vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

256 επισκέπτες, 7 χρήστες
Alexander20, dvelev, Milarepa, antre, Lazy Dog, Lobotomizer, maprix

Twitter

Knights *By Vanilla Crew* (Eleven Liquids Lab)

Αποσυνδεδεμένος tibolaso

  • **
  • 482
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Knights *By Vanilla Crew* (Eleven Liquids Lab)
« Απάντηση #15 στις: Αυγούστου 05, 2019, 16:05 »

Καλησπέρα [member=8577]tibolaso[/member]!!!
δεν βλεπω τον λογο να μην παιζουν σωστα και με αυτα τα στησιματα αν εννοείς αυτο.
αν η ερώτηση σου ειναι για την καθαρότητα των υγρών
υπάρχει και ο παράγοντας ατμοποιητης... σε εναν RTA με καμπανα για παράδειγμα θα εχεις περισσότερα υπολείμματα στην αντίσταση λογο της επιστροφής του υγρού απο τα τοιχώματα της καμπάνας στο coil.
Καλησπέρα κι ευχαριστώ για την απάντηση.

Ναι, προφανώς υπάρχει αυτή η επιβάρυνση που λες σε έναν RTA. Δεν περιμένω να έχω την ίδια διάρκεια ζωής μιας αντίστασης όπως σε έναν RDA. Απλά δεν θέλω να πέσω στην περίπτωση που θα χρειάζεται να αλλάζω αντίσταση κάθε 4-5 ή 6ml. Δατς ολ. :)

Αποσυνδεδεμένος kakalos2

  • **
  • 305
  • Φύλο: Άντρας
  • Άγγελος
Απ: Knights *By Vanilla Crew* (Eleven Liquids Lab)
« Απάντηση #16 στις: Αυγούστου 06, 2019, 11:03 »
δεν υπάρχει περίπτωση να πάθεις κατι τετοιο με τα Knights  :D
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 06, 2019, 14:22 από kakalos2 »

Αποσυνδεδεμένος kakalos2

  • **
  • 305
  • Φύλο: Άντρας
  • Άγγελος
Απ: Knights *By Vanilla Crew* (Eleven Liquids Lab)
« Απάντηση #17 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2019, 01:18 »
Οι ετοιμασίες ξεκίνησαν .
Η Eleven Liquids και οι Vanilla Crew σας περιμένουμε στην Vapexpro Athens 2019 να γνωριστούμε και να  δοκιμάσετε τα Knights !!
21-22 Σεπτεμβρίου
10:00 -20:00





Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Knights *By Vanilla Crew* (Eleven Liquids Lab)
« Απάντηση #18 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2019, 09:29 »
Από τη σειρά έτυχε να δοκιμάσω το Biscelius το οποίο και αγόρασα. Το βρήκα τόσο καλό που θα το ξανάπαιρνα, όμως, σε 3 ατμοποιητές (1 ντρίπερ, 2 τανκ) που έπαιξε, δεν μου έβγαλε το γλυκό μπισκότο της περιγραφής και τελικά καλύτερα για μένα γιατί είχα βαρεθεί τις πολλές γλυκατζούρες.
Επίσης από την πρώτη τζούρα αλλά και κατά τη διάρκεια, στοιχηματίζω ότι υπάρχει μέσα και καφές. Μάλιστα πρώτα μου έρχεται ο καφές στην εισπνοή και μετά το μπισκότο και ανάλογη διαπίστωση  έκαναν κι άλλοι φίλοι που το δοκίμασαν μαζί μου. Η βανίλια έτσι κι αλλιώς είναι παρούσα.
Μου φάνηκε περίεργο λοιπόν διαβάζοντας την περιγραφή γιατί αδυνατώ να πιστέψω ότι απουσιάζει ο καφές.

Αποσυνδεδεμένος kakalos2

  • **
  • 305
  • Φύλο: Άντρας
  • Άγγελος
Απ: Knights *By Vanilla Crew* (Eleven Liquids Lab)
« Απάντηση #19 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2019, 09:49 »
Καλημέρα! χαίρομαι που σου άρεσε καταρχάς!
κι όμως!... δεν υπάρχει καφες στο μιξ! (δεν εχω και λογο να σου το κρύψω ;D)
η νοτα του καφε ειναι αποτέλεσμα bending που κάνουν κάποια πυραζινουχα αρώματα τις πρώτες μερες της ωρίμανσης. για να πήρες λοιπόν τη νότα του καφέ μάλλον το ατμισες απο την πρώτη μερα... γιατι μετά την 6η 7η αυτη η νότα καφέ δεν υπάρχει :)

Αποσυνδεδεμένος tsabasid

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Knights *By Vanilla Crew* (Eleven Liquids Lab)
« Απάντηση #20 στις: Οκτωβρίου 03, 2019, 01:03 »
Μου ηρθαν σαν δώρο από κατάστημα, τα Sir Lemour και The Magister. Τα έχω 5η μέρα ωρίμανσης. Έβγαλα δειλά δειλά να δοκιμάσω το Sir Lemour, και στην 5η μέρα, παίρνω πάρα μα πάρα πολλή μέντα και σαφώς λιγότερο πεπόνι στο background. Είναι φυσιολογικό για τις μέρες που το έχω αυτό; Να περιμένω διαφορά αργότερα;

Το κάνω σε dripper στα 55watt.

Αποσυνδεδεμένος kakalos2

  • **
  • 305
  • Φύλο: Άντρας
  • Άγγελος
Απ: Knights *By Vanilla Crew* (Eleven Liquids Lab)
« Απάντηση #21 στις: Οκτωβρίου 03, 2019, 03:45 »
σίγουρα θα παίρνεις τη νότα της μέντας στη πέμπτη μερα...
αν και πιστεύω ότι πιο πολυ δεν είναι η γεύση της μέντας που αντιλαμβάνεσαι οταν το ατμιζεις αλλα το παγωτικο που εχει το υγρό... το οποίο και θα παραμείνει σχεδόν στο ιδιο επίπεδο μέχρι τέλους.
η γεύση της μέντας θα εξασθενήσει κι αλλο μεσα στις επόμενες μερες πάντως.
εμεις σαν δημιουργοί των συνταγών προτείνουμε ενα 10ημερο ωρίμανση 
για το συγκεκριμένο υγρό.

Αποσυνδεδεμένος tsabasid

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Knights *By Vanilla Crew* (Eleven Liquids Lab)
« Απάντηση #22 στις: Οκτωβρίου 03, 2019, 08:02 »
Μάλιστα, ευχαριστώ. Εκτιμώ, πως δεν είναι η δροσιά αυτό για το οποίο μιλάω, διότι μου βγάζει γεύση ίδια με αυτή της τσίχλας μέντα. Αρκετά ενδιαφέρον γευστικό προφίλ πάντως. Ακόμη και όπως το δοκίμασα χθες, λειτουργεί ως palate cleanser με κάνα δυο ml.

Αποσυνδεδεμένος kakalos2

  • **
  • 305
  • Φύλο: Άντρας
  • Άγγελος
Απ: Knights *By Vanilla Crew* (Eleven Liquids Lab)
« Απάντηση #23 στις: Οκτωβρίου 03, 2019, 14:57 »
πάντως εκτός απο palate cleanser σου προτείνω να το συνδυάσεις και με 
λευκά αλκοολούχα ποτά.... ουζο,mojito κτλ ταιριάζει απίστευτα!
καλο απόγευμα και καλα ατμισματα!  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος tsabasid

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Knights *By Vanilla Crew* (Eleven Liquids Lab)
« Απάντηση #24 στις: Οκτωβρίου 05, 2019, 19:18 »
Λοιπόν , επανέρχομαι για το Sir Lemour, μετά από ενα διήμερο αρκετού ατμίσματος. Αρχικά να πω, πως πρώτη φορά έκανα υγρό πεπόνι, οπότε περίμενα, κάτι διαφορετικό, κάτι ίσως ένα κλικ πιο κοντά στο "πραγματικό " πεπόνι. Αφού κατάλαβα όμως πως είναι το πεπόνι στα υγρά και άρχισε λίγο ο εγκέφαλος να ξεχωρίζει τις γεύσεις, άρχισα να σκαλώνω. Ένα διήμερο μετά, βγαίνει σαφώς πιο πάνω η γλύκα από το πεπόνι, και λόγω του τελειώματος μέντας, καταφέρνει να μη σε κουράζει. Το τελευταίο διήμερο το έχω για all day, εκτός από την ώρα του καφέ, με τον οποίο σαφώς δεν ταιριάζει.

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Knights *By Vanilla Crew* (Eleven Liquids Lab)
« Απάντηση #25 στις: Οκτωβρίου 06, 2019, 23:41 »
Το XRTC αν εχετε υπομονη ή παρετε 1 μπουκαλι εξτρα γι αυτο το σκοπό, αφηστε το  να ωριμασει 1.5-2 μηνες.
θα με θυμηθειτε.

το κερασι υποχωρει και γινεται ενα φοβερο background, ενω ο καπνος ερχεται μπροστα και κυριαρχει.
Μου θυμιζει ενα καπνο πιπας που εκανα οταν ημουν ακομη καπνιστης προ δεκαετιας.

Να διευκρινισω πως ειμαι πολυ απαιτητικος σε ότι εχει μεσα κερασι, και αυτο ειναι το πρωτο καπνικο με κερασι που μου αρεσει πολύ (μετα τους 2 μηνες)


Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Knights *By Vanilla Crew* (Eleven Liquids Lab)
« Απάντηση #26 στις: Οκτωβρίου 07, 2019, 13:00 »
Ε τότε κοντεύει ο καιρός του, γιατί στην πρώτη δοκιμή μετά τις 10 μέρες , απογοητεύτηκα οικτρά. Όχι γιατί ήξερα στα σίγουρα ότι θα με συγκινήσει, αλλά γιατί είχα κάποιες προσδοκίες που πήγαν στράφι. Ελπίζω να είναι έτσι όπως τα λες, για να μην πάει στο έρεβος όπως τόσα και τόσα αδιάφορα SnV.

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Knights *By Vanilla Crew* (Eleven Liquids Lab)
« Απάντηση #27 στις: Οκτωβρίου 07, 2019, 17:04 »
Και εμενα στις 10 ημερες, δεν μου αρεσε (αν λες για το XRTC), το κερασι εκρυβε ακομη τον καπνο σχεδον τελειως....

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 951 110515 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:19
από vag21
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159753 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515284 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146449 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303226 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12794 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 181 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530734 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201466 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801584 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11046 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40978 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet