vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

309 επισκέπτες, 9 χρήστες
thanoulis, maprix, manoslykos, thanos1071, I.P, Doubt, Jorge, ertyanna, Buliwyf

Twitter

Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....)

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2373
  • Φύλο: Άντρας
Ανοίγω αυτό το θέμα, πιστεύοντας ότι θα βοηθήσει καινούργιους αλλά και παλιούς ατμιστές στην επιλογή για σύρματα. Στο Φόρουμ υπάρχει μεγάλη συσσώρευση γνώσης και εμπειρίας και θα ήταν μια καλή πηγή για ποιοτικότερο άτμισμα.

Επειδή δεν βρήκα κάτι παρόμοιο και συγκεντρωτικό οι αγαπητοί συντονιστές μας  εάν θεωρούν ότι πρέπει να μετακινηθεί κάπου αλλού άς το πράξουν.

Ξεκινάω λοιπόν με τις δικές μου εμπειρίες.

Σύρματα που έχω δοκιμάσει κυρίως σε Kanthal A1, SS316L, και Ni80:

Crazy wires
Geek Vape
UD
Stealth Vape
Zivipf

Από όλα τα παραπάνω θεωρώ ότι τα Stealth Vape και τα Zivipf είναι τα καλύτερα (μου δίνουν καθαρή γεύση)
Μετά έρχονται τα Crazy Wires τα οποία έχω την εντύπωση ότι μερικά batch είναι προβληματικά με αποτέλεσμα να το καταλαβαίνω άμεσα στην σταθερότητα της αντίστασης καθώς και στην γεύση.
Για τα Geek Vape θα πώ μόνον ότι είναι εντάξει για κάποιον που δεν έχει δοκιμάσει άλλα σύρματα για να δει την διαφορά.
Τώρα τα UD 2 χρόνια πριν που τα δοκίμασα, το Kanthal ήταν αρκετά καλό και το SS316L για πέταμα.
Αυτά προς το παρόν και αναμένω και τις δικές σας εμπειρίες.

Αποσυνδεδεμένος CaptainMorgan

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
Τελευταίες μέρες του Οκτώβρη έριξα την τρίτη μου παραγγελία σε stealth vape,
παρόλο που έχω μπόλικο απόθεμα, καθώς πρέπει να ήμουν για 1 ώρα ο μοναδικός άνθρωπος
του πλανήτη που πίστεψα στο brexit στις 31 του Οκτώβρη... :))
Έχω αρκετά καρούλια επίσης crazy wire αλλά δεν τα προτιμώ και συχνά καθώς
πέρα από το πιο γυαλιστερό χρώμα τους, ούτε γευστικά ούτε σε διάρκεια
μου προσφέρουν κάτι περίσσότερο από τα sv.
Στο θέμα ειδικά της διάρκειας/αντοχής πάντως σε μένα δεν υπάρχει καν σύγκριση ανάμεσα στα δύο.
Δεν αναφέρω καν το βολικότατο μαγνητάκι ούτε την έξτρα 50% ποσότητα :thumpup:
Το έτερον ήμισυ πάντως όταν έστριβε με 50άρι cz ορκιζόταν ότι έχει σίγουρα καλύτερη γεύση
από sv...άβυσσος οι γευστικοί κάλυκες του ατμιστή... :tongue_smilie:

Geek vape μονόκλωνο παίζει και να μην έχω δοκιμάσει ποτέ,
κάτι Ni80 κλαπτονάκια που είχα δοκιμάσει δεν ήταν και για πέταμα.
UD κανθαλάκι αν το καθαρίζεις καλά μια χαρά είναι.
Zivipf επίσης στο επίπεδο των sv αν και δεν μπορώ να πω με ακρίβεια για τη διάρκεια τους
γιατί αυτά που έχω είναι πολύ λεπτά " ειδικών αποστολών " ( 0,25-0,28 )  και δεν τα χρησιμοποιώ
πολύ συχνά.

Αποσυνδεδεμένος gigelis78

  • ***
  • 747
  • Φύλο: Άντρας
Δοκιμασα σχεδον ολες τις μάρκες απο καρουλακια,θα γραψω μονο για αυτα που μου αρεσουν και χρησιμοποιω.    Stealthvape kanthal και nife 30 σε διάφορες διατομες και τα δυο κορυφη στο ειδος τους και αψογο customer service.
Crazywire kanthal και ni80 σε διάφορες διατομες,απολυτα ικανοποιημένος ποτε δεν με προβληματισε η απόδοση τους.
Coilology σε πλεκτά ni80 απο τα καλυτερα σε αποδοση και διαρκεια απο εργοστασιακο καρουλι.

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2373
  • Φύλο: Άντρας
Τώρα τελευταία ακούω για τα Kendo (Αμερικάνικα) δεν τα έχω δοκιμάσει αλλά εάν κάποιος έχει εμπειρία άς μας πει την γνώμη του.

Αποσυνδεδεμένος nXtLs

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Τα stealthvape υπάρχουν Ελλάδα ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2373
  • Φύλο: Άντρας
Τα παραγγέλνεις από Αγγλία και από το αντίστοιχο site χωρίς κανένα πρόβλημα.

Αποσυνδεδεμένος ΠετροςΘεσσ

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
 Τα Kendo, Ni80 και Kanthal που δοκίμασα,είναι πολύ καλά! Αντοχή και γεύση στο μέγιστο+ πεντακάθαρα.
 Απο Crazy Wire, παρότι καθαρά, από γεύση και αντοχή,λίγα πράγματα, ενω το πάχος στο καρούλι δεν είναι και τόσο σταθερό.
 Τα Clapton της coiology πολύ καλά.
 Από τα άλλα
 Της Geek Vape τα απλά, αν και κινέζικα, μου άρεσαν επίσης.
 Της Vandy Vape σε κανονικό και clapton, τα θεωρώ εξίσου άθλια
 Fumytech και Best Choice, μάπα εξίσου.

Τα stealthvape υπάρχουν Ελλάδα ;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Υπάρχουν στο mistvape

Αποσυνδεδεμένος nXtLs

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Ωραίος ! Ευχαριστω!


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Arvalius

  • **
  • 175
  • Φύλο: Άντρας
  • What goes around, comes around
Για κάτι πιο περίπλοκο (συγκριτικά με απλό συρματάκι) τι προτείνετε;

Πιο περίπλοκο αλλά όχι γαϊδούρι, να μπορεί να παίζει σε mtl ατμοποιητές όπως π.χ. beserker 1,5.
Ακούω πολύ για vandy vape mtl fused και αντίστοιχο της coilology.

Sorry αν είμαι λίγο off, αλλά μιας και ανοίξατε κουβέντα για ποιοτικά σύρματα είπα να ρωτήσω.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων παιδιά.

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Ni80 : Kidney Puncher,twisted messes,juicy junkie
Kanthal A1 : crazywires,zivipf
SS - mesh : zivipf

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2373
  • Φύλο: Άντρας
Υπάρχουν στο mistvape
Οι τιμές του όμως είναι σχετικά ακριβές καθώς και τα μεταφορικά, είναι πολύ καλύτερες οι τιμές από την Αγγλία (Stealth Vape) + Μεταφορικά.

Αποσυνδεδεμένος robbinsrules

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Carpe Noctem
Σε mtl clapton, ιδανικά σε καρούλι ποιο σας έχει αφήσει τις καλύτερες εντυπώσεις?
Δεν παλεύω με τίποτα το βράσιμο που κανει το fused mtl της vandyvape...

Όταν λες βράσιμο??Και εννοείς το ss ή το n80?

Αποσυνδεδεμένος robbinsrules

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Carpe Noctem
To n80, βράσιμο εννοώ τον έντονο ήχο ατμοποίησης που κάνει η αντισταση

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 955 110800 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:15
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159987 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 28, 2024, 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515427 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146501 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303305 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12807 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 192 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530863 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201484 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801690 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11090 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 41016 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet