vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

129 επισκέπτες, 7 χρήστες
sakissalonika, dkostas, camber, Doubt, lagoudakis, ramon, jim356

Twitter

Aspire Minican (Minifit killer, must check-buy)

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 889
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Απ: Aspire Minican (Minifit killer, must check-buy)
« Απάντηση #45 στις: Ιουλίου 06, 2020, 11:58 »
Φίλε μην το παίρνεις προσωπικά σε παρακαλώ δεν εννοούσα εσένα, εσύ απάντησες στις απορίες μου και εγώ το αγόρασα με δική μου βούληση, πήγαινε σε ένα φίλο που ενώ εξέφρασα τη γνώμη μου πετάχτηκε και είπε για τα λεφτά του έχει μόνο θετικά, όλα τα άλλα είναι να χαμε να λέγαμε δηλαδή σαν να λέμε μην πούμε την γνώμη μας. Μόνο θετικά δεν έχει καμία συσκευή εμένα δεν με βόλεψε το επιστόμιο του και το γέμισμα του και επίσης την τζούρα του δεν τη θεωρώ σφιχτή mtl όπως το osmall που είχα και έχασα. Ένας λόγος που το πήρα είναι ότι ήθελε το osmall περίπου 45-50 λεπτά τα οποία θεωρώ πολλά για 350 και χάρηκα για τα 30 λεπτά που αναφέρατε όχι εσύ μόνο αλλά και 2 στο youtube και ο akis, δεν είπα ότι θα πεθάνω γιατί θέλει 54 λεπτά ακριβώς να φορτίσει απλά δεν θα το έπαιρνα γιατί μου άρεσε αρκετά το άλλο και είναι 3 ευρώ ακριβότερο. Τέλος το ανέφερα πολλές φορές ότι για 10 ευρώ είναι μία τίμια επιλογή απλά το hype εννοούσα τον akis γιατί ανέφερε γεύση σαν την 0,7 του ναυτίλου και πολλά άλλα  και τα ίδια έγραψε στο alterego που ήταν το πρώτο μαγαζί που το έφερε και επειδή δεν υπάρχουν πολλά reviews αρκέστηκα σε αυτά. Σε καμία των περίτώσεων δεν εννοούσα εσένα, ήσουν ευγενέστατος και απάντησες στις απορίες απλά διαφωνούμε λίγο για τη συσκευή thats all. Συγγνώμη εαν σε προσέβαλα δεν ήταν σκοπός μου.
Καμία προσβολή και όλα καλά :thumpup:, απλά σιχαίνομαι την λέξη «hype» γιατί συμβαίνει συχνά και ειδικά στο Facebook. Ατμιστές δίνουν τα λεφτά τους για προϊόντα που δεν αξίζουν γιατί κάποιοι τα παίρνουν δωρεάν και τα σπρώχνουν πριν καν τα δοκιμάσουν.
Για αυτό άλλωστε, ακόμα και εδώ, γράφω πάντα δοκιμάστε και όχι πάρτε! Πάρτε!

Αποσυνδεδεμένος tony1976

  • **
  • 286
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Minican (Minifit killer, must check-buy)
« Απάντηση #46 στις: Ιουλίου 06, 2020, 13:05 »
Καλημέρα δεν έχω καν facebook και γενικά αποφεύγω τα group όλων των ειδών γιατί μαζεύονται συνήθως ημιμαθείς ξερόλες που στο τέλος ή σε μπερδεύουν ή σε παραπλανούν άρα καταλαβαίνω τι εννοείς απόλυτα. Είναι 2 much το hype έχεις δίκιο απλά το έγραψε ένας φίλος  πιο πάνω και ασυναίσθητα το έγραψα και εγώ απλά εννοούσα ότι περίμενα λίγα παραπάνω σε λεπτομέρεις που δεν κοστίζουν  όπως το επιστόμιο και το γέμισμα( τάπα σιλικόνης και τρύπα διαφυγής αέρα) που δεν κοστίζουν το type c κοστίζει άρα το καταλαβαίνω, ενώ για 10 ευρώ είναι τέλειο σε γεύση, μαγνήτες, βάρος και γενικά είναι μία πολύ καλή λύση για καλοκαίρι ιδίως. Θα περιμένω μήπως πέσει στα χέρια σου το Vaporesso XROS γιατί νομίζω ότι σε σωστή τιμή θα κάνει θραύση. Να είσαι καλά και συνέχισε τις παρουσιάσεις σου είναι αντικειμενικές και πολύ κατατοπιστικές και τις διαβάζω άσχετα εαν σκοπεύω να το αγοράσω ή όχι. Καλή συνέχεια.


Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Minican (Minifit killer, must check-buy)
« Απάντηση #47 στις: Ιουλίου 06, 2020, 22:36 »
Πολλές φορές μπορεί κάποιος οπως εγω να του αρέσει τοσο πολυ ενα pod και απο τον ενθουσιασμό του να γράψει τα καλύτερα λόγια για το συγκεκριμένο προϊόν αλλα πραγματικά δεν έκανα διαφήμιση εγω αγόρασα την συσκευή και ενθουσιάστηκα...  

Τωρα όμως εχω να πω κατι αρνητικό..... Στο πρώτο που ειχα πάρει η μπαταρία ήταν ελαττωματική... Το 2ο ηταν οκ αλλά η αυτόματη τζούρα κόβεται συνέχεια ξενέρωσα με αυτό τώρα....

Παρόλαυτα το άνοιξα και το έφτιαξα...  Αλλά και πάλι με χάλασε αρκετά που έπεσα σε 2 ελαττωματικά το άλλο το εχω σφραγισμένο ακομα... Τέλος πάντων αυτο με ενοχλεί σε συσκευές αυτόματης τζουράς...

θα περιμένω το vaporesso XROS που θα ειναι κορυφή.. το μονο πρόβλημα ειναι οτι δεν ξέρω αν θα το φέρουν alterego η nobacco αν τωρα ειναι να κανω παραγγελία αντιστάσεις ε δεν λέει... Με το uwell caliburn ετσι την πάτησα πάντως...  

Αποσυνδεδεμένος tony1976

  • **
  • 286
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Minican (Minifit killer, must check-buy)
« Απάντηση #48 στις: Ιουλίου 06, 2020, 23:05 »
Δεν πειράζει σιγά δεν έγινε τίποτα, φυσικά και δεν έκανες διαφήμιση. Εμένα πάλι δεν μου δίνει χτύπημα και του έβαλα 12 νικοτίνη δεν ξέρω γιατί, έβαλα το ίδιο υγρό στον zlide και το χτύπημα δεν έχει καμία σχέση η γεύση του όμως είναι πολύ καλή. Το περίεργο είναι ότι όταν το δοκίμασα εκεί ενώ είχε 3 ή 6 νικοτίνη το χτύπημα του ήταν πολύ καλό για αυτό το πήρα μπορεί να έπεσα σε σκαρτο δεν ξέρω. Το xros εύχομαι να το φέρει η nobacco και εγώ μιας και είναι 2 λεπτά με τα πόδια ενώ για να πάρω αντίσταση για το minican θέλω 20 για αυτό ξενέρωσα λίγο πιο πολύ χάχα, είμαι σίγουρος ότι θα τα σπάει πάντως στη σωστή τιμή βέβαια. 

Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Minican (Minifit killer, must check-buy)
« Απάντηση #49 στις: Ιουλίου 07, 2020, 01:33 »
ετσι οπως το ειπες <<Δεν πειράζει σιγά δεν έγινε τίποτα, φυσικά και δεν έκανες διαφήμιση.>>  Αυτο ηταν καπως ειρωνικο η μου φανηκε?  :))

ειναι οντως σα να εκανα διαφημιση παντως με αυτα που εγραψα... χαχαχα  

σχετικα με αυτο που λες οτι δεν σου δινει χτηπημα οντως μου κανει λιγο εντυπωση επιδει στο καταστημα που το δοκιμασες λες οτι ηταν μια χαρα...! μηπως να το πας πισω στο καταστημα να το δουνε?   μπορει να μην δινει αδυναμα ρευματα... αυτο πιστευω εγω...   αν οντως ειναι ετσι λογικα θα σου δωσουν ενα αλλο...

και εγω ελπιζω να το φερει η nobacco το XROS.. πραγματικα ειμαι σιγουρος για το συγκεκριμενο οτι θα τα σπαει...! και με το usb C ειναι σιγουρο πως η φορτιση θα ειναι πολυ γρηγορη...!! και επιτελους θα εχει διαφανο pod που θα μπορεις να βλεπεις το υγρο...!!!! αυτο ειναι πολυ καλο...!!!  και το επιστομιο φενεται απο φωτογραφιες που ειδα  πολυ βολικο..!   :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9579
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Minican (Minifit killer, must check-buy)
« Απάντηση #50 στις: Ιουλίου 07, 2020, 03:05 »
Δεν πειράζει σιγά δεν έγινε τίποτα, φυσικά και δεν έκανες διαφήμιση. Εμένα πάλι δεν μου δίνει χτύπημα και του έβαλα 12 νικοτίνη δεν ξέρω γιατί, έβαλα το ίδιο υγρό στον zlide και το χτύπημα δεν έχει καμία σχέση η γεύση του όμως είναι πολύ καλή. Το περίεργο είναι ότι όταν το δοκίμασα εκεί ενώ είχε 3 ή 6 νικοτίνη το χτύπημα του ήταν πολύ καλό για αυτό το πήρα μπορεί να έπεσα σε σκαρτο δεν ξέρω. Το xros εύχομαι να το φέρει η nobacco και εγώ μιας και είναι 2 λεπτά με τα πόδια ενώ για να πάρω αντίσταση για το minican θέλω 20 για αυτό ξενέρωσα λίγο πιο πολύ χάχα, είμαι σίγουρος ότι θα τα σπάει πάντως στη σωστή τιμή βέβαια.
Δεν αποκλείεται φυσικά να χάλασες την αντίσταση, επομένως αν πάρεις κάποια συμπληρωματική αντίσταση θα έχεις ακόμα πιο σαφή άποψη. Θα ήταν βέβαια καλύτερο αν το αρχικό πακέτο περιείχε και μια δεύτερη αντίσταση, έστω και με ελαφρά αυξημένη τιμή πώλησης.

Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Minican (Minifit killer, must check-buy)
« Απάντηση #51 στις: Ιουλίου 07, 2020, 03:22 »
[member=377]Tem[/member] νομιζω πως εχει δικαιο... επιδει εχω παρει 3 minican το ενα απο αυτα δεν δινει τοση καλη αποδοση... δεν ειναι θεμα της αντιστασης μολις το διαπιστωσα τωρα πριν λιγο...! αφου ατμιζα ενα υγρο με 6mg και δοκιμασα και τα 3 με το ιδιο ανταλακτικο pod με 6mg με πληρως φορτισμενη μπαταρια... το ενα δεν ειχε καν χτύπημα....  :(

μαλλον μιλαμε για ελαττωματική παρτίδα.... συμβαίνουν και αυτα...... 



Αποσυνδεδεμένος tony1976

  • **
  • 286
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Minican (Minifit killer, must check-buy)
« Απάντηση #52 στις: Ιουλίου 07, 2020, 09:34 »
Καλημέρα. όχι βρε Akis τι ειρωνικό απλά ενθουσιάστηκες λίγο παραπάνω αυτό είπα , τι λόγω να έχεις να κάνεις διαφήμιση σε 1 προιόν 10 ευρώ? Δεν ξέρώ μπορεί να είναι η παρτίδα τώρα που λες ότι έτυχε και σε εσένα και σε 2 κιόλας, τι να κάνουμε δεν πειράζει. Tem επειδή αυτή που είχε η συσκευασία ήταν πάνω στο ποντάκι και μιλούσα στο τηλέφωνο όταν το άνοιξα και ξέχασα ότι έχει αυτόματη τζούρα και τράβηξα ασυναίσθητα και την έκαψα και την πέταξα, αυτή τώρα είναι καινούργια από πακέτο που έχεται με 2 αντιστάσεις και το περίεργο είναι ότι έχω κάνει μόνο 10 ml. Επειδή εδώ και 30 χρόνια είμαι της άποψης ότι πληρώνεις παίρνεις εκτός ελαχίστων εξαιρέσεων ήταν πολύ καλό για να είναι αληθινό στα 9,90 χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν είναι μία τίμια λύση για το καλοκαίρι( καλή γεύση και παραγωγή ατμού, καλούς μαγνήτες και καλή απόκριση αυτόματης τζούρας).

Αποσυνδεδεμένος manos85

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Minican (Minifit killer, must check-buy)
« Απάντηση #53 στις: Ιουλίου 12, 2020, 23:24 »
Καλησπερα!εχοντας στην κατοχη μου το μικρο εδω και μερικες,ειπα να καταθεσω κι εγω την αποψη μου!
Σαν λατρης των pod και ιδιαιτερα των αυτοματων βρηκα αυτη συσκευη αρκετη καλη και απιστευτα μικρη(σαν να κρατας ενα bic μικρο)!Ειναι αρκετα ντουμανιαρικο,αν και βρηκα την τζουρα του παααρα πολυ χαλαρη,γι αυτο και εκλεισα τις τρυπες με μονωτικη ταινια!Παιρνει ομως αερα και απο κει που ενωνει το pod με το σωμα...εκει φαινεται και η φτηνη του κατασκευη!γευση για να ειμαι ειλικρινης,δε βρηκα κατι το ιδιαιτερο!η αυτονομια του για τη μπαταρια του ειναι αρκετα καλη...αλλωστε,ειναι καθαρα back up συσκευη!το επιστομιο,αν και δεν αντικειμενικα βολικο,ακομα να καταλαβω το λογο που το εκαναν ετσι... απλα το συνηθιζεις...θα προτιμουσα μια πιο μεγαλη αντισταση,πχ 1.4 η 1.6,η μια 500mah μπαταρια ετσι ωστε να αυξηθει και η αυτονομια του!για το minifit δεν ξερω αν ειναι killer(δεν το εχω),για το kubi ομως δεν ειναι με τιποτα!οπως και 'χει ομως,ειναι μια τιμια συσκευη,παμφθηνη και απολυτα φορητη!αξιζει να το δοκιμασετε!

Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Minican (Minifit killer, must check-buy)
« Απάντηση #54 στις: Ιουλίου 13, 2020, 02:09 »
εχω μεχρι στιγμής 6 aspire minican  τα περισσότερα ειναι ελαττωματικά.... Το ενα ειναι πιο αερατο οπως είπε και ο Μανος περνάει περισσότερο αέρας... Το αλλο δεν πιάνει καλα η αυτόματη τζούρα... Και γενικα τα αλλα εχουν θεμα με την μπαταρία.... πλεον ουτε ενα pod δεν βγάζει μονο τα 2 σε λευκό χρώμα που έχω βγάζουν ακριβώς 2.5 γεμίσματα και η τζούρα ειναι ξεκάθαρα MTL σφιχτή οπως πρέπει... Για 10 ευρώ ειναι εξαιρετικό πάντως και για όσους λενε οτι δεν έχει καλη γεύση εγω θα διαφωνήσω σε αυτό ίσως τα υγρά που χρησιμοποιείται να μην τα έχετε αφήσει να ωριμάσουν σωστά η ίσως ειναι καπως άτονα σε γεύση.. εγω οσα υγρα ατμισα πήρα εξαιρετική γεύση και συγκεκριμένα με τα παρακάτω υγρά.. και. Με αναλογία 70/30 VG/PG ,6mg

Philotimo τριμπεκα
Philotimo πάρφε παγωτό λεμονι
Five pawns Castle long
Ripe Vapes VCT
VGOD cubano/silver
Odin by BW 101/102/111/113
Cosmic Fog milk&honey





Αποσυνδεδεμένος SystemBooms69

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
  • FullMoon Vaping
Απ: Aspire Minican (Minifit killer, must check-buy)
« Απάντηση #55 στις: Αυγούστου 05, 2020, 09:40 »
Μετά από 20 μέρες χρήσης του minican, μπορώ να πω ότι σαν δεύτερη, καβάντζα stealth συσκευή είναι εξαιρετικό σε όλα του. Δίνει γεμάτες, μεστές γευσάτες τζούρες και μάλιστα με ένα πυρακτωμένο καρφάκι του μεγάλωσα τις τρυπούλες εισαγωγής αέρα (του άνοιξα και ακόμα 2 😉) και το έφερα στα γούστα μου και κυριολεκτικά ΤΑ ΣΠΑΕΙ για 10Ε. Ακόμα με την πρώτη αντίσταση είμαι χωρίς αλλοίωση γεύσης.

Αποσυνδεδεμένος cohones

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Minican (Minifit killer, must check-buy)
« Απάντηση #56 στις: Αυγούστου 05, 2020, 19:17 »
Παιδιά θέλω να δοκιμάσετε κάτι για να πεισθώ ότι δεν φαντάζομαι πράγματα. Παρατήρησα ότι αν βάλω το pod με το στόμιο να κοιτάζει αριστερά η τζούρα είναι πιο "γεμάτη" και ζεστή από ότι αν το στόμιο κοιτάζει δεξιά. Ή τέλος πάντων ανάλογα το πως το κρατάς και ποιόν προσανατολισμό έχει το pod (στόμιο δεξιά ή αριστερά) αλλάζει η ένταση της γεύσης... Το έχει αντιμετωπίσει κανείς άλλος ή φαντάζομαι πράγματα; :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Aspire Minican (Minifit killer, must check-buy)
« Απάντηση #57 στις: Αυγούστου 11, 2020, 20:46 »
Το πήρα και γω σήμερα. Ερώτηση: 70% vg σηκώνει η αντίσταση ή να περιμένω να μου έρθουν κάτι άλατα να φτιάξω άλλα υγρά??

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 889
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Απ: Aspire Minican (Minifit killer, must check-buy)
« Απάντηση #58 στις: Αυγούστου 11, 2020, 22:15 »
Παίζω κανονικά με 70/30 υγρά.

Αποσυνδεδεμένος Georgechalkida

  • ****
  • 1047
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Minican (Minifit killer, must check-buy)
« Απάντηση #59 στις: Αυγούστου 13, 2020, 01:15 »
Στη κατοχή μου εδώ και 5 μέρες. Στα λεφτά του είναι ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ . Πάρα πολύ καλή γεύση και ωραίο χτύπημα. Θα γίνει μόνιμο στη δουλειά μου.

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34814 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 36 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9377 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:45
από tsep12
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8818 1083997 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 16:41
από shadockan
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1238 135648 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 21:46
από mathimatikos1966
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476237 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114613 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1281 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2337 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 907 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271064 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1497 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos