vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Aspire Mulus

Aspire Mulus
« στις: Νοεμβρίου 23, 2019, 21:57 »
ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ
Aspire Mulus Pod-Mod, η επανάστασή της εξέλιξης. Ισχύς 80 watts, μικρό μέγεθος, ιδιαίτερα ελαφρύ για εσένα που αναζητάς ευκολία και ποικιλία επιλογών σε αντιστάσεις, με την εγγύηση ποιότητας και απόδοσης της Aspire..
Λειτουργεί με μια μπαταρία 18650(δεν περιλαμβάνεται) και η έξοδος ισχύος μπορεί να φτάσει μέχρι και τα 80Watt.
Στο μενού του θα βρείτε 3 λειτουργίες:Variable wattage, Variable voltage και Bypass.
Το εμπρόσθιο μέρος της συσκευής καλύπτεται με ένα μαγνητικό καπάκι από ρητίνη (ResinPanel) στο οποίο υπάρχει κενό ώστε να μπορούμε να δούμε την μικρή οθόνη LCDμε όλα μας τα δεδομένα. Η Φόρτιση γίνεται με UsbTypeCθύρα και μπορεί να συνδεθεί με φορτιστή μέχρι και 2 Ampere.
Η Συσκευή είναι συμβατή με αντιστάσεις Nautilus , Nautilus 2s & Tigon.







https://www.aspirecig.com/aspire-kits/aspire-kits617.html

« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 23, 2019, 22:13 από toliss »

Αποσυνδεδεμένος axilleaspro

  • ***
  • 532
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Mulus
« Απάντηση #1 στις: Δεκεμβρίου 05, 2019, 19:43 »
Κανεις δεν αγορασε αυτο το μικρο θαυμα;
Αυτη τη μαυρη Παρασκευη ξεπουπουλιαστηκα (δεν ηταν το μονο ατμιστικο που αγορασα) αλλα το φχαριστηθηκα.
Λουστηκα οτι κοροιδευα και θυμηθηκα το post του Doubt:



Αποσυνδεδεμένος axilleaspro

  • ***
  • 532
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Mulus
« Απάντηση #2 στις: Ιανουαρίου 05, 2020, 13:44 »
Είναι κριμα που δεν εχει γραφτει σχεδον τιποτα γι’αυτή την καταπληκτικη compact all in one (κυριολεκτικα όλα σε ένα) συσκευη.

Σε μεγεθος ακριβως οσο ένα πακετο τσιγαρα (μακρια από μας) χωραει σε κάθε τσεπη και αποτελει για μενα την καλυτερη back up συσκευη που ειχα ποτε.

Δεχεται τις λατρεμενες μου nautilus κεφαλες που τις βρισκω μεχρι και σε περιπτερο (που λεει ο λογος) και για τους ντουμανιαρηδες ,τις κεφαλες του Tigon (δεν τις εχω δοκιμασει).

Η γευση που δινει είναι καταπληκτικη με επαρκες χτυπημα,ειδικα με τις 0.7  mesh του Nautilus (χαιρομαι που μου δοθηκε η ευκαιρια να τις δοκιμασω μεσω του Mulus αφου την εχει προεγκατεστημενη).

Προβληματα διαρροων τα ξεχνατε.Το εχω ένα μηνα και κατι και δεν εχω δει ουτε σταγονα υγρου αναπληρωσης με τις Nautilus κεφαλες (μονο κατι λιγους υδρατμους, τωρα με το κρυο, πανω στο καπακι πισω από το tank λογω διαφορας θερμοκρασιας….τιποτα ανυσυχητικο).

Με τις Nautilus κεφαλες εχουμε ρυθμιση αερα ενώ με τις Tigon όχι.


Με πεντε κλικ ενεργοποιουμε τη συσκευη,με πεντε κλικ την κλειδωνουμε (Locked) και  κατοπιν με παρατεταμενο πατημα του πληκτρου πυροδοτησης (fire) την απενεργοποιουμε τελειως,αν θελουμε.Με τρια κλικ,ενώ η συσκευη είναι ενεργοποιημενη,μπαινουμε σε κατασταση αποκρυψης (stelth mode) για να μην φωτιζεται η οθονη ενώ ατμιζουμε και με τρια κλικ την επαναφερουμε.

Εχουμε τρεις επιλογες τροπου ατμισματος  Watt-Bypass-Voltage που μπορουμε να επιλεξουμε.Για να μπουμε στο μενου κραταμε πατημενα ταπληκτρα + - ,επιλεγουμε με το + η το – και επιβεβαιωνουμε την επιλογη μας με το πληκτρο πυροδοτησης (fire).

Η αυτονομια και η διαχειρηση ενεργειας της συσκευης με μια φρεσκια μπαταρια LG HG2 3000mah 18650 είναι εκπληκτικη και θα καλυψει σε ολοημερο ατμισμα (τουλαχιστον) και τον πιο απαιτητικο ατμιστη (με τις Νautilus κεφαλες,για τις άλλες δεν ξερω).

 Η μπαταρια φορτιζει μεσα στη συσκευη με φορτιστη 2A, με το καλωδιο USB TYPE C  που παρεχεται στη συσκευασια του Mulus  σε μιαμιση  ωρα περιπου  (δεν εχω χρονομετρησει ακριβως).


Η αναπληρωση υγρου,αντικατασταση κεφαλης είναι παιχνιδακι και η αυτονομια τεραστια 4,2 ml.

Τι άλλο να ζητησει κανεις ?



Υ.Γ: Αν θελετε να βοηθησετε καποιον φιλο-γνωστο-συγγενη να κοψει το καπνισμα,προτεινετε του ενα Mulus.
      

Αποσυνδεδεμένος slayer

  • **
  • 301
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Mulus
« Απάντηση #3 στις: Ιανουαρίου 09, 2020, 14:36 »
Μα μια rba φυσικά, που μόλις ανακοίνωσε η aspire....

Στάλθηκε από το VTR-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2373
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Mulus
« Απάντηση #4 στις: Ιανουαρίου 09, 2020, 15:08 »
Δώσε και κάποιο link της ανακοίνωσης για να μελετήσουμε.


Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 10, 2020, 02:54 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Aspire Mulus
« Απάντηση #5 στις: Ιανουαρίου 09, 2020, 16:22 »
Το έχω κι εγώ από πριν τις γιορτές το μούλικο και το υπεραγαπώ.

Χρησιμοποιώ μονο αυτο με τις 0.7 mesh 3 εβδομάδες τώρα και ησύχασα απ το καθάριζε στρίβε και βαμβάκωνε... Τρομερές αντιστάσεις για αεράτο mtl.

Πήρα και Dotaio SE το οποίο πούλησα αμέσως. Μεγάλη μάπα το καρπούζι. Και σα πλακέτα και σα ποιότητα κατασκευής. Έβαζα τη nautilus 0.7 mesh και στο μαξ του τσιπ είχε τη μισή απόδοση απ ότι το mulus στα 20w. 

Αμα μπείτε facebook στην Aspire θα δείτε την ανακοίνωση για το rba.

Eλπίζω σε mulus v2 με μικρότερο μέγεθος και με το κουμπί απ τη μεριά του driptip.

Αποσυνδεδεμένος axilleaspro

  • ***
  • 532
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Mulus
« Απάντηση #6 στις: Ιανουαρίου 09, 2020, 18:26 »
Εγω,που δεν ειχα ποτε επαφη με Billet box,Dot aio κτλ,το βολευτηκα αμεσως εκει που το 'χει το κουμπι(κρατωντας το ειτε με το δεξι χερι,ειτε με το αριστερο) και δεν θα ηθελα να το 'χει καπου αλλου.
Εναμιση με δυο ποντους μικροτερο σε υψος και μισο ποντο σε πλατος,ναι,θα μπορουσαν ισως να φτιαξουν το #2, αν αναλογιστουμε το μεγεθος της 18650 και το αλουμινενιο πλαισιο.
Με το RBA κομματι στα σκαρια κι αν ειναι και πετυχημενο,βλεπω τις πωλησεις του Mulus να εκτοξευονται στα υψη.
Πολλες φορες και ενω εχω ετοιμοπολεμους σχεδον ολους μου τους ατμοποιητες,πιανω τον εαυτο μου να θελει να ατμισει μονο μ'αυτο :-[.

Αποσυνδεδεμένος tsagod

  • ***
  • 594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Mulus
« Απάντηση #7 στις: Ιανουαρίου 17, 2020, 11:26 »
Ερώτηση... Σε αυτού του είδους τα τανκ, πως τα καθαρίζεται από το προηγούμενο υγρό;

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: Aspire Mulus
« Απάντηση #8 στις: Ιανουαρίου 17, 2020, 12:22 »
Πρόσφατα το καθάρισα εύκολα με τον εξής απλό τρόπο. Πλύσιμο κάτω από την βρύση να φύγουν τα πολλά και μετά το άφησα μέσα σε σκέτη Pg για λίγες ώρες. Μια χαρά καθάρισε χωρίς να έχει μείνει καμία μυρωδιά.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος chief79

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Mulus
« Απάντηση #9 στις: Ιανουαρίου 17, 2020, 15:46 »
Το εχω καμια εβδομαδα. Μια χαρα το ατμιστηρι ;D
Ετοιμες αντιστασεις ναυτιλου βρισκεις πια και στα... μπακαλικα,
μεγαλη χωριτικοτητα , αποσπωμενη μπαταρια, 4 αντιστασεις στη
συσκευασια για να δοκιμασεις ολες τις παραλλαγες.
Απο την αλλη θα το ηθελα λιγο πιο μικρο και το σημαντικοτερο
πιο σφιχτοτζουρικο. 
Ξεκινησα με την 1,8 και ο αερας ηταν υπερβολικος (για τα γουστα μου).
Συνεχισα με την 1,2 που εστρωσε αρκετα το πραμα , αλλα ηθελα
και αλλο σφιξιμο. Αλλαξα ντριπ τιπ και εστρωσε πιο πολυ.
Το "Βillet Βox του φτωχου" :laugh1:

Ανταλλακτικα πορτακια δεν ξερω αν παιζουν, αλλα σιγουρα θα
κυκλοφορησουν (εαν δεν εχουν ηδη).

Κανει το ρεπο του Cloud One (προς το παρον...)

Αποσυνδεδεμένος axilleaspro

  • ***
  • 532
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Mulus
« Απάντηση #10 στις: Ιανουαρίου 17, 2020, 17:42 »
Ερώτηση... Σε αυτού του είδους τα τανκ, πως τα καθαρίζεται από το προηγούμενο υγρό;

Βγαζω την αντισταση και το Drip tip,κλεινω με το δαχτυλο την μια μερια,ριχνω λιγο υγρο απορυπαντικο πιατων και λιγο νερο.Στη συνεχεια  κλεινω και την αλλη μερια και ανακινω (σεηκερ).Μετα αδειαζω και επαναλαμβανω με σκετο νερο μεχρι να εξαφανιστει η σαπουναδα μεσα απο το pod.

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2373
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Mulus
« Απάντηση #11 στις: Ιανουαρίου 17, 2020, 22:42 »
Υπάρχει και η άλλη λύση, αγοράζεις 2-3 τάνκ εξτρά και είσαι πιο άνετος.
Δεν είναι και τόσο ακριβά.

Αποσυνδεδεμένος tsagod

  • ***
  • 594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Mulus
« Απάντηση #12 στις: Ιανουαρίου 17, 2020, 22:45 »
Ναι σε μια αναζήτηση είδα ότι υπάρχουν .
Οπότε όταν δεν θα κεντρίσει πια με τα πλυσίματα, αγοράζεις καινούρια.

Πάντως πολύ το εργαλείο, λίγο πιο σφηκτη τζούρα θα ήθελα αλλά οκ,. Κλείνω τέρμα το airflow και είμαι καλά.

Αλήθεια πιο σφηκτη τζούρα με πια αντίσταση έχει;

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος chief79

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Mulus
« Απάντηση #13 στις: Ιανουαρίου 17, 2020, 23:24 »
Εγραψα και πιο πανω οτι η 1.2 εχει λιιιγο πιο σφιχτη τζουρα απο την 1.8 με συνοδεια αλλου drip tip.

Την 0.7 και την 0.4 δεν τις δοκιμαζω γιατι σιγουρα θα ειναι πιο αερατες.

Η 1.2 με 12/13 watt παιζει μια χαρα.

Συνδεδεμένος lounik

  • ***
  • 679
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Mulus
« Απάντηση #14 στις: Ιανουαρίου 18, 2020, 10:03 »
Το Mulus δεν το έχω δει αλλά σε ένα aio nautilous με την 1,2 που έχει πιο χοντρό pin δεν περνάει καθόλου αέρας ανάμεσα από την βάση που βιδώνει η αντίσταση σε σύγκριση με την 1,8.

Μπορεί κάποιος να κάνει δοκιμή αλλάζοντας τα pin

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 953 110644 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:37
από Tem
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159866 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515333 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146473 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303273 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12795 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 187 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530782 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201470 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801629 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11063 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40991 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet