vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

380 επισκέπτες, 8 χρήστες
thebull, manoslykos, I.P, lounik, Jorge, Ποντικός, Buliwyf, dallaskdp

Twitter

Asmodus Minikin V3 200W

Αποσυνδεδεμένος stavraetos

  • **
  • 387
  • Φύλο: Άντρας
  • καυφανοπροβατακιας
Asmodus Minikin V3 200W
« στις: Οκτωβρίου 17, 2019, 03:57 »
Μιας, και δεν υπάρχει τοπικ...ας το ανοίξω!
Πάνε χρόνια που προμηθεύτηκα μοντ, και έμεινα ικανοποιημενος  με την χρήση του. Περάσαν αρκετά μοντ απο την κατοχή μου,διμπαταρα,μονομπαταρα,μικρά, μεγαλα.Τα μόνα που έμειναν απο αυτά,  ήταν τα πρόβατα .Διαβάζοντας διάφορα  αρνητικά σχόλια , βλέποντας βίντεο και εικόνες, μου κώλυσε σαν βδέλλα στο μυαλό να αποκτήσω το συγκεκριμένο μοντ , παρόλο που τα μοντ της συγκεκριμενης εταιρείας με άφηναν παγερά αδιάφορο, δίχως κάποια συγκεκριμένη αιτία. Έτσι λοιπόν, εδώ και μια εβδομάδα το κρατώ στα χέρια μου.
Λιγο να αναφέρω τα στοιχεία του που βρήκα στο νετ  του μπλα μπλα....

Προηγμένο chipset GX-200-UTC

Powered  2 High Drain 18650 Li-ion

Κατασκευή ψευδαργύρου-κράματος

Εργονομικά διαμορφωμένο πλαίσιο

Εύρος εξόδου ισχύος (λειτουργία VW ή καμπύλης): 5.0-200.0W

Εύρος εξόδου ισχύος (έλεγχος θερμοκρασίας): 5.0-120.0W

Λειτουργική περιοχή αντοχής του ψεκαστήρα: 0,1-3,0Ω

Περιοχή ελέγχου θερμοκρασίας: 212-572 ° F / 100-300 ° C

Πλήρης έγχρωμη οθόνη αφής υψηλής ευκρίνειας

Ρυθμιζόμενη λειτουργικότητα TCR και TFR

Προεπιλογές ελέγχου θερμοκρασίας Για Ni200, Τιτάνιο, SS316, SS317 και SS304

Προγραμματιζόμενη από το χρήστη καμπύλη λειτουργίας

Μετρητής πίεσης

Το Haptic Feedback δηλώνει το μήνυμα σφάλματος

Ενσωματωμένο επιταχυνσιόμετρο

Αναβαθμισμένη υποστήριξη υλικολογισμικού

USB θύρα αναβάθμισης υλικολογισμικού USB και φόρτισης

Αντίστροφη πολικότητα, βραχυκύκλωμα, χαμηλής τάσης, υψηλής αντοχής, χαμηλής αντίστασης, ESD, υπερφόρτωσης, υπερθέρμανσης και υπερωριών

510 Σύνδεση

Το αρρωστημένο της υπόθεσης είναι, οτι τα περισσότερα αρνητικά σχόλια, τα διάβασα για την εργονομια του(οτι δηλαδή είναι για αριστεροχειρες), για το πορτάκι του(οτι ανοίγει εύκολα), και για την οθονη αφης(οτι κολαει). Απο την εμπειρία που έχω μαζί του, μέχρι στιγμής διαπίστωσα τα εξής:Καταρχήν ,είμαι δεξιόχειρας με μεσαίου μεγέθους χερια .Για  τα δικά μου χέρια ,το μοντ κουμπώνει άψογα, και στα δυο .Μου είναι εύκολο και ευχάριστο να το χρησιμοποιώ και με τα δυο χερια.Το πορτάκι του δεν  εχει ανοίξει πότε μόνο του, και δείχνει να κουμπώνει καλα.Η οθόνη αφής ειναι μικρή, και θέλει να βρει κάποιος τα σημεία της για να ρολαρει.Δεν ξέρω γιατί αλλά τα μονα σχολια, που διαβάζω σε διάφορα ριβιους και φόρουμ είναι αυτα. Και φυσικά,  χαίρομαι που δεν τα εμπιστεύτηκα .



θετικά:
Εργονομία: θεωρώ οτι είναι για εμένα εργονομικά , ένα από τα καλύτερα διμπαταρα μοντ που έχω πιάσει στα χέρια μου. Όπως και να το πιάσω είναι εύκολο να ατμισω.
Εμφανιση:εχει  μαύρο ματ χρώμα (δεν γνωρίζω αντοχή ακόμα) και πολύ καλή υφη.Το δε κουμπί ευχάριστη επαφή, με όλα τα δάχτυλα,και φυσικά πυροδοτεί άμεσα χωρίς να έχουμε τσουφιες .Είναι απλό, λιτό , όμορφο και στιβαρό,χωρίς πολλά φρουφρου....

Λειτουργικα
Η χρήση του μενού εύκολη,με λίγη προπόνηση 10 λεπτών ειναι εύκολη .Σαν λάτρης του κανθαλ δεν χρειάζομαι πολλά βατ.
Η αυτονομία του,με 27 watt σε 0,45 ωμμμμ αντίσταση ,με κράτησε 2 μερονυκτα!!!εξαιρετικά...
Τα ρεύματα του παρόλο λάτρης του μπεεε,δεν με κούρασαν καθόλου και είναι εξαιρετικά καθολη την διάρκεια της χρήσης του.Μην με ρωτήσετε για έλεγχο θερμοκρασίας κτλπ...δεν τα γνωρίζω ούτε θέλω να τα μάθω.

αρνητικά:

Μακιαζει εύκολα.(με τρελαινει αυτο)
Είναι βαρύ αρκετά .
Μάλλον δεν απευθύνεται σε ατμιστες με ιδιαίτερα μεγάλα χέρια και δάκτυλα.
Δεν είναι προβαρι(χαχαχαχ) :idiot1: :idiot1:

Γενικά είναι ένα παρεξηγημενο μοντ με καλα χαρακτηριστικα ,καλη εργονομια και αυτονομια και καλα ρευματα ,και VALUE OF MONEY.Με αριστα το 10 παιρνει ενα 8αρακι άνετα από εμενα.
ΥΓ:Αυτο μάλλον θα μείνε,ι και θα αγοράσω και ένα δεύτερο.
ΥΓ2: Συγχωρέστε με για τα ορθογραφικά-συντακτικα μου λάθη
υγ3:μερικες φώτο από κάτω
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 17, 2019, 04:23 από stavraetos »

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2373
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Asmodus Minikin V3 200W
« Απάντηση #1 στις: Νοεμβρίου 27, 2019, 12:02 »
Επειδή σκέφτομαι την αγορά του εάν υπάρχουν κάποια προβλήματα μετά από αρκετή πλέον χρήση θα ήθελα γνώμες και από άλλους στο Φόρουμ που το κατέχουν. ;)

Αποσυνδεδεμένος stavraetos

  • **
  • 387
  • Φύλο: Άντρας
  • καυφανοπροβατακιας
Απ: Asmodus Minikin V3 200W
« Απάντηση #2 στις: Νοεμβρίου 27, 2019, 22:01 »
βασιλη μετά από 1 μηνα plus το μοντ ,παραμένει σταθερό, κανένα πρόβλημα με τα ρευματα...ουτε μια τζουφια,το χρωμα δειχνει αρκετα ανθεκτικό αφού το έχω στα χέρια μου όλη την ημερα ...με βόλεψε πάρα πολύ το πιασιμο του και στα δυο μου χέρια!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 955 110791 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:15
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159971 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 28, 2024, 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515426 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146500 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303304 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12800 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 191 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530853 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201481 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801687 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11089 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 41006 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet