονται αεράτες mtl, έως λίγο πνευμονικές.Επίσης, απο γεύση δεν είναι και κάτι φοβερό.Αν θέλει να το αγοράσει κάποιος ας το αγοράσει, αλλά εγώ δεν θα το πρότεινα.

Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Minican (Minifit killer, must check-buy)
« Απάντηση #74 στις: Ιουνίου 01, 2021, 13:56 »
<<Bye Bye>> Aspire Minican.. Welcome Aspire Vilter !!!   8)


=>> Aspire Vilter: Οριστικό «αντίο» στο κάπνισμα με την πιο κομψή συσκευή που κρατήσατε ποτέ    

θα βρειτε και reviews στο Youtube...!! 

το pod απλα τα σπάει..!!! 




 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 955 110738 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:15
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159956 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 28, 2024, 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515419 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146496 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303300 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12799 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 191 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530839 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201480 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801673 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11083 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 41006 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet